Voge 300GY Rally Pro: Μικρός ραλίστας εν δράσει

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Βιαζεσαι! Όλα θα γίνουν. Ακόμα δεν είναι σπίτι,σήμερα.
Μη μου πεις ότι ψώνισες για το troffy...?
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Ναι...θα είναι σκούπα αναγκαστικά λόγω ιππων
Τζάμπα το πήρε...
Έχω αλλάξει την διαδρομή και έχω βάλει φλαταδούρες...
Με το BMW θα περνούσε αέρας...:p:roflmao::roflmao::roflmao:
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Άντε καλοταξιδο!!! 120/90 18 tracker είχα βάλει εγώ αν θυμάμαι καλά
Τα σκεφτομαι και αυτά εναλλακτικά. Τώρα με μπέρδεψες!! 140/18 ή 120/19??? Με το 120 λίγο πιο λεπτό θα το βοηθάει και στις λάσπες και στην ευελιξία και στις τριβές αλλά το άλλο θα είναι λίγι πιο σταθερό στα ανοιχτά και στις φλαταδο΄υρες και στις πρόσφυση στις εξόδους. τί κάνουμε τώρα?? Πώς το είδες εσύ το 120/90?

Σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές μόλις το έχω στα χέρια μου θα βάλω και φωτό
 

Augotaraxos

Μέλος
Περιοχή
Κως
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Γκόλφω
CRF 300L
Τα σκεφτομαι και αυτά εναλλακτικά. Τώρα με μπέρδεψες!! 140/18 ή 120/19??? Με το 120 λίγο πιο λεπτό θα το βοηθάει και στις λάσπες και στην ευελιξία και στις τριβές αλλά το άλλο θα είναι λίγι πιο σταθερό στα ανοιχτά και στις φλαταδο΄υρες και στις πρόσφυση στις εξόδους. τί κάνουμε τώρα?? Πώς το είδες εσύ το 120/90?

Σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές μόλις το έχω στα χέρια μου θα βάλω και φωτό
Καλοτάξιδο και καλολάσπωτο.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Μίλησα με το μαγαζί που θα βάλω λάστιχα έχει διαθεσιμα και τα 140/80 και τα 120/90. Θα τα βάλω δίπλα δίπλα να αποφασίσω ανάλογα.Γενικα πάντως σε λάστιχο για χώμα τείνω πάντα προς το πιο λεπτό και μαζεμένο σε διαστάσεις και βάρος.
 

ChristosGR

Σκουριασμένο Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
V-Strom 800 DE - Husaberg FE-390
Μίλησα με το μαγαζί που θα βάλω λάστιχα έχει διαθεσιμα και τα 140/80 και τα 120/90. Θα τα βάλω δίπλα δίπλα να αποφασίσω ανάλογα.Γενικα πάντως σε λάστιχο για χώμα τείνω πάντα προς το πιο λεπτό και μαζεμένο σε διαστάσεις και βάρος.
130/80 δεν παίζει?
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Γενικα πάντως σε λάστιχο για χώμα τείνω πάντα προς το πιο λεπτό και μαζεμένο σε διαστάσεις και βάρος
Και καλα κανεις!! Ακου εκει 140 Τοσο φοραγε το lc4 που ειχες Στο μικρο με τον ασθενικο κινητηρα οτι γλυτωνεις σε βαρος και τριβες καλο ειναι!
 

