Αγορά μεταχειρισμένης μοτοσυκλέτας με πολλά χιλιόμετρα.

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
F800GS 30 years μοντελο Αυγουστος 2010,με 52585χλμ πραγματικα...
αρα ΔΕΝ ειμαι γνώστης...:inlove:
Εισαι στις εξαιρεσεις που επιβεβαιωνουν το γενικο κανονα που ειπα.
Και οσα εγραψα αφορουν τη γνωση της μηχανης της συγκεκριμενης, οχι γενικα τη γνωση περι μηχανης.
Αφου με καταλαβαινεις γιατι κανεις οτι δεν καταλαβαινεις;:rolleyes:
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Εγω παντως ποτε δεν τους καταλαβα αυτους τους λογους που δικαιολογουν για το GS τα 20 χιλιαρικα
Εζησες μια βδομαδα με gs?
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Παιδιά σε περίπτωση που βοηθήσει, ψάχνω ένα μηχανάκι για την επόμενη δεκαπενταετία. Άνετο μεγάλο και όσο το δυνατόν πιο πολυμορφικό αν μπορείς να το πεις έτσι. Θέλω να κάνει πολλά ( ταξίδια Εθνική, επαρχιακούς, και λίγο χώμα) καθόλου όμως για μέσα στην πόλη. Γι' αυτό έχω σκούτερ. Και το πιο σημαντικό να αντέχει στο χρόνο και στα χιλιόμετρα με την προβλεπόμενη συντήρηση βεβαίως. 650 cc είχα πριν και σχετικά καινούργιο. Είναι ικανοποιητικό αλλά ξέρω ότι μετά από δύο μήνες θα ζητάω περισσότερα άλογα, ροπή κλπ. Και η γυναίκα μου έχει βαρύ χέρι!!!

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Και γω αυτά ήθελα και πήρα gs 1150 πριν 2,5 χρόνια και ειλικρινα το χαίρομαι κάθε φορα που το καβαλάω. Το μόνο θεμα που εχω είναι πως γράφω πολλα km παραπανίσια, πχ συχνά γυρνάω Γλυφάδα απο τη δουλεια που ειναι στο Χολαργό μεσω Σουνίου, γιατι αδυνατώ να ξεκαβαλήσω... boxer rules

Πιστεύω πως ενα 1200 με μονό ή διπλό εκκεντροφόρο θα σε καλύψει σε ολα τα παραπάνω.
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Και ειπα ρε γμτ, δεν μπορει ολοι να συμφωνουν για το 1200GS
Caponord λοιπον και απο μενα και μενουν και λεφτα για τα ταξιδια
Φιλος με καπο ( αριστο και πανεμορφο και πολυ γρηγορο εχω βαλει και φωτο του εδω παλοτερα), ψαχνει για gs.....
Γιατι αραγε;;;
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Νομίζω ότι το ...ερπετο:D ψάχνει για. Gs 1200
Αν είναι να λέει ο καθένας πάρε το ένα πάρε το άλλο, ωραία βοήθεια του δίνουμε!
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Φιλος με καπο ( αριστο και πανεμορφο και πολυ γρηγορο εχω βαλει και φωτο του εδω παλοτερα), ψαχνει για gs.....
Γιατι αραγε;;;
Για πολλους λογους, που να ξερω;
Αυτο τι σημαινει οτι το capo δεν κανει για την χρηση που περιεγραψε παραπανω ο erpeto ; Ή οτι το τζιες ειναι καλυτερο απο το καπο για αυτην την χρηση;
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Εζησες μια βδομαδα με gs?
Οχι, μαλιστα ουτε καν το εχω οδηγησει
Αλλα ανεξαρτητα απο το ποσο σουπερουαουγαματο μηχανημα μπορει να ειναι το τζιες το κοστος αγορας του δεν δικαιολογειται με τιποτα συγκρινομενο με το (υποψιαζομαι) πολυ πολυ πολυ χαμηλο κοστος παραγωγης του (ελλειψη πλαισιου, αρχαιος κινητηρας και λοιπες ...λεπτομερειες)
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Τι θες να σου πω για το ktm μοντέλο του 2003 με 47.000 χλμ πραγματικά;
Σιγουρα θα εχεις να πεις περισσοτερα με 100000 πραγματικα...!
Δεν το συζηταμε στα 200000....:D
 

