ΑΤΥΧΗΜΑ

Subchinnik

Μέλος
Όνομα
Nikos
Μοτό
Bn 251
Οχι
Αν έχει τραυματιστεί η συνεπιβάτης , να το τρέξεις και να αποζημιωθείς.
Αν όχι , θα χάσεις τον χρόνο σου. Τιμωρία για παραβίαση του κόκκινου εμείς δεν μπορούμε να ΄΄ρίξουμε΄΄ , η τροχαία είναι αρμόδια για αυτό. Ελπίζω να είστε και οι 2 , ή μάλλον και οι 4 εμπλεκόμενοι καλά στην υγεία σας και να μην χρειαστεί τίποτα παραπάνω. Ατυχήματα συμβαίνουν στον δρόμο και όλοι μας ίσως να έχουμε προκαλέσει ή παραλίγο να προκαλέσουμε. Άστο να πάει στο καλό και......καλούς δρόμους!!
φιλε Μου κριμα να τα λες, Οχι να μην ειναι και οι 4 καλα να ψοφήσουν δε με νοιαζει οταν ο ενας ειναι υπό την επήρεια ουσιών και ο άλλος καίει εσκεμμένα κοκκινο δε με νοιαζει καν Εγω τοσα χρονια που οδηγώ δεν εχω κανει τετοια παράβαση ποτε πήγαν να με σκοτώσουν και να τα βρουν και μεταξυ τους στο καλο δεν αφηνω να παει τιποτα Κριμα αυτη η νοοτροπία αλανι μου αλλαξε λιγο η κανε ψυχοθεραπεια δεν μου έπεσε ο καφές να το αφησω να παει στο καλο Επισης εγω ειμαι σε άρτια νοητική σωματική και ψυχική κατάσταση οταν οδηγώ
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Το ερώτημα είναι το εξής.

Χρήματα σαν αποζημίωση για ζημιές που δεν έχεις πάθει δεν μπορείς να πάρεις. Ηθική βλάβη από τη στιγμή που δεν υπάρχει τραυματισμός (μπορείς να ζητήσεις προφανώς ότι νομίζεις σε μία ενδεχόμενη αγωγή) θεωρώ ότι δεν θα στην επιδικάσει το δικαστήριο.

Αυτό το οποίο ίσως κερδίσεις είναι να τιμωρηθεί για την παραβίαση του κόκκινου ο οδηγός ο οποίος το παραβίασε.

Αν αυτό θεωρείς ότι σε δικαιώνει μπορείς να το κάνεις χωρίς να μπλέξεις με δικαστήρια. Σε κάθε περίπτωση η γνώμη του φόρουμ έχει κάποια αξία γιατί βασίζεται σε δικαστικές εμπειρίες που όλοι μας λίγο-πολύ έχουμε από ατύχημα στο οποίο έχουν εμπλακεί αλλά ο δικηγόρος σου ή ο δικηγόρος της ασφαλιστικής αν έχεις νομική προστασία θα μπορέσει πιο ρεαλιστικά να σου απαντήσει με βάση τη δικαστική του εμπειρία για το ζήτημα.
 

mitsosdom

GOA
Περιοχή
Patras
Όνομα
Dimitris
Μοτό
KLE 500
Οχι

φιλε Μου κριμα να τα λες, Οχι να μην ειναι και οι 4 καλα να ψοφήσουν δε με νοιαζει οταν ο ενας ειναι υπό την επήρεια ουσιών και ο άλλος καίει εσκεμμένα κοκκινο δε με νοιαζει καν Εγω τοσα χρονια που οδηγώ δεν εχω κανει τετοια παράβαση ποτε πήγαν να με σκοτώσουν και να τα βρουν και μεταξυ τους στο καλο δεν αφηνω να παει τιποτα Κριμα αυτη η νοοτροπία αλανι μου αλλαξε λιγο η κανε ψυχοθεραπεια δεν μου έπεσε ο καφές να το αφησω να παει στο καλο Επισης εγω ειμαι σε άρτια νοητική σωματική και ψυχική κατάσταση οταν οδηγώ
Σάββα εσύ?
Μάθε αλάνι μου να χρησιμοποιείς σημεία στίξης γιατί θα τη χρειαστούμε όλοι τη ψυχοθεραπεία.
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Υπαρχει και μάρτυρας και κάμερες που μας ειπαν οτι μας τις δίνουν
Σου το ειπαν και οι υπολοιποι Ακρη ευκολα δεν θα βγαλεις και αποζημειωση θα δεις ισως με πολυ τρεξιμο και χρονο μονο αν υπαρχει τραυματισμος

