Αγορά μεταχειρισμένης μοτοσυκλέτας με πολλά χιλιόμετρα.

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Τώρα που το συζητάμε πριν απο κάτι μήνες είχε μια αγγελία ένα MG STELVIO με κάτι λίγα χλμ 3-4 ετών με κάτι ψίχουλα εκεί στο τάλιρο! Στο αντιεμπορικό κρύβονται οι μεγάλες ευκαιρίες και πολλές φορες μιλάμε για μηχανές αδικημένες που έχουν πολλά να δώσουν στον αναβάτη τους..
 

XRτημένος

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
v strom 650
Όπως σου γραψαν κι από πάνω με 9000 χλμ στο χέρι, αν δεν είσαι μπεμβεδάκιας φανατίλας δεν παίρνεις μηχανάκι με τόσα χλμ. Αμαρτία!
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
p
Τώρα που το συζητάμε πριν απο κάτι μήνες είχε μια αγγελία ένα MG STELVIO με κάτι λίγα χλμ 3-4 ετών με κάτι ψίχουλα εκεί στο τάλιρο! Στο αντιεμπορικό κρύβονται οι μεγάλες ευκαιρίες και πολλές φορες μιλάμε για μηχανές αδικημένες που έχουν πολλά να δώσουν στον αναβάτη τους..
να ειμαστε πιο προσεκτικοι στις συμβουλες...
το συγκεκριμενο χτυπαγε στροφαλο και εκκεντροφορους, αν δεν κανω λαθος ειχε γινει μεγαλο θεμα. μεχρι και ανακληση ειχαν γινει !
για να μην μιλησω γαι εξουσιοδοτημενο service
 

Τσακάλι

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
R1200GS
Honda Sh 150
Tenere 1200 και μεταχειρισμένο είναι πολύ πάνω από τα χρήματα μου. Όπως και το cross tourer. Το v strom το 1000 δεν μου αρέσει η θέση οδήγησης. Και αυτό όμως είναι πάνω από τα χρήματα που διαθέτω. Ktm μόνο το 1050 το οποίο όμως το πιο φθηνό είναι στα 9600 περίπου. Επίσης δεν νομίζω ότι το συγκεκριμένο μοντέλο είναι καλύτερο από gs. Για multistrada 1200 και 1190 δεν το συζητάμε. Επιπλέον τα χρήματα δεν είναι 4 ή 6 k για να κοιτάζω varadero ή caponord του 2005-2007. Και αν δεν χρησιμοποιήσω αυτά τα χρήματα όλα και τώρα, πέταξε το πουλάκι. Όσοι είναι παντρεμένοι θα με καταλάβουν.

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Tenere 1200 και μεταχειρισμένο είναι πολύ πάνω από τα χρήματα μου. Όπως και το cross tourer. Το v strom το 1000 δεν μου αρέσει η θέση οδήγησης. Και αυτό όμως είναι πάνω από τα χρήματα που διαθέτω. Ktm μόνο το 1050 το οποίο όμως το πιο φθηνό είναι στα 9600 περίπου. Επίσης δεν νομίζω ότι το συγκεκριμένο μοντέλο είναι καλύτερο από gs. Για multistrada 1200 και 1190 δεν το συζητάμε. Επιπλέον τα χρήματα δεν είναι 4 ή 6 k για να κοιτάζω varadero ή caponord του 2005-2007. Και αν δεν χρησιμοποιήσω αυτά τα χρήματα όλα και τώρα, πέταξε το πουλάκι. Όσοι είναι παντρεμένοι θα με καταλάβουν.

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
tenere.....νομιζω οτ ιπαιζουν γυρω στα 10000 του 2011
 

Τσακάλι

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
R1200GS
Honda Sh 150
tenere.....νομιζω οτ ιπαιζουν γυρω στα 10000 του 2011
Και πάλι Κώστα είναι πολλά.

