Voge 300GY Rally Pro: Μικρός ραλίστας εν δράσει

nickaoua11

Μέλος
Περιοχή
Middle Earth
Όνομα
Nikos
Μοτό
990adve
Λες να μου κανει αυτό το συντονισμό η πόδια?

Άμα δεις στην αρχή στο βιντεο που ανέβασα στη βόλτα του Σαββάτου ακούγεται χαρακτηριστικά ο συντονισμός εκεί στις 5500rpm στα πρώτα ένα δύο λεπτά. Αυτό σου κάνει κι εσένα με τη πόδια? Άμα είναι να προσπαθήσω να τη μονώσω λίγο

Σα λεπτή λαμαρίνα ακούγεται, ταιριάζει πολύ με μεταλλική ποδιά
 

mixvid

Μέλος
Όνομα
Michalis
Μοτό
Voge 300 Rally
Λες να μου κανει αυτό το συντονισμό η πόδια?

Άμα δεις στην αρχή στο βιντεο που ανέβασα στη βόλτα του Σαββάτου ακούγεται χαρακτηριστικά ο συντονισμός εκεί στις 5500rpm στα πρώτα ένα δύο λεπτά. Αυτό σου κάνει κι εσένα με τη πόδια? Άμα είναι να προσπαθήσω να τη μονώσω λίγο

Μοιάζει πολύ, είναι λεπτός μεταλλικός ήχος (θυμίζει τους παλιούς dot matrix εκτυπωτές). Εμένα άρχισε όταν έβαλα την ποδιά πάντως, όταν βρω χρόνο θα κάνω δοκιμές να δω.
 

Yannis60

Μέλος
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
BMW K1200R (2007)
VOGE 300 RALLY (2024)
Λες να μου κανει αυτό το συντονισμό η πόδια?

Άμα δεις στην αρχή στο βιντεο που ανέβασα στη βόλτα του Σαββάτου ακούγεται χαρακτηριστικά ο συντονισμός εκεί στις 5500rpm στα πρώτα ένα δύο λεπτά. Αυτό σου κάνει κι εσένα με τη πόδια? Άμα είναι να προσπαθήσω να τη μονώσω λίγο

Ωραίο video!!! Οι άλλοι μοιάζουν να "ξεκουράζονται" στην άκρη, άλλος ξάπλα, άλλοι συζητάνε κτλ! Καλή φάση!
 

Yannis60

Μέλος
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
BMW K1200R (2007)
VOGE 300 RALLY (2024)
Νομίζω κάνεις λάθος.
Η κατανάλωση στο trip computer παίρνει νέα δεδομένα κάθε κάποια δεύτερα, δεν θυμάμαι πόσο ακριβώς και εξαρτάται από το άνοιγμα του γκαζιου
Μπορεί στα νεότερα μοντέλα να το έκαναν όπως λες... Φαντάσου ότι τότε είχα διαβάσει ένα τεστ (πιθανώς στο Moto) και του είχε μείνει κι αυτού για τον ίδιο λόγο...
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Μπορεί στα νεότερα μοντέλα να το έκαναν όπως λες... Φαντάσου ότι τότε είχα διαβάσει ένα τεστ (πιθανώς στο Moto) και του είχε μείνει κι αυτού για τον ίδιο λόγο...
Του 2007 που είχα εγώ, έτσι δούλευε
Δεν χρειαζόταν reset
 

ParisAdv

Μέλος
Όνομα
Paris
Μοτό
VOGE300RALLY
YZF-R6
Λες να μου κανει αυτό το συντονισμό η πόδια?

Άμα δεις στην αρχή στο βιντεο που ανέβασα στη βόλτα του Σαββάτου ακούγεται χαρακτηριστικά ο συντονισμός εκεί στις 5500rpm στα πρώτα ένα δύο λεπτά. Αυτό σου κάνει κι εσένα με τη πόδια? Άμα είναι να προσπαθήσω να τη μονώσω λίγο

Εισαι δυνατο τιμονι! κανενας που να είχε καποιο πιο on λαστιχο απο το tracker και να περασε υπηρχε; Ευχαριστώ!
 

