Voge 300GY Rally Pro: Μικρός ραλίστας εν δράσει

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Λοιπόν καλημέρα και καλο μήνα και επίσημα από εμένα σαν ιδιοκτήτης στην παρέα του 300 rally! Χτες το πήρα και έβαλα επάνω τα michelin tracker με χοντρές σαμπρέλες. Έψαξα μήπως μπαίνουν και κόντρες αλλά επειδή είναι 3αρες οι ζάντες κόντρες βγαίνουν μέχρι 2.5. Περίεργο να έχει τόσο φαρδιά ζάντα αλλά οκ.

Σε λάστιχο πίσω έβαλα δίπλα δίπλα τα 120/90 και 140/18 και για μένα το σωστό λάστιχο για το μηχανάκι που ταιριάζει η διάσταση με το μαμά είναι το 120/90. Το 140/80 είναι λίγα χιλιοστά πιο φαρδύ και πιο ψηλό και για μένα δεν χρειάζεται.


image upload

Το μηχανάκι έχει ποδια μεταλλική. Θα παραγγείλω μια βάση τώρα για συσκευές που μπαίνει πίσω από τη ζελατίνα και ενα Σετ αναδιπλούμενος καθρέπτες.

Οι μαμά χούφτες είναι μεν σκληρές και καλές αλλά σε μια πτώση δεν μένουν στη θέση τους και φοβάμαι σπασμένες μανετες σε κάνα βουνό οπότε επεξεργάζομαι λύση είτε αναδιπλούμενες μανετες είτε ένα σετ καλές χούφτες τύπου acerbis, barkbusters.

Τέλος,για τώρα,μια ερώτηση.. έχει κάποιος βάλει αναδιπλούμενο λεβιέ ταχυτήτων και αν έχει βάλει μπορεί να μου δώσει το λινκ να παραγγείλω κι εγώ?

Ορίστε και μια φωτό από το εργαλείο


image upload
Καλολασπωτο φιλαρακι, να το χαρεις.
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Πάρε ένα Λευτέρη. Μαζί με το ληστή θα έχεις το καλύτερο γκαράζ. Θα θυμηθείς και το XR
Περιμενω να το πουλησεις


.....το 800
:roflmao:
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Του τα έχω πει ηδη
τί μου έχεις πει πάλι ρε διάβολε? Το 800 δεν πωλείται. Είναι αρχοντιά. Εν τω μεταξύ αυτή τη στιγμή στο γκαράζ έχω 2 Κινέζικα ένα Γερμανικό. Δεν με παίρνει να ρισκάρω άλλο, έκανα το άλμα πίστης μου..:roflmao:
 

zanny

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στάθης
Μοτό
Husqvarna TE630
KTM EXC-F 500
Λοιπόν καλημέρα και καλο μήνα και επίσημα από εμένα σαν ιδιοκτήτης στην παρέα του 300 rally!
Καλές βόλτες, επιτέλους! Να δω τι θα λες τώρα για τους αγωγούς ..
 

ParisAdv

Μέλος
Όνομα
Paris
Μοτό
VOGE300RALLY
YZF-R6
Επίσης παρατήρησα περίπου στις 5500rpm ένα μικρό συντονισμό/τριξιματακι από κάπου αλλά δεν το εντόπισα θα το ψάξω. Έτυχε στο δικό μου η το έχει κάνει και σε άλλον?
Εμενα απο τη ταπα του ρεζερβουαρ
 

Datr

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Βαγγελης
Μοτό
KTM 660 SMC
KTM 625 SXC
KTM EXC 125
Voge 300
CCM 404
Επίσης παρατήρησα περίπου στις 5500rpm ένα μικρό συντονισμό/τριξιματακι από κάπου αλλά δεν το εντόπισα θα το ψάξω. Έτυχε στο δικό μου η το έχει κάνει και σε άλλον?
Καλολασπωτο στο ξαναλέω και επίσημα :ρ
Εμένα συντονίζει στην ποδιά σίγουρα αλλά μετά από τόσα κοπανηματα είναι λογικό.. στην αρχή συντόνιζε κάπου στα όργανα και στην ζελατίνα, έσφιξα όλες τις βίδες και στανιαρε...
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Καλές βόλτες, επιτέλους! Να δω τι θα λες τώρα για τους αγωγούς ..
Μπορεί να εμφανίσει πιτυρίδα ξαφνικά.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Καλές βόλτες, επιτέλους! Να δω τι θα λες τώρα για τους αγωγούς ..
θα λέω ότι έλεγα πάντα, οτι τώρα μπορώ να έρθω αύριο μαζί αλλά αυτό το ανηφόρι με τις βροχές που κάνει και σήμερα δεν θα ανεβαίνει ούτε με δίχρονο 300!!:p
 

