voge 500 ds

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ναι όπως και...Benelli...CF... Daytona maverick...
Ότι και να λέμε στα φόρουμ... φαίνεται ότι τουλάχιστον στην ελληνική αγορά οι Κινέζικες μοτό αυξάνουν διαρκώς τις πωλήσεις τους..
Δεν βλέπω να διαφωνεί το φόρουμ με την πραγματικότητα.
Φθηνά μηχανάκια που αξίζουν να τα δοκιμάσει καποιος
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
Λοιπόν νεωτερα απ' το σέρβις των 10000 χλμ.
Το μηχανάκι δεν έχει κάνει κιχ.Τα πάντα λειτουργούν ως πρέπει, ανάβει με την πρώτη,η μπαταρία είναι πάντα στα 14,2 volt,εν λειτουργία,και γενικώς είμαι απόλυτα ικανοποιημένος.Εχει κοντό γραναζωμα που είναι ιδανικό για τα κιλά μου+αποσκευές,και είναι απόλαυση ροπής στα ορεινά στροφιλικια.Γεμιζει με 6 πολύ δυνατά από τα50-140,και δεν έχει κανένα πρόβλημα στις εθνικές για κάθε είδους προσπέραση, βαρέων οχημάτων.Ταξιδευει άνετα με 140,και είναι και οικονομικό.Στο σέρβις των 10000 αλλάχτηκαν, μπουζί,φίλτρο λαδιού,λάδια, φίλτρο αέρος, φίλτρο βενζίνης,και μια ντιζα συμπλέκτη(αυτή μέσα στην εγγύηση) γιατί άρχισε να κόβεται στην άκρη.Κοστος ανταλλακτικών, 55 ευρώ (τα λάδια δικα μου γιατί βάζω άλλη μάρκα απ' αυτήν που συνιστά η αντιπροσωπεία) και εργασία 95 ευρώ,(έγιναν οι απαιτούμενοι έλεγχοι και συσφίξεις, καθώς και η αντικατάσταση των αναλώσιμων.Μεση κατανάλωση με την οδήγηση μου κυρίως σε δευτερεύον δίκτυο 3,4 λίτρα/100. Συνεχίζεται στα 15000.Οσοι το σκέφτεστε να το πάρετε,μην το σκέφτεστε.ΠΑΡΤΕ το.
η ντίζα πως και κόπηκε? εργοστασιακό λάθος. κακό υλικό?
 

panavour

Μέλος
Περιοχή
Αθήναι
Όνομα
παναης (οχι απ τα μεγαρα)
Μοτό
voge500ds
η ντίζα πως και κόπηκε? εργοστασιακό λάθος. κακό υλικό?
Δεν κοπηκε,απλως απ το πολυκλωνο συρμα,κοπηκε μια τριχα.Αντικατασταθηκε ΑΜΕΣΩΣ ΑΝΕΞΟΔΑ στην εγγυηση.Συμβαινει και σε μεγαλες φιρμες μου ειπε ο μαστορας του εξουσιοδοτημενου,που σημειωτεον φτιαχνει ΤΑ ΠΑΝΤΑ.
 

dkamzelas

Μέλος
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
triumph tiger 800 2016
Όσον αφορά την κατανάλωση έχω να πω ότι το μηχανάκι καίει αέρα! Πήγαμε μια βόλτα με φίλο που το έχει στη γειτονική χώρα. Και οι 2 δικαβαλοι με τριβάλιτσα. Γεμίσαμε όταν μπήκαμε και ξανά όταν θα βγαίναμε για Ελλάδα. Σε σύνολο 170 χλμ το Versys 1000 έκαψε 7,5 λίτρα ενώ το voge 4,7! Ταχύτητες μέχρι 110 και σε επαρχιακό δίκτυο.

Στάλθηκε από το RMX3363 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06
Όσον αφορά την κατανάλωση έχω να πω ότι το μηχανάκι καίει αέρα! Πήγαμε μια βόλτα με φίλο που το έχει στη γειτονική χώρα. Και οι 2 δικαβαλοι με τριβάλιτσα. Γεμίσαμε όταν μπήκαμε και ξανά όταν θα βγαίναμε για Ελλάδα. Σε σύνολο 170 χλμ το Versys 1000 έκαψε 7,5 λίτρα ενώ το voge 4,7! Ταχύτητες μέχρι 110 και σε επαρχιακό δίκτυο.