Yannis60

Μέλος
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
BMW K1200R (2007)
VOGE 300 RALLY (2024)
Καλησπέρα, κάτοχος μιας BMW k1200r εδώ και 17 χρόνια, φέτος αποφάσισα (πριν από μια εβδομάδα) και πήρα το Voge 300 rally αφού μου θύμισε πολύ έντονα τα εφηβικά (και μετεφηβικά) μηχανάκια που θαύμαζα (τα XL και τα XR της εποχής του 1980 και μετά). Όμως, το πρόβλημα που υπήρχε από τότε και υπάρχει ακόμα και τώρα βέβαια, είναι ότι είμαι 171cm και αρκετά υπέρβαρος.
Από τότε λοιπόν είχα απορρίψει όλες αυτές τις μηχανές διότι απλά "δεν μπορούσα να τις καβαλήσω". Το Voge όταν πήγα να το δω, μου άρεσε πολύ αλλά έπρεπε να κάνω "πιρουέτες". Τέλος πάντων, με τα πολλά, και αφού έκλεισα με προκαταβολή 50€(!) το MT450 λόγω ύψους σέλας (820mm), το ξανασκέφθηκα και είπα: το μηχανάκι είναι σε πολύ καλή τιμή και φαίνεται εξαιρετικής δυναμικής άρα, αν δεν δοκιμάσουμε τώρα, δεν θα δοκιμάσουμε ποτέ (πλησιάζω τα 60). Από την άλλη, η BMW μου αρέσει πάρα πολύ και δεν θέλω να την πουλήσω... Πήρα τηλέφωνο το κατάστημα και είπα: αν μπορείς να μου το κατεβάσεις 4-6cm το αγοράζω σήμερα!
Έτσι και έγινε... Βλέπε φωτογραφίες. Το κατάστημα είναι Συνεργείο και έκθεση μοτοσικλετών και πραγματικά, συμμετείχα και εγώ στο όλο project... Επιτέλους, με το που το πήρα, άρχισα να γελάω με το ογδοντάρικο πρα-πρα, το σηκωμένο φτερό, χρειάστηκε να ξαναγοράσω μετά από 17 χρόνια λιπαντικό αλυσίδας (φυσικά off-road για να ταιριάζει :) κτλ.
Σημείωση: Αρχικά το site έλεγε ότι το ύψος σέλας είναι 877mm, όμως όταν μετρήθηκε το ύψος ήταν κοντά στα 920mm (σχεδόν καθαρόαιμο). Τελικά, κατέβηκε περίπου στα 860mm και, το site, χθες που είδα, έγραφε Δ.Α. (Δεν αναφέρεται)... Χθες, το γρανάζωσα (48-->45) και τώρα περιμένω και αποστάτες τιμονιού για να κατεβάσω 1-2 cm και το μπροστινό. Το μηχανάκι μέχρι τώρα δεν παρουσιάζει κάποιο πρόβλημα (αυτό που θα φοβούμουν είναι κάποιο tank slaping) αλλά ακόμα είναι στο στρώσιμο οπότε δεν το πιέζω καθόλου... Αργότερα, θα κάνω post και περισσότερες εντυπώσεις από το χαμήλωμα...
 

Attachments

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Καλοταξιδο να είναι! Πραγματικά βέβαια αυτό με το ύψος δεν μπορώ να το καταλάβω. Είμαι 1.74 και πατάω σχεδόν ολόκληρα ποδια κάτω. Τι να πω ίσως έχω μακρυά πόδια σα τη Σκλεναρίκοβα! Είχα πολύ πιο ψηλά enduro μηχανάκια μη μιλήσω για exc450 που είσαι στο δεύτερο όροφο και πάλι το καβαλαγα. Και λίγο να πατάς φτάνει νομίζω.
 

dodos

Μέλος
Όνομα
Apostolis
Μοτό
Triumph tiger 1050 / Kawasaki klx 250
Kymco agility 150
Μίλησα με το μαγαζί που θα βάλω λάστιχα έχει διαθεσιμα και τα 140/80 και τα 120/90. Θα τα βάλω δίπλα δίπλα να αποφασίσω ανάλογα.Γενικα πάντως σε λάστιχο για χώμα τείνω πάντα προς το πιο λεπτό και μαζεμένο σε διαστάσεις και βάρος.
Το 120 πιστεύω θα του κάτσει μια χαρά !!
Φαντάσου το klx φοράει 100/100-18 :wacky:
 
Top Bottom