Οτι ηταν να κανεις επρεπε να το κανεις επι τοπου Να εδεινες στο 100 τηλεφωνικα την πινακιδα του ντελιβερα που εφυγε και να δεχοσουν και την φιλικη δηλωση του αλλου
Και ετσι σε δευτερο χρονο θα εβλεπες τι θα εκανες (με δικηγορο)
 

Subchinnik

Μέλος
Όνομα
Nikos
Μοτό
Bn 251
Εγινε παιδια να κλειδωθεί το θεμα δε θελω καποια βοηθεια αλλη ευχαριστω τους καλοπροαίρετους, οι υπόλοιποι τι να πω ξίδι παιδια , δε θελω να μαθω κατι αλλο καταλαβα τι να κανω
 

Subchinnik

Μέλος
Όνομα
Nikos
Μοτό
Bn 251
Σάββα εσύ?
Μάθε αλάνι μου να χρησιμοποιείς σημεία στίξης γιατί θα τη χρειαστούμε όλοι τη ψυχοθεραπεία.
Καλα εσυ πρεπει να εισαι σαν τον αλλον στο ατύχημα που με απείλησε κιολας να μη του ζηταω χάρες μετα χαχαχ εγινε αλανι τσαγακια
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Οχι

φιλε Μου κριμα να τα λες, Οχι να μην ειναι και οι 4 καλα να ψοφήσουν δε με νοιαζει οταν ο ενας ειναι υπό την επήρεια ουσιών και ο άλλος καίει εσκεμμένα κοκκινο δε με νοιαζει καν Εγω τοσα χρονια που οδηγώ δεν εχω κανει τετοια παράβαση ποτε πήγαν να με σκοτώσουν και να τα βρουν και μεταξυ τους στο καλο δεν αφηνω να παει τιποτα Κριμα αυτη η νοοτροπία αλανι μου αλλαξε λιγο η κανε ψυχοθεραπεια δεν μου έπεσε ο καφές να το αφησω να παει στο καλο Επισης εγω ειμαι σε άρτια νοητική σωματική και ψυχική κατάσταση οταν οδηγώ
Όταν μπαίνεις σε ένα χώρο με ανθρώπους και ζητάς απόψεις καλό είναι να μάθεις να σέβεσαι και μια άποψη που δεν σου αρέσει. Συμβουλές για ψυχοθεραπεία να δώσεις σε φίλους σου.

Όλοι μας έχουμε εμπλακει άμεσα η έμμεσα σε άσχημες καταστάσεις στο δρόμο. Πρώτη μου ξαδέρφη είχε αγοράσει κουρά αμάξι και έσφαξε ο άλλος κόκκινο και την εμβόλισε. Το αμάξι σκραπ και ο τύπος εμφάνισε 2 ψευδομάρτυρες πως εκείνος πέρασε με πράσινο. Και να δεν είχα πιέσει την ξαδέρφη να κάνει μικτή ασφάλεια σε α είχε χάσει τελείως ένα αμάξι και πάλι καλά που δεν τραυματίστηκε σοβαρά.

Καταλαβαίνεις λοιπόν πως κυκλοφορείς σε δρόμους επικίνδυνους με πολλούς ανθρώπους χωρίς ηθικές αναστολές και ένα δικαστικό σύστημα σαθρό και της καθυστέρησης. Μπορεί να εμπλακείς σε μια δικαστική διαδικασία 10 ετών με αναβολή στην αναβολή να χρειάζεται να παίρνεις άδειες από τη δουλειά σου να εμφανίζεται στο δικαστήριο για ακόμη μια αναβολή,να πληρώνεις παράβολα σε δικηγόρους και ολα αυτά με την προσδοκία σε καμία δεκαριά χρόνια ΑΝ αυτός που σε τρακαρα είναι ακόμα Ελλάδα και ζει ξέρω γω και αν έχει οτιδήποτε στο όνομα του κα σε αποζημιώσει για κάνα χιλιάρικο καθώς δεν έχεις καν κάποια σημαντική ζημιά.

