ΑΤΥΧΗΜΑ

Subchinnik

Μέλος
Όνομα
Nikos
Μοτό
Bn 251
Εγω νιώθω τον πονο σου γιατι εχω παει να βρω τους προγόνους μου αυτο το μηνα κανα δυο φορές.χωρις να χω ευθυνη και οχι σταματημένος αλλα κινουμενος με 100+ χλμ.απλα επειδη μαλλον δεν εχεις εμπλακει ξανα σε ατύχημα.
Δικαζεται ο αλλος η του δινουν το αναλογο πρόστιμο για αυτο που συνέβη.οχι για το τι θα μπορούσε να προκληθει.καταλαβαινω οτι θα μπορούσαν τα πράγματα να ειναι πολύ σοβαρά αλλα δεν εγιναν οποτε μην ψαχνεις να βρεις τι και πως.συνεχισε τη ζωή σου κα να σου γινει μαθημα.
Επίσης στα φαναρια σαν συμβουλη στο λέω με το που αναψει το πρασινο μέτρα τρια δευτερόλεπτα και μετα ξεκινα.γιατι καλη φαση να περάσει μηχανακι.για σκεψου να περασει νταλίκα με βαθυ πορτοκαλι.

Στάλθηκε από το RMX3363 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Σε ευχαριστω πολυ που με νιωθεις, αυτο θα κανω τελικα. Να σαι καλα, η πιο χρήσιμη και σωστη απάντηση που πηρα
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Εχεις δικιο, να σαι καλα ευχαριστω για τη βοηθεια
Δεν με νοιάζει να έχω δίκιο.
Απλά προσπαθώ να καταλάβω πού πάει το πράγμα...
Σου είπαν κάποιοι άνθρωποι τις απόψεις τους.
Ίσως δεν ήτανε αυτά που περίμενες να ακούσεις.
Από κει και πέρα σεβόμαστε τις απόψεις και τις γνώμες των άλλων και κρατάμε -χωρίς ειρωνίες- ότι μας εξυπηρετεί.
 

nickaoua11

Μέλος
Περιοχή
Middle Earth
Όνομα
Nikos
Μοτό
990adve
Παρακολουθώντας το συγκεκριμένο θέμα μου ήρθε η εξής απορία για την συνολική λειτουργία του φορουμ.

Ban προβλέπεται και πότε;
 
Τελευταία επεξεργασία:

Subchinnik

Μέλος
Όνομα
Nikos
Μοτό
Bn 251
Δεν με νοιάζει να έχω δίκιο.
Απλά προσπαθώ να καταλάβω πού πάει το πράγμα...
Σου είπαν κάποιοι άνθρωποι τις απόψεις τους.
Ίσως δεν ήτανε αυτά που περίμενες να ακούσεις.
Από κει και πέρα σεβόμαστε τις απόψεις και τις γνώμες των άλλων και κρατάμε -χωρίς ειρωνίες- ότι μας εξυπηρετεί.
Εχεις δικιο, η συναισθηματική φόρτιση δημιουργεί αλλα θεματα. Και παλι να σαι καλα, και αν πρόσβαλλα κανεναν, ζηταω συγνωμη, αλλα οταν ζω κατι τετοιο, εμενα προσωπικά με θίγει η νοοτροπία ολα καλα και παμε παρακάτω. Καλη συνεχεια σε ολους.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Παρακολουθώντας το συγκεκριμένο θέμα μου ήρθε η εξής απορία για την συνολική λειτουργία του φορουμ.

Ban προβλέπεται και πότε;
Νομίζω ότι υπάρχει η ωριμότητα στα μέλη του χώρου ώστε να αποφεύγεται η συγκεκριμένη μέθοδος.
Τουλάχιστον από το '15 που είμαι εδώ νομίζω έχει χρησιμοποιηθεί ελάχιστα και μόνο σε ακραίες περιπτώσεις.
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Θα μεινω στις πληροφορίες που έδωσες και ευχαριστω, τωρα για τα επικοινωνιακά παιχνιδια στο γραπτό σου λογο , δεν θα πω κατι για δε θες να καταλαβεις. Εδω μεσα αλλα και γενικότερα καλο ειναι να νιώθουμε το πόνο του αλλου, τωρα αν εσενα σε θίγει να σου πει καποιος να κανεις ψυχοθεραπεια η η λέξη αλανι λεει πολλα, καλη συνεχεια, μη βγάζεις βιαστικά συμπεράσματα για το ποιος ηταν πισω Επισης
:UH:
 

Padis

ven pasa ...
Περιοχή
Άγ.Στέφανος Αττικής
Όνομα
Παντελής
Μοτό
®1200 adv
Drz400E
Κριμα που σου απαντησα στα σοβαρα
Αν ειχα διαβασει πιο πριν τι ξεστομησες θα σε αγνοουσα για να μην χασω τον χρονο μου
Και ποιος είσαι εσύ ρε μεγάλε που αποφασίζεις για τον χαμένο χρόνο σου ? Έχεις ακούσει τον Ιαβέρη να μιλάει ποτέ για χρόνο? Για τους ανεύθυνους της παρέας σου μιλάει που περνάτε με κόκκινο λες και δεν υπάρχει άλλο χρώμα. Γερόντια με αχρωματοψία είστε. Κι έχετε και τρανσλάπ. Σιγά. Να εξοστρακιστείτε στο πυρ το εξώτερο. Εσύ και οι όμοιοι σου. Που θα μας πεις για το κόκκινο. Για το κόκκινο...
 

