Αγγελία που χαζεύω σήμερα .

Γιώργος 1

Μέλος
Περιοχή
Καλαμάτα
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
YAMAHA XT 600e 02
BMW R80 GS 88

omega

Τσέλιγκας
Περιοχή
Ήηηηηηηηηπειρος
Όνομα
Δημήτριος
Μοτό
HONDA CBF500 05'
Έχω φορέσει κράνος...

Φοράω πανοπλία
και κρατάω σφεντόνα για όποιον κράξει...

Την αγγελία την έχω παρκάρει εδώ και καιρό.Με απασχόλησε όταν έψαχνα για γυμνό μηχανάκι.Δεν τόλμησα να επικοινωνήσω γιατί θα ξέφευγα λίγο οικονομικά και δεν ήμουν σίγουρος ότι θα μπορούσα να το "ντύσω" όπως ήθελα για ταξιδιωτική χρήση..


Έχει την εμφάνιση... Την αρχοντιά... Το πακέτο ρε παιδιά του παλιού κλασικού που στα δικά μου μάτια το κάνει επιθυμητό.

Το γουστάρω.-



1)Όποιος έχει τα κότσια ας με δουλέψει...
2)Θέλω τα μαμά φλας..
 
Τελευταία επεξεργασία:

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Λολ για την περιγραφή μόνο "εγώ ξέρω τι έχω" έλα ρε τύπε αλήθεια, mv agusta senna ξέρω γω; Ένα.ujm είναι, απλά.

Είναι όντως όμορφο. 3800 δεν ξέρω, ξέρω ότι με χαλάει πολύ το χάρη σας κάνω πλεμπα που το δίνω, φιλήστε μου το χέρι.
 

omega

Τσέλιγκας
Περιοχή
Ήηηηηηηηηπειρος
Όνομα
Δημήτριος
Μοτό
HONDA CBF500 05'
Λολ για την περιγραφή μόνο "εγώ ξέρω τι έχω" έλα ρε τύπε αλήθεια, mv agusta senna ξέρω γω; Ένα.ujm είναι, απλά.

Είναι όντως όμορφο. 3800 δεν ξέρω, ξέρω ότι με χαλάει πολύ το χάρη σας κάνω πλεμπα που το δίνω, φιλήστε μου το χέρι.
Έχεις δίκιο ρε... Αχαχαχαχα

Θεωρώ ότι κάποιος ήρεμος που το θέλει θα βρει τον τρόπο να φέρει την αγορά λίγο πιο στα μέτρα του.Τα 3800 επειδή μου αρέσει δεν τα βρίσκω εξωπραγματικά. Αρκεί να είναι όπως πρέπει το εργαλείο.

Κάθεται καιρό η αγγελία..
 

omega

Τσέλιγκας
Περιοχή
Ήηηηηηηηηπειρος
Όνομα
Δημήτριος
Μοτό
HONDA CBF500 05'
Αυτό πήγα και το είδα.
Το γράφει και μου το είπε ο ιδιοκτήτης ότι είχε περάσει νερό στα λάδια, αλλά το πρόλαβε πριν γίνει ζημιά.

Το ίδιο μου είπε και κάποιος άλλος ιδιοκτήτης.
Γιώργο με την στάση που έχει δείξει η παρέα εγώ θα του έπαιρνα αυτό καινουργιο για να τους εξυπηρετεί όλους.
Θα πουλάνε και μούρη...


Μόνο έτσι θα καταλάβουν και θα στρώσουν.... & θα είμαστε κι εμείς ήσυχοι Γιώργο.

Υ.Γ.
Πρέπει να έχει κι ανατροπή..!!
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Ναι είναι πιο... λογικά τα χρήματα από τα bandit 1250 και τα gsx14 που τα πουλάνε πιο ακριβά από όσο τα πήραν (χωρίς να υπολογίζεται πληθωρισμός). Δεν είχα υπολογίσει ότι υπάρχουν τόσες χιονονιφάδες στο car, σερπράιζ.

Δεν το λέω σαν τιμή μόνο, με ενοχλεί ο άνθρωπος όπως τον "διαβάζω". Σκεφτόμουν άλλο "συλλεκτικό" αλλά ειλικρινά δεν ξέρω αν χαλαστώ πολύ με τεχνολογία 40 ετών, γιατί βόλτα γύρο το τετράγωνο "για να το ακούσω" δεν θα πάω με κανένα μηχανάκι όσο αντέχω να οδηγώ.