Αν οντως η κοπέλα σου έχει τραυματιστεί και είναι κάτι πέρα από αμυχες η ένα στραμπουληγμα και θεωρείτε πως θα έχει κόστος και στην αποθεραπεία και στην εργασία της και οτιδήποτε άλλο άξιο πολλών εύρο τότε αν αποφασίσεις ξεκινά λοιπόν μια δικαστική διαδικασία ξεκινώντας από ένα δημόσιο νοσοκομείο αναμο η κάπου 6 με 8 ώρες να συνταχθεί κάποια έκθεση και μετά να την προσκομίσεις στην ;στυνομια υποβάλλοντας αγωγή πληρωνοντας περίπου 400-500€ τον δικηγόρο για αρχή και σημειώνοντας και μαζεύοντας παραστατικά για την 10ετη διαδικασία που θα ακολουθήσει.

Όλοι συμπάσχουμε μαζι σου αλλά ταυτόχρονα σε συμβουλεύουμε για την όλη διαδικασία και σε ενημερώσουμε πως δίκαιο σε αυτή τη ζωή δεν αποδίδεται πάντα. Και αν σου έκατσε μια στραβή στα χρόνια που οδηγάς και την βγάλατε με ψιλά να πεις όλα καλά και να χαρείς πρώτα για αυτό. Τα υπόλοιπα είναι προσωπική σου απόφαση πως θα κινηθείς.

Ο σεβασμός όμως στον συνομιλητή σου αλάνι μου είναι σημαντικός όπως δέχτηκες σεβασμό και προσοχή στο ερώτημα σου και ας είσαι παντελώς άγνωστος.
 

mitsosdom

GOA
Περιοχή
Patras
Όνομα
Dimitris
Μοτό
KLE 500
Καλα εσυ πρεπει να εισαι σαν τον αλλον στο ατύχημα που με απείλησε κιολας να μη του ζηταω χάρες μετα χαχαχ εγινε αλανι τσαγακια
Βασικά δεν είμαι ''σαν'' τον άλλον...εκείνος είμαι.



Υ.Γ τσάι και ξύδι εμείς βρε Σάββα? Άλλος τράκαρε....
 

Subchinnik

Μέλος
Όνομα
Nikos
Μοτό
Bn 251
Όταν μπαίνεις σε ένα χώρο με ανθρώπους και ζητάς απόψεις καλό είναι να μάθεις να σέβεσαι και μια άποψη που δεν σου αρέσει. Συμβουλές για ψυχοθεραπεία να δώσεις σε φίλους σου.

Όλοι μας έχουμε εμπλακει άμεσα η έμμεσα σε άσχημες καταστάσεις στο δρόμο. Πρώτη μου ξαδέρφη είχε αγοράσει κουρά αμάξι και έσφαξε ο άλλος κόκκινο και την εμβόλισε. Το αμάξι σκραπ και ο τύπος εμφάνισε 2 ψευδομάρτυρες πως εκείνος πέρασε με πράσινο. Και να δεν είχα πιέσει την ξαδέρφη να κάνει μικτή ασφάλεια σε α είχε χάσει τελείως ένα αμάξι και πάλι καλά που δεν τραυματίστηκε σοβαρά.

Καταλαβαίνεις λοιπόν πως κυκλοφορείς σε δρόμους επικίνδυνους με πολλούς ανθρώπους χωρίς ηθικές αναστολές και ένα δικαστικό σύστημα σαθρό και της καθυστέρησης. Μπορεί να εμπλακείς σε μια δικαστική διαδικασία 10 ετών με αναβολή στην αναβολή να χρειάζεται να παίρνεις άδειες από τη δουλειά σου να εμφανίζεται στο δικαστήριο για ακόμη μια αναβολή,να πληρώνεις παράβολα σε δικηγόρους και ολα αυτά με την προσδοκία σε καμία δεκαριά χρόνια ΑΝ αυτός που σε τρακαρα είναι ακόμα Ελλάδα και ζει ξέρω γω και αν έχει οτιδήποτε στο όνομα του κα σε αποζημιώσει για κάνα χιλιάρικο καθώς δεν έχεις καν κάποια σημαντική ζημιά.

