Αγγελία που χαζεύω σήμερα .

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Η μέση τιμή κάτι λέει. Ο μανιακός βρήκε το άκρο προς τα πάνω, εγώ σου λέω μέσο όρο και το φθηνό.
Εγώ βρήκα τα καλά.
Σαβουρα υπάρχει και εδώ, ψωνίζεις 2000 πιο φθηνά και τα πληρώνεις μετά να το ισιωσεις
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Πριν πάρω το τελευταίο gs 2012 κοιταζα να φερω απο εξω ενα ,απο Βουλγαρια λοιπον εβγαινε στα 8Κ και επρεπε να πας να το παρεις με βανακι , να το φερεις στην Ελλαδα , εκτελωνισμος -πινακιδες κτλ
Βρίσκεις ένα στην Ελλάδα με ένα μέσο όρο τιμής , και πας έως τον Γέρακα και την επόμενη βολτάρεις. Στα παλιά μηχανάκια όπως αυτά άντε στην καλύτερη να κερδίσεις μέχρι 500€ που μπορεί να μπεις κ μέσα γιατί όταν θα πας να κανείς έλεγχο στο μηχανάκι στην οποιαδήποτε χώρα , μέσα κ η Ελλάδα , το μηχανάκι μπορεί να είναι χρεπι .
πχ για Βουλγαρία από Ελλάδα πήγαινε έλα + ενοικίαση ένα βανάκι θες πάνω από 500€ , ενώ έως το Γέρακα βάζεις το Σακη να σου πληρώσει και τον καφέ .
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Οι τιμές στην εκάστοτε αγορά μιας χωρας μεταχειρισμένου διαμορφώνονται από το γενικότερο οικονομικό κλίμα, το διαθέσιμο εισόδημα, από την διαθεσιμότητα του μοντέλου ως προσφορά και την αντίστοιχη ζήτηση του στην αγορά. Από τους χρόνους παράδοσης των καινούργιων και ακόμα και από την εποχή.

Στην Αγγλία και τη Γερμανία που ένας άνθρωπος με μέσο εισόδημα μπορεί εν δυνάμει να αγοράσει καινούργιο πιέζονται αντίστοιχα κατά περίπτωση οι τιμές στα μεταχειρισμένα. Στην Ελλάδα που το νέο gs κάνει όσο 1.5 ετήσιο εισόδημα του μέσου εργαζομένου είναι αναμενόμενο τα μεταχειρισμένα να κρατάνε τιμές. Και επειδή για αυτόν που το πουλάει είναι δύσκολο να το αντικαταστήσει με κάτι παρόμοιο αλλά και γιατι ο υποψήφιος έφτασε εκεί εξ ανάγκης και υπόκειται ουσιαστικά αυτόν τον έμμεσο εκβιασμό αν θες gs πλερω.

Επίσης όπως τα έχουμε πει η τιμή ζήτησης είναι πολλές φορές μακρύυα από την τελική τιμή πώλησης. Η οποία τιμή ζήτησης συχνά είναι είτε ευσεβής πόθος είτε τιμή εκκίνησης σε έναν αγώνα παζαριού η απλά σε μια πορεία ανανέωσης αγγελίας με απανωτές μειώσεις στους μήνες που έρχονται να βρισκόμαστε σε δουλειά. Η οποία τελική τιμή πώλησης σπάνια θα κυκλοφορήσει on air καθώς τη φυλάει μυστικό ο αγοραστής να παίξει κι αυτός μπάλα όταν το βάλει για πώληση με μια αντίστοιχα σαχλή αγγελία που θα του κάνουν παζάρια η βάζοντας το τους σε ανταγωνιστική τιμή σ σχέση με το μέσο όρο του car κάνοντας το ειδική περίπτωση
 
Τελευταία επεξεργασία:

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Αγάπες

Για να το ληξουμε γιατί θα λέμε τα ίδια για πάντα.

Αν για οποιοδήποτε λόγο έχει κάποιος αποφασίσει ότι μόνο το camhead έχει σε δίτροχο ο πλανήτης, καλά θα κάνει να ψωνίσει αυτό που του λέει η καρδιά του.

Εγώ έχω διαφορετική άποψη για το θέμα. Ζητάς φίλε από Χαλκίδα 14000 για GSA του 2010, τι παίρνω σε αυτά τα λεφτά να ταξιδέψω; Ακόμα και κούτα 890R Δεκεμβρίου '22 είδαμε σήμερα.

Καλή πώληση.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Αγάπες

Για να το ληξουμε γιατί θα λέμε τα ίδια για πάντα.

Αν για οποιοδήποτε λόγο έχει κάποιος αποφασίσει ότι μόνο το camhead έχει σε δίτροχο ο πλανήτης, καλά θα κάνει να ψωνίσει αυτό που του λέει η καρδιά του.

