Voge 300 Rally ή κάποιο παλιό Kawasaki 250 Sherpa - Yamaha 225 Serow - Suzuki DR 200 για εξερεύνηση βουνών;

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Πουλιέται μέχρι σήμερα και στην Ιαπωνία.
Γιατί λες να την αγοράζουν οι Ιάπωνες το 2023 μηχανή με ταμπούρα;

Γιατί με το ταμπούρο, δεν χρειάζεσαι κορνα
 

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
(Πρώτη μέρα μετά την γενική ανακατασκευή του μοτερ)
ΑετοΜενιε, πληροφοριακα το συγκεκριμενο XLR μπορει να εχει πρωτη αδεια το 1984 αλλα ειναι μοντελο του 1982 ή 1983, τα οποια ητανε τα πρωτα με Prolink, 21" τροχο και 6 ταχυτητες μετα τα XLS250 του 1978-1980 τα οποια ειχανε δυο αμορτισερ, 23" τροχο μπροστα και 5 ταχυτητες. Τα μεταγενεστερα 1984-1987 ειχανε τετραγωνο φαναρι (ενω ολα τα προηγουμενα στρογγυλο) και κινητηρα με ακτινικες βαλβιδες RFVC.

Εχω κι'εγω ενα τετοιο σαν το δικο σου, μοντελο 1983 ασημι-κοκκινο, το οποιο ητανε το πρωτο μηχανακι που πηρα καινουργιο δινοντας ανταλλαγη ενα XR250 που ειχα πριν. Δυστυχως ειναι πια λυμενο και παροπλισμενο, ελπιζω καποια στιγμη στο μελλον να το ξαναστησω.




EDIT: Και αυτο ειναι το XR250 του 1981 που ειχα πριν, με κυριες διαφορές τη μεγαλυτερη διαδρομη αναρτησεων και υψος σελας, τις πολυ κοντα γραναζωμενες σχεσεις του κιβωτιου, το αναιμικο φαναρι και την ελλειψη υποστηριξης συνεπιβατη.

 
Τελευταία επεξεργασία:

Γιώργος 1

Μέλος
Περιοχή
Καλαμάτα
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
YAMAHA XT 600e 02
BMW R80 GS 88
Άλλη μια απλή μηχανή παντός εδάφους για τους γελαδάρηδες Αμερικάνους και Αυστραλούς, που θα με ενδιέφερε αλλά δεν ήρθε ποτέ στην Ελλάδα.

Honda CTX200, 195 cm3, 15 ίππους, λίγο βαριά 136 κιλά γεμάτη.



 
Τελευταία επεξεργασία:

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Στρογγυλοφαναρο θες Γιώργη και δεν το ξέρεις...

Και να μάθεις να σφύρας κλέφτικα και είσαι έτοιμος!
Όχι κλέφτικα...
Το σφύριγμα των τσοπάνηδων θέλει..
 

giamar

Ming lee fu
Περιοχή
Πιερία
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Vstroma -astrea c100 - voge 300 rally
Βοτζ ραλύ ,μονόδρομος .
Τα έχουμε ξαναπεί ,18 άτοκες δόσεις ,με μια μικρή προκαταβολή δεν φαίνεται καθόλου ή ίσως λίγο (για την τσέπη )
 

arisxj

Μέλος
Όνομα
aris
Μοτό
yamaha tdm900
ειχα ενα serow για ενα εξαμηνο...ανετο βολικο δεν ζηταγαι τπτ
το ειχα λιωσει και στο κιφησσο πανω κατω συνεχεια ,110 εδειχνε το κοντερ παραπανω δε πηγαινε
μιλαμε για πριν το 2000 .
το μηχανακι αυτο το βλεπω ακομα
στην ιδια κατασταση..συνεχιζει και δουλευει...
αλλα ρε φιλε να ζητανε για αυτο το μηχανακι 2000 και 3000 ευρω οκ...
τοσο ζητανε στις αγγελιες ..που οσο και να πεσουν δε νομιζω να παει κατω απο 1500
οσα θα δωσεις για ενα τετοιο μηχανακι δωστα για να παρεις το ραλλυ,και τα υπολοιπα καντα δοσεις,,,
 