Αν οντως η κοπέλα σου έχει τραυματιστεί και είναι κάτι πέρα από αμυχες η ένα στραμπουληγμα και θεωρείτε πως θα έχει κόστος και στην αποθεραπεία και στην εργασία της και οτιδήποτε άλλο άξιο πολλών εύρο τότε αν αποφασίσεις ξεκινά λοιπόν μια δικαστική διαδικασία ξεκινώντας από ένα δημόσιο νοσοκομείο αναμο η κάπου 6 με 8 ώρες να συνταχθεί κάποια έκθεση και μετά να την προσκομίσεις στην ;στυνομια υποβάλλοντας αγωγή πληρωνοντας περίπου 400-500€ τον δικηγόρο για αρχή και σημειώνοντας και μαζεύοντας παραστατικά για την 10ετη διαδικασία που θα ακολουθήσει.

Όλοι συμπάσχουμε μαζι σου αλλά ταυτόχρονα σε συμβουλεύουμε για την όλη διαδικασία και σε ενημερώσουμε πως δίκαιο σε αυτή τη ζωή δεν αποδίδεται πάντα. Και αν σου έκατσε μια στραβή στα χρόνια που οδηγάς και την βγάλατε με ψιλά να πεις όλα καλά και να χαρείς πρώτα για αυτό. Τα υπόλοιπα είναι προσωπική σου απόφαση πως θα κινηθείς.

Ο σεβασμός όμως στον συνομιλητή σου αλάνι μου είναι σημαντικός όπως δέχτηκες σεβασμό και προσοχή στο ερώτημα σου και ας είσαι παντελώς άγνωστος.
Θα μεινω στις πληροφορίες που έδωσες και ευχαριστω, τωρα για τα επικοινωνιακά παιχνιδια στο γραπτό σου λογο , δεν θα πω κατι για δε θες να καταλαβεις. Εδω μεσα αλλα και γενικότερα καλο ειναι να νιώθουμε το πόνο του αλλου, τωρα αν εσενα σε θίγει να σου πει καποιος να κανεις ψυχοθεραπεια η η λέξη αλανι λεει πολλα, καλη συνεχεια, μη βγάζεις βιαστικά συμπεράσματα για το ποιος ηταν πισω Επισης
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Ότι να ναι.. Να σαι καλά για τα ευχαριστήρια για τις πληροφορίες, δωρεάν ήταν να ξέρεις,κανονικά χρεώνονται και γλύτωσες λεφτά. Αυτό κάνουμε εδώ,δείχνουμε την ανθρωπιά μας και την αλληλεγγύη μας δαπανώντας καποιο χρόνο να μοιραστούμε γνώσεις και απόψεις.

Μπορεί εκ πρώτης αν κάποιος σου φωνάξει γάμησε τον το πουστη πήγε να σφάξει κόκκινο κα σε σκοτώσει το μουνοπανο κλπ να πεις είσαι παιχταρας αλάνι μου.. Εμείς εδώ με μέσο όρο ηλικίας κάπου δε ξέρω 40-45 χρόνια είμαστε λίγο πιο ψύχραιμοι και πρώτα χαιρόμαστε που είσαι καλά και εδώ και γράφεις υγιής και όρθιος και αυτό είναι το σημαντικότερο απ' ολα και οι υλικές ζημιές και η αποζημίωση είναι δεύτερα πράγματα. Αυτός που θα σε συμβουλέψει ανεξοδα να μπεις σε σε μια δικαστική διαμάχη να τραβηχτείς χρόνια χωρίς ουσιαστικά να έχεις ζημιες μπορεί τώρα να τον γουστάρεις μετά θα τον βρίζεις.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Ας μείνουμε στην ουσία του πράγματος και ας περιοριστούν οι εκατέρωθεν ειρωνίες πλιζ...:)
 

mitsosdom

GOA
Περιοχή
Patras
Όνομα
Dimitris
Μοτό
KLE 500
Κανε και πλακα, δε πειραζει, θα σου γυρίσει ολη αυτη η ανθρωπιά πισω μια μερα.
Ζωντανός οργανισμός που εύχεται ψόφο σε άλλους ,δεν έχει το δικαίωμα να λέει για ανθρωπιά και payback.
Προς το παρόν η όποια ''ανθρωπιά'' γύρισε σε εσένα.

