KTM1190 Adventure R

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
νταξει οταν ερθει σφυρα....
βασικα θελω να δω κατι στις ζαντες......
αν ταιριαζει.....οταν κατεβεις κατω...
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.
Οι κρητικοι ναι...χαχαχαχα!!!!
Γιώργη ας του να λένε !! Θα φάνε πολυ πέτρα ειδικά κατι τύποι με κατι παλιατζουρες Gs έτοιμα να κοπούν στη μεση ! Ονόματα δε λέμε υπολήψεις δεν φύγουμε :p:p
 

1190Rleros

Μέλος
Περιοχή
ΛΕΡΟΣ
Όνομα
ANTΩΝΗΣ
Μοτό
ΚΤΜ 690 rally.
Σχετικα με το κουνημα στο 1190R εγω δεν ενιωσα κουνημα σε ταξιδι Ελλαδα Ιταλια παρολο που ειμουν φορτωμενος με ενα σακ βουαγιαζ και με κρανος on off.Ταλαντωση ενιωσα καποιες φορες οταν ανοιγα γκαζι πλαγιασμενος σε ανοιχτες στροφες πανω απο 200 .Το μονο μειον που εχω βρει εγω ειναι ο αερας που οταν εισαι πανω απο 1.85 οτι και ζελατινα και να βαλεις τρως ξυλο!!!!!Οσο για τη σελα αν προερχεσαι απο bmw ειναι σκληρη αν ειχες motocross και enduro τοτε ειναι βαμβακι....αυτα!! Οτι χρειαζεστε στη διαθεση σαs.
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
Σχετικα με το κουνημα στο 1190R εγω δεν ενιωσα κουνημα σε ταξιδι Ελλαδα Ιταλια παρολο που ειμουν φορτωμενος με ενα σακ βουαγιαζ και με κρανος on off.Ταλαντωση ενιωσα καποιες φορες οταν ανοιγα γκαζι πλαγιασμενος σε ανοιχτες στροφες πανω απο 200 .Το μονο μειον που εχω βρει εγω ειναι ο αερας που οταν εισαι πανω απο 1.85 οτι και ζελατινα και να βαλεις τρως ξυλο!!!!!Οσο για τη σελα αν προερχεσαι απο bmw ειναι σκληρη αν ειχες motocross και enduro τοτε ειναι βαμβακι....αυτα!! Οτι χρειαζεστε στη διαθεση σαs.
εχεις κανα φιλο με 990-950 στο νησι?
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
εχει 2 990 duke.
δεν μας κανουν.....:D:D:D
βασικα θελω ενα 1190ρ να δοκιμασουμε την πισω ζαντα του στο 990.
ειμαι σιγουρος οτι μπαινει με μοναδικη τροποποιηση το δισκοφρενο που ειναι 267 στο 1190 και 240 στο 990.
 

achalatsis

Συντρίμ team
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
KTM ADV 990 R
KTM EXC 300
Σχετικα με το κουνημα στο 1190R εγω δεν ενιωσα κουνημα σε ταξιδι Ελλαδα Ιταλια παρολο που ειμουν φορτωμενος με ενα σακ βουαγιαζ και με κρανος on off.Ταλαντωση ενιωσα καποιες φορες οταν ανοιγα γκαζι πλαγιασμενος σε ανοιχτες στροφες πανω απο 200 .Το μονο μειον που εχω βρει εγω ειναι ο αερας που οταν εισαι πανω απο 1.85 οτι και ζελατινα και να βαλεις τρως ξυλο!!!!!Οσο για τη σελα αν προερχεσαι απο bmw ειναι σκληρη αν ειχες motocross και enduro τοτε ειναι βαμβακι....αυτα!! Οτι χρειαζεστε στη διαθεση σαs.
Κάνε μια βόλτα χωρίς καθρέφτες
 

achalatsis

Συντρίμ team
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
KTM ADV 990 R
KTM EXC 300
Γιατι το λες;
Πως λέμε αεροδυναμικός σχεδιασμός; Ε, καμία σχέση :p
Έχω βάλει τους crg arrow (υπάρχουν και πιο φθηνές επιλογές) και είδα απίστευτη βελτιώση (και κυριολεκτικά, δεν βλέπω πλέον τους αγκώνες μου).

Είμαι 1.96 και το πιο καλό setup που έχω καταλήξει είναι με τους παραπάνω καθρέφτες και τη κοντή ζελατίνα του R στη χαμηλή θέση.
 

Srider

Βόρειο Μέλος
Περιοχή
Gothenburg - Sweden
Όνομα
Giorgos
Μοτό
Honda CRF1100D3
Συμφωνώ κι εγώ οτι το 1190 κ 1290 θέλει οπωσδήποτε αλλαγή τους καθρέφτες.
Είμαι 1.93 και με την αλλαγή τους απαλλάχθηκα από ένα βουητό και ένα κοπάνημα από αέρα στους ώμους.
Επίσης δεν βλέπω τους αγκώνες μου πλέον αλλά πλήρης ορατότητα πίσω.
Εγώ έβαλα σπαστούς από την Ιταλική FAR:

FAR αριστερά , μαμά δεξιά:



Εδώ είναι κατά την εγκατάσταση.
Κατέληξα να τους έχω χαμηλά και πιο μέσα (δεν εξέχουν από το τιμόνι).

Μέρα με τη νύχτα η διαφορά...
 

ΜΟΥΡΙΚΗΣ

Μέλος
Περιοχή
ΚΡΑΝΙΔΙ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ. ΚΑΙ ΦΩΚΙΑΝΟ ΑΡΚΑΔΙΑΣ.
Όνομα
Γιώργος Μουρίκης.
Μοτό
ΚΤΜ 640 Adventure R (07)
YAMAHA YZF 600R (97) Thundercat


Καλημερα σε όλους παρέλαβα το εργαλείο επιτέλους !!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Καλορίζικο. ...!!
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Καλοτάξιδοι και μηχανη και χειριστής
 
Top Bottom