dodos

Μέλος
Όνομα
Apostolis
Μοτό
Triumph tiger 1050 / Kawasaki klx 250
Kymco agility 150
Χαζεύοντας πριν λίγο καμία αγγελία ,έπεσα σε ένα sherpa πράσινο σε αρκετά προσιτή τιμή (με τα δεδομένα των τελευταίων ετών που έχουν ξεφύγει όλα πλέον)
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Χαζεύοντας πριν λίγο καμία αγγελία ,έπεσα σε ένα sherpa πράσινο σε αρκετά προσιτή τιμή (με τα δεδομένα των τελευταίων ετών που έχουν ξεφύγει όλα πλέον)
Έχεις ήδη το σωστό χρώμα, σταματά να.... ξενοκοιτάς!!!! :ha












μπαίνω να το δω και εγώ..... :laugh:
 

dodos

Μέλος
Όνομα
Apostolis
Μοτό
Triumph tiger 1050 / Kawasaki klx 250
Kymco agility 150
Έχεις ήδη το σωστό χρώμα, σταματά να.... ξενοκοιτάς!!!! :ha












μπαίνω να το δω και εγώ..... :laugh:
Πράσινο κυπαρισσί είναι αυτό ....εγώ είμαι ταγμένος στο λαχανί :roflmao:
Αν τυχόν κάνω ποτέ καμία αλλαγή ,το πολύ πολύ να πάω από klx250 σε .......klx 650 :ha.....λαχανί πάλι :ha
 

Γιώργος 1

Μέλος
Περιοχή
Καλαμάτα
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
YAMAHA XT 600e 02
BMW R80 GS 88
Χαζεύοντας πριν λίγο καμία αγγελία ,έπεσα σε ένα sherpa πράσινο σε αρκετά προσιτή τιμή (με τα δεδομένα των τελευταίων ετών που έχουν ξεφύγει όλα πλέον)
Το έχω δει, χακί είναι. Πιστεύω να μην το έχει πουλήσει μέχρι να μπορέσω να ανέβω Αθήνα.:D

Έχω και το κλασικό τζάκετ του αμερικάνικου στρατού που ταιριάζει στο χρώμα του.:D
 
Τελευταία επεξεργασία:

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Χαζεύοντας πριν λίγο καμία αγγελία ,έπεσα σε ένα sherpa πράσινο.....
Το έχω δει, χακί είναι....
Αν μιλάτε για το ίδιο μηχανάκι, κάποιος πρέπει να ρυθμίσει φωτεινότητα και αντίθεση χρωμάτων στην οθόνη του!!!!!! :ha





Εγώ δεν λέω τι χρώμα το βλέπω :wacky:, γιατί θα μπλεχτούν και άλλο τα.... χρώματα!!!! :ha
 

dodos

Μέλος
Όνομα
Apostolis
Μοτό
Triumph tiger 1050 / Kawasaki klx 250
Kymco agility 150
Το έχω δει, χακί είναι. Πιστεύω να μην το έχει πουλήσει μέχρι να μπορέσω να ανέβω Αθήνα.:D

Έχω και το κλασικό τζάκετ του αμερικάνικου στρατού που ταιριάζει στο χρώμα του.:D
Έτσι είναι οι πάλιουρες...με θεοπράσινη !! :wacky:
Με το καλό οποιαδήποτε επιλογή !!!:friendship:
 

Γιώργος 1

Μέλος
Περιοχή
Καλαμάτα
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
YAMAHA XT 600e 02
BMW R80 GS 88
Κάνοντας αρχαιολογική έρευνα, ανακάλυψα ότι στην ίδια κατηγορία με τα Kawasaki 250 Sherpa και Yamaha 225 Serow, ήταν και το Suzuki DR 200. Λίγο πιό ασθενικό από τα άλλα, αλλά είναι και αυτό ένα μουλάρι.
Αλλάζω και τον τίτλο, βάζω και το DR 200 στα υποψήφια.:D

 
Top Bottom