Voge 300GY Rally Pro: Μικρός ραλίστας εν δράσει

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Σωστά τα λες θεωρητικά αλλά πλέον η DNAε την τεχνολογία που έχει στα φίλτρα αναφέρει όπου είναι αναγκαίο και σχεδιασμένο πως η χρήση του φίλτρου δίνεται για χρήση εντός και εκτός δρομου. Έχει προβλέψει αυτή τη χρήση και αν δούμε και το φίλτρο που έδωσε και στον Μπουδρο για το dakar καταλαβαίνουμε σε ποια κατεύθυνση κινείται.
Ίσως....αλλά η συζήτηση έχει απλωθεί και σε άλλα φίλτρα.
Όσο για το φίλτρο του dakar, δεν ξέρω αν υπάρχει έστω και μια μικρή επαφή με της παραγωγής.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Ίσως....αλλά η συζήτηση έχει απλωθεί και σε άλλα φίλτρα.
Όσο για το φίλτρο του dakar, δεν ξέρω αν υπάρχει έστω και μια μικρή επαφή με της παραγωγής.
Σαφώς και υπάρχει μη τρελαινόμαστε. Δεν ανακάλυψαν τον τροχό με αυτο το φίλτρο απλά εξάντλησαν την τεχνογνωσία που έχουν ήδη αποκτήσει από την εμπειρία τους των ετών. Σε επίπεδο αναγκών ενός ερασιτέχνη στο χώμα έχουν φροντίσει το φιλτράρισμα του αέρα να αφήνει το μοτέρ άθικτο. Και γιναυτο άλλωστε το το ιζουν πως είναι και για χρήση και εκτός δρόμου.
 

Datr

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Βαγγελης
Μοτό
KTM 660 SMC
KTM 625 SXC
KTM EXC 125
Voge 300
CCM 404
Παιδιά εγώ πιστεύω πως μια χαρά φιλτράρει. Οκ. Ας μην είμαστε υπερβολικοί... Απλώς τα 110 είναι πολλά και αδικαιολόγητα. Όποιος τα χει, τα δίνει. 25 άλογα είναι το μηχανάκι δν θα πετάξει με ένα DNA φίλτρο.
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη

ParisAdv

Μέλος
Όνομα
Paris
Μοτό
VOGE300RALLY
YZF-R6
Ναι και για το voge 300 ds κοστίζει 70...
110 πάρα πολλά. Καλύτερα το σφουγγάρι που φτιάχνουν σε ένα site κάτι Πορτογάλοι νομίζω με ένα 50αρικο και το αλλάζεις όποτε θες. Jrendurance νομίζω κάπως έτσι λέγονται.
Επίσης φτιάχνουν και ένα power flow Κιτ που κουμπώνει στον εγκέφαλο, και έχουν πολύ καλές κριτικές.
Θα τα δοκιμασω μολις μου απαντησει στο whatsapp ποτε θα τα εχει διαθεσιμα και αναφερω πισω εδω
 

ParisAdv

Μέλος
Όνομα
Paris
Μοτό
VOGE300RALLY
YZF-R6
Έτσι ωραίος... Και γω θα τα βάλω προσεχώς!!
Έχεις μπει ή θα μπεις σε λιστα αναμονης; δυστυχως κομματι κομματι τα φτιανουν (χειροποιητα οπως τα hyper cars :ha).. δε μου αρεσε το γεγονος αλλα ας δουμε το αποτελεσμα - μια μικρη "ανεση" παραπάνω ψαχνω/ οχι θαύματα. Αν ειναι παραπλήσια με τα τσιπακια του Γιάννη (οσοι παλιοι θυμουνται) παιζει να ειμαστε και τυχεροι.
 

Datr

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Βαγγελης
Μοτό
KTM 660 SMC
KTM 625 SXC
KTM EXC 125
Voge 300
CCM 404
Έχεις μπει ή θα μπεις σε λιστα αναμονης; δυστυχως κομματι κομματι τα φτιανουν (χειροποιητα οπως τα hyper cars :ha).. δε μου αρεσε το γεγονος αλλα ας δουμε το αποτελεσμα - μια μικρη "ανεση" παραπάνω ψαχνω/ οχι θαύματα. Αν ειναι παραπλήσια με τα τσιπακια του Γιάννη (οσοι παλιοι θυμουνται) παιζει να ειμαστε και τυχεροι.
ενα παιδι που το χει βαλει και μιλησαμε, μου ειπε πως ειδε αισθητη διαφορα στην αποκριση (αρκετα σημαντικο), και στην δυναμη μεχρι τις 6000 στροφες. Για 70 ευρω καλα μου φαινονται
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ακόμα δεν εμφανίστηκε ο νέος κάτοχος ραλιαρης από τα βάθη της
Ασίας???
Γνωστός λάτρης του ρυζιού και της προβατίνας.
Φημες λένε ότι έκανε το άλμα πίστης για μια ανηφορα
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Τάφος μόνο στη δουλειά βλέπω :D

Άντε και στην οδήγηση :p
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
θα αφήσετε τις πολυλογίες κύριοι Μάνιακ και Σαλαμινομάχε να μου πει κάποιος κάτοχος, για έναν φίλο ρωτάω,το πίσω λάστιχο επειδή απο το εργοστάσιο το δίνει 5,10/18 νομίζω δεν είναι σε μετρικό σύστημα η αντιστοιχία είναι 120/90/18? Αν κάποιος έχει αλλάξει λάστιχα τί διάσταση έβαλε πίσω?
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Χρέπι.
 

Georgecibix

Μέλος
Περιοχή
Κρήτη
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
Yamaha Tenere 700 2022
θα αφήσετε τις πολυλογίες κύριοι Μάνιακ και Σαλαμινομάχε να μου πει κάποιος κάτοχος, για έναν φίλο ρωτάω,το πίσω λάστιχο επειδή απο το εργοστάσιο το δίνει 5,10/18 νομίζω δεν είναι σε μετρικό σύστημα η αντιστοιχία είναι 120/90/18? Αν κάποιος έχει αλλάξει λάστιχα τί διάσταση έβαλε πίσω?
Να πεις καλορίζικο και καλολάσπωτο στο φίλο σου :yew:!!

Σε ΜΤ21 μου είχε βάλει ο μάστορας 140/80-18!!!
 
Top Bottom