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

est

Μέλος
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
Σουζούκι ΔρΖ
Τώρα που το συζητάμε πριν απο κάτι μήνες είχε μια αγγελία ένα MG STELVIO με κάτι λίγα χλμ 3-4 ετών με κάτι ψίχουλα εκεί στο τάλιρο! Στο αντιεμπορικό κρύβονται οι μεγάλες ευκαιρίες και πολλές φορες μιλάμε για μηχανές αδικημένες που έχουν πολλά να δώσουν στον αναβάτη τους..
Θα συμφωνήσω σε αυτό Βαγγέλη, αλλά σε τέτοιες περιπτώσεις πάντα θα πρέπει να μαθαίνουμε όσα μπορούμε περισσότερα για το μοντέλο και την αξιοπιστία του.
Πάντως για το συγκεκριμένο μοντέλο της Γκούτσι, δεν είχα ακούσει καλά λόγια (από άτομο που το είχε). Μπορεί να έπεσε στην περίπτωση, δε λέω, όμως θυμάμαι χαρακτηριστικά να λέει "άκουγα θόρυβο όπως πήγαινα στο δρόμο και έλεγα, τι χάλασε πάλι;;".
Το Κάπο από την άλλη (επειδή αναφέρθηκε), με λίγο ψάξιμο και 2-3 πατέντες γίνεται αρκετά ανθεκτικό.

Μιας και έγραψα όμως σε αυτό το νήμα, ας πω και τη θέση μου.. είμαι από αυτούς που δεν τους φοβίζουν τα πολλά χιλιόμετρα. Θα έπαιρνα αύριο κιόλας ένα Hornet 900 (το λέω μιας και το χάζευα πριν από λίγο.. με αρέζει αυτό το μηχανάκι) κι ας είχε 70-80Κ χιλιόμετρα.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Θα συμφωνήσω σε αυτό Βαγγέλη, αλλά σε τέτοιες περιπτώσεις πάντα θα πρέπει να μαθαίνουμε όσα μπορούμε περισσότερα για το μοντέλο και την αξιοπιστία του.
Πάντως για το συγκεκριμένο μοντέλο της Γκούτσι, δεν είχα ακούσει καλά λόγια (από άτομο που το είχε). Μπορεί να έπεσε στην περίπτωση, δε λέω, όμως θυμάμαι χαρακτηριστικά να λέει "άκουγα θόρυβο όπως πήγαινα στο δρόμο και έλεγα, τι χάλασε πάλι;;".
Το Κάπο από την άλλη (επειδή αναφέρθηκε), με λίγο ψάξιμο και 2-3 πατέντες γίνεται αρκετά ανθεκτικό.

Μιας και έγραψα όμως σε αυτό το νήμα, ας πω και τη θέση μου.. είμαι από αυτούς που δεν τους φοβίζουν τα πολλά χιλιόμετρα. Θα έπαιρνα αύριο κιόλας ένα Hornet 900 (το λέω μιας και το χάζευα πριν από λίγο.. με αρέζει αυτό το μηχανάκι) κι ας είχε 70-80Κ χιλιόμετρα.
μεχρι αλλαγη ολοκληρης μηχανης εγινε στην ελλαδα!
δυσλειτουργια οργανων,αλλαγη μπουζοκαλωδιων, αλλαγη καλαμιων marzochi.......και πολλα αλλα
για να μην μιλησουμε για την εμπορικοτητα και την μεταπωλητικη αξια!
 

Jeronimo

Simplicity
Περιοχή
Athens
Όνομα
George
Μοτό
Suzuki GT1000
Honda Super Cub C125
Honda SH350
Tenere 1200 και μεταχειρισμένο είναι πολύ πάνω από τα χρήματα μου. Όπως και το cross tourer. Το v strom το 1000 δεν μου αρέσει η θέση οδήγησης. Και αυτό όμως είναι πάνω από τα χρήματα που διαθέτω. Ktm μόνο το 1050 το οποίο όμως το πιο φθηνό είναι στα 9600 περίπου. Επίσης δεν νομίζω ότι το συγκεκριμένο μοντέλο είναι καλύτερο από gs. Για multistrada 1200 και 1190 δεν το συζητάμε. Επιπλέον τα χρήματα δεν είναι 4 ή 6 k για να κοιτάζω varadero ή caponord του 2005-2007. Και αν δεν χρησιμοποιήσω αυτά τα χρήματα όλα και τώρα, πέταξε το πουλάκι. Όσοι είναι παντρεμένοι θα με καταλάβουν.

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Τα λες πολύ σωστά όμως επειδή &
εγώ κοίταγα και έριχνα ματιές σε Tenere 1200 υπαρχουν λίγα , αλλά υπάρχουν μοντέλα 2009-2011 με συνηθως κάτω των 50κ σε τιμές από 8-9 Μετρητά
κατά καιρούς , ακριβως στο μπάτζετ που διαθέτεις.
Φίλος εχασε 'πιπιλα' tenere 1200 στα 8.300€ με 30Κ εντελώς καινούριο γιατί προλαβε και το είδε άλλος πρώτος.

