Ο ΦΩΤΟμοτοσυκλετιστης...και οι επιλογες του!

S.P

Μέλος
Περιοχή
ιλιον
Όνομα
παναγιωτης
Μοτό
Ttr 250
Νομιζω οτι κατι τετοιο θελω,απλα στις βολτες μου να εχω ενα καλυτερο αποτελεσμα απο τωρα..σε ευχαριστω για τις πληροφοριες:ok:
 

CubMan

Μέλος
Όνομα
Darth Pleguis
Μοτό
Imperial Speeder
Μαζί να υπολογίσεις και μια ωραία θήκη π.χ Lowepro για να την προστατεύεις, και φυσικά να χωράει εύκολα
στο tank bag για να την έχει άμεσα προσβάσιμη.
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
sony digital dsc-hx300...για πειτε γνωμες οι εμπειροι.ασχετος απο φωτογραφια μια compact εχω και θα ηθελα κατι καλυτερο,δεν εχω πολλες απαιτησεις οποτε θεωρω πως θα ειμαι οκ με μια τετοια φωτογραφικη..
αυτην πηρα κ γω πριν λιγες μερες,την μαθαινω βεβαια κατοπιν οδηγιων απο τον ''μετρ'' του ειδους...
να την παρεις με κλειστα ματια,λενε οι γνωστες οτι ειναι πολυ μηχανη για τα λεφτα αυτα!!

Ακαδημίας.....ζητάς τον Σταύρο
απο κει πηγα κ γω,με στειλε ο Μαθο.
ο Σταυρος ειναι εξαιρετικος επαγγελματιας,ανθρωπος κ χαρακτηρας!
κανε μια βολτα...
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
αυτην πηρα κ γω πριν λιγες μερες...
απο κει πηγα κ γω,με στειλε ο Μαθο.
ο Σταυρος ειναι εξαιρετικος επαγγελματιας,ανθρωπος κ χαρακτηρας!
κανε μια βολτα...
Ωχ την πήρες τελικα ε...δε σε προλαβα...:hungry:


















Να βλεπα τη φάτσα σου απο μια μερια ρε κιαρατα:ha:haΜε γειεεες ρε κ καλές λήψεις:photo:
 

S.P

Μέλος
Περιοχή
ιλιον
Όνομα
παναγιωτης
Μοτό
Ttr 250
αυτην πηρα κ γω πριν λιγες μερες,την μαθαινω βεβαια κατοπιν οδηγιων απο τον ''μετρ'' του ειδους...
να την παρεις με κλειστα ματια,λενε οι γνωστες οτι ειναι πολυ μηχανη για τα λεφτα αυτα!!
Με γειες Γιωργη και καλες :photo:για ποσταρε καμια φωτο να δουμε...
 
Last edited by a moderator:

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
... :photo:για ποσταρε καμια φωτο να δουμε...
Δυο τρια δειγματα απο αυτη τη φωτομηχανη να παρεις και μια 2η γνωμη...





απο ληψεις τής κορης μου :happy:
Μίλα με Σταυρο θα σε βοηθησει σε πιο πολλα απο οσα ζητησεις...και με γειες ;)
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
Με γειες Γιωργη και καλες :photo:για ποσταρε καμια φωτο να δουμε...
Παναγιωτη δεν εχω κατι σωστο ακομα να δειξω.μερικες γυρω απο το σπιτι εχω τραβηξει ισα-ισα να μαθω τους βασικους χειρισμους,
αναμενω να ανοιξει ο καιρος κ να εκδραμω στα περιξ/ειτε προς θαλασσα μερια για να παρω τα πρωτα πλανα...
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Ειδα του Κωστα..αντε με τον παλιοκαιρο να παμε καμια βολτα..
Γιατι αν περιμενες απο τον Γιωργη...κατα τον Αυγουστο ετσι οπως τα λεει θα τραβαγε το πρωτο κλικ..."πεταλουδες την Αυγουστιατικη Πανσεληνο"...με τιποτα σουβλακια κ μπυρονια παραδιπλα...αστα...:D:p:ha
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
αστους να λενε Παναγιωτη..:p,παρε κ συ κ μια κ μαζι με τις Γιαπωνεζες μας (φωτο-μοτο-μηχανες) θα βγαζουμε ποζες μορτικες να ζηλευουν!!:woot:

παρε μια ιδεα της φωτο-μηχανης κ απο το τσαντακι που επελεξα ωστε να μην ειναι μεγαλο κ να την χωραει ανετα.




 

Bulmont

Μέλος
Περιοχή
ΠΑΤΡΑ
Όνομα
Βαγγελης Χ
Μοτό
BULTACO PURSANG 125
MONTESA ENDURO 125H7
Δυο τρια δειγματα απο αυτη τη φωτομηχανη να παρεις και μια 2η γνωμη...