mitsosdom

GOA
Περιοχή
Patras
Όνομα
Dimitris
Μοτό
KLE 500
Και ποιος είσαι εσύ ρε μεγάλε που αποφασίζεις για τον χαμένο χρόνο σου ? Έχεις ακούσει τον Ιαβέρη να μιλάει ποτέ για χρόνο? Για τους ανεύθυνους της παρέας σου μιλάει που περνάτε με κόκκινο λες και δεν υπάρχει άλλο χρώμα. Γερόντια με αχρωματοψία είστε. Κι έχετε και τρανσλάπ. Σιγά. Να εξοστρακιστείτε στο πυρ το εξώτερο. Εσύ και οι όμοιοι σου. Που θα μας πεις για το κόκκινο. Για το κόκκινο...
Εμείς με τα honda ,για να προλάβουμε τις παρέες μας ,ΠΡΕΠΕΙ να περνάμε όλα τα κόκκινα........και φτάνουμε και τελευταίοι

Sent from my M2101K6G using Tapatalk
 

Subchinnik

Μέλος
Όνομα
Nikos
Μοτό
Bn 251
Και ποιος είσαι εσύ ρε μεγάλε που αποφασίζεις για τον χαμένο χρόνο σου ? Έχεις ακούσει τον Ιαβέρη να μιλάει ποτέ για χρόνο? Για τους ανεύθυνους της παρέας σου μιλάει που περνάτε με κόκκινο λες και δεν υπάρχει άλλο χρώμα. Γερόντια με αχρωματοψία είστε. Κι έχετε και τρανσλάπ. Σιγά. Να εξοστρακιστείτε στο πυρ το εξώτερο. Εσύ και οι όμοιοι σου. Που θα μας πεις για το κόκκινο. Για το κόκκινο...
Ρε αδερφε επειδη αυτο το σχόλιο δε το πιασα, και μιας και ενα παιδι πιο πανω ειπε να μην υπαρχουν άλλες ειρωνίες, για εξηγησε μου λιγο τι εννοεις; Οτι η παραβίαση κόκκινου δεν ειναι σοβαρη ;
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Ρε αδερφε επειδη αυτο το σχόλιο δε το πιασα, και μιας και ενα παιδι πιο πανω ειπε να μην υπαρχουν άλλες ειρωνίες, για εξηγησε μου λιγο τι εννοεις; Οτι η παραβίαση κόκκινου δεν ειναι σοβαρη ;
Δεν απαντησε σε σενα.
 

KTiNoS

Μέλος
Όνομα
Athanassiou Nikos
Μοτό
XT 600 sm TDM 900
:dnl:
Άλλη μια πολιτιζμένη συζήτηση έφτασε στο τέλος της...
===========================================
Προσωπική μου άποψη
Λοιπόν εγώ είμαι γερόντι αχρωματοψία δεν έχω ακόμα
αλλά δεν έχει σημασία καμία γιατί στο φανάρι βλέπεις αν ανάβει
ο πάνω γλόμπος ή ο κάτω
Είμαι επίσης κάθετα αντίθετος στη χρήση ουσιών.
Πιστεύω ακόμα (ο μλκας) και στην προσωπική ευθύνη.
Το λοιπόν εγώ το γράφω στα ίσα
αν είχε περάσει με κόκκινο μαστουρωμένο
και με είχε ρίξει κάτω και ο συνεπιβάτης μου (που αγαπούσα)
πάθαινε μια γρατζουνιά θα το σάπιζα στις κλωτσές και ΘΑ ΕΦΕΥΓΑ
Και ας πάει ΑΥΤΟΣ ΜΕΤΑ να κάνει μήνυση, να πάει στην ασφάλεια
και να ζητήσει αποζημιώσεις.
 

Subchinnik

Μέλος
Όνομα
Nikos
Μοτό
Bn 251
:dnl:
Άλλη μια πολιτιζμένη συζήτηση έφτασε στο τέλος της...
===========================================
Προσωπική μου άποψη
Λοιπόν εγώ είμαι γερόντι αχρωματοψία δεν έχω ακόμα
αλλά δεν έχει σημασία καμία γιατί στο φανάρι βλέπεις αν ανάβει
ο πάνω γλόμπος ή ο κάτω
Είμαι επίσης κάθετα αντίθετος στη χρήση ουσιών.
Πιστεύω ακόμα (ο μλκας) και στην προσωπική ευθύνη.
Το λοιπόν εγώ το γράφω στα ίσα
αν είχε περάσει με κόκκινο μαστουρωμένο
και με είχε ρίξει κάτω και ο συνεπιβάτης μου (που αγαπούσα)
πάθαινε μια γρατζουνιά θα το σάπιζα στις κλωτσές και ΘΑ ΕΦΕΥΓΑ
Και ας πάει ΑΥΤΟΣ ΜΕΤΑ να κάνει μήνυση, να πάει στην ασφάλεια
και να ζητήσει αποζημιώσεις.
Αν μιλας και δε τρολαρεις , εισαι ο καλύτερος
 

