Tenere 700 vs F800gs vs ....

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Είπα... Δεν θέλω να επεκταθώ για τον συγκεκριμένο επαγγελματια.
Φυσικά και υπάρχουν διαθέσιμα ανταλλακτικά.
Πριν από τον συγκεκριμένο επαγγελματία ήταν σε κάποιον άλλον που γνωρίζεις πολύ καλά.
Δεν ήταν πρόβλημα των εδώ αντιπροσώπων αλλά της μαμάς BMW...
Και περίμενε τώρα να σου στείλουν το ανταλλακτικό από την Κίνα στη Γερμανία και από τη Γερμανία στην Ελλάδα...:wacky:
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Αυτό άστο Θένο...Πονεμένη ιστορία γενικά.
Εκτός της ΚΤΜ που έχεις(ουμε) συνηθίσει να βρίσκουμε το 95% αυτών που χρειαζόμαστε άμεσα ,και τα υπόλοιπα σε 3-7 μέρες...
Ολοι οι υπόλοιποι επίσημοι δεν στοκάρουν πιά ούτε ροδέλλα.

ΠροΧθές πήγα σε κάθετη μονάδα Γιαμάχα ,να πάρω φίλτρο αέρα ,ντίζα συμπλέκτη ,κι ένα φλασάκι για ΧΤ660Ζ ('08-'15).
Μόνο ντίζα υπήρχε (1 κομμάτι σε όλη την Ελλάδα)
Φλάς κ φίλτρο αέρα ,παραγγελία από Ιαπωνία λέει....σε 20 μέρες (τουλάχιστον) λέει
Μα....φίλτρο αέρα σε 20 μέρες ρε φίλε???
Στα εξουσιοδοτημένα όταν κάνουν σέρβις ΤΙ σκτά βάζουν δηλαδή?
Κρατάνε το μηχανάκι 20 μέρες για να'ρθει? ή Φυσάνε το παλιό κ το ξανακουμπώνουν?
Και ένα γμμενο φλασάκι λιανικής 16,40 € ,που σπάνε κ είναι εντελώς αναλώσιμα....ούτε αυτό αντέχει η Γιαμάπα ΓΕλλάς να έχει στόκ?

Κι ολα αυτά ,την εποχή που με 1 κλίκ ,τα έχεις στην πόρτα σου σε 7 μέρες ΜΑΧ ,από οποιαδήποτε Ευρωπαϊκή χώρα κι αν ψωνίσεις.
ΔΕΝ είναι στραβός ο Γιαλός τελικά.
Μάλλον θα έχουν σύντομη ημερομηνία λήξεως...:roflmao:
 

stefos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
T7
Στεφανε, θα σου πω μονο οτι φιλος με F800 ετοιμαζεται να το αλλαξει για να παρει καινουργιο Τ7 ;)

ΥΓ Το μηχανακι του περασε 2 μηνες το καλοκαιρι στο Βαγιανελη μεχρι να δουν τι εχει και να του φερουν το σχετικο ανταλλακτικο :thumbsdown:
Μου το είχε πει και άλλος φίλος ότι άμα έχεις μάθει με ιαπωνικό, δύσκολα αλλάζεις και συμφωνώ. Δεν θέλω να ανοίξω τους ασκούς του Αιόλου, είναι η προσωπική μου άποψη και όλα τα μηχανάκια μια χαρά είναι.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Μου το είχε πει και άλλος φίλος ότι άμα έχεις μάθει με ιαπωνικό, δύσκολα αλλάζεις και συμφωνώ. Δεν θέλω να ανοίξω τους ασκούς του Αιόλου, είναι η προσωπική μου άποψη και όλα τα μηχανάκια μια χαρά είναι.
Ετσι ακριβως Στεφανε, οταν μαθεις με ιαπωνικο και δη αλεξισφαιρο, δυσκολα θα δεχτεις τα τερτιπια του ευρωπαϊκου. Ολα τα μηχανακια καλα ειναι πλεον, αλλα αλλος ιεραρχει το ready-to-race, αλλος το αλλαζω λαδια και φευγω για μακρια, αλλος το VFM, κλπ κλπ
 

