Xωμάτινη,στα πέριξ της Λαυρεωτικής (Vol.2)

est

Μέλος
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
Σουζούκι ΔρΖ
Sliv, περαστικά κι αγύριστα φίλε! :friendship:
Σύντομη και ανώδυνη ανάρρωση σου εύχομαι!;)

Kordix ευχαριστούμε άλλη μια φορά για την "ξενάγηση" στα μέρη σου! Τα κατάφερες κι έβαλες καινούρια κι ενδιαφέροντα πράγματα να δούμε. :ok:
Ωραίο και το παρεάκι, χάρηκα για τη γνωριμία με όσους τα είπαμε πρώτη φορά και για όσους ξαναείδα, ήταν ωραία που ξαναβόλταρα μαζί σας!:friendship:
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Sliv, περαστικά κι αγύριστα φίλε! :friendship:
Σύντομη και ανώδυνη ανάρρωση σου εύχομαι!;)

Kordix ευχαριστούμε άλλη μια φορά για την "ξενάγηση" στα μέρη σου! Τα κατάφερες κι έβαλες καινούρια κι ενδιαφέροντα πράγματα να δούμε. :ok:
Ωραίο και το παρεάκι, χάρηκα για τη γνωριμία με όσους τα είπαμε πρώτη φορά και για όσους ξαναείδα, ήταν ωραία που ξαναβόλταρα μαζί σας!:friendship:
Σωστος......μεσα στην αναποδια, πρεπει να ευχαριστησουμε τον Κωστη(kordix), για ολα:friendship:
Αλλο ενα παιδι διαμαντι:)
 

vaelsod

Μέλος
Όνομα
Ελένη
Μοτό
XR 250 Baja & Pegaso 660
Περαστικά Sliv όσο πιο γρήγορα γίνεται... συνδεσμική κάκωση την είχα σίγουρη, αλλά το καταγματάκι δεν το πίστευα η αλήθεια είναι. Τουλάχιστον αφού τη βγάζεις χωρίς χειρουργείο εξακολουθείς να είσαι τυχερός μες στην ατυχία σου. Αλλά ακόμα πιο τυχερός που έχεις φίλους όπως τον Κώστα (και το άλλο το παιδί που δεν συγκράτησα όνομα) που σε μετέφεραν ταχύτερα και από ασθενοφόρο και έτσι γλίτωσες χρόνο, πόνο και ταλαιπωρία.

Τώρα για τη σημερινή βόλτα τι να πει κανείς... όποιος δεν ήρθε έχασε!
Χάρηκα πολύ που μπόρεσα να παρευρεθώ επιτέλους σε μια βόλτα στη Λαυρεωτική, η οποία κρύβει ανέλπιστα υπέροχα κομμάτια!
Kordix σε υπέρ-ευχαριστούμε γιατί όλα αυτά τα μέρη τα γνωρίσαμε χάρη σε σένα.
Αλλά και γιατί σαν πλοηγός ξεπέρασες κάθε προσδοκία καθώς η διαδρομή περιείχε κομμάτια όλων των ειδών, πράγμα πολύ δύσκολο και σπάνιο σε τέτοια βόλτα με τόσες μηχανές μεγάλου κυβισμού.
Από φλαταδούρες soft σε κροκάλες, από αντιπυρικές σε πευκόφυτα μονοπάτια, από την κορυφή ενός βουνού που αν ύψωνες το χέρι σου θα άγγιζες τα σύννεφα σε μονοπάτια ανάμεσα σε βράχια. Δεν μπορώ να σκεφτώ τίποτα άλλο που θα μπορούσε να ζητήσει κανείς σε τερέν.
Ελπίζω πως ήμασταν καλά παιδιά και επομένως θα μας ξαναπάς βόλτα!!

Προσωπικά ευχαριστώ πάντα και την σκούπα, γιατί χωρίς σκούπα βόλτα δεν γίνεται, αλλά ακόμα περισσότερο γιατί θεωρώ πως όποιος κάθεται σκούπα δεν πολυευχαριστιέται τη βόλτα όσο οι υπόλοιποι.
Οπότε Donkeynator & el Gatto mille merci για άλλη μια φορά που κάτσατε και φάγατε την σκόνη μας.

Εχω ένα μεγάλο εσωτερικό χαμόγελο απόψε!
Και στα επόμενα!