georgeps

Μέλος
Περιοχή
Mother Earth
Όνομα
George
Μοτό
CL500?
Οφθαλμός αντί οφθαλμού! Γούρια αδέρφια. Και εμένα η μπροστινή μου σήμερα μου εκανε τσεκ μπρεηκ. Επρεπε να ειχα κατέβει κάτω και να την σάπ1ζα στο ξύλο γτ ειχα την κοπέλα μου μαζί κ τρομαξε.

Πάτε καλά ρε??
 

KTiNoS

Μέλος
Όνομα
Athanassiou Nikos
Μοτό
XT 600 sm TDM 900
Οφθαλμός αντί οφθαλμού! Γούρια αδέρφια. Και εμένα η μπροστινή μου σήμερα μου εκανε τσεκ μπρεηκ. Επρεπε να ειχα κατέβει κάτω και να την σάπ1ζα στο ξύλο γτ ειχα την κοπέλα μου μαζί κ τρομαξε.

Πάτε καλά ρε??
Το περνάς με κόκκινο μαστουρωμένος και να προκαλείς ατύχημα
δεν είναι αυτό που περιγράφεις.
Αλλά οκ εσύ θέλεις να είσαι πολίκαλι κορέκτ και καλά κάνεις.
Εγώ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ.
Και δεν θα αυτοδικούσα αν το κράτος μαζί με την ελευθερία του στη γ... μαστούρα
του έπαιρνε και το δίπλωμα όπως κάνει με τους επιληπτικούς (αλλά όχι το παιδί είναι άλλο)
Αν τους έπαιρνα τηλέφωνο κι έρχονταν και τον έστελναν εκεί που είναι η θέση του
(φυλακή)
Όπως βλέπεις όμως τίποτε από αυτά δεν έγινε.
Εγώ λοιπόν έγραψα καθαρά τι θα κάνω (και στο λέω και ξεκάθαρα και τι έχω κάνει)
Εσύ κάνε ότι θέλεις.
Δεν σε κρίνω :)
 

Subchinnik

Μέλος
Όνομα
Nikos
Μοτό
Bn 251
Το περνάς με κόκκινο μαστουρωμένος και να προκαλείς ατύχημα
δεν είναι αυτό που περιγράφεις.
Αλλά οκ εσύ θέλεις να είσαι πολίκαλι κορέκτ και καλά κάνεις.
Εγώ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ.
Και δεν θα αυτοδικούσα αν το κράτος μαζί με την ελευθερία του στη γ... μαστούρα
του έπαιρνε και το δίπλωμα όπως κάνει με τους επιληπτικούς (αλλά όχι το παιδί είναι άλλο)
Αν τους έπαιρνα τηλέφωνο κι έρχονταν και τον έστελναν εκεί που είναι η θέση του
(φυλακή)
Όπως βλέπεις όμως τίποτε από αυτά δεν έγινε.
Εγώ λοιπόν έγραψα καθαρά τι θα κάνω (και στο λέω και ξεκάθαρα και τι έχω κάνει)
Εσύ κάνε ότι θέλεις.
Δεν σε κρίνω :)
Απο απορια, επειδη μου πέρασε απο το μυαλό, μετα δεν πας φυλακή για ξυλοδαρμό κλπ στον αλλον; Δηλαδη στην ουσία ναι μεν καίει κοκκινο, αλλα εσυ την πληρώνεις
 

KTiNoS

Μέλος
Όνομα
Athanassiou Nikos
Μοτό
XT 600 sm TDM 900
Απο απορια, επειδη μου πέρασε απο το μυαλό, μετα δεν πας φυλακή για ξυλοδαρμό κλπ στον αλλον; Δηλαδη στην ουσία ναι μεν καίει κοκκινο, αλλα εσυ την πληρώνεις
Πραγματικά πιστεύεις ότι θα δω πχ το παιδί μου κάτω μεσ τα αίματα
και θα ενδιαφερθώ για το τι θα γίνει ΜΕΤΑ?
Πέρα του ότι δεν θα γίνει τίποτα όπως τίποτε δεν έκανες εσύ γιατί το κράτος αδιαφορεί.
 

Subchinnik

Μέλος
Όνομα
Nikos
Μοτό
Bn 251
Πραγματικά πιστεύεις ότι θα δω πχ το παιδί μου κάτω μεσ τα αίματα
και θα ενδιαφερθώ για το τι θα γίνει ΜΕΤΑ?
Πέρα του ότι δεν θα γίνει τίποτα όπως τίποτε δεν έκανες εσύ γιατί το κράτος αδιαφορεί.
Καταλαβα, σε ευχαριστω , να σαι καλα και συ και το παιδι σου
 
Top Bottom