Αγγελία που χαζεύω σήμερα .

akis69

Μέλος
Όνομα
ακης
Μοτό
F800gs

Καλημέρες.
Ελπίζω να φαίνεται η αγγελία είναι από το marketplace .
Παίζει λοιπόν αυτό το μηχανάκι,έχω μιλήσει με τους καμικάζι που εισάγουν μοτοσυκλέτες από Αγγλία,η τιμή είναι καλή,η προίκα της μότο φουλ και έχω ψηθεί να την φέρω.
Όμως πέρα από τους τεχνικούς ελέγχους ηλεκτρονικά που έγιναν ήδη και είναι οκ,και κάποιες έξτρα φωτογραφίες και βίντεο,η μοτοσυκλέτα δεν ελέγχεται από κοντά και αυτό δεν το ήξερα.
Με προβλημάτισε πολύ, φοβάμαι μήπως πάω για μαλλί και βγω κουρεμένος και εκεί που ήμουν έτοιμος να την πάρω,τώρα διστάζω πολύ..
Και είπα να ζητήσω καμία έξτρα γνώμη.
 

xaotikos

Μέλος
Όνομα
ΚΙΜΩΝ
Μοτό
KTM 1290SAS
Aprilia Tuareg 660
KTM LC4 640E
Ετσι είναι με τις εισαγωγές γιαυτό και οι περισσότερες που έρχονται είναι σχετικά καινούριες. Αυτό που θα με προβλημάτιζε σε τέτοιας χρονολογία μοντέλα θα ήταν οι πιθανές σκουριές λόγω κλίματος.
Δεν ξέρω αν ο Σπυρος -ο οποίος παρεμπιπτόντως είναι και γαμω τα παιδιά- έχει κάποιο γνωστό μαγαζί στην περιοχή και μπορέσει να συνεννοηθεί έναν έλεγχο με επιπλέον φυσικά κόστος. Δεν τον ρωτάς?
 

akis69

Μέλος
Όνομα
ακης
Μοτό
F800gs
Ετσι είναι με τις εισαγωγές γιαυτό και οι περισσότερες που έρχονται είναι σχετικά καινούριες. Αυτό που θα με προβλημάτιζε σε τέτοιας χρονολογία μοντέλα θα ήταν οι πιθανές σκουριές λόγω κλίματος.
Δεν ξέρω αν ο Σπυρος -ο οποίος παρεμπιπτόντως είναι και γαμω τα παιδιά- έχει κάποιο γνωστό μαγαζί στην περιοχή και μπορέσει να συνεννοηθεί έναν έλεγχο με επιπλέον φυσικά κόστος. Δεν τον ρωτάς?
Μιλήσαμε αρκετά χθες,δεν μου ανέφερε κάτι τέτοιο,θα τον ρωτήσω όμως, καλή σκέψη.
 

nick_89

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Honda XL650V Transalp
Δεν ξέρω τί παίζει με τις εισαγωγές καθόλου, να θυμίσω μόνο πως η Αγγλία έχει πλέον δασμούς, λόγο ΕΕ, οπότε λίγο παραπάνω προσοχή. :Watching:
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
Δεν ξέρω τί παίζει με τις εισαγωγές καθόλου, να θυμίσω μόνο πως η Αγγλία έχει πλέον δασμούς, λόγο ΕΕ, οπότε λίγο παραπάνω προσοχή. :Watching:
γινονται χωρις δασμους μεσω ιρλανδιας
 

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S

Καλημέρες.
Ελπίζω να φαίνεται η αγγελία είναι από το marketplace .
Παίζει λοιπόν αυτό το μηχανάκι,έχω μιλήσει με τους καμικάζι που εισάγουν μοτοσυκλέτες από Αγγλία,η τιμή είναι καλή,η προίκα της μότο φουλ και έχω ψηθεί να την φέρω.
Όμως πέρα από τους τεχνικούς ελέγχους ηλεκτρονικά που έγιναν ήδη και είναι οκ,και κάποιες έξτρα φωτογραφίες και βίντεο,η μοτοσυκλέτα δεν ελέγχεται από κοντά και αυτό δεν το ήξερα.
Με προβλημάτισε πολύ, φοβάμαι μήπως πάω για μαλλί και βγω κουρεμένος και εκεί που ήμουν έτοιμος να την πάρω,τώρα διστάζω πολύ..
Και είπα να ζητήσω καμία έξτρα γνώμη.
Σου στέλνω ΠΜ
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Μπορεί να πάει σε εξουσιοδοτημένο και να κάνει έλεγχο με κάποιο κόστος.

Νομίζω είναι κάπου ανάμεσα στην Northampton moto και την Ocean όπως το είδα στον χάρτη.
 

akis69

Μέλος
Όνομα
ακης
Μοτό
F800gs
Η απάντηση του καμικάζι είναι πως δεν μπαίνουν στην διαδικασία για έλεγχο σε συνεργείο,για κανένα μηχανάκι..
Συνεργείο στην περιοχή του έχει μερικά,θα μπορούσα κι εγώ να το κανονίσω μεταξύ του ιδιοκτήτη και το συνεργείου,δεν είναι κάτι φοβερό να κανονιστεί,και θα έλυνε όλα τα θέματα αν όντως γινόταν ένας έλεγχος, αλλά θα μπλέξει το πράγμα με τόσους να ασχολούνται.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Η απάντηση του καμικάζι είναι πως δεν μπαίνουν στην διαδικασία για έλεγχο σε συνεργείο,για κανένα μηχανάκι..
Συνεργείο στην περιοχή του έχει μερικά,θα μπορούσα κι εγώ να το κανονίσω μεταξύ του ιδιοκτήτη και το συνεργείου,δεν είναι κάτι φοβερό να κανονιστεί,και θα έλυνε όλα τα θέματα αν όντως γινόταν ένας έλεγχος, αλλά θα μπλέξει το πράγμα με τόσους να ασχολούνται.
Αν το πάει σε ντίλερ, θυμάμαι διψήφιο κόστος έναν πλήρη έλεγχο, σου στέλνει το χαρτί και είσαι ας πούμε ήσυχος γιατί δεν πιστεύω ότι αντιπρόσωπος θα γράψει μλκιες. Επίσης αν έχει ΚΤΕΟ σε ισχύ και σχετικά κοντινή ημερομηνία είναι καλό σημάδι γιατί εκεί κόβουν εύκολα για το παραμικρό, δεν είναι σαν τα δικά μας.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY

