Συμβαίνει τώρα!

kostas_366

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Πόρκα κρίση :)
Ρε παίδες ξέρετε αν ο Μητσοτάκης στη Νίκαια, αυτός που κολλάει μέταλλα, είναι ανοιχτός?
Παίρνω τηλ αλλά δεν το σηκώνει.
Θελω να ταπωσω το τζαμακι της πίσω τρόμπας φρενου στο 990.

Αν ξέρετε και κάναν άλλον που να κολλάει αλουμίνιο ρίξτε ινφο, θενκς..
Δεν το ξανασκέφτεσαι...... θα φύγει καμιά ταμπέλα στο δρόμο....
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Μια γκαζια δρόμος είναι με το τραισερ και άμα βολέψει πίνουμε και καφεδια

Στάλθηκε από το SM-A520F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Να το ζητήσει πίσω από τον νέο ιδιοκτήτη για να φέρει πράγματα για κόλλημα;
Ενδιαφέρον κόνσεπτ, δεν λέω.
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Οχι εσύ βρε...τα παιδιά σου.
99 χρόνια δεν είναι το δάνειο στο ξένο ταμείο; Και τα δισέγγονα βάλε.
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Συμβαίνει να χαζεύω διάφορα ανταλλακτικά...

Από μαρσπιέ πιο χαμηλά, από ότι καταλαβαίνω τα δύο πενφέ φοράνε το ίδιο μονδέλο (ή είναι ίδια η βάση του) και είναι ίδια και του R1200GS/LC. Πάω να λύσω κάτι πλαστικά στο μεγάλο για να ρυθμίσω φώτα το βράδυ και θα το ξανατσεκάρω.

Έχει δοκιμάσει κανείς ebay κάτι αξιόλογο;
 

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
Έχω ακούσει καλά λόγια για το Μητσοτάκη και θέλω μια μόνιμη λύση για την πίσω τρόμπα, μέχρι τώρα ήμουν με εποξικες κόλλες οι οποίες κράτησαν αρκετά άλλα όταν ζόρισαν οι θερμοκρασίες σε συνδυασμό με την σκληρή χρήση σε δικάβαλο έσκασε η κόλλα και έμεινα από πίσω φρένο.
Αντε πάλι!
Πάλι Φρένα πατάς?
Και έφυγε η εποξική κόλλα 2 συστατικών ρε φίλε?
Με τα 2 πόδια πάταγες? :oops:
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Ρύθμιση φώτων.

Περίεργο #1, ότι η πενφέ το παρέδωσε "όπως να'ναι", πράγμα το οποίο έχω διαβάσει από αρκετούς ιδιοκτήτες έξω (εδώ είναι λίγοι με κατακερματιΖμό και γκρουπ στο φβ). Βέβαια όπως αποδεικνύεται δεν τα ρυθμίζουν ποτέ, δεν τα βλέπει το σέρβις ποτέ, αλλά παράπονα "δεν φέγγει τον δρόμο καλά" ξέρουν να τα κάνουν στα διεθνή φόρα.
Περίεργο #2, ότι η πενφέ παρέδωσε στα πλήθη μηχανάκι που φτάνει τα 200 σε λιγότερα από 9 δευτερόλεπτα κλικ κλικ κλικ στο QS και έχει βάλει λυχνάρι στην χαμηλή σκάλα (σχετικά), δεν νομίζω να φωτίζει καλύτερα από το fazer. Επόμενη δοκιμή μιά osram nightbreaker ή κάτι αντίστοιχο.
Περίεργο #3, ότι η πενφέ έχει βάλει μεγάλη σκάλα "σποτάκι" χρήσιμο για αυτοκινητόδρομο μόνο.

Λα καταστασιόν είναι πολύ βελτιωμένη με τα φώτα στο σωστό ύψος, φυσικά. Την μεγάλη σκάλα παίρνει να την σηκώσω λίγο (αφού έκανα το κατά το manual, πήγα σε εντελώς σκοτεινό δρόμο μετά και έβαλα χέρι να κλείσω το πορείας για να φαίνεται που τελειώνει η μία δέσμη και που αρχίζει η άλλη). Επαρχιακό βράδυ πρέπει να κάνω δοκιμή και μετά να παραδοθώ στην μοίρα του τύπου με πενφέ και προβολάκια...
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
άλλο ένα v-strom που είδα σήμερα, κοντά στα 3000€...
ανύπαρκτα λάστιχα, μυτερά δόντια στην αλυσίδα που πραγματικά πιστεύω ότι έχει μόνο μπίχλα και όχι o-ring, τακάκια που από τη βρωμιά δεν βλέπεις πάχος και φυσικά δεν φρενάρεις,
τσιμούχες στα καλάμια να κλαίνε από την συγκίνηση και το τζαμάκι για τα λάδια να έχει κατεβάσει ρολά και να μη βλέπεις τπτ... αλλά τα 3000€, 3000€....

έλεος δηλαδή!!!

(By the way αύριο πάω να δω ένα Bandit 650s του 2007 (αυτά δεν είναι Injection??? γιατί αναφέρει ότι έχει καραίσει/ρυθμίσει τα καρμπυρατέρ...)