:friendship:
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Ημουν σίγουρος ότι θα περνούσατε καλά!
Νωρίς-νωρίς έμαθα και για την ατυχία του Στρατούλη.... Περαστικά αγόρι!!!!
 

est

Μέλος
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
Σουζούκι ΔρΖ
@vaelsod
Τα είπες όλα, τα είπες κι ωραία!!
:friendship:

..κι ας μη σου έφερε λουλούδι ούτε ένας από όοοοολους αυτούς που έταζαν...
:D:p
 

vakou

Μέλος
Όνομα
Βαγγέλης
Περαστικά sliv, έστω κι αν δεν έχουμε ακόμα καταφέρει να γνωριστούμε. Από το στυλ σου παρά την ατυχία σου φαίνεται ότι είσαι μαχητής, οπότε γρήγορα θα το ξεπεράσεις και θα είσαι σύντομα στους δρόμους.
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Στρατή (Sliv) ,αν κ τα'παμε τηλ/κά ,περαστικά κι αγύριστα κι απ'εδώ. :ok:


Κωστή (kordix) ,ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ για την πλοήγηση ρε φιλαράκι. :)

Παρεάκλα....:friendship:


Αν δεν υπήρχε η ατυχία του Στράτου ,θα μπορούσε να χαρακτηριστεί μια ΥΠΕΡΟΧΗ μέρα η σημερινή.
Να'μαστε όλοι καλά ,και στις επόμενες. ;)
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Στράτο περαστικά και μακάρι να γλυτώσεις το χειρουργείο. Κρίμα και πάλι κρίμα, από το συγκεκριμένο σημείο έχουμε περάσει με διάφορες off road παρέες, με ότι μηχανάκι μπορεί να πατήσει χώμα, αργά και τάπα, αμέτρητες φορές και να που έγινε σήμερα η στραβή που πηγαίναμε με κανονικό και όμορφο ρυθμό.

Να εχεις γρήγορη επάνοδο και όπως είπαμε, όταν με το καλό γίνει καλά το πόδι θα κάνουμε βόλτα στην περιοχή με ταβέρνα μέσα ετσι για να ξορκίσουμε το κακό.
 

vaelsod

Μέλος
Όνομα
Ελένη
Μοτό
XR 250 Baja & Pegaso 660
Δώστε φωτό στο λαό!!! :D
@Ελίνα, πας να το κάνεις KTM σιγά σιγά, ή μου φαίνεται; :p
Ναι ρε γμτ... βγήκε μάπα η μάσκα που πήρα, μέσα σε λιγότερο από έναν χρόνο και μάλλον από τον ήλιο έγινε άσχημη περτικαλί από κατακόκκινη της φωτιάς που ήταν. Κανονικά πρέπει να ζητήσω αποζημείωση για ηθική βλάβη... άκου KTM το XR μου!! :hungover:

@vaelsod
..κι ας μη σου έφερε λουλούδι ούτε ένας από όοοοολους αυτούς που έταζαν...
:D:p
Τι να πεις... άντρες!! :p:p
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Μετά την ατυχια του Στράτου η αλήθεια είναι πως δεν είχα κουράγιο να συνεχίσω την βόλτα, αλλά θα ήταν κρίμα για τα παιδιά να πάρουμε τον δρόμο του γυρισμού.

Αφού ταχτοποιήσαμε το θέμα με την μηχανή του Κώστα, ξεκίνησα λίγο μουδιασμένα, όπως όλοι φαντάζομαι αλλά τελικά την κάναμε την βόλτα, και ήταν καλή. Αν και ήμασταν πολλοί δεν χαθήκαμε ούτε μια φορά και είχαμε ικανοποιητικότατη ροή. Αφού ειδα πως η ομάδα τραβάει, σας εβαλα και σε πιο στενά δρομάκια εως και σε μονοπάτια με μικρό βαθμό δυσκολίας για τα ελαφριά αλλά για τα μεγάλα το αντίθετο.

Αν κάποιος, είχε κάποιο θέμα ή δεν του άρεσε κάποιο πέρασμα ή το θεώρησε επικίνδυνο, ας μου στείλει ενα πμ. Είναι σημαντικό για μένα, για να διαμορφώσω ανάλογα την βόλτα, την επόμενη φορά.



Με εξαίρεση την ατυχία του Στράτου ήταν μια πολύ καλή μέρα και για μένα. Αντε και στην επόμενη (αλλά να έχει βρέξει να χαρούμε οδήγηση).
 

Postman

Head of Neuroscience, Psychology & Medicine
Περιοχή
Alpha Centauri
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
Africa Twin 1100
Στρατη περαστικα και γρηγορη αναρρωση !!!!

Ευχαριστουμε τον Kordix για την ωραια βολτα, εχει ωραια μερη η Λαυρεωτική , δεν ειχα ξαναπαει!!!!

Μερικες φωτο απο εμενα!!!















....και το κερασακι στην τουρτα γυρνωντας σπιτι , ενας σπασμενος ταχυσυνδεσμος βενζινης , φρόντισε να κλείσει ωραια αυτη η μερα!!!



:friendship::friendship:
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Πάντως σήμερα βγήκε και κάτι καλό από τη βολτάδα μας!
Τα "βρήκα" με τον @christof40 . Αφού να σκεφτείτε αγκαλιαστήκαμε, φιλιθήκαμε, και αφήσαμε τις παλιές μας "κόντρες" κατά μέρος....