Ότι και να επιλέξεις Υπομονή & Καλό έλεγχο και θα βρεις .
Υπομονή , καθημερινό κοιταγμα και μετρητο στο χέρι θέλει.

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

dimos47ki7

Μέλος
Περιοχή
Τρικαλα
Όνομα
Δημος
Μοτό
KTM 1290 Super Adventure 16
αφου πετατε ιδεες, και μιλαμε για αντιεμπορικα μηχανακια, ενα απο τα πλεον αδικημενα της προσφατης εσοδειας, ειναι το caponord 1200 (και οχι, δεν το λεω επειδη εχω το παλιο capo)
αυτη τη στιγμη με 10 χιλιαρικα (ή περιπου 8-8,5 απο γερμανια ετοιμο εκτελωνισμενο) παιρνεις capo 1200 του 2013 με το αλεξισφαιρο μοτερ της Rotax, με ημινεργητικη αναρτηση ADD (για μερικους η καλυτερη της πιατσας), 3-4 προγραμματα λειτουργιας κινητηρα (στυψιμο-στεγνωμα-κλπ), abs, traction, cruise control, 3βαλιτσο.
σε ολα αυτα προσθετουμε και την (υποκειμενικα βεβαια) πανεμορφη εμφανιση, και εχεις ενα μηχανακι το οποιο το παντρευεσαι μεν (δυσκολα φευγει) αλλα εχει να προσφερει πολλα, με λιγα χρηματα.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
αφου πετατε ιδεες, και μιλαμε για αντιεμπορικα μηχανακια, ενα απο τα πλεον αδικημενα της προσφατης εσοδειας, ειναι το caponord 1200 (και οχι, δεν το λεω επειδη εχω το παλιο capo)
αυτη τη στιγμη με 10 χιλιαρικα (ή περιπου 8-8,5 απο γερμανια ετοιμο εκτελωνισμενο) παιρνεις capo 1200 του 2013 με το αλεξισφαιρο μοτερ της Rotax, με ημινεργητικη αναρτηση ADD (για μερικους η καλυτερη της πιατσας), 3-4 προγραμματα λειτουργιας κινητηρα (στυψιμο-στεγνωμα-κλπ), abs, traction, cruise control, 3βαλιτσο.
σε ολα αυτα προσθετουμε και την (υποκειμενικα βεβαια) πανεμορφη εμφανιση, και εχεις ενα μηχανακι το οποιο το παντρευεσαι μεν (δυσκολα φευγει) αλλα εχει να προσφερει πολλα, με λιγα χρηματα.
11000 euro.......δεν ειναι λιγα χρηματα καρντια μου:D
 

dimos47ki7

Μέλος
Περιοχή
Τρικαλα
Όνομα
Δημος
Μοτό
KTM 1290 Super Adventure 16
11000 euro.......δεν ειναι λιγα χρηματα καρντια μου:D
φιλος που εψαχνε πριν 2-3 βδομαδες, βρηκε 2 με 10500, και τους εριξε μεχρι τα 9500 περιπου.
ενα "καλο" σε αυτες τις περιπτωσεις, ειναι οτι αυτα τα μηχανακια μενουν απουλητα πολλους μηνες, ο πωλητης συνηθως ξενερωνει, και δεχεται πολλα παζαρια και ψαλιδι ;)
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
το capo 1200 ξεκιναει γερμανια απο 6500ε,οποτε κανα 8αρι παει οπως ειπε ο
dimos47ki7.εξαιρετικη μοτοσυκλετα και οι ημιενεργητικες της παροτι ιδιες με του μουλτι λογω αλλου σεταρισματος δουλευουν πολυ καλυτερα...στο θεμα του bmw επειδη με εχουν για ολες τις δουλειες εδω λεωνιδιο..εφερα ενα απο σοφια με 80000χλμ του 06 και δουλευει πιπιλα που λεμε με μελανο σημειο εναν αισθητηρα στο πισω φρενο που θα φτιαχτει οσονουπω και πριν απο 15 μερες,ενα με 50000 χλμ απο χαλκιδα που θελει τα μαζεματα του,σαφως πιο ταλαιπωρημενο και ας εχει βιβλιαρακια.Και τα 2 για φιλους.Οποτε και τα χλμ λαχειο ειναι..
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Γνωμη μου ειναι οτι κανουμε μεγαλη κουβεντα για τα "χιλιομετρα" κ τους δινουμε μεγαλυτερη σημασια απο οσο πρεπει.
Το πιο σωστο παραδειγμα το εγραψε πιο πανω ο Μανωλης @πυξιδας990 στη τελευταια παραγραφο.....νομιζω οτι εκει πρεπει να συνοψισουμε ανεξαρτητα απο μοντελα κ μαρκες.
 