Στάλθηκε από το RMX3363 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Σε ταχύτητες όπως αναφέρεις μέχρι 110 σε επαρχιακό, 4.8 έκαιγε το στρομ το εξιμισο του 2006 με 130000 χλμ στην πλάτη του
Το αναφέρω οχι για να πω κάτι για την ςν λόγω μοτό που μου αρέσει ετσι κι αλλιως,αλλα απλα για το αρχείο που λέμε
Μερσι.
 

drogo

Μέλος
Περιοχή
Ωρωπος
Όνομα
Θωμας
Μοτό
Norden 901, EXC 4OO,
Σε ταχύτητες όπως αναφέρεις μέχρι 110 σε επαρχιακό, 4.8 έκαιγε το στρομ το εξιμισο του 2006 με 130000 χλμ στην πλάτη του
Το αναφέρω οχι για να πω κάτι για την ςν λόγω μοτό που μου αρέσει ετσι κι αλλιως,αλλα απλα για το αρχείο που λέμε
Μερσι.
Ειπε στα 170 χιλιομετρα Σωτηρη, οχι στα 100...και εγω στην αρχη απορησα.
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Ναι όπως και...Benelli...CF... Daytona maverick...
Ότι και να λέμε στα φόρουμ... φαίνεται ότι τουλάχιστον στην ελληνική αγορά οι Κινέζικες μοτό αυξάνουν διαρκώς τις πωλήσεις τους..
Έτσι ακριβώς!!!
Και που είσαι ακόμα!!!! :ok:
 

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06
Προσωπικά μου αρέσει η εν λόγω μοτό, και πιστεύω ότι θα βγει και αξιόπιστο, και γιατί όχι δλδς
Ο καιρός και τα χλμ κρίνουν τα πάντα όπως και τα επώνυμα και ακριβά που υποτίθεται ότι δε χαλάνε...
Κοντος ψαλμός αλληλούια...
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
με αυτές τις ταχύτητες η χοντρή τρώει 5... και εχει καβατζα αλλά τόσα...
5/100

Όχι 5/170


Βέβαια λες για χοντρή, δεν ξέρω αν εννοείς πιτογυρα
 

Augotaraxos

Μέλος
Περιοχή
Κως
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Γκόλφω
CRF 300L
Δεν κοπηκε,απλως απ το πολυκλωνο συρμα,κοπηκε μια τριχα.Αντικατασταθηκε ΑΜΕΣΩΣ ΑΝΕΞΟΔΑ στην εγγυηση.Συμβαινει και σε μεγαλες φιρμες μου ειπε ο μαστορας του εξουσιοδοτημενου,που σημειωτεον φτιαχνει ΤΑ ΠΑΝΤΑ.
Μακάρι μαν να αποδείξει την αξιοπιστία του μακροπρόθεσμα για να αρχίσει να λούζει λίγο κρύος ιδρώτας τους μεγάλους κατασκευαστές να γίνουν πιο ανταγωνιστικοί σε τιμές. Πάντως το σημαντικό είναι ότι το ευχαριστιέσαι χωρίς προβλήματα και ίχνος μετάνοιας.
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Οι Κινέζοι θα μαζέψουν όλα τα λεπτά ......
 

panavour

Μέλος
Περιοχή
Αθήναι
Όνομα
παναης (οχι απ τα μεγαρα)
Μοτό
voge500ds
Πάντως το σημαντικό είναι ότι το ευχαριστιέσαι χωρίς προβλήματα και ίχνος μετάνοιας.
Η μετάνοια θα έρθει,αν αρχίσει να χαλάει,σε γρηγορότερους ρυθμούς,απ' ότι μου χάλαγαν,τα προηγούμενα, γιαπωνέζικα και ευρωπαϊκά,που είχα.Μεχρις στιγμής δεν έχει κάνει κιχ.Ας ελπίσουμε να συνεχίσει έτσι.ΙΔΩΜΕΝ.
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Η μετάνοια θα έρθει,αν αρχίσει να χαλάει,σε γρηγορότερους ρυθμούς,απ' ότι μου χάλαγαν,τα προηγούμενα, γιαπωνέζικα και ευρωπαϊκά,που είχα.Μεχρις στιγμής δεν έχει κάνει κιχ.Ας ελπίσουμε να συνεχίσει έτσι.ΙΔΩΜΕΝ.
Εύχομαι να βγει αξιόπιστο, θα είναι καλό για όλους μας, ειδικά στην Ελλάδα που τα οικονομικά πάνε κατά διαόλου.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Μιλήσαμε για μηχανή έξι μηνών, 10,000 χιλιομέτρων και .. διαβεβαιώσεις για απόλυτη αξιοπιστία;

Μετά τα "ταξίδια" στο Σούνιο, μήπως έχει χαθεί και άλλο ένα μέτρο;
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Χτες παρουσιάστηκε το παρακάτω με πολύ πλούσιο εξοπλισμό. Για χρήση all around θα είναι πολύ δυνατή επιλογή στην κατηγορία του.

 
Top Bottom