Εγώ έχω διαφορετική άποψη για το θέμα. Ζητάς φίλε από Χαλκίδα 14000 για GSA του 2010, τι παίρνω σε αυτά τα λεφτά να ταξιδέψω; Ακόμα και κούτα 890R Δεκεμβρίου '22 είδαμε σήμερα.

Καλή πώληση.
Νομίζω από την στιγμή που δεν μας υποχρέωνει κάνεις να αγοράσουμε 1200gs camhead, hayabusa gen2,crypton x και άλλα τέτοια μόνο για γνωστές και δεν νιώθεις πως τα χρειάζεσαι είσαι ευτυχισμένος και παίξε μπάλα αλλού και άσε τους γνώστες να τρώγονται δεν μας ενοχλούν κιόλας.

Κι εγώ άφησα απουλητο κάνα ttr250 στο 4χιλιαρο του car και ψώνισα voge κούτα. Επειδή τα ζηταγε τα πήρε κιόλας? Ας κάτσει εκεί να ανανεώνει αγγελίες περνάει και την ώρα του.
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Η άποψη είναι σαν την μύτη (όλοι έχουν από μια , για να μην πω κάτι άλλο )
Η δίκη μου άποψη είναι : gsa εως 10Κ και το απλο εως 8,5Κ

Οταν θα βάλω αγγελία το δικό μου , θα το βάλω στα 12Κ
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Η άποψη είναι σαν την μύτη (όλοι έχουν από μια , για να μην πω κάτι άλλο )
Η δίκη μου άποψη είναι : gsa εως 10Κ και το απλο εως 8,5Κ

Οταν θα βάλω αγγελία το δικό μου , θα το βάλω στα 12Κ
Αυτά που λες είναι λογικά.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Να συμπληρώσω βέβαια πάνω και στο σκεπτικο του φίλου Γιάννη πως επιπλέον σα λαός δεν έχουμε ούτε καταναλωτική συνείδηση,πολλές φορές ούτε γνώση,ούτε διάθεση για γνώση. Και όπως μας γ@μανε σε όλα από ακρίβεια, διόδια τα πάντα πρέπει να γ@μηθουμε και λίγο μεταξύ μας σε τέτοια θέματα ψαννωντας να πουλήσουμε λίγα ταλαιπωρημένα σίδερα 20ετιας σε τιμή για γνωστές να βγει κάνα σπασμένο. Και πολλές φορές βρίσκονται τα πορτοφόλια και διαιωνίζεται η κατάσταση.
 

panavour

Μέλος
Περιοχή
Αθήναι
Όνομα
παναης (οχι απ τα μεγαρα)
Μοτό
voge500ds
Η αγορα ειναι ελευθερη και ο καθείς,οτι γουσταρει ζηταει.Η πραγματικη αναγκη του καθενος καθοριζει και τις τιμες πωλησης, καθώς και η προσφορα και ζητηση.Ολα τα αλλα ειναι ναχαμε να λεγαμε.
 

Doc.DD

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
r 1200gs 07/suzuki dr 350s 92
Φλερτάρω 890 αν και το έχω σε μεγαλύτερα cc:thumbsdown:
Νομίζω Θανάση ότι τα έχεις λίγο μπερδεμένα στο μυαλό σου.δεν έχει σχέση το 890r με το μηχανάκι σου.ουτε στο χώμα ούτε στη. Ασφαλτο.αλλες τελείως μηχανές με άλλες δυνατότητες η κάθε μια
 

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06
Ψοφατε για τζερτζελο πολιτικό ορισμένοι, σε φόρουμ μοτοσυκλέτας, που υποτίθεται ότι αλλα πρέπει να λέγονται.....μοτοσυκλετιστικα και πέριξ αυτού...
Καλο είναι να σεβόμαστε εναν χώρο που μας φιλοξενεί, και φυσικά αυτούς που πληρώνουν αυτόν το χώρο, μεγάλοι άνθρωποι είμαστε, κανεις δεν εχει την αναγκη να του κουνήσει καποιος το δάχτυλο, μια χαρα καταλαβαίνει καθείς...
Αυτά.....
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ψοφατε για τζερτζελο πολιτικό ορισμένοι, σε φόρουμ μοτοσυκλέτας, που υποτίθεται ότι αλλα πρέπει να λέγονται.....μοτοσυκλετιστικα και πέριξ αυτού...
Καλο είναι να σεβόμαστε εναν χώρο που μας φιλοξενεί, και φυσικά αυτούς που πληρώνουν αυτόν το χώρο, μεγάλοι άνθρωποι είμαστε, κανεις δεν εχει την αναγκη να του κουνήσει καποιος το δάχτυλο, μια χαρα καταλαβαίνει καθείς...
Αυτά.....
Τα μετέφερα ....βαρέθηκα τα ίδια και τα ίδια, από τους ιδιους
 
Top Bottom