Yannis60

Μέλος
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
BMW K1200R (2007)
VOGE 300 RALLY (2024)
Λες να είναι μόνον το δικό μου... Πάντως, δεν έχει άμεση κατανάλωση και όταν γεμίζω κάνει περίπου 30" για να μου το δείξει στον δείκτη...
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Λες να είναι μόνον το δικό μου... Πάντως, δεν έχει άμεση κατανάλωση και όταν γεμίζω κάνει περίπου 30" για να μου το δείξει στον δείκτη...
Κάνε reset πατώντας το κουμπάκι να μηδενίσει και θα δεις ότι αν ανοίγεις το γκάζι αυτή θα μεταβάλλεται.
Εκτός και στο Κ δεν λειτουργεί όπως στα gs
 

Kostas rally

Μέλος
Όνομα
Κωστας
Μοτό
Voge 300 rally
Επίσης σημαντικό. Με το gps το Σάββατο μου έκανε εντύπωση πως όσο πηγαίνεις τόσο σου λέει το ταχύμετρο. 80? 80 μπαμ το gps! Αυτό το λέω για πολλούς λόγους. Όταν λέμε ας πούμε καίει 3.5 λίτρα καίει όντως 3.5 λίτρα στα 100. Από αλλά που κλέβουν 5 και 10% στην ένδειξη από την πραγματική ταχύτητα και πόσα χλμ τελικά διανύεις
Σας το ειχα πει οταν παω με 110 οι αλλες μηχανεσ γραφουν απο 120 και πανω
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Εισαι δυνατο τιμονι! κανενας που να είχε καποιο πιο on λαστιχο απο το tracker και να περασε υπηρχε; Ευχαριστώ!
Ε πέρασαν πολλά παιδιά. Αλοιμονο. Δεν ξέρω άλλος πιο εύκολα άλλος πιο δύσκολα με βοήθειες και μεγαλυτερα μηχανάκια. Ο Τάσος με το 800gs σίγουρα είχε πιο on λάστιχα από tracker.

Είναι όμως τρακτερακι το rally. Απλά τώρα είμαι διχασμένος αν βάλω 45 γρανάζι δεν με χάλασε που σε κάτι τρελά ανηφορια ανεβαίνει σαν pick up με κοντά! Από την άλλη παρά είναι κοντό. Ξεκινάει ουσιαστικά με Δευτέρα. Κάτι μου λέει πως και με 45 γρανάζι δεν θα χάσει πολύ από την αναρριχητικη του ικανότητα ίσως το δοκιμάσω.
 
Τελευταία επεξεργασία:

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Μοιάζει πολύ, είναι λεπτός μεταλλικός ήχος (θυμίζει τους παλιούς dot matrix εκτυπωτές). Εμένα άρχισε όταν έβαλα την ποδιά πάντως, όταν βρω χρόνο θα κάνω δοκιμές να δω.
Εγώ καλού κακού τώρα που γύρισα από δουλειά έλυσα λίγο τη πόδια και στα σημεία που έρχεται σε επαφή με το σκελετό έβαλα λίγο αυτοκόλλητο βινυλίου. Άμα το κάνω βόλτα θα δω αν εκανε κάτι η όχι.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Επίσης πρέπει άμεσα να βρω ένα σετ τακάκια για μπροστά. Είναι κακης ποιότητας. Ίσως αλλάξω σύντομα και τα υγρα φρένων. Ειδικά όταν έμπαινα σε νερά μετά ετριζε το φρένο και δεν έπιανε και μια. Έχει βαλει κανείς κάνα επώνυμο σετ τακάκια να δει διαφορά?
 

ParisAdv

Μέλος
Όνομα
Paris
Μοτό
VOGE300RALLY
YZF-R6
Ε πέρασαν πολλά παιδιά. Αλοιμονο. Δεν ξέρω άλλος πιο εύκολα άλλος πιο δύσκολα με βοήθειες και μεγαλυτερα μηχανάκια. Ο Τάσος με το 800gs σίγουρα είχε πιο on λάστιχα από tracker.