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.
Μονοδρομος και Αγιος ο Θεος :laugh::laugh::laugh: Το gs ειναι πολυ ωραιο μηχανακι για ταξιδια , φορτωμα διπλός και ολα αυτα που αναφερθηκαν και τελεια. Ειχα το lc ενα χρονο και το ειδα. Για λιγο χωμα που λεει ο ανθρωπος ορι το θελει αν τυχει καμια.βολτα επισης κανει. Να δωσει 8 -9 να το παρει μεταχειρισμενο επισης πολυ καλα θα κανει. Αλλα θα συμφωνήσω με τον Κονκοστ οτι τα GS δεν αξιζουν τα 24-25 χιλιαρικα που εχουν σημερα . Ειναι υπερβολικα πολλα τα χρηματα . Επρεπε να παιζουν μεταξυ 18-19 μαξ
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Για πολλους λογους, που να ξερω;
Αυτο τι σημαινει οτι το capo δεν κανει για την χρηση που περιεγραψε παραπανω ο erpeto ; Ή οτι το τζιες ειναι καλυτερο απο το καπο για αυτην την χρηση;
το 2ο..
Το gs είναι πολύ καλύτερο από κάθε άλλο μηχανάκι για αυτή τη χρήση! Κι από το capo φυσικά ;)
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Οχι, μαλιστα ουτε καν το εχω οδηγησει
Αλλα ανεξαρτητα απο το ποσο σουπερουαουγαματο μηχανημα μπορει να ειναι το τζιες το κοστος αγορας του δεν δικαιολογειται με τιποτα συγκρινομενο με το (υποψιαζομαι) πολυ πολυ πολυ χαμηλο κοστος παραγωγης του (ελλειψη πλαισιου, αρχαιος κινητηρας και λοιπες ...λεπτομερειες)
το gs του 2004 -2013 έχει αρχαίο κινητήρα!
Ουάου! Το μάθαμε κι αυτό!
Φίλος, όσα λες είναι εντελώς ανακριβή και μην εκτίθεσαι.
Είναι εμφανές ότι ΔΕΝ γνωρίζεις τα gs. Δεν τα συμπαθείς επίσης, ΟΚ σεβαστό.
Πάμε παρακάτω.... :)
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Μονοδρομος και Αγιος ο Θεος :laugh::laugh::laugh: Το gs ειναι πολυ ωραιο μηχανακι για ταξιδια , φορτωμα διπλός και ολα αυτα που αναφερθηκαν και τελεια. Ειχα το lc ενα χρονο και το ειδα. Για λιγο χωμα που λεει ο ανθρωπος ορι το θελει αν τυχει καμια.βολτα επισης κανει. Να δωσει 8 -9 να το παρει μεταχειρισμενο επισης πολυ καλα θα κανει. Αλλα θα συμφωνήσω με τον Κονκοστ οτι τα GS δεν αξιζουν τα 24-25 χιλιαρικα που εχουν σημερα . Ειναι υπερβολικα πολλα τα χρηματα . Επρεπε να παιζουν μεταξυ 18-19 μαξ
Μα δεν ειναι αυτο το θεμα μας.....ο ανθρωπος εχει αποφασισει τι θελει να αγορασει, απλα φοβαται τα πολλα χλμ σε καποια μηχανακια που βρισκει!
Μακαρι ολα τα μηχανακια να ηταν πιο φθηνα, ποιος δεν θα το ηθελε?
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Μονοδρομος και Αγιος ο Θεος :laugh::laugh::laugh: Το gs ειναι πολυ ωραιο μηχανακι για ταξιδια , φορτωμα διπλός και ολα αυτα που αναφερθηκαν και τελεια. Ειχα το lc ενα χρονο και το ειδα. Για λιγο χωμα που λεει ο ανθρωπος ορι το θελει αν τυχει καμια.βολτα επισης κανει. Να δωσει 8 -9 να το παρει μεταχειρισμενο επισης πολυ καλα θα κανει. Αλλα θα συμφωνήσω με τον Κονκοστ οτι τα GS δεν αξιζουν τα 24-25 χιλιαρικα που εχουν σημερα . Ειναι υπερβολικα πολλα τα χρηματα . Επρεπε να παιζουν μεταξυ 18-19 μαξ
Στην τελευταία πρόταση πολλοί συμφωνούν (και πολλοί διαφωνούν - βλέπε πωλήσεις...) αλλά η κουβέντα εδώ δεν είναι αυτή και μην την πάμε με το ζόρι προς τα εκεί με άσχετα σχόλια.
Η κουβέντα είναι στα 8-10 χιλιάρικα μεταχειρισμένου.
Η άποψή σου για το LC είναι απόλυτα σεβαστή, όντας κάτοχος! Αλλά η κουβέντα επίσης δεν αφορά το LC και τα λ7 που κάνει.
 