Τσακάλι

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
R1200GS
Honda Sh 150
Tiger & gs 800 άρια,τα έχεις απορρίψει;
Ε όχι ακριβώς. Αλλά επειδή έχω σκοπό τα επόμενα χρόνια να κάνω ταξίδια Ευρώπη βάλε και τουλάχιστον μία φορά τον χρόνο Κωνσταντινούπολη λόγω συγγενών φοβάμαι ότι το 800 θα με-μας κουράσει. Το σίγουρο πάντως είναι ότι υπάρχουν πολύ καλά τέτοια μηχανάκια σε αυτά τα χρήματα!

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Περιοχή
Ηράκλειο κρήτης
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
Transalp 600 '95,VFR 800 vtec '02
Tenere 1200 και μεταχειρισμένο είναι πολύ πάνω από τα χρήματα μου. Όπως και το cross tourer. Το v strom το 1000 δεν μου αρέσει η θέση οδήγησης. Και αυτό όμως είναι πάνω από τα χρήματα που διαθέτω. Ktm μόνο το 1050 το οποίο όμως το πιο φθηνό είναι στα 9600 περίπου. Επίσης δεν νομίζω ότι το συγκεκριμένο μοντέλο είναι καλύτερο από gs. Για multistrada 1200 και 1190 δεν το συζητάμε. Επιπλέον τα χρήματα δεν είναι 4 ή 6 k για να κοιτάζω varadero ή caponord του 2005-2007. Και αν δεν χρησιμοποιήσω αυτά τα χρήματα όλα και τώρα, πέταξε το πουλάκι. Όσοι είναι παντρεμένοι θα με καταλάβουν.

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Δεν θα μπω σε λεπτομέρειες για το τι θα έκανα εγώ στην θέση σου.Γιατί δεν είμαι, ούτε ήμουν ποτέ (9000 ευρά ούτε στον γάμο μου δεν περίσσεψαν... τουτέστιν παντρεμένος:D) .
--Με τα χρήματα που διαθέτεις αυτή τη στιγμή μπαίνεις σε ένα μαγαζί και σε κοιτούν σαν παιδιά την σακούλα του Jumbo!(τώρα που το σκέφτομαι του χρόνου τι διαφήμιση θα κάνουν?:spam:)
Το ίδιο και οι ιδιώτες που έχουν κάνει λίγα χιλιόμετρα με μία μοτοσυκλέτα την έχουν βαρεθεί και την πουλάνε και δεν θέλουν να αγοράσουν άλλη.
--Πιστεύω ότι μπορείς και ''επιβάλετε'' να κάνεις παζάρι και στον ιδιώτη (στην ίδια κ@λοκατάσταση είναι και αυτός,ενώ πολλοί βάζουν μεγαλύτερη τιμή γιατί το περιμένουν...μπορεί να το θέλουν κιόλας:eek:) και στο μαγαζί (που σίγουρα προσπαθεί να βγάλει 2-3 χιλιάρικα από μοτό άλλου που δεν έχει πληρώσει καν).
--Προσωπικά δεν μπαίνω σε πλειοδοσία αλλά ρωτάω τον πωλητή πόσο κατεβαίνει ή του λέω οτι δίνω τόσα (όχι 5.000 για αγγελία των 8000),μου λέει ναι έχει καλώς ...μου λέει όχι αυτός χάνει.
Γενικά μία καλοσυντηρημένη μοτοσυκλέτα πρέπει-αξίζει να καλοπληρώνετε ενώ συνήθως αυτές που είναι μαμά και σε καλή κατάσταση δεν θέλουν κάτι παραπάνω από ένα μεγάλο σερβις και αλλαγή υγρών!
--Με αυτό τον τρόπο ψάχνεις να βρεις την μοτό που θα σου κάνει ΚΛΙΚ.:yew:
Τα BMW πιστεύω ότι έχουν και τα βαλιτσάκια τους και τα εξτραδάκια τους και μπορείς να κάνεις και τα λίγα παραπάνω χρήματα ''δώσεις''.(το έχω κάνει )πχ 1000 ευρώ για τα έξτρα μετά από δυο μήνες.
--Μην εγκλωβίσεις το εαυτό σου σε μοντέλα που δεν σου πάνε, το ρευστό είναι δύναμη αυτή την στιγμή...μια μικρή βλάβη σε ένα μηχανάκι που γουστάρεις μπορεί να μην την καταλάβεις ,σε ένα μηχανάκι που δεν γουστάρεις θα σου φαίνεται μια χαρά αφορμή για μπλέ μπογιές και βουτιές από προβλήτες !
--Αν γουστάρεις GS πάρε GS ... μην ψάχνεις για άλλο,γιατί με αυτό που περιγράφεις στην αρχή,όλα τα μεγάλα on-offμε ψεκασμό ...ας πούμε από το 2002 και μετά σου κάνουν.
--Το tracer είναι περισσότερο on-sm-street παρά on-off,εκεί με μπέρδεψες το ομολογώ !Αλλά ,και πάλι αν το γουστάρεις πάρτο...μην μασάς!
Υ.Γ.1 Μπες χώμα με το... στρώμα:stm: !(κεντάω πάλι)
Υ.Γ.2 στην θέση σου θα έπερνα transalp 600 και θα γούσταρα τα υπόλοιπα χρήματα σε εξοπλισμό και βόλτες...αλλά εγώ είμαι ...είμαι...
 