Υγ το tiger πουλήθηκε... Λέμε καλοτάξιδο Γιώργο;
 

Λευκάδιος

Μέλος
Περιοχή
West Side Athens
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
BRP

omega

Τσέλιγκας
Περιοχή
Ήηηηηηηηηπειρος
Όνομα
Δημήτριος
Μοτό
HONDA CBF500 05'
Δεν το λέω σαν τιμή μόνο, με ενοχλεί ο άνθρωπος όπως τον "διαβάζω". Σκεφτόμουν άλλο "συλλεκτικό" αλλά ειλικρινά δεν ξέρω αν χαλαστώ πολύ με τεχνολογία 40 ετών, γιατί βόλτα γύρο το τετράγωνο "για να το ακούσω" δεν θα πάω με κανένα μηχανάκι όσο αντέχω να οδηγώ.
Η ενόχληση είναι και για μένα η ίδια στο "διάβασμα" της αγγελίας αλλά σκέφτομαι και το άλλο.
Αν τον έχουν καλέσει 2-3 "σαΐνια" και τον άρχισαν στα: "Γιατί ρε φιλαράκι 3800;Ακριβό το δίνεις... Να σε δώκω 2500 να το πάρω; ..και χάρη σου κάνω κλπ.."
Δεν θες πολύ να αρπάξεις..
Όχι;


Με το συγκεκριμένο θα έκανα τα πάντα.
Έχει τον ήχο,το σχέδιο,γενικότερα το πακέτο που με κάνει να νιώθω όμορφα.

Αφιαφορώ αν θα αρέσει σε άλλους ή πως το βλέπουν.
Υγ το tiger πουλήθηκε... Λέμε καλοτάξιδο Γιώργο;
Ωχ ωχ ωχ....
 
Τελευταία επεξεργασία:

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Όταν θέλετε να ψωνίσετε παλιά η και Αρχαία μηχανάκια δεν σας απασχολεί η δυνατότητα που θα έχετε μετά να βρίσκετε πράγματα να το φτιάχνετε και πόσο θα κοστίζουν αυτά?

Όταν είχα το xr250 πριν κάποια χρόνια ήδη δεν έβρισκες πολλά πράγματα και ήταν ένα συνεργείο στην Αθήνα που ασχολείται με αυτά και έχει μια αποθήκη και όταν είχα απευθυνθεί για ένα δύο πράγματα τα έδινε σε τιμές κοσμηματοπωλείου.Και η honda πλέον τι στοκ να έχει από ένα xr250 και πόσο να χρεώνει αν κάτι το έχει?

Χίλιες φορές λοιπόν τώρα με το voge που έχω. Τα πάντα σε τιμές χώμα και ότι δε βρω ένα μηνυμα στον uncle wang και μου στέλνει και ολόκληρο μηχανακι.

Αυτό το suzuki το όμορφο που έβαλε επάνω ο omega. Πες ότι γλυστρας και χρειάζεσαι ένα τεποζιτο, 2 πλαστικά, μια μανέτα και μια βάση μάρσπιε με το μάρσπιε. Πόσο κάνουν και που θα τα βρεις?

Εφόσον μιλάμε για μηχανάκι έκθεσης να το έχεις φυλαγμένο και προφυλαγμένο σε ένα κλειστό γκαραζ το ακούω. Μηχανάκια χρήσης και χιλιομέτρων θέλω αν χρειαστώ κάτι σε 1-2 μέρες να το βρω και σε λογική τιμή. Όχι να ψάχνω κάνα. Νοτιοαφρικανό συλλεκτη με αποθήκη σε μια ομάδα στο fb να ψάξει να βρει μήπως έχει και να το χρεώσει και ένα διαμέρισμα. Ένα μισοτελειωμένο xr250 των 1900€ σε μια αγγελία εγώ το βλέπω σαν ένα κουραστικό project μηνών με κόστος τελικό κάνα τάλιρο και ψάξιμο ατελείωτες ώρες για πράγματα και αν βρεις. Αν θες βέβαια να έχεις σωστό μηχανάκι. Αν απλά βρίσκεις ένα σαπακι και λες άμα δουλέψει 2 χρόνια όπως δουλέψει και μετά το πετάω οκ. Αν δουλεύει κιόλας δηλαδή.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Γιώργος 1

Μέλος
Περιοχή
Καλαμάτα
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
YAMAHA XT 600e 02
BMW R80 GS 88
Υγ το tiger πουλήθηκε... Λέμε καλοτάξιδο Γιώργο;
Δεν το πήρα εγώ, αφού είπα ότι το είδα και δεν μου έκανε.