8 χιλιάρικα σχεδόν κούτα μηχανή και σοβαρή μηχανή..
 

xigo

Μέλος
Όνομα
Μανος
Μοτό
1290SAS-NX650R-SRX

8 χιλιάρικα σχεδόν κούτα μηχανή και σοβαρή μηχανή..
Ειναι το απλό έτσι, όχι το touring. Προς αποφυγή λάθους..
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Το θέμα είναι όταν χαζεύουμε αγγελίες να "χαζεύουμε". Η πολυπόθητη R1100S.




Εν τω μεταξύ... η ουρά αυτής της μοτοσυκλέτας είναι ένα από τα πιο δυνατά της σημεία και ο συγκεκριμένος τύπος (της αγγελίας) δεν έχει βάλει ούτε "ξώφαλτση" φωτό.... τι να πεις...
Οπότε βάζω εγώ μια που βρήκα στο διαδίκτυο:

 
Τελευταία επεξεργασία:

dodos

Μέλος
Όνομα
Apostolis
Μοτό
Triumph tiger 1050 / Kawasaki klx 250
Kymco agility 150
Το θέμα είναι όταν χαζεύουμε αγγελίες να "χαζεύουμε". Η πολυπόθητη R1100S.




Εν τω μεταξύ... η ουρά αυτής της μοτοσυκλέτας είναι ένα από τα πιο δυνατά της σημεία και ο συγκεκριμένος τύπος (της αγγελίας) δεν έχει βάλει ούτε "ξώφαλτση" φωτό.... τι να πεις...
Οπότε βάζω εγώ μια που βρήκα στο διαδίκτυο:

Βρε τι μου θυμίζει....τι μου θυμίζει....

Στάλθηκε από το SM-A725F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

kostas_366

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Πόρκα κρίση :)
Το θέμα είναι όταν χαζεύουμε αγγελίες να "χαζεύουμε". Η πολυπόθητη R1100S.




Εν τω μεταξύ... η ουρά αυτής της μοτοσυκλέτας είναι ένα από τα πιο δυνατά της σημεία και ο συγκεκριμένος τύπος (της αγγελίας) δεν έχει βάλει ούτε "ξώφαλτση" φωτό.... τι να πεις...
Οπότε βάζω εγώ μια που βρήκα στο διαδίκτυο:

Από τις καλύτερες μοτο. Αγοράζαμε gs όμως, έπερναν πολλά μπλιμπλίκια :ha
 

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
Το θέμα είναι όταν χαζεύουμε αγγελίες να "χαζεύουμε". Η πολυπόθητη R1100S.




Εν τω μεταξύ... η ουρά αυτής της μοτοσυκλέτας είναι ένα από τα πιο δυνατά της σημεία και ο συγκεκριμένος τύπος (της αγγελίας) δεν έχει βάλει ούτε "ξώφαλτση" φωτό.... τι να πεις...
Οπότε βάζω εγώ μια που βρήκα στο διαδίκτυο:

Το πόσος κόσμος δεν ξέρει να βάλει μια σωστή αγγελία πώλησης, με ξεπερνάει!
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Αυτό δεν έλεγαν ότι σου κάνει θερμικό ευνουχισμό με τις εξατμίσεις, φαντάσου δεν είχε και πολλά ιντερνετΣ τότε
 

kostas_366

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Πόρκα κρίση :)
Αυτό δεν έλεγαν ότι σου κάνει θερμικό ευνουχισμό με τις εξατμίσεις, φαντάσου δεν είχε και πολλά ιντερνετΣ τότε
Όλα με εξατμίσεις στον κοκοβιό, βγάζουν ζέστη. Σε rr φίλου, θυμάμαι του έλιωσε την μπότα στο ποδόφρενο....
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Σε μπόξερ θέλουμε το κατασκοπευθέν scrambler ή το R1250R

Και επειδή μέχρι τώρα οποιοδήποτε μηχανάκι έχω πει ότι ΔΕΝ μου αρέσει το έχω πάρει... Ξέρω ότι έχει το μέλλον μου GS.
 

Srider

Βόρειο Μέλος
Περιοχή
Gothenburg - Sweden
Όνομα
Giorgos
Μοτό
Ténéré 700 World Raid | 2022
Το θέμα είναι όταν χαζεύουμε αγγελίες να "χαζεύουμε". Η πολυπόθητη R1100S.
Στέφανε, αν σου αρέσει τόσο πολυ, έχει μια εδω πάνω με 0 χλμ.
Η αγγελία ανέβηκε 1η Σεπ. 2022 (περίπου 23.000€)
Την κατέβασαν στα 20.000€

Είναι για γνώσταιιι όπως καταλαβαίνεις










Και μια σπέσιαλ αφιερωμένη!

 
Top Bottom