Voge 300GY Rally Pro: Μικρός ραλίστας εν δράσει

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Μόλις επέστρεψα από χωμάτινο 3μερο στην Πίνδο. Τί έκανα τόσο καιρό με το Gs ????

Στάλθηκε από το SM-A525F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Μάθημα....και μάλιστα σοβαρό
 

ParisAdv

Μέλος
Όνομα
Paris
Μοτό
VOGE300RALLY
YZF-R6
Μόλις επέστρεψα από χωμάτινο 3μερο στην Πίνδο. Τί έκανα τόσο καιρό με το Gs ????

Στάλθηκε από το SM-A525F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Μπράβο, ακριβως το ιδιο ειχα αναρωτηθει (κάτοχος 1100 και 1200)
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Όσοι διαμαρτύρεστε για σέλες ασχοληθήτε κάνα δυο χρόνια σοβαρά με ποδήλατο και θα σας γιατρευτούν όλα :laugh::roflmao:
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Παράδειγμα... :x3::wacky::roflmao::roflmao:

.


Στάλθηκε από το 2201116SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Όσοι διαμαρτύρεστε για σέλες ασχοληθήτε κάνα δυο χρόνια σοβαρά με ποδήλατο και θα σας γιατρευτούν όλα :laugh::roflmao:
Σε είδα στο ποδήλατο και ήσουν όλο τρέλα! Και ύστερα κατάλαβα πώς έλειπε η σέλα!!
 

Kostas rally

Μέλος
Όνομα
Κωστας
Μοτό
Voge 300 rally
Παράδειγμα... :x3::wacky::roflmao::roflmao:

.


Στάλθηκε από το 2201116SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
αυτην εχω κανοντας πολλα δεκαωρα ποδηλασιας χρονια τωρα οποτε η χειροτερη σελλα μοτοσυκλετας μου φενεται καναπες
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Γράψε αν σου είναι ευκολο 2 λόγια για το 300ρι στο 36ωρο. Γρανάζωμα, ταχύτητα ταξιδιού σε εθνική, στρίψιμο, άνεση κτλ
 

ParisAdv

Μέλος
Όνομα
Paris
Μοτό
VOGE300RALLY
YZF-R6
Γράψε αν σου είναι ευκολο 2 λόγια για το 300ρι στο 36ωρο. Γρανάζωμα, ταχύτητα ταξιδιού σε εθνική, στρίψιμο, άνεση κτλ
Τι να πρωτογραψω να πω την αληθεια, για να θεσουμε το σωστο context - ελληνική εθνική και rally δε πάνε μαζί.. για διέλευση ως το επόμενο σημείο - ναι θα παει - απλά και εκτελεστικά, μια ταχύτητα 100 - 110 χλμ/ ωρα ειναι καπως επικίνδυνα σε εθνικές που ο αλλος δε σεβεται κανένα και τπτ...
Τωρα για ορεινές διαδρομές ειναι οκ με λάστιχα δρόμου (Ντανλοπ Μεριντιαν και καλά 80:20 - ΣΟΥΠΕΡ προσοχη σε πετραδακια/ χαλικια και γραμμες - χαζογλυστρανε πολυ περισσοτερο απο το αναμενομενο), με καποια καλα τακουνατα δεν εχω δοκιμασει περαν των μαμα που ειναι απλα οκ.. μαλλον θα παρω 2 εξτρα ζαντες να βαλω τα αλλα. Γενικα ειναι καπως στιβαρο και σωνει τη κατασταση το πλαισιο και αναρτησεις (εδω κοροιδευετε ελευθερα), στριψιμο σε ορεινο με αυτο το λαστιχο και μπροστινο ξυνεις ανετα μολις συνηθισεις.

Σελα - εβαλα ενα απο αυτα τα δικτυωτα απο πανω που ειναι αρκετα παχουλα και μεταξυ σελας και δικτυωτού εκοψα ενα διαδρομο γυμναστικης 2 εκ.. εκανε καλη δουλεια .. ,μονο και μονο για το 36ωρο - θα φυγει .. η σελα ειναι αρκετα ανετη για εντουρακι και αβολη για οτιδηποτε αλλο, χωρις τιποτα πανω στο 45 λεπτο θελει διαλειμα και δεν ενδεικνυται - ειπαμε στο σωστο context.

Γραναζωμα - γενικα ειναι κοντο και δε φταινε αλυσιδα γραναζια που λενε οι δοκιμαστες του youtube - αφου το 44αρι πισω δε γεμιζει μετα τα 120 (εκτός και αν εχεις υπομονη)... ετσι και αλλιως με το φρυδακι και μπαγκαζιερα κουναει πολυ.. νομιζω οτι το 46αρι ή 45αρι ειναι χρυση λυση για το σκοπο που φτιαχθηκε (ειπαμε οχι ταξιδια), μετα τις 7κ 8κ ταλαιπώρια απο το κραδασμο... απορω με το dc που ταξιδευουν πολλοι με 120+ ή ειναι βασανιστες μηχανων ή ειναι εντελώς αλλο σε σημεία το μηχανάκι σε συνδιασμο με το μικροτερο μπροστινο.

Φωτα - ρυθμιση απευθειας αλλα ειναι ικανοποιητικα

Τιμονι και αλλα εργονομικα - τιμονι σιγουρα "σηκωμα" 3 πόντους - δεν ειναι για ορθιο με αναστημα 1.80... σιγουρα ρυθμιση ο λεβιες πιο ψηλα - δε χωραει τουριστικη μποτα με τιποτα.. σταντ αδικαιολογητα ψηλο - κινδυνευει να πεσει η μοτο, τελος σιγουρη αλλαγη σε ποδοστηρια πιο παχουλα και αν ειχαμε και επιλογη για κανα λαστιχακι εκει θα ηταν οκ ως το βουνο.. Μανετα μπροστινου φρενου σπογγώδης περαν του δέοντος (μαλλον τακακια μπροστα και υγρα)

Βενζινη - μου φανηκε οτι τραβαει καλυτερα με 100αρα γιατι ανεβαινε τα σφιχτα κομματια χωρις πυρακια και με μεγαλυτερη προθυμια - δε παίρνω ορκο με τη κατασταση στις βενζινες πλεον.

Ανεμοκαλυψη - ασυνηθιστα καλη, οχι ωμους και ποδια..

Σημεια ενδιαφεροντος:
Τα σκασιματα που κανει η εξατμιση προκαλουν τα σκυλακια του βουνου (μαλλον ειναι καποια περιεργη συχνοτητα :) ) - you have been warned!
Με σωστη προετοιμασια και μυαλο πας παντου - σαμπρελες, σπρευ αλυσιδας, μπιτονακι, τρομπιτσα, jumper κ.α.. μεχρι και λαδι ειχα να συμπληρωσω - δε χρειαστηκε.. Αν εχεις καλο ρυθμο και υπομονη το βγαζεις - το 36ωρο (οπως το γνωρισα) ειναι γιορτη και καλη παρεα, τι να το κανεις το μουλτι, τον ελικα ή την αφρικανα αμα εισαι καφρος και πας για χρονους - τερματιζεις πισω απο τα μονοκυλινδρα και χωρις ολες τις φωτο των σημειων (αν τερματισεις).


1 hosted at ImgBB

2 hosted at ImgBB
 
Top Bottom