Στα σοβαρά τώρα.
Δεν ξέρω τι έψαχνες να βρεις σε ένα φόρουμ. Ζητάς μια δεύτερη γνώμη και σου απαντήσαμε 5 άνθρωποι σοβαρότατα. Σου ευχηθήκαμε καλή ανάρρωση , να μην έχει κανείς σας τίποτα και ότι κατά την γνώμη ΜΑΣ δεν ''αξίζει'' να κάνεις τίποτα , γιατί όπως σου είπε πολύ σωστά (και ας έχει ΚΤΜ ) ο Βαγγέλης...είναι πολύ χρονοβόρο και κοστοβόρο να τους κυνηγήσεις για να φάει απλά μια κλήση για κόκκινο φανάρι. Αν εσένα αυτό σε δικαιώνει , καλή επιτυχία ,σε 10 χρόνια , ίσως πληρώσει αυτός 700ε και εσύ θα έχεις χάσει κάνα 3χίλιαρο σε δικαστικά έξοδα. Το παν είναι να είναι καλά η συνεπιβάτης σου.
Καλή επιτυχία στον δικαστικό σου αγώνα.
 

Subchinnik

Μέλος
Όνομα
Nikos
Μοτό
Bn 251
Εγινε παιδια, ευχαριστω που μου είπατε οτι χρεώνονται . Επισης για το ψόφο , να δω τι θα ελεγες εσυ μητσο αν πέθαινε κανένας δικός σου απο έναν υπό την επήρεια η απο αδιαφορία
 

mitsosdom

GOA
Περιοχή
Patras
Όνομα
Dimitris
Μοτό
KLE 500
Εγινε παιδια, ευχαριστω που μου είπατε οτι χρεώνονται . Επισης για το ψόφο , να δω τι θα ελεγες εσυ μητσο αν πέθαινε κανένας δικός σου απο έναν υπό την επήρεια η απο αδιαφορία
  1. Δεν γνωρίζεις ΑΝ και ΠΟΙΟΣ έχει χάσει δικό του άνθρωπο από ατύχημα. Ας το αφήσουμε εδώ αυτό για να μην γίνουμε κώλος.
  2. Μπορείς να γίνεις τροχαίος ,να κυνηγάς τους παραβάτες , εφόσον υπάρχει προσωπική κόντρα με αυτούς.
  3. Έχεις ήδη αποφασίσει να το πας δικαστικά το θέμα. Θα είχε περισσότερο ενδιαφέρον να άνοιγες ένα θέμα ,να μας ενημέρωνες όλους πως προχωράει ,πόσο κοστοβόρο και πόσο εύκολο ή δύσκολο είναι να το κάνουμε και εμείς σε παρόμοια γεγονότα. Πραγματικά θα είχε πολύ ενδιαφέρον και θα είχες τη στήριξη όλων μας ,παρόλο τον όποιο δισταγμό μας. Αν πράγματι το προχωρήσεις θα παρακολουθώ πολύ στενά τη διαδικασία γιατί η καταπάτηση του ΚΟΚ είναι μείζον θέμα για όλους εμάς που είμαστε στον δρόμο όλη μέρα.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Εγινε παιδια, ευχαριστω που μου είπατε οτι χρεώνονται . Επισης για το ψόφο , να δω τι θα ελεγες εσυ μητσο αν πέθαινε κανένας δικός σου απο έναν υπό την επήρεια η απο αδιαφορία
Συγνώμη τώρα ποσταρες εδώ για να βρεις λύση σε κάποιο πρόβλημα σου ή ψάχνεις αφορμή να τσακωθείς...?
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Οχι

φιλε Μου κριμα να τα λες, Οχι να μην ειναι και οι 4 καλα να ψοφήσουν δε με νοιαζει οταν ο ενας ειναι υπό την επήρεια ουσιών και ο άλλος καίει εσκεμμένα κοκκινο δε με νοιαζει καν Εγω τοσα χρονια που οδηγώ δεν εχω κανει τετοια παράβαση ποτε πήγαν να με σκοτώσουν και να τα βρουν και μεταξυ τους στο καλο δεν αφηνω να παει τιποτα Κριμα αυτη η νοοτροπία αλανι μου αλλαξε λιγο η κανε ψυχοθεραπεια δεν μου έπεσε ο καφές να το αφησω να παει στο καλο Επισης εγω ειμαι σε άρτια νοητική σωματική και ψυχική κατάσταση οταν οδηγώ
Κριμα που σου απαντησα στα σοβαρα
Αν ειχα διαβασει πιο πριν τι ξεστομησες θα σε αγνοουσα για να μην χασω τον χρονο μου
 