Τσακάλι

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
R1200GS
Honda Sh 150
Δεν θα μπω σε λεπτομέρειες για το τι θα έκανα εγώ στην θέση σου.Γιατί δεν είμαι, ούτε ήμουν ποτέ (9000 ευρά ούτε στον γάμο μου δεν περίσσεψαν... τουτέστιν παντρεμένος:D) .
--Με τα χρήματα που διαθέτεις αυτή τη στιγμή μπαίνεις σε ένα μαγαζί και σε κοιτούν σαν παιδιά την σακούλα του Jumbo!(τώρα που το σκέφτομαι του χρόνου τι διαφήμιση θα κάνουν?:spam:)
Το ίδιο και οι ιδιώτες που έχουν κάνει λίγα χιλιόμετρα με μία μοτοσυκλέτα την έχουν βαρεθεί και την πουλάνε και δεν θέλουν να αγοράσουν άλλη.
--Πιστεύω ότι μπορείς και ''επιβάλετε'' να κάνεις παζάρι και στον ιδιώτη (στην ίδια κ@λοκατάσταση είναι και αυτός,ενώ πολλοί βάζουν μεγαλύτερη τιμή γιατί το περιμένουν...μπορεί να το θέλουν κιόλας:eek:) και στο μαγαζί (που σίγουρα προσπαθεί να βγάλει 2-3 χιλιάρικα από μοτό άλλου που δεν έχει πληρώσει καν).
--Προσωπικά δεν μπαίνω σε πλειοδοσία αλλά ρωτάω τον πωλητή πόσο κατεβαίνει ή του λέω οτι δίνω τόσα (όχι 5.000 για αγγελία των 8000),μου λέει ναι έχει καλώς ...μου λέει όχι αυτός χάνει.
Γενικά μία καλοσυντηρημένη μοτοσυκλέτα πρέπει-αξίζει να καλοπληρώνετε ενώ συνήθως αυτές που είναι μαμά και σε καλή κατάσταση δεν θέλουν κάτι παραπάνω από ένα μεγάλο σερβις και αλλαγή υγρών!
--Με αυτό τον τρόπο ψάχνεις να βρεις την μοτό που θα σου κάνει ΚΛΙΚ.:yew:
Τα BMW πιστεύω ότι έχουν και τα βαλιτσάκια τους και τα εξτραδάκια τους και μπορείς να κάνεις και τα λίγα παραπάνω χρήματα ''δώσεις''.(το έχω κάνει )πχ 1000 ευρώ για τα έξτρα μετά από δυο μήνες.
--Μην εγκλωβίσεις το εαυτό σου σε μοντέλα που δεν σου πάνε, το ρευστό είναι δύναμη αυτή την στιγμή...μια μικρή βλάβη σε ένα μηχανάκι που γουστάρεις μπορεί να μην την καταλάβεις ,σε ένα μηχανάκι που δεν γουστάρεις θα σου φαίνεται μια χαρά αφορμή για μπλέ μπογιές και βουτιές από προβλήτες !
--Αν γουστάρεις GS πάρε GS ... μην ψάχνεις για άλλο,γιατί με αυτό που περιγράφεις στην αρχή,όλα τα μεγάλα on-offμε ψεκασμό ...ας πούμε από το 2002 και μετά σου κάνουν.
--Το tracer είναι περισσότερο on-sm-street παρά on-off,εκεί με μπέρδεψες το ομολογώ !Αλλά ,και πάλι αν το γουστάρεις πάρτο...μην μασάς!
Υ.Γ.1 Μπες χώμα με το... στρώμα:stm: !(κεντάω πάλι)
Υ.Γ.2 στην θέση σου θα έπερνα transalp 600 και θα γούσταρα τα υπόλοιπα χρήματα σε εξοπλισμό και βόλτες...αλλά εγώ είμαι ...είμαι...
Στο αρχικό έγραψα επιγραμματικά gs 1200 του 11. Και στον επίλογο ότι κοιτάζω κλεφτά το tracer. Και μην νομίζεις αδερφέ ότι όλοι πέφτουν στα πατώματα για τα λεφτά γιατί όπως έχω υπολογίσει εγώ πόσα μπορώ να δώσω έτσι έχει υπολογίσει και ο άλλος πόσα θέλει να κατέβει. Δεν είναι όλοι απελπισμένοι. Πριν περίπου ένα μήνα που έβαλα την μοτό μου για πούλημα, είχα βάλει ένα όριο έχοντας ασφαλώς λογική τιμή στην αγγελία. Όποιος με πήγαινε πιο κάτω από αυτό το όριο έλεγα χάνω εγώ τα χρήματα χάνει όμως και αυτός το μηχανάκι. Έτσι πάει.

