Voge 300GY Rally Pro: Μικρός ραλίστας εν δράσει

Georgecibix

Μέλος
Περιοχή
Κρήτη
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
Yamaha Tenere 700 2022
Αυτό θέλω να αποφύγω ,για πισινό γρανάζι ξέρω ότι υπάρχει ,αλλά έχει μανουρα να αλλαχθεί ,η λύση αυτή είναι για μόνιμη χρήση ,ενώ με ένα δόντι παραπάνω μπροστινό γραναζι(αν χωράει ) ,παίζω πιο ωραία μπαλιτσα .
Νομίζω δεν έχει χώρο για μεγαλύτερο γρανάζι μπροστά (κάπου το έχω δει αλλά δεν είμαι σίγουρος).
Όλοι πάντως επιλέξαμε μόνιμη λύση με -3 δόντια πίσω με πολύ θετικά αποτελέσματα (ειδικά στην άσφαλτο).
Θα χρειαστεί να κοντίνεις λίγο την αλυσίδα.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 

giamar

Ming lee fu
Περιοχή
Πιερία
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Vstroma -astrea c100 - voge 300 rally
Σαν σκεψη σωστη. Σιγουρα το μοτερ του θα ταξιδευει πιο ξεκουραστα και με λιγοτερες στροφες. Και το μπροστα γραναζακι αλλαζει πολυ πιο ευκολα σε σχεση με το πισω. Τσεκαρε τι παιζει και με την αλυσιδα, λογικα με ρυθμιση των ρεγουλατορων δεν θα χρειαστεις αλλη. Αλλα ποτε δεν ξερεις. Δες και σε αυτο το site βοηθαει.gearingcomander.com
Με το μπροστινό δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα ,δεν χάνεις και το δείκτη φθοράς της .
Για αλλαγή μπα δε φαντάζομαι,ένα δόντι θα είναι .
Αν θελήσει λίγο λασκα, θα δείξει, τι να πω.
 

giamar

Ming lee fu
Περιοχή
Πιερία
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Vstroma -astrea c100 - voge 300 rally
Νομίζω δεν έχει χώρο για μεγαλύτερο γρανάζι μπροστά (κάπου το έχω δει αλλά δεν είμαι σίγουρος).
Όλοι πάντως επιλέξαμε μόνιμη λύση με -3 δόντια πίσω με πολύ θετικά αποτελέσματα (ειδικά στην άσφαλτο).
Θα χρειαστεί να κοντίνεις λίγο την αλυσίδα.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Μπα ,αν είναι έτσι ,δεν πειράζω τπτ.
Εξάλλου τα 110 -115 τα έχει.
Περιφερειακά θα πάω , απλά έλεγα μήπως.
 

Miltiadis

Μέλος
Όνομα
Γιωργιόόό!!!!!
Μοτό
Σκύλος μαύρος!
Καλοτάξιδο giamar !Πολλά ασφαλή χωμάτινα και μή χλμ....λιώστο John
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Βάλε ένα γρανάζι 3 δόντια πιο μικρό πίσω και πάρε και ένα γρανάζι ένα δόντι μικρότερο μπροστά. Συνεπώς όταν θες να κάνεις ταξίδι βάζεις το μαμά μπροστά γρανάζι και άμα το θες για χώμα βάζεις το μικρότερο μπροστά.
 

giamar

Ming lee fu
Περιοχή
Πιερία
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Vstroma -astrea c100 - voge 300 rally
Βάλε ένα γρανάζι 3 δόντια πιο μικρό πίσω και πάρε και ένα γρανάζι ένα δόντι μικρότερο μπροστά. Συνεπώς όταν θες να κάνεις ταξίδι βάζεις το μαμά μπροστά γρανάζι και άμα το θες για χώμα βάζεις το μικρότερο μπροστά.
Δεν θα ήθελα να αλλάξω το πίσω φίλε.
Και να σου πω την πικρή αλήθεια μόλις το πήρα άλλαξα την αλυσίδα γιατί με άρεσε στο μηχανάκι να έχω μια χρυσή.
Δείχνει πολύ καλύτερα τώρα .
Μιλάω οπτικά ,όχι πως η μανίσια είχε θέμα.
Πάντως γενικά δεν είναι άσχημο το βήμα που έχει τώρα ,κάπου στις 7500 έχει τα 110κατι και εντός των τειχών είναι ωραίο ,τραβάει όμορφα και τα χιλιόμετρα τα έχει μπαμ.
Θα το σκεφτώ φυσικά μιας που όλοι πάνω κάτω αυτό προτείνετε .
 