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

 
Τελευταία επεξεργασία:

Dr Evil

Μέλος
Περιοχή
Μαρουσι
Όνομα
Βαγγελης
Μοτό
Bmw 650 dakar
Κατ'αρχην περαστικα Στρατο και ας μην προλαβαμε να σε γνωρισουμε μερικοι...ηταν ατυχημα απο αυτα που και να θες δεν γινονται...περαστικα ευχομαι γρηγορα που με τοσες ειλικρινεις ευχες ολων μας θα εισαι γρηγορα μαχιμος και παλι.
Κωστη ...τι να πω... καθε φορα την κανεις και καλυτερη την βολτα ...θα πω αλλη μια φορα ευχαριστω για τις επιλογες του τερεν.. και τα μονοπατια τα οποια πιστευω ιδιαιτερα δεν δυσκολεψαν κανεναν. Αλλα δεν καθαρισες ακομα...αντιλαμβανομαι οτι εχει πολυ πραγμα να παιξεις σε αυτα τα μερη, οποτε θα μας ξαναφορτωθεις ελπιζω συντομα.
Οσο για την παρεα...τι να πω... μακαρι να βγαινω για καιρο μαζι σας βολτες....
@STF Στεφανε δεν θελω να βαλω λογια στην σχεση σου με τον Χριστοφορο ..αλλα ΝΟΜΙΖΕΙΣ οτι ολα εληξαν...χαχαχα . Ασε που δυστυχως η καμερα μου εγραφε την ωρα που στην κατηφορα....εγειρ.... ες . Οι ενδιαφερομενοι Στεφανος και χριστοφορος μπορουν να αρχισπυν τις προσφορες με pm να μην δημοσιευσω η να δημοσιευσω την σκηνη... διακριτικα και ομορφα...
Για μια ακομα φορα ευχαριστω ολη την καταπληκτικη παρεα ... καθως και την Διακρτιτικοτατη Ελενη που δεν μας εκραξε ακομα...αφου τα λουλουδια που ταξατε διαφοροι δεν ειχε που να τα βαλει...
Φωτο και βιντεο προσεχως...γιατι οπως λεει και ο συντροχος Γατος το καλο πραγμα αργει να γινει...
 

MoNiker

ΑνεΜελος...
Περιοχή
Πειραιας
Όνομα
Πανος
Μοτό
HUSQVARNA...sexy10 enduro
Πραγματικα... οταν ειδα την σκονη απο το χτυπημα του Στρατη ευχομουν να μην βρηκε το ποδι του δυστηχως μολις μου ειπε το αντιθετο επαθα ενα σοκ...:eek::( τουλαχιστον ας παραδειγματιστουν καποιοι οσον αφορα το θεμα μποτας(δεν θελουμε να φανταστουμε τι θα γινοταν αν δεν φορουσε εντουρομποτα)Κατα τα αλλα ο Στρατης ειναι παληκαρι και θα γιανει... ευχομαι να ξαναβολταρουμε...:ok:.kordix...ομορφα τα καινουργια κομματια που προσθεσες και καποια...πιπερατα:hungry:.Οσο για την παλιοπαρεα...:friendship:,αντε ανεβαστε:photo: και βιντεο...
 

christof40

Μέλος
Όνομα
χριστοφορος
Μοτό
cbr r1 gsxr το γνωστο ninja
τι να πω.....αν δεν γινοταν η ατυχια-ατυχημα του στρατου θα ηταν μια υπεροχη βολτα
περαστικα στρατο και ποτε ξανα τετοια ατυχια (απ το πουθενα χτυπησες)
ο kordix οπως παντα υπεροχος,τα τοπια υπεροχα,η παρεα ακομα καλυτερη
ελπιζω στην επομενη να μην μας τυχει τιποτα.
καθυστερησα να παω σπιτι γιατι η συζυγος δεν μ αφηνε να μπω μεσα.....
ετσι ο αντρας ο σωστος (εγω ειμαι αυτος):laugh:,επιστρατευσα την πονηραδα μου και.....


μπηκα σπιτι σαν νικητης:roflmao::roflmao:
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Ωραία βόλτα παίδες...:friendship:
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
καθυστερησα να παω σπιτι γιατι η συζυγος δεν μ αφηνε να μπω μεσα.....
Κατάλαβα....έβγαλε η Μαρία απο το ντουλάπι τις γιορτινές παντόφλες
:pointu:



ετσι ο αντρας ο σωστος (εγω ειμαι αυτος):laugh:,επιστρατευσα την πονηραδα μου και.....
μπηκα σπιτι σαν νικητης:roflmao::roflmao:
Ουουουουουυου να μου χαθείς....ντροπή των αρσενικών...χαλάς την πιάτσα ρε φίλος. :friend:
 

christof40

Μέλος
Όνομα
χριστοφορος
Μοτό
cbr r1 gsxr το γνωστο ninja
Κατάλαβα....έβγαλε η Μαρία απο το ντουλάπι τις γιορτινές παντόφλες
:pointu:




Ουουουουουυου να μου χαθείς....ντροπή των αρσενικών...χαλάς την πιάτσα ρε φίλος. :friend:
το τσουρεκακι με λευκη σοκολατα και καστανο,μουρλια
φερε μου αυριο τα ανταλλακτικα και θα σε κερασω σπεσιαλ τριπλο κομματι:D
 
Top Bottom