Voge 300 ds

notakos600

Μέλος
Περιοχή
Ασπρόπυργος
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
HONDA C50
Άσχετο με το θέμα αλλά αστοχίες σεοτερ η οτιδήποτε άλλο έχει συμβεί σε όλες τις εταιρείες. Η loncin συγκεκριμένα κατασκευάζει κάνα εκατομμύριο μοτέρ ετησίως και προμηθεύει μεγάλες εταιρείες μεταξύ αυτών και η bmw. Τα bmw f850gs έχουν επάνω μοτέρ loncin.

Στην προκειμένη περίπτωση δεν μάθαμε τελικά τι συνέβη. Μπορεί να υπήρξε αστοχία στο σέρβις να του τεντωσαν τέρμα την αλυσίδα και να έσπασε και να τα έκανε όλα π@τανα. Και ο τυπος να νόμιζε έσπασε το μοτέρ.

Το συγκεκριμένο μηχανάκι και γενικά αυτό το μοτέρ το έχουν χιλιάδες αναβάτες χωρίς να έχει ακουστεί κάτι παρόμοιο. Νομίζω μάλιστα πως είναι το ίδιο μοτέρ με το bmw 310gs.

Από εκεί και έπειτα ο καθένας μπορεί να προτείνει ότι θέλει και ο αγοραστής να κάνει την έρευνα του και να πάρει την απόφαση του.

Σίγουρα πάντως η συγκεκριμένη περίπτωση δεν είναι χαρακτηριστική της αξιοπιστίας των μοτέρ από Κινα και ειδικά της loncin. Μιλάμε για εκατομμύρια μονάδες.
You lost my point Βαγγέλη.
Σε όλα τα άλλα συμφωνώ.
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
δηλ εδω πριν 3 χρονια θα λεγαμε μην αγοραζετε bmw?
ιδια εταιριας δεν ειναι το μοτερ?
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
You lost my point Βαγγέλη.
Σε όλα τα άλλα συμφωνώ.
Α σορυ αν δεν σε έπιασα!

αν το point σου ήταν μην προτείνουμε κάτι που δεν ξέρουμε συμφωνώ! Βασικά θα προτείνω κάτι μόνο αν το έχω η τουλάχιστον το έχω οδηγήσει. Άσε που γενικά οι μοτοσυκλέτες είναι ρούχο. Ότι και να προτείνει ένας άμα δεν σου κάτσει καλά επάνω σου δε κάνει!
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Καλά ...και να προτείνουμε εμείς εδώ, σιγά μην κάποιος ψωνίσει με την δική μας προτροπή.
Εδώ μέσα σημασία έχει να γράφουμε τα καλα και τα καλά ;πο την εμπειρία στα δικά μας μηχανάκια.
Αυτό πρέπει να λαμβάνει υπόψιν κάποιος υποψήφιος αγοραστής.
 

notakos600

Μέλος
Περιοχή
Ασπρόπυργος
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
HONDA C50
Καλά ...και να προτείνουμε εμείς εδώ, σιγά μην κάποιος ψωνίσει με την δική μας προτροπή.
Εδώ μέσα σημασία έχει να γράφουμε τα καλα και τα καλά ;πο την εμπειρία στα δικά μας μηχανάκια.
Αυτό πρέπει να λαμβάνει υπόψιν κάποιος υποψήφιος αγοραστής.
Αυτό ακριβώς εννοούσα Κώστα.
 

notakos600

Μέλος
Περιοχή
Ασπρόπυργος
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
HONDA C50
Α σορυ αν δεν σε έπιασα!

αν το point σου ήταν μην προτείνουμε κάτι που δεν ξέρουμε συμφωνώ! Βασικά θα προτείνω κάτι μόνο αν το έχω η τουλάχιστον το έχω οδηγήσει. Άσε που γενικά οι μοτοσυκλέτες είναι ρούχο. Ότι και να προτείνει ένας άμα δεν σου κάτσει καλά επάνω σου δε κάνει!
:friendship:
 

mousitsas

Μέλος
Όνομα
Αγις
Μοτό
KTM 950SE
2005 HAYABUSA
XR400R
CRF1100
Α σορυ αν δεν σε έπιασα!

