Voge 300GY Rally Pro: Μικρός ραλίστας εν δράσει

kaf

Μέλος
Όνομα
Κων/νος
Μοτό
Voge 300 Rally
Επειδή περίμενα κ εγώ να βγάλει η DNA φίλτρο για το rally, για χρήση στο χώμα ενδείκνυται η παραμένουμε με το μαμά?
Καλύτερα ρωτάς την εταιρεία, αλλά σίγουρα είναι για χώμα. Αν έχεις ενδοιασμούς για φίλτρο Γάζας καλύτερα να παραμείνεις με το μαμά (χαρτιού) , πιστεύω θα βγει κάποια στιγμή και της hiflo φίλτρο χαρτινο.
 

giamar

Ming lee fu
Περιοχή
Πιερία
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Vstroma -astrea c100 - voge 300 rally
Ερωτηση προς ολους - πως εχει περαστει στις ασφαλειες σας το μαρκα/μοντελο - γιατι στο δικο μου ειναι οτι "να ναι" και θα μαλωσω με την ασφαλιστική - το πήρα πρέφα τώρα που ασφαλιζομαι για 2η χρονιά.. που θα ζητησω πρασινη καρτα και τετοια..
 

Datr

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Βαγγελης
Μοτό
KTM 660 SMC
KTM 625 SXC
KTM EXC 125
Voge 300
CCM 404
Ετοιμο

110 ευρώ??????????????:eek:
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Το γνησιο φιλτρο ποσο εχει; Γιατι αν εχει οσο περιπου του crf τοτε ισως τα 110 να μην ειναι πολλα τελικα

Αλλα βεβαια το θεμα ειναι αν μπορει να κρατησει την σκονη εκτος του κινητηρα οπως ενα χαρτινο ή ακομα καλυτερα ενα σφουγγαρενιο
 

Datr

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Βαγγελης
Μοτό
KTM 660 SMC
KTM 625 SXC
KTM EXC 125
Voge 300
CCM 404
Το γνησιο φιλτρο ποσο εχει; Γιατι αν εχει οσο περιπου του crf τοτε ισως τα 110 να μην ειναι πολλα τελικα

Αλλα βεβαια το θεμα ειναι αν μπορει να κρατησει την σκονη εκτος του κινητηρα οπως ενα χαρτινο ή ακομα καλυτερα ενα σφουγγαρενιο
Άμα είναι να δώσεις 110 ευρώ και να μη κρατάει τη σκόνη έξω... Κλαφτα
 

Datr

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Βαγγελης
Μοτό
KTM 660 SMC
KTM 625 SXC
KTM EXC 125
Voge 300
CCM 404
Το γνησιο φιλτρο ποσο εχει; Γιατι αν εχει οσο περιπου του crf τοτε ισως τα 110 να μην ειναι πολλα τελικα

Αλλα βεβαια το θεμα ειναι αν μπορει να κρατησει την σκονη εκτος του κινητηρα οπως ενα χαρτινο ή ακομα καλυτερα ενα σφουγγαρενιο
Και τι να το κάνεις το αλουμινένιο πλαίσιο...? Δεν ξέρω ρωτάω.. πολλά μου φαίνονται
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Το γνησιο φιλτρο ποσο εχει; Γιατι αν εχει οσο περιπου του crf τοτε ισως τα 110 να μην ειναι πολλα τελικα

Αλλα βεβαια το θεμα ειναι αν μπορει να κρατησει την σκονη εκτος του κινητηρα οπως ενα χαρτινο ή ακομα καλυτερα ενα σφουγγαρενιο
απο τη σελίδα της Voge κάπου 8.5€

 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Κάπου είχε αναφερθεί στην αρχή (στο συγκεκριμένο θέμα με τη συμμετοχή του Βασίλη) πώς το συγκεκριμένο φίλτρο ήταν ειδική κατασκευή για τον αγώνα.
Πιθανόν να έχει περισσότερες στρώσεις γάζας ώστε να έχει καλύτερο φιλτράρισμα.
 

Datr

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Βαγγελης
Μοτό
KTM 660 SMC
KTM 625 SXC
KTM EXC 125
Voge 300
CCM 404
Καμιά σχέση ρε παιδιά το φίλτρο που βγάλανε για το Ντακάρ με το φίλτρο το δικό μας... Τι συγκρίνουμε? Αυτό ήταν σχεδιασμένο να αντέξει σε συνθήκες αγώνα για πολλά πολλά χλμ σε έρημο. Έπεσε μελέτη μόνο για αυτό το σκοπό. Η τιμή του εντελώς μπακαλιστικα ξεπερνάει το χιλιάρικο αν πούμε ότι έβγαινε στο εμπόριο
 

Datr

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Βαγγελης
Μοτό
KTM 660 SMC
KTM 625 SXC
KTM EXC 125
Voge 300
CCM 404
111,60 κοστίζει το DNA για το CBR1000RR...
Ναι και για το voge 300 ds κοστίζει 70...
110 πάρα πολλά. Καλύτερα το σφουγγάρι που φτιάχνουν σε ένα site κάτι Πορτογάλοι νομίζω με ένα 50αρικο και το αλλάζεις όποτε θες. Jrendurance νομίζω κάπως έτσι λέγονται.
Επίσης φτιάχνουν και ένα power flow Κιτ που κουμπώνει στον εγκέφαλο, και έχουν πολύ καλές κριτικές.
 

notakos600

Μέλος
Περιοχή
Ασπρόπυργος
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
HONDA C50
Ναι και για το voge 300 ds κοστίζει 70...
110 πάρα πολλά. Καλύτερα το σφουγγάρι που φτιάχνουν σε ένα site κάτι Πορτογάλοι νομίζω με ένα 50αρικο και το αλλάζεις όποτε θες. Jrendurance νομίζω κάπως έτσι λέγονται.
Επίσης φτιάχνουν και ένα power flow Κιτ που κουμπώνει στον εγκέφαλο, και έχουν πολύ καλές κριτικές.
Χωρίς δυναμομέτρηση τι μπορούμε να πούμε...εκτός ίσως από τον καυλωτικό ήχο της εισαγωγής.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Παίδες...μην βάζετε "ελεύθερα" φίλτρα σε χωμάτινα μηχανάκια.
Περνούν οι σκόνες πιο μέσα στον κινητηρα
Σωστά τα λες θεωρητικά αλλά πλέον η DNAε την τεχνολογία που έχει στα φίλτρα αναφέρει όπου είναι αναγκαίο και σχεδιασμένο πως η χρήση του φίλτρου δίνεται για χρήση εντός και εκτός δρομου. Έχει προβλέψει αυτή τη χρήση και αν δούμε και το φίλτρο που έδωσε και στον Μπουδρο για το dakar καταλαβαίνουμε σε ποια κατεύθυνση κινείται.
 
Top Bottom