akis92

Μέλος
Περιοχή
Αγια Χωματα(Ηλεια)
Όνομα
Aκης
Μοτό
R1200GS
Παιδια ειχα ενα ατύχημα χτες το απογευμα , ευτυχως χωρις τραυματισμό για εμενα και τη συνεπιβάτη μου. Δυο μηχανακια παραβίασαν κοκκινο και συγκρούστηκαν μεταξυ τους και έπεσαν μπροστα μου τη στιγμη που ξεκίνησα με πράσινο , με αποτέλεσμα να φρενάρω και να βρει ο τροχός μπροστα σε μια απο τις δυο πεσμένες μηχανές, χάνοντας πρόσφυση και έπεσα ευτυχως σχεδον σταματημένος. Το θεμα ειναι ενω ήρθαν οι ασφαλιστικές κλπ και οι δυο οδηγοί λέγαν κατι αρλούμπες του τύπου κίτρινο ηταν δεν έφταιγα σιγα δεν εγινε κατι Ελα να κανουμε μια φιλική δήλωση και δεν τρέχει κατι ειναι το τεταρτο μου ατύχημα και ολα καλα εγω ειχα τρελαθει Γιατι ειχα αγχωθεί παρα πολυ με το αν ειναι καλα η συνεπιβάτης μου και δεν το πίστευα αυτη την αδιαφορία και σταρχιδοσυνη του τύπου, εντωμεταξυ ο άλλος ηταν ντελιβερας και εφυγε και ηρθε μετα απο μια ωρα αν το πιστεύετε δλδ θα τρελαθω, και απλα θελω να μου πειτε αν αξιζει να το τρέξω στην τροχαία κλπ η θα χασω τη ζωη μου. Την οποια τροχαία κάλεσα και δεν ήρθαν ποτε μετα απο 3 ωρες και απλα δεν μπορω να καταλαβω πως ενω καποιος καίει κοκκινο δεν παθαίνει κατι και ολα καλα αφου δε πέθανε καποιος . Πραγματικα θα εκτιμούσα οποια βοηθεια γνωμη κλπ Γιατι ειμαι σε σοκ, το μηχανακι δεν έπαθε κατι αλλα χιεστηκα κιολας για τις υλικές ζημιές. Απλα θελω να ξερω αν εχω καποιο όφελος να τρέξω τον τύπο η αφου δεν έπαθε κανεις τιποτα αν θα παρω τα τρια μου και θα βγω και χαμένος στο τελος. Κάμερες υπήρχαν κοντα και σιγουρα καποια κατέγραψε το περιστατικό. Στο τελος Επισης για να τρελαθείτε μου ειπε ο τύπος οτι μετα να μη του ζηταω χαρη να μου φτιάξει το μηχανακι επειδη δεν ηθελα να κάμω φιλική δήλωση που έκαψε κοκκινο.
Εγω νιώθω τον πονο σου γιατι εχω παει να βρω τους προγόνους μου αυτο το μηνα κανα δυο φορές.χωρις να χω ευθυνη και οχι σταματημένος αλλα κινουμενος με 100+ χλμ.απλα επειδη μαλλον δεν εχεις εμπλακει ξανα σε ατύχημα.
Δικαζεται ο αλλος η του δινουν το αναλογο πρόστιμο για αυτο που συνέβη.οχι για το τι θα μπορούσε να προκληθει.καταλαβαινω οτι θα μπορούσαν τα πράγματα να ειναι πολύ σοβαρά αλλα δεν εγιναν οποτε μην ψαχνεις να βρεις τι και πως.συνεχισε τη ζωή σου κα να σου γινει μαθημα.
Επίσης στα φαναρια σαν συμβουλη στο λέω με το που αναψει το πρασινο μέτρα τρια δευτερόλεπτα και μετα ξεκινα.γιατι καλη φαση να περάσει μηχανακι.για σκεψου να περασει νταλίκα με βαθυ πορτοκαλι.

Στάλθηκε από το RMX3363 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Top Bottom