Τσακάλι

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
R1200GS
Honda Sh 150
Εγώ πάλι πιστεύω ότι κάθε τι έχει μια αξία για κάποιο λόγο. Πχ όταν πήρα το multistrada το 2006 τα bmw είχαν 2000-3000 € παραπάνω αλλά είχαν abs και ένα χρόνο αργότερα έβαλε και anti spin. Άγνωστα μέχρι τότε πράγματα για τις περισσότερες εταιρίες. Τα γιαπωνέζικα από την άλλη σου δίνουν τα βασικά ακόμα και σήμερα. Το v strom έφτασε μέχρι το anti spin εν έτη 2018 την ώρα που τα ευρωπαϊκά παίζουν με cornering abs και αισθητήρες στην σέλα για ρύθμιση αναρτήσεων. Δεν αναφέρω καν τις χαρτογραφήσεις κινητήρα. Και στο κάτω κάτω θεωρώ ότι όλοι λίγο πολύ αν είμασταν άνετοι οικονομικά δεν θα λέγαμε όχι σε ένα lc rally ή στο νέο multistrada όσο κι αν κοστίζουν. Υπερεκτίμημένα ή όχι.

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.
Και εγω αυτο λεω . Οπως και το lc τωρα ετσι και τα πιο παλια μοντελα στην εποχη τους κατα τη γνωμη μου ειναι υπερτιμημένα και τελεία. Οι πωλησεις εχουν να κανουν και με το life style ειδικα στην Ελλαδα μη ξαναλαμε τα ιδια. Απο κει και περα ξαναειπα απο πανω οτι στα 8-9 που θα διαθεσει ο ανθρωπος πολυ καλα θα κανει να παρει ενα καλο μεταχειρισμενο gs.

Η απαντηση παει στους μετοχους της b m w Τεο και μανιακ :p
 
Τελευταία επεξεργασία:

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Και εγω αυτο λεω . Οπως και το lc τωρα ετσι και τα πιο παλια μοντελα στην εποχη τους κατα τη γνωμη μου ειναι υπερτιμημένα και τελεία. Οι πωλησεις εχουν να κανουν και με το life style ειδικα στην Ελλαδα μη ξαναλαμε τα ιδια. Απο κει και περα ξαναειπα απο πανω οτι στα 8-9 που θα διαθεσει ο ανθρωπος πολυ καλα θα κανει να παρει ενα καλο μεταχειρισμενο gs.

Η απαντηση παει στους μετοχους της b m w Τεο και μανιακ :p
Και Με 10000-11000 ευρώ...παλι gs θα έπαιρνε ο Γιώργος, γιατί αν διαβάσεις καλά το πρώτο ποστ ξέρει ακριβώς τι θέλει!
Και φυσικά η επιτυχημένη επιλογή ξεκινάει από αυτό!
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Η απαντηση παει στους μετοχους της b m w Τεο και μανιακ :p

@gsmaniac Κώστα, τώρα που θα πάρουμε το μέρισμα από τις πωλήσεις μας, να του κάνουμε ένα τραπεζάκι του Λιάκου :)

Σ αγαπάμε ρε, λέγε όσα θες!:inlove::inlove::inlove::inlove:
 

#skliros_kariolis (geez996)

γιου μεικ μι κρ'υ'ζι ρε...
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αττικης
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 300 EXC το tpi το καλό , το 6 gays
Σιγουρα θα εχεις να πεις περισσοτερα με 100000 πραγματικα...!
Δεν το συζηταμε στα 200000....:D


Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 

dimos47ki7

Μέλος
Περιοχή
Τρικαλα
Όνομα
Δημος
Μοτό
KTM 1290 Super Adventure 16
R1150GS...ή αν τολμας λιγο παραπανω βρες ενα Caponord το παλιο κ κρατησε το...παραπανω απο οσο θες κ κανει παραπανω απο οσα θες...
Σαν κάτοχος capo...προσυπογράφω :)

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Top Bottom