KTM1190 Adventure R

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Γενικα συμφέρει απο εξω γτ το έψαξα αρκετα !! Γλυτώνεις απο 1000-2000 περιπου σε οτι παρεις φιλε !!
Αν ειναι ετσι ψαξε Ηλια...να μου βρεις κατι χωματινο με 1000-2000€...το θελω τωρα!:D:happy:
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Ρε μήπως να σκεφτώ να σου δωςω το 640 για ενα test ride ?? Μετα θα το αγοράσεις σιγουρα !! Χεχεχεχε
αν τα βρουμε στα λ7,με 150000000 ατοκες δοσεις,δε θα ελεγα οχι...:Watching::sneaky::wacky:
 

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator
Γραμμάτια επιταγές καο δόσεις δεκτά !! Χαχαχαχααχα


Sent from my iPhone using Tapatalk
Στη σειρά κι εγώ για το 640 με 150000000 δόσεις! :D :D

Σεντ φρομ CBFone (ADV)
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Ωπαααα εγω γιατι ψαχνω ενα ελαφρυ μηχανακι να πηγαινει πιο ανετα απο το δικο μου εθνικη..... Θα παρω του el Gatto.............. Κωστα το πουλας ?????
Κατ'αρχήν ,το Τενερέ δεν το λες και ελαφρύ (για μονοκύλινδρο) ,δυστυχώς.
183 κιλά στεγνό είναι ,αλλά το κυρίως πρόβλημα ,είναι το βάρος του καυσίμου ,που είναι ψηλά και εμπρός.
Δεν το'χω βάλει για πούλημα ,αλλά ,με το ανάλογο τίμημα ,παίζει κ να το'δινα . . . :rolleyes:

Oπως κ να'χει βέβαια ,δεν έχει καμία σχέση με το "οπλο" του thread.
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Απ οτι βλεπω πας εθνικη 140-150 δεν εχεις κραδασμους??
Εχεις αλλαξει γραναζωμα??
Eθνική 140 πάω με τα χωμάτινα. :oops:
Με τα ασφάλτινα πάω 160+...σταθερά.
Ο φίλος Γιώργης με τον Τίγρη1050 ,με "μέτρησε" 175 παρατεταμένα στον Τρίπολη-Κόρινθο στην επιστροφή της τελευταίας ασφαλτιάδας.(...2κάβαλος)
185 για λίγο σε μιά κατηφοριά

Ναι ,έχω επέμβει λίγο ΚΑΙ στο γρανάζωμα...το'χω κοντύνει 1 δόντι πίσω . . . :rolleyes:

Kραδασμούς έχω χαμηλά . . .ψηλά γίνιται ΒιΛούδο . . . γι'αυτό το πάω τάπα. :roflmao:
Εχω μοντάρει κι ενα καλό fat-bar.
Εχω φτιάσει κ 2-3 διαφορετικά σετάκια αντίβαρα ,κ τα αλλάζω ανάλογα με το κόνσεπτ της βόλτας.;)



ΥΓ: Παράκλησις...ας τα μεταφέρει κάποιος mod στο Τενερό-νημα ,να μην χαλάμε το thread του "υπερόπλου" με κουβέντες για "μπρίκια". :p
 
Τελευταία επεξεργασία:

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Eθνική 140 πάω με τα χωμάτινα. :oops:
Με τα ασφάλτινα πάω 160+...σταθερά.
Ο φίλος Γιώργης με τον Τίγρη1050 ,με "μέτρησε" 175 παρατεταμένα στον Τρίπολη-Κόρινθο στην επιστροφή της τελευταίας ασφαλτιάδας.(...2κάβαλος)
185 για λίγο σε μιά κατηφοριά

Ναι ,έχω επέμβει λίγο ΚΑΙ στο γρανάζωμα...το'χω κοντύνει 1 δόντι πίσω . . . :rolleyes:

Kραδασμούς έχω χαμηλά . . .ψηλά γίνιται ΒιΛούδο . . . γι'αυτό το πάω τάπα. :roflmao:
Εχω μοντάρει κι ενα καλό fat-bar.
Εχω φτιάσει κ 2-3 διαφορετικά σετάκια αντίβαρα ,κ τα αλλάζω ανάλογα με το κόνσεπτ της βόλτας.;)



ΥΓ: Παράκλησις...ας τα μεταφέρει κάποιος mod στο Τενερό-νημα ,να μην χαλάμε το thread του "υπερόπλου" με κουβέντες για "μπρίκια". :p

Επιβεβαιωνω την αψογη συμπεριφορα του 660 του Γατου, μεχρι τα 140 τουλαχιστον που πηγα εγω. Δε μ ενοχλησε πουθενα!!!!
 

lleonidas

Μέλος
Όνομα
Λεωνίδας
Μοτό
Αμήχανος!
Δελτίο τύπου: Η Γενική Γραµµατεία Βιοµηχανίας ανακοινώνει ότι η εταιρεία KTM South East Europe AE, επίσηµη Αντιπροσωπεία µοτοσικλετών ΚΤΜ στην Ελλάδα, σε συνεργασία µε το Τµήµα Γενικής Ασφάλειας Προϊόντων της ∆ιεύθυνσης Πολιτικής Ποιότητας, εκτελεί πρόγραµµα ανάκλησης µοτοσικλετών ΚΤΜ µοντέλα 1190 Adventure, 1190 Adventure R και 1290 Super Adventure.