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Στο αρχικό έγραψα επιγραμματικά gs 1200 του 11. Και στον επίλογο ότι κοιτάζω κλεφτά το tracer. Και μην νομίζεις αδερφέ ότι όλοι πέφτουν στα πατώματα για τα λεφτά γιατί όπως έχω υπολογίσει εγώ πόσα μπορώ να δώσω έτσι έχει υπολογίσει και ο άλλος πόσα θέλει να κατέβει. Δεν είναι όλοι απελπισμένοι. Πριν περίπου ένα μήνα που έβαλα την μοτό μου για πούλημα, είχα βάλει ένα όριο έχοντας ασφαλώς λογική τιμή στην αγγελία. Όποιος με πήγαινε πιο κάτω από αυτό το όριο έλεγα χάνω εγώ τα χρήματα χάνει όμως και αυτός το μηχανάκι. Έτσι πάει.

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
+1200!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.
Στο αρχικό έγραψα επιγραμματικά gs 1200 του 11. Και στον επίλογο ότι κοιτάζω κλεφτά το tracer. Και μην νομίζεις αδερφέ ότι όλοι πέφτουν στα πατώματα για τα λεφτά γιατί όπως έχω υπολογίσει εγώ πόσα μπορώ να δώσω έτσι έχει υπολογίσει και ο άλλος πόσα θέλει να κατέβει. Δεν είναι όλοι απελπισμένοι. Πριν περίπου ένα μήνα που έβαλα την μοτό μου για πούλημα, είχα βάλει ένα όριο έχοντας ασφαλώς λογική τιμή στην αγγελία. Όποιος με πήγαινε πιο κάτω από αυτό το όριο έλεγα χάνω εγώ τα χρήματα χάνει όμως και αυτός το μηχανάκι. Έτσι πάει.

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Σωστη κουβεντα!!! Εγω πιστευω οτι οταν παμε νσ παρουμε ενα μεταχειρο κανουμε.ναι μεν παζαρι αλλα τοσο οσο γιατι ξερουμε την αγορα και ποσο αξιζει αυτο που βλεπουμε.κσι θα πω και την προσφατη εμπειρια μου. Το 640 που πηρα το ειχε 2.200 στο καρ δεν ειχα παρει τηλ .μετα απο λιγες μερες το βλεπω 2 χιλ μιλαω κσι παω να το δω απο κοντα. Το μηχανακι ηταν πενα πραγματικα τι να του πω ας πουμε δωστο μου 1500 γιατι τοσα εχω και αν θες? Δεν εινσι ετσι το σωστο εκτιμάται και πληρωνεται αναλογως!! Και αυτο του ειπα και του πωλητη γτ εγραφε 2 συζητήσιμη ρε φιλε ουτε να σου πω κοψε 50 ευρω δε μπορω ετσι που το βλεπω. το εκτίμησε ομως αυτο και μου λεει θα σου κανω και δωρο την μεταβιβαση.

ΥΓ : Όταν φέρεσαι σωστά σου φέρονται αναλόγως !;) Αυτο ισχύει γενικά
 
Τελευταία επεξεργασία:
Top Bottom