Datr

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Βαγγελης
Μοτό
KTM 660 SMC
KTM 625 SXC
KTM EXC 125
Voge 300
CCM 404
Διαστηματα αλλαγης λαδιων/ρυθμισμα βαλβιδες δινει καθε 3000 για λαδια και 12000(???) για βαλβιδες ο κατασκευαστης? Ετσι ειδα σε ενα μανιουαλ.. Αληθευει?
 

Datr

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Βαγγελης
Μοτό
KTM 660 SMC
KTM 625 SXC
KTM EXC 125
Voge 300
CCM 404
Ρε μαγκες πηγα το ειδα το μηχανακι απο κοντα... δεν το εκανα testride. Το χαζευα πολυ ωρα, και μπορει να ειμαι προκατειλημμενος ,αλλα περιμενα πιο ωραια πραγματα να δω με βαση τις κριτικες που εχω διαβασει... Μου φανηκε οτι το μηχανακι αμα κανει σκληρο χωμα θα σκορπισει... Οι μαρσιεπιεδες, σταντ, λεβιες ταχυτητων, ποδοφρενο μου φανηκαν τελειως ψευτικα... Τα πλαστικα ετσι και ετσι.. Η ποδια απο κατω πλαστικη, θα σπασει με το πρωτο κοπανημα σε πετρα,οπως και το προστατευτικο αλυσιδας πισω. Δεν ξερω ελπιζω να εχω αδικο γιατι το γλυκοκοιτουσα καιρο, και τωρα ειμαι σε σκεψεις ..
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Ρε μαγκες πηγα το ειδα το μηχανακι απο κοντα... δεν το εκανα testride. Το χαζευα πολυ ωρα, και μπορει να ειμαι προκατειλημμενος ,αλλα περιμενα πιο ωραια πραγματα να δω με βαση τις κριτικες που εχω διαβασει... Μου φανηκε οτι το μηχανακι αμα κανει σκληρο χωμα θα σκορπισει... Οι μαρσιεπιεδες, σταντ, λεβιες ταχυτητων, ποδοφρενο μου φανηκαν τελειως ψευτικα... Τα πλαστικα ετσι και ετσι.. Η ποδια απο κατω πλαστικη, θα σπασει με το πρωτο κοπανημα σε πετρα,οπως και το προστατευτικο αλυσιδας πισω. Δεν ξερω ελπιζω να εχω αδικο γιατι το γλυκοκοιτουσα καιρο, και τωρα ειμαι σε σκεψεις ..
Αν το κρίνεις σαν KTM των 13 χιλιαδων ευρό δεν έχει φυσικά σχέση. Για 4600€ είναι τίμιο. Μην περιμένεις να δεις σφυρίλατες τιμονόπλακες και χυτά ψαλίδια και CNC κομμάτια. Απλό είναι αλλά με καλή ποιότητα. Έχει δείξει εξαιρετική αντοχή μέχρι τώρα στην κακοποίηση πάντως. Τώρα στο φινίρισμα και στην απτή ποιότητα οκ μην περιμένουμε και Premium-ίλα!!
 

Datr

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Βαγγελης
Μοτό
KTM 660 SMC
KTM 625 SXC
KTM EXC 125
Voge 300
CCM 404
Αν το κρίνεις σαν KTM των 13 χιλιαδων ευρό δεν έχει φυσικά σχέση. Για 4600€ είναι τίμιο. Μην περιμένεις να δεις σφυρίλατες τιμονόπλακες και χυτά ψαλίδια και CNC κομμάτια. Απλό είναι αλλά με καλή ποιότητα. Έχει δείξει εξαιρετική αντοχή μέχρι τώρα στην κακοποίηση πάντως. Τώρα στο φινίρισμα και στην απτή ποιότητα οκ μην περιμένουμε και Premium-ίλα!!
Μωρέ ναι... Δεν περίμενα ποιότητα ισάξια των μοντέλων με 13κ... Αλλά μου φάνηκε ότι αν φάει λίγο ξύλο, θα ψαχνομαι να βρω περιφερειακά ανταλλακτικά στα βάθη της Κίνας ... Επίσης έπεσε το μάτι μου σε μια κόλληση στο σκελετό ανάμεσα στα ψυγεία. Δεν το βγαλα φωτογραφία,αλλά ήταν πολύ πρόχειρη κόλληση,πολύ πρόχειρη όμως, ίσως ήταν στο συγκεκριμενο

Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Μωρέ ναι... Δεν περίμενα ποιότητα ισάξια των μοντέλων με 13κ... Αλλά μου φάνηκε ότι αν φάει λίγο ξύλο, θα ψαχνομαι να βρω περιφερειακά ανταλλακτικά στα βάθη της Κίνας ... Επίσης έπεσε το μάτι μου σε μια κόλληση στο σκελετό ανάμεσα στα ψυγεία. Δεν το βγαλα φωτογραφία,αλλά ήταν πολύ πρόχειρη κόλληση,πολύ πρόχειρη όμως, ίσως ήταν στο συγκεκριμενο

Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Να φάει ξύλο έχει δείξει πως αντέχει μέχρι τώρα. Απο απτή ποιότητα, φινίρισμα κλπ νομίζω είναι τίμιο για τα 4600. Σε καταλαβαίνω πώς το λες αλλά it is what it is που λένε και στα όρη!!
 

Bulmont

Μέλος
Περιοχή
ΠΑΤΡΑ
Όνομα
Βαγγελης Χ
Μοτό
BULTACO PURSANG 125
MONTESA ENDURO 125H7
...... Η ποδια απο κατω πλαστικη, θα σπασει με το πρωτο κοπανημα σε πετρα.... ..
Παντως σε ΚΤΜ 520 του 2002, η πλαστική ποδιά έχει τραβήξει του λιναριού τα πάθη
και είναι ακόμα ακέραια, αν και με πολλές, μα πάρα πολλές γρατσουνιές......................
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Παντως σε ΚΤΜ 520 του 2002, η πλαστική ποδιά έχει τραβήξει του λιναριού τα πάθη
και είναι ακόμα ακέραια, αν και με πολλές, μα πάρα πολλές γρατσουνιές......................
Άστα αυτά τα πλαστικά....
Άλλες ηλικίες, άλλες ποιότητες...
 

Bulmont

Μέλος
Περιοχή
ΠΑΤΡΑ
Όνομα
Βαγγελης Χ
Μοτό
BULTACO PURSANG 125
MONTESA ENDURO 125H7
Το έκανα τεστ ραηντ ,με άρεσε πολύ και δεν το σκέφτηκα.
Το σασμανακι που έχει με θυμησε παπί katze r ,πίπουλο ,μπαμπάκι .
Τώρα αν θα μπω χώμα ,ποιος ξέρει,η αλήθεια είναι ότι πρώτα αγόρασα την τριχιά και μετά το γαηδαρο όπως λέει το γνωστό ρητό .
Το ερωτημα τι θα γίνει με τα παπιά δε ξέρω ,μια λύση θα βρεθεί γιατί δε θέλω να τα δωσω
Μπράβο Γιάννη, σου εύχομαι να το καταφχαριστηθής !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Παντως σε ΚΤΜ 520 του 2002, η πλαστική ποδιά έχει τραβήξει του λιναριού τα πάθη
και είναι ακόμα ακέραια, αν και με πολλές, μα πάρα πολλές γρατσουνιές......................
Καμιά σχέση!! Αν ήταν ίδια με αυτή που είχε και το δικό μου 450 του 08 αυτές ήταν πλαστικό 2 πόντους πάχος ειδικό για αυτή τη δουλειά. Από άλμα πάνω σε βράχια να έπεφτες με τη κοιλιά δε καταλαβαίνουν. Αυτές οι πλαστικές τύπου 300 rally εδώ η και του αντίστοιχου honda rally η και του strom 800 πιο πολύ για διακόσμηση είναι. Θέλουν αλλαγή σε κάτι σοβαρό.
 

Datr

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Βαγγελης
Μοτό
KTM 660 SMC
KTM 625 SXC
KTM EXC 125
Voge 300
CCM 404
Καμιά σχέση!! Αν ήταν ίδια με αυτή που είχε και το δικό μου 450 του 08 αυτές ήταν πλαστικό 2 πόντους πάχος ειδικό για αυτή τη δουλειά. Από άλμα πάνω σε βράχια να έπεφτες με τη κοιλιά δε καταλαβαίνουν. Αυτές οι πλαστικές τύπου 300 rally εδώ η και του αντίστοιχου honda rally η και του strom 800 πιο πολύ για διακόσμηση είναι. Θέλουν αλλαγή σε κάτι σοβαρό.
Έτσι ακριβώς....

Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Top Bottom