Voge 300GY Rally Pro: Μικρός ραλίστας εν δράσει

Datr

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Βαγγελης
Μοτό
KTM 660 SMC
KTM 625 SXC
KTM EXC 125
Voge 300
CCM 404
Πήγα οδήγησα σήμερα το rally... Πολύ θετικές εντυπώσεις τελικά για όλο το μηχανάκι.. πλαίσιο,αναρτήσεις (αν και δεν μπήκα πολύ χώμα ), κτλπ κτλπ. Αν ξεπερασουμε την ποιότητα των υλικών που κουβεντιάσαμε παραπανω, το μόνο που δεν με κάλυψε ήταν, η δύναμη του,θα προτιμούσα να χει ένα τσάκ παραπάνω. Κουβεντιάζοντας με τον αντιπρόσωπο, με πληροφόρησε πως από ανταλλακτικά, και περιφερειακά και μοτέρ, υπάρχουν όλα πολύ άμεσα κιόλας. Για έξτρα περιφερειακά ποδιές, κάγκελα και διάφορα, σιγά σιγά είπαν ότι θα φέρνουνε... Εξάτμιση έχει ήδη βγει από 2 εταιρείες. Φίλτρο αναμένεται από την dna. Με πληροφόρησε πως σε δικό του πρότζεκτ με φίλτρο εξάτμιση και πείραγμα στον εγκέφαλο της bosch για το μείγμα, το μηχανάκι ξυπνάει πάρα πολύ...και αυτό είναι πολύ θετικό και λογικό αφού για euro5 έχει πολλούς περιορισμούς. Θετικές εντυπώσεις πολύ από την οδήγηση του...

Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Πήγα οδήγησα σήμερα το rally... Πολύ θετικές εντυπώσεις τελικά για όλο το μηχανάκι.. πλαίσιο,αναρτήσεις (αν και δεν μπήκα πολύ χώμα ), κτλπ κτλπ. Αν ξεπερασουμε την ποιότητα των υλικών που κουβεντιάσαμε παραπανω, το μόνο που δεν με κάλυψε ήταν, η δύναμη του,θα προτιμούσα να χει ένα τσάκ παραπάνω. Κουβεντιάζοντας με τον αντιπρόσωπο, με πληροφόρησε πως από ανταλλακτικά, και περιφερειακά και μοτέρ, υπάρχουν όλα πολύ άμεσα κιόλας. Για έξτρα περιφερειακά ποδιές, κάγκελα και διάφορα, σιγά σιγά είπαν ότι θα φέρνουνε... Εξάτμιση έχει ήδη βγει από 2 εταιρείες. Φίλτρο αναμένεται από την dna. Με πληροφόρησε πως σε δικό του πρότζεκτ με φίλτρο εξάτμιση και πείραγμα στον εγκέφαλο της bosch για το μείγμα, το μηχανάκι ξυπνάει πάρα πολύ...και αυτό είναι πολύ θετικό και λογικό αφού για euro5 έχει πολλούς περιορισμούς. Θετικές εντυπώσεις πολύ από την οδήγηση του...

Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Κι εγω γιναυτο δε κόλλησα πολύ στο συγκεκριμένο στη μέτρια ποιότητα φινιρίσματος και σου είπα για αυτό που είναι αξίζει κάθε εύρο.
 

Datr

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Βαγγελης
Μοτό
KTM 660 SMC
KTM 625 SXC
KTM EXC 125
Voge 300
CCM 404
Παιδιά να ενημερώσω πως σύντομα θα το αποκτήσω το πήρα απόφαση... Όποια συμβουλή καλοδεχούμενη !! Θα μπορέσω λέτε να το βγάλω στα βουνά τον Αύγουστο??? Λόγω στρωσιματος κτλμ

Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

ParisAdv

Μέλος
Όνομα
Paris
Μοτό
VOGE300RALLY
YZF-R6
Καλοριζικο! περισσοτερο να κοιταξεις εσυ να μην εχεις θεμα λογω ζεστης και κινδυνων οπως φωτιες κ.α.. εγω μετα απο 2 μερες στο λιοπυρι καταλαβα οτι αυτο αντεχει εγω ομως γονατισα
 

Datr

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Βαγγελης
Μοτό
KTM 660 SMC
KTM 625 SXC
KTM EXC 125
Voge 300
CCM 404
Το λέω πιο πολυ επειδη θα ναι αστρωτο...

Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

ParisAdv

Μέλος
Όνομα
Paris
Μοτό
VOGE300RALLY
YZF-R6
Κοιτα εγω του εκανα 5-6 βολτες κατι βραδια για να δουλεψουν ολα χαλαρα και μια χαλαρη stork .. στα 600 χλμ περιπου το πρωτο service και μετα 36ωρο στο καπακι... δικια σου αποφαση / καποιοι τα σκιζουν πρωτη μερα / αλλοι κατα τας γραφας με το εγχειριδιο... προλαβαινεις για μενα κατι αντιστοιχο με το παραπανω. Θα πουν και οι υπολοιποι τις γνωμες τους πιστευω.
 

Datr

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Βαγγελης
Μοτό
KTM 660 SMC
KTM 625 SXC
KTM EXC 125
Voge 300
CCM 404
Κοιτα εγω του εκανα 5-6 βολτες κατι βραδια για να δουλεψουν ολα χαλαρα και μια χαλαρη stork .. στα 600 χλμ περιπου το πρωτο service και μετα 36ωρο στο καπακι... δικια σου αποφαση / καποιοι τα σκιζουν πρωτη μερα / αλλοι κατα τας γραφας με το εγχειριδιο... προλαβαινεις για μενα κατι αντιστοιχο με το παραπανω. Θα πουν και οι υπολοιποι τις γνωμες τους πιστευω.
Αν του κάνω πρώτη αλλαγή λαδιών στα 600-700χλμ στο μέλλον δν θα χω θέμα με εγγύηση? Δν έχω δει καθόλου τι γράφει το μανιουαλ.

Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Kon83

Μέλος
Όνομα
Kostas
Μοτό
Moto Guzzi V85 TT
Voge 300 Rally
Vespa 300GTS
Εγω το έβγαλα βουνό κανονικά πριν ολοκληρωθεί το στρώσιμο. Για χαλαρή βόλτα μιλάω χωρίς να ξεπερνάω το εύρος στροφών που έπρεπε.
 

Kon83

Μέλος
Όνομα
Kostas
Μοτό
Moto Guzzi V85 TT
Voge 300 Rally
Vespa 300GTS
Κοιτα εγω του εκανα 5-6 βολτες κατι βραδια για να δουλεψουν ολα χαλαρα και μια χαλαρη stork .. στα 600 χλμ περιπου το πρωτο service και μετα 36ωρο στο καπακι... δικια σου αποφαση / καποιοι τα σκιζουν πρωτη μερα / αλλοι κατα τας γραφας με το εγχειριδιο... προλαβαινεις για μενα κατι αντιστοιχο με το παραπανω. Θα πουν και οι υπολοιποι τις γνωμες τους πιστευω.
Είσαι με την στοκ σελα?
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Παιδιά να ενημερώσω πως σύντομα θα το αποκτήσω το πήρα απόφαση... Όποια συμβουλή καλοδεχούμενη !! Θα μπορέσω λέτε να το βγάλω στα βουνά τον Αύγουστο??? Λόγω στρωσιματος κτλμ

Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Με το καλό!! Πάρτο, κάντου 600-700 χλμ, άλλαξε μια λάδια και είσαι έτοιμος. Καλά ταξίδια!! Απλά οκ ειδικά στις ζέστες τωρα μην του βγάζεις τα άντερα στις ψηλές στροφές.
 

giamar

Ming lee fu
Περιοχή
Πιερία
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Vstroma -astrea c100 - voge 300 rally
Εμένα μου έχει δώσει την αίσθηση του ασπαστου πάντως.
Αλλά καθόλου σκησιμο στα πρώτα χιλιόμετρα.
Άλλωστε από ένα εύρος στροφών και πάνω θα το δεις ,δυσανασχετεί .
Στρωστο όμορφα και πρόβλημα δε θα έχεις .
 

ParisAdv

Μέλος
Όνομα
Paris
Μοτό
VOGE300RALLY
YZF-R6
Εμένα μου έχει δώσει την αίσθηση του ασπαστου πάντως.
Αλλά καθόλου σκησιμο στα πρώτα χιλιόμετρα.
Άλλωστε από ένα εύρος στροφών και πάνω θα το δεις ,δυσανασχετεί .
Στρωστο όμορφα και πρόβλημα δε θα έχεις .
Για να λέμε και την αλήθεια σε μία φαση δεν εκανε αυτό το calibration στην αρχη η οθόνη (οπότε έχανε κάποιες ενδείξεις - τώρα τι δε θυμάμαι) μετα απο λίγα χλμ και αναψε σβησε δούλεψε και δε το ξανα εκανε.... πταίσμα για μενα..
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Πήγα οδήγησα σήμερα το rally... Πολύ θετικές εντυπώσεις τελικά για όλο το μηχανάκι.. πλαίσιο,αναρτήσεις (αν και δεν μπήκα πολύ χώμα ), κτλπ κτλπ. Αν ξεπερασουμε την ποιότητα των υλικών που κουβεντιάσαμε παραπανω, το μόνο που δεν με κάλυψε ήταν, η δύναμη του,θα προτιμούσα να χει ένα τσάκ παραπάνω. Κουβεντιάζοντας με τον αντιπρόσωπο, με πληροφόρησε πως από ανταλλακτικά, και περιφερειακά και μοτέρ, υπάρχουν όλα πολύ άμεσα κιόλας. Για έξτρα περιφερειακά ποδιές, κάγκελα και διάφορα, σιγά σιγά είπαν ότι θα φέρνουνε... Εξάτμιση έχει ήδη βγει από 2 εταιρείες. Φίλτρο αναμένεται από την dna. Με πληροφόρησε πως σε δικό του πρότζεκτ με φίλτρο εξάτμιση και πείραγμα στον εγκέφαλο της bosch για το μείγμα, το μηχανάκι ξυπνάει πάρα πολύ...και αυτό είναι πολύ θετικό και λογικό αφού για euro5 έχει πολλούς περιορισμούς. Θετικές εντυπώσεις πολύ από την οδήγηση του...

Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Αυτό με τα ανταλλακτικά....διάβασα στην ομαδα φουμπου, ότι δεν υπάρχουν τακάκια μέχρι Σεπτέμβρη στην αντιπροσωπεία και δεν υπάρχουν και αφτερ μάρκετ.
Αναγκάστηκε να "καρφώσει" τακάκια ένας κάτοχος
 

Datr

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Βαγγελης
Μοτό
KTM 660 SMC
KTM 625 SXC
KTM EXC 125
Voge 300
CCM 404
Αυτό με τα ανταλλακτικά....διάβασα στην ομαδα φουμπου, ότι δεν υπάρχουν τακάκια μέχρι Σεπτέμβρη στην αντιπροσωπεία και δεν υπάρχουν και αφτερ μάρκετ.
Αναγκάστηκε να "καρφώσει" τακάκια ένας κάτοχος
Εγω επειδή μίλησα με τον αντιπρόσωπο... Με ενημέρωσε πως όλα υπαρχουν άμεσα μέσα σε 2 εργασιμες.. παραπάνω δν το ψαξα να σου πω την αλήθεια. Πάντως το περιμένω πως και πως να το κάψω στα χλμ, να στρωθει και να φύγω για βουνό :ρ

Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Datr

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Βαγγελης
Μοτό
KTM 660 SMC
KTM 625 SXC
KTM EXC 125
Voge 300
CCM 404
Λοιπόν για πείτε ιδέες... Το παραλαμβάνω αύριο μάλλον το μοτορι και σκέφτομαι ήδη για ποδιά και εξάτμιση τελικό. Να πάω στον Παπαγιάννη λέτε για εξατμιση? Έχει βάλει κανείς κάτι άλλο σε αυτό επανω?

Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Λοιπόν για πείτε ιδέες... Το παραλαμβάνω αύριο μάλλον το μοτορι και σκέφτομαι ήδη για ποδιά και εξάτμιση τελικό. Να πάω στον Παπαγιάννη λέτε για εξατμιση? Έχει βάλει κανείς κάτι άλλο σε αυτό επανω?

Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Κοιτα να το χαρεις ετσι οπως ειναι, ασε τουλαχιστον να περασουν τα πρωτα χιλια χλμ, και μετα βλεπεις για εξατμιση!!!
Ποδια, βαλε του οτι ωρα θελεις. Και χθες που λεει ο λογος! Για εξατμιση, δωσε χρονο..........
 

Datr

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Βαγγελης
Μοτό
KTM 660 SMC
KTM 625 SXC
KTM EXC 125
Voge 300
CCM 404
Κοιτα να το χαρεις ετσι οπως ειναι, ασε τουλαχιστον να περασουν τα πρωτα χιλια χλμ, και μετα βλεπεις για εξατμιση!!!
Ποδια, βαλε του οτι ωρα θελεις. Και χθες που λεει ο λογος! Για εξατμιση, δωσε χρονο..........
Ναι μετά το στρωσιμο θα μπει η εξάτμιση... Δεν θα αργήσει να γίνει ..

Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

NikosRE

Μέλος
Όνομα
Nikos
Μοτό
KTM 640 ADVENTURE 2005
Παιδιά να ενημερώσω πως σύντομα θα το αποκτήσω το πήρα απόφαση... Όποια συμβουλή καλοδεχούμενη !! Θα μπορέσω λέτε να το βγάλω στα βουνά τον Αύγουστο??? Λόγω στρωσιματος κτλμ

Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Δεν χρειαζεσαι στρώσιμο! Δειξτου με ειλικρίνεια τι ζωή θα χει μαζί σου να κόβονται οι τσαμπουκάδες απ την αρχή! Χαχα
 
Top Bottom