απο ληψεις τής κορης μου :happy:
Μίλα με Σταυρο θα σε βοηθησει σε πιο πολλα απο οσα ζητησεις...και με γειες ;)



Η δεύτερη φώτο είναι τραβηγμένη στο Λεόντιο;;;;;
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Οριστε @George_M. ...:eek:βαλε καμμια φωτογραφια απο τη μηχανη που πηρες ειπε το παιδι...και τι εβαλε ο ανθρωπΑς!!!!Φωτογραφιες..της μηχανης!!!:ha:ha Ρε μπαν που θες με φαινεται...αληταμπουρα!:dstpc::p
 
Τελευταία επεξεργασία:

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Η δεύτερη φώτο είναι τραβηγμένη στο Λεόντιο;;;;;
Ναι Βαγγελη και για την ακριβεια στο Κεφαλοβρυσο πηγαινοντας απο Βεταιϊκα για Λεοντιο, ΕΔΩ το μεσαιο σημειο στη διαδρομη :)
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
@S.P υπαρχει πρσφορα για την εν'λογω φωτο-μηχανη απο μερικα καταστηματα (μεσα κ ο Σταυρος) στα 279 ευρω...!!:woot: τρεξε...!:yew:
 

S.P

Μέλος
Περιοχή
ιλιον
Όνομα
παναγιωτης
Μοτό
Ttr 250
Το έχω δει Γιώργο,για την ώρα δεν το βλέπω αν μείνει η προσφορά μέχρι τέλος Απριλίου ίσως..
 

CubMan

Μέλος
Όνομα
Darth Pleguis
Μοτό
Imperial Speeder
Εγώ πάντως, μόλις ψώνισα :D κάτι λιγουλάκι για την καθημερινότητα, γιατί μου έχει σπάσει τα νεύρα το κινητό
και δεν θέλω να χρησιμοποιώ τη γκουμούτσα την DSLR... Σε μια βδομαδούλα θα την έχω !

 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Ω!!!Καλολασπωτη η Fuji Νικολα...να την φχαριστηθεις και συ και μεις μαζι με σενα με ωραια κλικ...
Τελευταια φορα που κοιτουσα για Fuji πηγα να μπλεξω...:tzt:...και λεω κλειστο γρηγορα και καλα εισαι με τη Nikon...μην εχουμε τιποτα :UH::hh:
 

CubMan

Μέλος
Όνομα
Darth Pleguis
Μοτό
Imperial Speeder
Ω!!!Καλολασπωτη η Fuji Νικολα...να την φχαριστηθεις και συ και μεις μαζι με σενα με ωραια κλικ...
Τελευταια φορα που κοιτουσα για Fuji πηγα να μπλεξω...:tzt:...και λεω κλειστο γρηγορα και καλα εισαι με τη Nikon...μην εχουμε τιποτα :UH::hh:

Fujάρα ρε φίλε, τα αγαπημένα μου ποδήλατα, πανάκριβα βέβαια αλλά αγαπημένα. Γενικά είμαι λάτρης των Ιαπωνικών προϊόντων :D

Όσον αφορά την μηχανή της Fuji, είχα πριν πολλά χρόνια τη μικρή της αδερφούλα 2500HD και ήμουν εξαιρετικά ευχαριστημένος, απίθανος αισθητήρας
φοβερά χρώματα και λειτουργίες που ήταν user friendly...την είχα δώσει στην ανηψιά μου και δεν μου την ξαναεπέστρεψε το τσογλάνι :)...
και όταν άρχισα να χρησιμοποιώ για οτιδήποτε την dSLR μου ψιλοκακοφαινόταν η δυσκολία της κυρίως στη μεταφορά με το μηχανάκι.
Το κινητό δεν με βολεύει, αργεί να εστιάσει, αισθητήρας κινεζιά, φακός άστα, αποτέλεσμα χάλια. Η αγορά της 2980 ήταν μονόδρομος αφού
ήξερα ήδη το προηγούμενο μοντέλο, λεφτά για καινούρια bridge δεν παίζουν, οι κόμπακτ δεν μ' αρέσουν, χωράει άνετα στο τσαντάκι μου και είναι
ποιοτική κατασκευή...για την τιμή που την πήρα από το ebay μαζί με τσαντάκι και μια μνήμη, έκλεψα εκκλησία με τους παπάδες και τους ψάλτες μέσα :D

Θα της κάνω μια μικρή παρουσίαση όταν έρθει, μήπως θέλει και κάποιος άλλος να πάρει την ίδια ή κάποια παρεμφερή...

 
Τελευταία επεξεργασία:
Top Bottom