ParisAdv

Μέλος
Όνομα
Paris
Μοτό
VOGE300RALLY
YZF-R6
κάπου εκεί το ακούω κι εγώ. Έκανες κάτι να σταματήσει?
Οχι γιατι θα το παω για την εγυηση του - το αυτακι ειναι που "σηκώνεται", οταν οδηγεις αν το ακουμπησεις με το χερι στματαει αρα η το ελατηριακι η μια φλατζουλα που εχει οταν παταει.. απλα κανει "ηχειο" και σπαει νευρα οταν οδηγεις με 100 κατι.. εχεις δικιο καπου στις 5.5 - 6 κ ειναι..
 

kranomitros

Μέλος
Περιοχή
Αχαρναι
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
KTM 890 Adventure R
Λοιπόν καλημέρα και καλο μήνα και επίσημα από εμένα σαν ιδιοκτήτης στην παρέα του 300 rally! Χτες το πήρα και έβαλα επάνω τα michelin tracker με χοντρές σαμπρέλες. Έψαξα μήπως μπαίνουν και κόντρες αλλά επειδή είναι 3αρες οι ζάντες κόντρες βγαίνουν μέχρι 2.5. Περίεργο να έχει τόσο φαρδιά ζάντα αλλά οκ.

Σε λάστιχο πίσω έβαλα δίπλα δίπλα τα 120/90 και 140/18 και για μένα το σωστό λάστιχο για το μηχανάκι που ταιριάζει η διάσταση με το μαμά είναι το 120/90. Το 140/80 είναι λίγα χιλιοστά πιο φαρδύ και πιο ψηλό και για μένα δεν χρειάζεται.


image upload

Το μηχανάκι έχει ποδια μεταλλική. Θα παραγγείλω μια βάση τώρα για συσκευές που μπαίνει πίσω από τη ζελατίνα και ενα Σετ αναδιπλούμενος καθρέπτες.

Οι μαμά χούφτες είναι μεν σκληρές και καλές αλλά σε μια πτώση δεν μένουν στη θέση τους και φοβάμαι σπασμένες μανετες σε κάνα βουνό οπότε επεξεργάζομαι λύση είτε αναδιπλούμενες μανετες είτε ένα σετ καλές χούφτες τύπου acerbis, barkbusters.

Τέλος,για τώρα,μια ερώτηση.. έχει κάποιος βάλει αναδιπλούμενο λεβιέ ταχυτήτων και αν έχει βάλει μπορεί να μου δώσει το λινκ να παραγγείλω κι εγώ?

Ορίστε και μια φωτό από το εργαλείο


image upload
Καλές βόλτες Βαγκ! Καινούργιο ή μεταχειρισμένο το πήρες?
 

Λευκάδιος

Μέλος
Περιοχή
West Side Athens
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
BRP
Λοιπόν καλημέρα και καλο μήνα και επίσημα από εμένα σαν ιδιοκτήτης στην παρέα του 300 rally! Χτες το πήρα και έβαλα επάνω τα michelin tracker με χοντρές σαμπρέλες. Έψαξα μήπως μπαίνουν και κόντρες αλλά επειδή είναι 3αρες οι ζάντες κόντρες βγαίνουν μέχρι 2.5. Περίεργο να έχει τόσο φαρδιά ζάντα αλλά οκ.

Σε λάστιχο πίσω έβαλα δίπλα δίπλα τα 120/90 και 140/18 και για μένα το σωστό λάστιχο για το μηχανάκι που ταιριάζει η διάσταση με το μαμά είναι το 120/90. Το 140/80 είναι λίγα χιλιοστά πιο φαρδύ και πιο ψηλό και για μένα δεν χρειάζεται.


image upload

Το μηχανάκι έχει ποδια μεταλλική. Θα παραγγείλω μια βάση τώρα για συσκευές που μπαίνει πίσω από τη ζελατίνα και ενα Σετ αναδιπλούμενος καθρέπτες.

Οι μαμά χούφτες είναι μεν σκληρές και καλές αλλά σε μια πτώση δεν μένουν στη θέση τους και φοβάμαι σπασμένες μανετες σε κάνα βουνό οπότε επεξεργάζομαι λύση είτε αναδιπλούμενες μανετες είτε ένα σετ καλές χούφτες τύπου acerbis, barkbusters.

Τέλος,για τώρα,μια ερώτηση.. έχει κάποιος βάλει αναδιπλούμενο λεβιέ ταχυτήτων και αν έχει βάλει μπορεί να μου δώσει το λινκ να παραγγείλω κι εγώ?

Ορίστε και μια φωτό από το εργαλείο


image upload
Καλορίζικο και καλολάσπωτο!
 

Kostas rally

Μέλος
Όνομα
Κωστας
Μοτό
Voge 300 rally
θα αφήσετε τις πολυλογίες κύριοι Μάνιακ και Σαλαμινομάχε να μου πει κάποιος κάτοχος, για έναν φίλο ρωτάω,το πίσω λάστιχο επειδή απο το εργοστάσιο το δίνει 5,10/18 νομίζω δεν είναι σε μετρικό σύστημα η αντιστοιχία είναι 120/90/18? Αν κάποιος έχει αλλάξει λάστιχα τί διάσταση έβαλε πίσω?
Βαγγελη εχω βαλει αυτη την διασταση πισω mt21
 
Top Bottom