GeorgeKor

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
ΚΤΜ 790adv
Είπα... Δεν θέλω να επεκταθώ για τον συγκεκριμένο επαγγελματια.
Φυσικά και υπάρχουν διαθέσιμα ανταλλακτικά.
Πας παναγιωτοπουλο κ ξεμπερδεύεις
Ειναι μακριά το ξέρουμε αλλα μου εδινε, μηχανακι αντικατάστασης κ εκανΑ τις βόλτες μου κ το οφθαλμόλουτρο μου , στις γειτονιές του Γέρακα..
Μετα την πρωτη πενταετία ειτε το συντηρούσΑ μόνος μου , ειτε στο Μότο ΠαλάσκαΣ στο περιστέρι , που ειναι παρα πολυ καλος μηχανικος στα GS

Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

kostasdirt

Μέλος
Όνομα
Κώστας
Μοτό
KTM Adventure 1290R
Αυτό άστο Θένο...Πονεμένη ιστορία γενικά.
Εκτός της ΚΤΜ που έχεις(ουμε) συνηθίσει να βρίσκουμε το 95% αυτών που χρειαζόμαστε άμεσα ,και τα υπόλοιπα σε 3-7 μέρες...
Ολοι οι υπόλοιποι επίσημοι δεν στοκάρουν πιά ούτε ροδέλλα.

ΠροΧθές πήγα σε κάθετη μονάδα Γιαμάχα ,να πάρω φίλτρο αέρα ,ντίζα συμπλέκτη ,κι ένα φλασάκι για ΧΤ660Ζ ('08-'15).
Μόνο ντίζα υπήρχε (1 κομμάτι σε όλη την Ελλάδα)
Φλάς κ φίλτρο αέρα ,παραγγελία από Ιαπωνία λέει....σε 20 μέρες (τουλάχιστον) λέει
Μα....φίλτρο αέρα σε 20 μέρες ρε φίλε???
Στα εξουσιοδοτημένα όταν κάνουν σέρβις ΤΙ σκτά βάζουν δηλαδή?
Κρατάνε το μηχανάκι 20 μέρες για να'ρθει? ή Φυσάνε το παλιό κ το ξανακουμπώνουν?
Και ένα γμμενο φλασάκι λιανικής 16,40 € ,που σπάνε κ είναι εντελώς αναλώσιμα....ούτε αυτό αντέχει η Γιαμάπα ΓΕλλάς να έχει στόκ?

Κι ολα αυτά ,την εποχή που με 1 κλίκ ,τα έχεις στην πόρτα σου σε 7 μέρες ΜΑΧ ,από οποιαδήποτε Ευρωπαϊκή χώρα κι αν ψωνίσεις.
ΔΕΝ είναι στραβός ο Γιαλός τελικά.
Μάλλον έχεις καιρό να ψωνίσεις από ΚΤΜ ανταλλακτικά, υπάρχει μεγάλη έλλειψη σε βασικά πράγματα και τεράστιος χρόνος αναμονής αν χρειαστείς κάτι περισσότερο από αναλώσιμα, λένε πως έχει να κάνει με Αυστρία και ελπίζουμε να λυθεί το θέμα
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Με τον Covid 19 πολλά έχουν αλλάξει. Δεν είναι περίοδος για συγκρίσεις, μπορεί να βρεις το πιο σπάνιο εύκολα και το πιο γελοίο πολύ δύσκολα.
Κάπου διάβασα για το νέο Tracer 700 ότι το παραγγέλνεις σήμερα και δε ξέρεις αν θα το έχεις τους επόμενους δυο μήνες.
 
Top Bottom