αν το point σου ήταν μην προτείνουμε κάτι που δεν ξέρουμε συμφωνώ! Βασικά θα προτείνω κάτι μόνο αν το έχω η τουλάχιστον το έχω οδηγήσει. Άσε που γενικά οι μοτοσυκλέτες είναι ρούχο. Ότι και να προτείνει ένας άμα δεν σου κάτσει καλά επάνω σου δε κάνει!
Δηλαδη αν εχουμε στην κατοχη μας το οποιο μηχανακι, αυτο σημαινει πως το ξερουμε? Με το στατιστικο δειγμα του ενος? Στην αξιοπιστια αναφερομαι.
 

notakos600

Μέλος
Περιοχή
Ασπρόπυργος
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
HONDA C50
Δηλαδη αν εχουμε στην κατοχη μας το οποιο μηχανακι, αυτο σημαινει πως το ξερουμε? Με το στατιστικο δειγμα του ενος? Στην αξιοπιστια αναφερομαι.
Από τη μια εχεις έναν κάτοχο και από την άλλη έναν που του αρέσει το μοντέλο αλλά δεν το έχει αγοράσει.
Ποια γνώμη μετράει περισσότερο από τις δύο;
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Δηλαδη αν εχουμε στην κατοχη μας το οποιο μηχανακι, αυτο σημαινει πως το ξερουμε? Με το στατιστικο δειγμα του ενος? Στην αξιοπιστια αναφερομαι.
Εξαρτάται τον χρονο κατοχης και φυσικά τα χλμ που έχεις κανει με ενα μηχανακι.
Με το μαύρο gs είχα κάνει 295000 χλμ από κούτα, σε όλες τις συνθήκες και όλα τα τερέν.
Νομίζω ότι το στατιστικό στοιχείο με κάποιο ίδιο gs με 50000 χλμ δεν είναι το ιδιο
 

mousitsas

Μέλος
Όνομα
Αγις
Μοτό
KTM 950SE
2005 HAYABUSA
XR400R
CRF1100
Από τη μια εχεις έναν κάτοχο και από την άλλη έναν που του αρέσει το μοντέλο αλλά δεν το έχει αγοράσει.
Ποια γνώμη μετράει περισσότερο από τις δύο;
Αναλογα την ερωτηση. Στα περι αξιοπιστιας κανενος δε μετραει ιδιαιτερα.
 

panavour

Μέλος
Περιοχή
Αθήναι
Όνομα
παναης (οχι απ τα μεγαρα)
Μοτό
voge500ds
Εξαρτάται τον χρονο κατοχης και φυσικά τα χλμ που έχεις κανει με ενα μηχανακι.
Με το μαύρο gs είχα κάνει 295000 χλμ από κούτα, σε όλες τις συνθήκες και όλα τα τερέν.
Νομίζω ότι το στατιστικό στοιχείο με κάποιο ίδιο gs με 50000 χλμ δεν είναι το ιδιο
Και αυτο το στοιχειο ΔΕΝ ειναι ΑΣΦΑΛΕΣ στοιχειο ποιοτητος και αντοχης,αν ΔΕΝ συνοδευτει,απο αναλυτικα στοιχεια συντηρησης και κοστους επισκευων και ανταλλακτικων.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Και αυτο το στοιχειο ΔΕΝ ειναι ΑΣΦΑΛΕΣ στοιχειο ποιοτητος και αντοχης,αν ΔΕΝ συνοδευτει,απο αναλυτικα στοιχεια συντηρησης και κοστους επισκευων και ανταλλακτικων.
Φυσικά .....αλλά μπορώ να προτείνω ή να μην προτείνω μετά από μια τέτοια συμβίωση ένα μηχανάκι?
 

panavour

Μέλος
Περιοχή
Αθήναι
Όνομα
παναης (οχι απ τα μεγαρα)
Μοτό
voge500ds
Φυσικά .....αλλά μπορώ να προτείνω ή να μην προτείνω μετά από μια τέτοια συμβίωση ένα μηχανάκι?
Βεβαιως αν το δικαιολογησεις επαρκώς,ειτε συναισθηματικώς ειτε ορθολογιστικώς.
 