που θα πάει,... κάτι θα πετύχω στην περιοχή... άντε μη πάω να πάρω T310 zontes κούτα...
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
το 650 έβγαινε με καρμπιρατέρ ως το 2007.
γλιτώνεις κάπου 25 κιλά βάρος
έχει πιο πολλούς κραδασμούς το μοτέρ
ίδια περίπου κατανάλωση
καλύτερα φρένα το υδρόψυκτο/ψεκαστό, πιο χοντρές σωλήνες στο πλαίσιο οπότε σε ακραίες συνθήκες κουνάει λιγότερο (πχ Σέρρες και να λιώνει το πεντάλ φρένου από το ξύσιμο).
συνολικά θα πήγαινα στο υδρόψυκτο με ABS αλλά αν είναι σε καλή κατάσταση γενικά (δες το καπάκι αν στάζει, κλασικό σημάδι τσίπη ιδιοκτήτη) είναι αξιόμαχη και άσπαστη επιλογή.
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Ρύθμιση φώτων.

Περίεργο #1, ότι η πενφέ το παρέδωσε "όπως να'ναι", πράγμα το οποίο έχω διαβάσει από αρκετούς ιδιοκτήτες έξω (εδώ είναι λίγοι με κατακερματιΖμό και γκρουπ στο φβ). Βέβαια όπως αποδεικνύεται δεν τα ρυθμίζουν ποτέ, δεν τα βλέπει το σέρβις ποτέ, αλλά παράπονα "δεν φέγγει τον δρόμο καλά" ξέρουν να τα κάνουν στα διεθνή φόρα.
Περίεργο #2, ότι η πενφέ παρέδωσε στα πλήθη μηχανάκι που φτάνει τα 200 σε λιγότερα από 9 δευτερόλεπτα κλικ κλικ κλικ στο QS και έχει βάλει λυχνάρι στην χαμηλή σκάλα (σχετικά), δεν νομίζω να φωτίζει καλύτερα από το fazer. Επόμενη δοκιμή μιά osram nightbreaker ή κάτι αντίστοιχο.
Περίεργο #3, ότι η πενφέ έχει βάλει μεγάλη σκάλα "σποτάκι" χρήσιμο για αυτοκινητόδρομο μόνο.

Λα καταστασιόν είναι πολύ βελτιωμένη με τα φώτα στο σωστό ύψος, φυσικά. Την μεγάλη σκάλα παίρνει να την σηκώσω λίγο (αφού έκανα το κατά το manual, πήγα σε εντελώς σκοτεινό δρόμο μετά και έβαλα χέρι να κλείσω το πορείας για να φαίνεται που τελειώνει η μία δέσμη και που αρχίζει η άλλη). Επαρχιακό βράδυ πρέπει να κάνω δοκιμή και μετά να παραδοθώ στην μοίρα του τύπου με πενφέ και προβολάκια...
Bαλε LED αμα χωραει στο καβουκι.
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Bαλε LED αμα χωραει στο καβουκι.
Χωράει, θέλει λαστιχένιες τάπες νέες μετά.

Είμαι επιφυλακτικός γιατί με ενοχλούν στον δρόμο οι μετατροπές τέτοιου τύπου σε αυτοκίνητα, μην κάνω τις ίδιες αηδιες.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Πήραν τα βουνά οι νησιώτες...


Στάλθηκε από το Nokia 8.1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Χωράει, θέλει λαστιχένιες τάπες νέες μετά.

Είμαι επιφυλακτικός γιατί με ενοχλούν στον δρόμο οι μετατροπές τέτοιου τύπου σε αυτοκίνητα, μην κάνω τις ίδιες αηδιες.
Αν δεν ειναι απο τις τραγικα φθηνες no-name λαμπες δεν θα εχεις θεμα. Φοραω στο 1090 με κλασσικο κατοπτρο LED και δεν εχω τυφλωσει κανεναν, η δεσμη κοβεται κανονικοτατα.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Αντε πάλι!
Πάλι Φρένα πατάς?
Και έφυγε η εποξική κόλλα 2 συστατικών ρε φίλε?
Με τα 2 πόδια πάταγες? :oops:
Τι να πω ρε φίλε.
Να πεις ότι δεν το καθάρισα /έτριψα πριν εφαρμόσω την κόλλα?
Θα πάω να το ταπωσω να υσηχασω.
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Αν δεν ειναι απο τις τραγικα φθηνες no-name λαμπες δεν θα εχεις θεμα. Φοραω στο 1090 με κλασσικο κατοπτρο LED και δεν εχω τυφλωσει κανεναν, η δεσμη κοβεται κανονικοτατα.
Στο 1090 κάτι θυμάμαι που είχαν ιερό δισκοπότηρο οι ιδιοκτήτες, Cyclops?

Θα κοιτάξω στο νήμα advrider ξανά.
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Στο 1090 κάτι θυμάμαι που είχαν ιερό δισκοπότηρο οι ιδιοκτήτες, Cyclops?

Θα κοιτάξω στο νήμα advrider ξανά.
Πιασοκωλεξ. Με το 1/8 των χρηματων κανεις την ιδια δουλεια με Nighteye / Novsight.
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
Πιασοκωλεξ. Με το 1/8 των χρηματων κανεις την ιδια δουλεια με Nighteye / Novsight.
κι εγώ στο επόμενο μηχανάκι μου nighteye θα πάρω (ξέρουμε μαγαζί Ελλάδα??)
 
Top Bottom