Αγγελία που χαζεύω σήμερα .

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Έκδοση ΤΕΤ (έμπνευση του ντίλερ) με ανταλλακτικά Yamaha σε τιμή πρόκληση.


 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Έκδοση ΤΕΤ (έμπνευση του ντίλερ) με ανταλλακτικά Yamaha σε τιμή πρόκληση.


Μια χαρά....κανένα 14ρι στην πόρτα μας
 

Tol

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Απόστολος
Μοτό
VFR
Για να πάμε λίγο on topic!

Πως σας φαίνεται αυτό?
Είναι αυτόματο (DCT) που με ενδιαφέρει.
Έχει μόνο 1820 χλμ και είναι μοντέλο του 2016.

















Link

Να το πάρεις!
Φαίνεται φοβερή ευκαιρία. Έχω την manual έκδοση (ποτέ δεν μ'άρεσαν τα αυτόματα αλλά είναι έπος το DCT) οπότε αν θες στείλε μου και ερωτήσεις.
Για μένα κλάσης ανώτερο από ΧΧ/Hayabusa/K1300S και αναφέρω αυτά τα 3 διότι έχω εμπειρία με αυτά (με αντίστοιχα της κατηγορίας τύπου FJR1300, GTR1400, ZZR δεν έχω). Καλύτερη γεωμετρία και συμπεριφορά, καλά για τον V4 δεν το συζητώ, ό,τι καλύτερο και σχεδιαστικά μόνο από Ι4. Για τα σημερινά "Sport touring" επίσης δεν τίθεται θέμα σύγκρισης κατά την ταπεινή άποψη μου, ο σχεδιασμός του VFR1200 είναι από άλλη εποχή που είχε συγκεκριμένο κοινό και ακόμα πιο μικρό σήμερα. Δεν είναι τόσο sport η στάση σώματος (είμαι 1.90) ώστε να πονέσεις ή να είναι άβολο, και εγώ ερχόμενος από on/off μηχανές είμαι και σημαντικό, κάνω και daily commuting με την μηχανή αυτή. 18.5lt ντεπόζιτο αν και σε αυτή που βρήκες (gen2 αρα δεν σε απασχολεί αν τυχόν ακούσεις για ανάκληση άξονα, ήταν για gen1) παίζει να είναι 19.5lt και η κατανάλωση είναι ~7.8/100 μέσο όρο με εφαρμογή που έχω στο κινητό, εντός πόλης που προσωπικά δεν βλέπω κανένα πρόβλημα που και καλά λένε ότι είναι αδύνατο σημείο. Εκτός πόλης με 3βάλιτσο, 2κάβαλο, σταθερή 180-200km/h μ.ο. είναι ~6.5/100. Το πιο ακριβό service με ρύθμιση βαλβίδων ~410€ σε επίσημο συνεργείο Honda, που συγκριτικά με άλλες περιπτώσεις είναι μια χαρά κατά την άποψη μου. Επίσης τα intervals είναι πολύ πιο αραιά, πχ μπουζί αλλάζεις ανα 50K χλμ.

Αυτά off the top of my head! Αν έχεις την επιλογή για test ride να μας πεις και εντυπώσεις!
 

Srider

Βόρειο Μέλος
Περιοχή
Gothenburg - Sweden
Όνομα
Giorgos
Μοτό
Ténéré 700 World Raid | 2022
Αυτά off the top of my head! Αν έχεις την επιλογή για test ride να μας πεις και εντυπώσεις!
Καταρχάς ευχαριστώ για τον κόπο να γράψεις.
Πέρασα την Παρασκευή από εκεί αλλά έλειπε η μηχανή, την είχε στείλει για ΚΤΕΟ. Παρόλαυτα το συγκεκριμένο τελικά είναι manual και οχι DCT όπως νόμιζα.
Οπότε δεν το κοίταξα παραπάνω. Ο πωλητής στο κατάστημα μου είπε το ίδιο, που είναι κι αυτός ψηλός, ότι είναι ΟΚ αυτή η μηχανή κ δεν θα δημιουργήσει κάποιο θέμα. Οπότε δεν είχα την ευκαιρία να καθίσω ούτε στατικά.
Αν καθίσει κάποια DCT στο μέλλον θα ασχοληθώ με test ride.
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV

dorso

Μέλος
Όνομα
Nikos
Μοτό
990 adventure s

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
Φλερτάρω 890 αν και το έχω σε μεγαλύτερα cc:thumbsdown:
 
Top Bottom