Πηγαίνω για δοκιμή με φίλο που έχει μεγάλη εμπειρία. Έχει οδηγήσει ότι μηχανάκι κυκλοφορεί τα τελευταία 50 χρόνια και έχει μία συλλογή από καμιά δεκαριά μηχανές πού την ανανεώνει.:D
 
Τελευταία επεξεργασία:

omega

Τσέλιγκας
Περιοχή
Ήηηηηηηηηπειρος
Όνομα
Δημήτριος
Μοτό
HONDA CBF500 05'
Όταν θέλετε να ψωνίσετε παλιά η και Αρχαία μηχανάκια δεν σας απασχολεί η δυνατότητα που θα έχετε μετά να βρίσκετε πράγματα να το φτιάχνετε και πόσο θα κοστίζουν αυτά?

Όταν είχα το xr250 πριν κάποια χρόνια ήδη δεν έβρισκες πολλά πράγματα και ήταν ένα συνεργείο στην Αθήνα που ασχολείται με αυτά και έχει μια αποθήκη και όταν είχα απευθυνθεί για ένα δύο πράγματα τα έδινε σε τιμές κοσμηματοπωλείου.Και η honda πλέον τι στοκ να έχει από ένα xr250 και πόσο να χρεώνει αν κάτι το έχει?

Χίλιες φορές λοιπόν τώρα με το voge που έχω. Τα πάντα σε τιμές χώμα και ότι δε βρω ένα μηνυμα στον uncle wang και μου στέλνει και ολόκληρο μηχανακι.

Αυτό το suzuki το όμορφο που έβαλε επάνω ο omega. Πες ότι γλυστρας και χρειάζεσαι ένα τεποζιτο, 2 πλαστικά, μια μανέτα και μια βάση μάρσπιε με το μάρσπιε. Πόσο κάνουν και που θα τα βρεις?

Εφόσον μιλάμε για μηχανάκι έκθεσης να το έχεις φυλαγμένο και προφυλαγμένο σε ένα κλειστό γκαραζ το ακούω. Μηχανάκια χρήσης και χιλιομέτρων θέλω αν χρειαστώ κάτι σε 1-2 μέρες να το βρω και σε λογική τιμή. Όχι να ψάχνω κάνα. Νοτιοαφρικανό συλλεκτη με αποθήκη σε μια ομάδα στο fb να ψάξει να βρει μήπως έχει και να το χρεώσει και ένα διαμέρισμα. Ένα μισοτελειωμένο xr250 των 1900€ σε μια αγγελία εγώ το βλέπω σαν ένα κουραστικό project μηνών με κόστος τελικό κάνα τάλιρο και ψάξιμο ατελείωτες ώρες για πράγματα και αν βρεις. Αν θες βέβαια να έχεις σωστό μηχανάκι. Αν απλά βρίσκεις ένα σαπακι και λες άμα δουλέψει 2 χρόνια όπως δουλέψει και μετά το πετάω οκ. Αν δουλεύει κιόλας δηλαδή.
Βαγγέλη νομίζω ότι ελάχιστοι,μην πω κανένας,ψωνίζει με δεδομένο ότι θα πέσει....και θα ψάχνει ανταλλακτικά... γιατί τότε θα πρέπει να σκεφτεί ότι μπορεί ναι μα μην σηκωθεί εκείνος κι όχι σε τι κατάσταση θα είναι η μηχανή.


Αν ξεκινούσουμε έτσι ΔΕΝ θα ακουμπούσαμε και σύγχρονους πυραύλους ή παλιότερους... Μοτοκρός εργαλεία... Κλπ.. κλπ..


ΔΕΝ λέω ότι είναι άνευ βάσης το σκεπτικό,λέω ότι υπάρχουν πιο ουσιαστικοί λόγοι που μπορεί να σε αποτρέψουν από την καβάλα.
Δεν σκεπτόμαστε εκείνους αλλά σκεπτόμαστε το σίδερο;
 

Doc.DD

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
r 1200gs 07/suzuki dr 350s 92
Όταν θέλετε να ψωνίσετε παλιά η και Αρχαία μηχανάκια δεν σας απασχολεί η δυνατότητα που θα έχετε μετά να βρίσκετε πράγματα να το φτιάχνετε και πόσο θα κοστίζουν αυτά?

Όταν είχα το xr250 πριν κάποια χρόνια ήδη δεν έβρισκες πολλά πράγματα και ήταν ένα συνεργείο στην Αθήνα που ασχολείται με αυτά και έχει μια αποθήκη και όταν είχα απευθυνθεί για ένα δύο πράγματα τα έδινε σε τιμές κοσμηματοπωλείου.Και η honda πλέον τι στοκ να έχει από ένα xr250 και πόσο να χρεώνει αν κάτι το έχει?