Είναι όμως τρακτερακι το rally. Απλά τώρα είμαι διχασμένος αν βάλω 45 γρανάζι δεν με χάλασε που σε κάτι τρελά ανηφορια ανεβαίνει σαν pick up με κοντά! Από την άλλη παρά είναι κοντό. Ξεκινάει ουσιαστικά με Δευτέρα. Κάτι μου λέει πως και με 45 γρανάζι δεν θα χάσει πολύ από την αναρριχητικη του ικανότητα ίσως το δοκιμάσω.
αν εισαι Αθηνα - δινουμε ραντεβου σε κανα βουνο και στο δινω με 44αρι να ανεβεις μερικα ανηφορια.. οχι τους γκρεμους που ανεβαινες και τσακιστεις με το λαστιχο που εχω..
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
αν εισαι Αθηνα - δινουμε ραντεβου σε κανα βουνο και στο δινω με 44αρι να ανεβεις μερικα ανηφορια.. οχι τους γκρεμους που ανεβαινες και τσακιστεις με το λαστιχο που εχω..
Έχω ενα ανηφορι δυνατό εδώ στη περιοχή μου που πάντα το έχω σαν σημείο αναφοράς για την εκκίνηση σε ανηφόρα για ένα μηχανάκι. Άμα ψήνεσαι καμιά μέρα πίνουμε ένα καφέ και κάνουμε και κουβέντα για τα ραλακια μας. Βασικά γιατί όχι να κάνουμε και ενα καφέ όσοι γούσταρουν με ραλακια εδώ μέσα. Έχουμε μαζευτεί καμποσοι.
 

Datr

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Βαγγελης
Μοτό
KTM 660 SMC
KTM 625 SXC
KTM EXC 125
Voge 300
CCM 404
Μεσα ειμαι και γω για σκ... tc-drift Βαλε 45αρι η 44αρι και δεν θα το μετανιωσεις, θα ανεβαινει οτι ανεβαινεις τωρα με την ιδια ευκολια!! Ειναι υπερβολικα κοντο με το 48αρι χωρις κανενα λογο. Ναι ο συντονισμος που ακους ειναι απτη ποδια, ακουγεται και μενα ακριβως ο ιδιος αλλα γυρω στις 4500 στροφες. Οταν κοπαναω καλα, καμια πετρα μπορει να σταματησει, στο επομενο κοπανημα μπορει να επανελθει :D:D
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Μεσα ειμαι και γω για σκ... tc-drift Βαλε 45αρι η 44αρι και δεν θα το μετανιωσεις, θα ανεβαινει οτι ανεβαινεις τωρα με την ιδια ευκολια!! Ειναι υπερβολικα κοντο με το 48αρι χωρις κανενα λογο. Ναι ο συντονισμος που ακους ειναι απτη ποδια, ακουγεται και μενα ακριβως ο ιδιος αλλα γυρω στις 4500 στροφες. Οταν κοπαναω καλα, καμια πετρα μπορει να σταματησει, στο επομενο κοπανημα μπορει να επανελθει :D:D
Ωραία να το κανονίσουμε μόνο για το επόμενο σκ αν ψήνεστε. Λογικά 5-6 μαζευόμαστε.
 

Datr

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Βαγγελης
Μοτό
KTM 660 SMC
KTM 625 SXC
KTM EXC 125
Voge 300
CCM 404
Ωραία να το κανονίσουμε μόνο για το επόμενο σκ αν ψήνεστε. Λογικά 5-6 μαζευόμαστε.
πειτε ιδεες για σημειο συναντησης και βολτα!!!
 

Kostas rally

Μέλος
Όνομα
Κωστας
Μοτό
Voge 300 rally
Ε πέρασαν πολλά παιδιά. Αλοιμονο. Δεν ξέρω άλλος πιο εύκολα άλλος πιο δύσκολα με βοήθειες και μεγαλυτερα μηχανάκια. Ο Τάσος με το 800gs σίγουρα είχε πιο on λάστιχα από tracker.

Είναι όμως τρακτερακι το rally. Απλά τώρα είμαι διχασμένος αν βάλω 45 γρανάζι δεν με χάλασε που σε κάτι τρελά ανηφορια ανεβαίνει σαν pick up με κοντά! Από την άλλη παρά είναι κοντό. Ξεκινάει ουσιαστικά με Δευτέρα. Κάτι μου λέει πως και με 45 γρανάζι δεν θα χάσει πολύ από την αναρριχητικη του ικανότητα ίσως το δοκιμάσω.
Ακου Βαγγελη γιατι δεν αλλαζω το κοντο ,εχεις κακοτραχαλη αναβαση βουνου οπου στα δυσκολα ανηφορικα πεταλα των 180 μοιρων λες εδω μονο πρωτη σηκωνει ,ελα ομως που στο ραλακι βαζεις δευτερα συμπλεξαρισμα στην κορυφη της στροφης πεταει κωλια κλεινει την γραμμη και στην επερχομενη ανηφορα εχεις στροφες και αλλαζεις τριτη τεταρτη στις 8000 και αναρωτιουνται τα μεγαλα γιατι δεν μπορουν να σε ξεφορτωθουν
 
Top Bottom