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος Καβάλας
Όνομα
Al
Μοτό
?
Βεβαιως αν το δικαιολογησεις επαρκώς,ειτε συναισθηματικώς ειτε ορθολογιστικώς.
Δλδ για να εχουμε καλο ρωτημα αμα δεν τα δικαιολογησει επαρκως ή συναισθηματικως ή ορθολογιστικως δεν μπορεί; XR Maniac απο δω και πέρα θα ζητάς άδεια πρώτα από τον panavour ...
 

panavour

Μέλος
Περιοχή
Αθήναι
Όνομα
παναης (οχι απ τα μεγαρα)
Μοτό
voge500ds
Δλδ για να εχουμε καλο ρωτημα αμα δεν τα δικαιολογησει επαρκως ή συναισθηματικως ή ορθολογιστικως δεν μπορεί; XR Maniac απο δω και πέρα θα ζητάς άδεια πρώτα από τον panavour ...
Λαθος συμπερασμα βγαζεις.Η προταση αγορας και η συσταση καποιου αγαθου,εχει μεγαλυτερη αξια αν αιτιολογειται.Φυσικα και μπορει να προτεινει καποιος κατι και χωρις αιτιολογηση,και χωρις να ζητησει την αδεια κανενος.Απλως λιγοτεροι θα πεισθουν, ή θα παρουν σοβαρα την συσταση.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Να φωνάξουμε και έναν δικηγόρο...

(Έχετε ξεφύγει ορισμένοι)
 

dodos

Μέλος
Όνομα
Apostolis
Μοτό
Triumph tiger 1050 / Kawasaki klx 250
Kymco agility 150
Σιδεροφάγοι υπήρχαν και θα υπάρχουν και είναι έτοιμοι να κατασπαράξουν οτιδήποτε βρεθεί στα χέρια τους !!! :roflmao::roflmao:
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Βεβαιως αν το δικαιολογησεις επαρκώς,ειτε συναισθηματικώς ειτε ορθολογιστικώς.
Τότε, θα το πιάσει μόνο.... "συναισθηματικώς" :laugh: , γιατί ειναι γνωστό το ποσό αντικειμενικός και ορθολογιστης είναι με τα bmw :p:p:p !!!!
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Τότε, θα το πιάσει μόνο.... "συναισθηματικώς" :laugh: , γιατί ειναι γνωστό το ποσό αντικειμενικός και ορθολογιστης είναι με τα bmw :p:p:p !!!!
Έχεις καταλάβει να πω καμμία λάθος πληροφορία ποτέ?
Υποκειμενικες αλήθειες λέω και έχω αναφέρει ότι έχει και δεν έχει συμβεί σε αυτά τα 350000 χλμ με την μαύρη και το επετειακό.
 

mousitsas

Μέλος
Όνομα
Αγις
Μοτό
KTM 950SE
2005 HAYABUSA
XR400R
CRF1100
Έχεις καταλάβει να πω καμμία λάθος πληροφορία ποτέ?
Υποκειμενικες αλήθειες λέω και έχω αναφέρει ότι έχει και δεν έχει συμβεί σε αυτά τα 350000 χλμ με την μαύρη και το επετειακό.
Γκουντ. Μας λειπουν αλλα 999 δειγματα για να βγαλουμε ενα ασφαλες συμπερασμα.
 
Top Bottom