Χίλιες φορές λοιπόν τώρα με το voge που έχω. Τα πάντα σε τιμές χώμα και ότι δε βρω ένα μηνυμα στον uncle wang και μου στέλνει και ολόκληρο μηχανακι.

Αυτό το suzuki το όμορφο που έβαλε επάνω ο omega. Πες ότι γλυστρας και χρειάζεσαι ένα τεποζιτο, 2 πλαστικά, μια μανέτα και μια βάση μάρσπιε με το μάρσπιε. Πόσο κάνουν και που θα τα βρεις?

Εφόσον μιλάμε για μηχανάκι έκθεσης να το έχεις φυλαγμένο και προφυλαγμένο σε ένα κλειστό γκαραζ το ακούω. Μηχανάκια χρήσης και χιλιομέτρων θέλω αν χρειαστώ κάτι σε 1-2 μέρες να το βρω και σε λογική τιμή. Όχι να ψάχνω κάνα. Νοτιοαφρικανό συλλεκτη με αποθήκη σε μια ομάδα στο fb να ψάξει να βρει μήπως έχει και να το χρεώσει και ένα διαμέρισμα. Ένα μισοτελειωμένο xr250 των 1900€ σε μια αγγελία εγώ το βλέπω σαν ένα κουραστικό project μηνών με κόστος τελικό κάνα τάλιρο και ψάξιμο ατελείωτες ώρες για πράγματα και αν βρεις. Αν θες βέβαια να έχεις σωστό μηχανάκι. Αν απλά βρίσκεις ένα σαπακι και λες άμα δουλέψει 2 χρόνια όπως δουλέψει και μετά το πετάω οκ. Αν δουλεύει κιόλας δηλαδή.
Στο Σουζούκι πάντως Βαγγέλα βρίσκω άνετα ότι θέλω συνήθως στον κολιουση η οποιαδήποτε σουζούκι.δεννξερω αν σ άλλες μάρκες είναι αλλιώς
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Στο Σουζούκι πάντως Βαγγέλα βρίσκω άνετα ότι θέλω συνήθως στον κολιουση η οποιαδήποτε σουζούκι.δεννξερω αν σ άλλες μάρκες είναι αλλιώς
Και στο domi του 88 το ίδιο
Τον έχει πιάσει κινεζιτιδα
 

snpl

Μέλος
Περιοχή
Βιβ λα Φρανς
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
Teneke II
Με το συγκεκριμένο θα έκανα τα πάντα.
Έχει τον ήχο,το σχέδιο,γενικότερα το πακέτο που με κάνει να νιώθω όμορφα.
Αν σε ενδιαφέρει το ujm, σε αγορές τις εε, έχει περισσότερες επιλογές σε χαμηλότερες τιμές.
Πχ https://www.leboncoin.fr/ad/motos/2596677167
 

omega

Τσέλιγκας
Περιοχή
Ήηηηηηηηηπειρος
Όνομα
Δημήτριος
Μοτό
HONDA CBF500 05'
Παιδιά θα αναφέρω αυτό κι ελπίζω να μην υφίσταται το πρόβλημα πλέον..

Στα πρώτα έβγαινε υπερβολική ζέστη στα πόδια του οδηγού και στην σέλα..
Στα δεύτερα έβαλαν κάποια πρόσθετα κι έκοψαν την ζέστη στα πόδια του οδηγού αλλά ζεσταίνεται το ντεπόζιτο,η σέλα μπροστά κι ανεβάζει θερμοκρασίες η μηχανή εν κίνηση..

Είδα την Triumph να σφυρίζει κλέφτικα σε εξαιρετικό μηχανάκι 3τιας που λόγω των παραπάνω χρειάστηκε δουλειά σε μοτέρ λίγων χιλιομέτρων,υπερβολικά προσεγμένο.
Θα έλεγα να ψάξετε καλά στο νετ. Όπισθεν των κυλίνδρων εγκλωβίζεται αέρας με αποτέλεσμα μπροστά να ψύχεται και πίσω όχι.
Έχει βρεθεί τρόπος να ψύχεται σωστά πλέον αυτό το μηχανάκι;;

Ψάξτε σε αυτό το εξειδικευμένο site για το πόσοι αναφέρουν ανάλογα θέματα.


Με ένα απλό ψάξιμο: triumph tiger 1200 explorer high temperature
 
Top Bottom