Η ανάκληση αφορά σε 82 µοτοσικλέτες 1190 Adventure, 44 µοτοσικλέτες 1190 Adventure R και 53 µοτοσικλέτες 1290 Super Adventure, µοντέλα ετών έως 2016. Στις επηρεαζόµενες µοτοσικλέτες, σε µεµονωµένες περιπτώσεις η καλωδίωση µπορεί να έρθει σε επαφή µε τον ρυθµιστή του ABS, εξαιτίας των αποκλίσεων κατά τη διαδικασία συναρµολόγησης. Οι µετρήσεις έχουν δείξει ότι σε περίπτωση πολλαπλών σφαλµάτων, µπορεί να δηµιουργηθεί ηλεκτρική σύνδεση, µέσω της γραµµής του φρένου, ανάµεσα στον ρυθµιστή του ABS και τη γείωση του οχήµατος. Για να συµβεί αυτό, πρέπει να έχει φθαρεί η καλωδίωση και να βρίσκεται σε επαφή µε το ρυθµιστή του ABS και η γραµµή του φρένου να είναι ηλεκτρικά αγώγιµη. Αυτό συµβαίνει µόνο σε σπάνιες περιπτώσεις. Μια αγώγιµη γραµµή φρένου µπορεί να υπερθερµανθεί και τελικά να λιώσει, το οποίο µπορεί να έχει ως αποτέλεσµα βλάβη στο κύκλωµα του συστήµατος φρένου. Μέχρι στιγµής δεν έχει αναφερθεί καµία περίπτωση ατυχήµατος, που να σχετίζεται µε το συγκεκριµένο θέµα.
Οι ιδιοκτήτες των ανωτέρω οχηµάτων θα ενηµερωθούν εγγράφως µέσω συστηµένης επιστολής, ώστε να προσέλθουν στο δίκτυο Εξουσιοδοτηµένων Συνεργείων µοτοσικλετών ΚΤΜ σε όλη την Ελλάδα, για να γίνει έλεγχος και τροποποίηση της καλωδίωσης, όπου απαιτείται, χωρίς καµία οικονοµική επιβάρυνση.

Για περισσότερες πληροφορίες ή διευκρινίσεις οι καταναλωτές παρακαλούνται όπως επικοινωνήσουν µε το Τµήµα Εξυπηρέτησης Πελατών της εταιρείας KTM South East Europe AE στο τηλέφωνο 210 55 40 640 ή στο email: info@ktm.gr.


Πηγή
 
Τελευταία επεξεργασία:

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.
το καλο πράγμα αργεί να γίνει !! κανονικά ήταν να παραλαβω αυριο αλλα πηρα στη μεταφορικη το πρωι και μου ειπαν απο Δευτερα θα φορτωθει διότι ειχαν μεινει πολλά εμπορεύματα πισω λόγω της απεργιας των πλοιων ! φαγαμε το γαιδαρο και εχει μεινει η ουρα !!
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
το καλο πράγμα αργεί να γίνει !! κανονικά ήταν να παραλαβω αυριο αλλα πηρα στη μεταφορικη το πρωι και μου ειπαν απο Δευτερα θα φορτωθει διότι ειχαν μεινει πολλά εμπορεύματα πισω λόγω της απεργιας των πλοιων ! φαγαμε το γαιδαρο και εχει μεινει η ουρα !!
:banghead::banghead::banghead::banghead::banghead::banghead::banghead::banghead::banghead::banghead::banghead::banghead::banghead::banghead::banghead::banghead::banghead::banghead::banghead::banghead::banghead::banghead::banghead::banghead::banghead::banghead::banghead::banghead::banghead::banghead::banghead::banghead::banghead::banghead::banghead::banghead::banghead::banghead::banghead::banghead::banghead::banghead::banghead::banghead::banghead::banghead::banghead:
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
:banghead::banghead::banghead::banghead::banghead::banghead::banghead::banghead::banghead::banghead::banghead::banghead::banghead::banghead::banghead::banghead::banghead::banghead::banghead::banghead::banghead::banghead::banghead::banghead::banghead::banghead::banghead::banghead::banghead::banghead::banghead::banghead::banghead::banghead::banghead::banghead::banghead::banghead::banghead::banghead::banghead::banghead::banghead::banghead::banghead::banghead::banghead:
Μην τον ακούς.....φοβάται να έρθει βόλτα στην αρβανιτσα :D
Θα κάνει προπόνηση πρώτα και μετά θα τον δουμε
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Αντε βρε Ηλια μας εσκασες....Παντως στον Παρνωνα τον Φλεβαρη τα 1190 θα οργωσουν ;-)
με τρακτερ θα κατεβειτε???????
 
Top Bottom