Αγορά Andventure tourer μηχανής

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Aπλα τα πραγματα. Σε αυτα τα λεφτα που λες εχεις 2 επιλογες κατα την ταπεινοτατη αποψη μου.

Αν θες καινουργιο πας σε DL1000, αν θες μεταχειρισμενο πας σε GS.
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Μα για αυτό το σκέλος μιλάει ο φίλος και ζητάει βοηθεια
Θεωρώ ότι αν αρχίσει και παίρνει σβάρνα τα τεστ θα καταντήσει σαν κάποιους άλλους που ξέρουμε από τον Βόλο.

Πρέπει να κατασταλάξει σε 2 μοντέλα και πολλά λεω
Κάπου πάει το μυαλό μου, αλλά δεν είμαι πολύ σίγουρος... :laugh:
 

Noobas

Μέλος
Όνομα
Ioannis
Μοτό
Benelli trk502x
Φιλε μου προτίθεσαι να δαπανήσεις 12.000 ευρώπουλα σε αυτή τη συγκυρία και θα βασιστείς σε αυτό που σου είπαν και ακουσες; Για ποιο λόγο να μην κανονίσεις με την κάθε αντιπροσωπεία από ενα test ride σε ολα; Μπορεί αυτήν την περίοδο να μην επιτρέπεται αλλά σε ένα μήνα αντε δυο θα υπαρξει δυνατότητα. Ο μονος λογος που θα μπορούσα να σκεφτω θα ηταν οτι εισαι σε καποια περιοχη μακρια απο Αθήνα ή Θεσσαλονίκη και δε βρισκεις μηχανακι για test ride. Και αφού η γυναίκα θελει ταξιδια μακρινά οδήγησε και όλα τα adve που εχουν αξονα...
Γι αυτο βλεπω αξονες. Οχι οτι η καδενα ειναι αποκρουστικη απλα με τον αξονα εχεις πιο ησυχο το κεφαλι σου εχω την εντυπωση.
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Γι αυτο βλεπω αξονες. Οχι οτι η καδενα ειναι αποκρουστικη απλα με τον αξονα εχεις πιο ησυχο το κεφαλι σου εχω την εντυπωση.
Eιναι η πρωτη σου μερα στο φορουμ, περιηγησου λιγο ακομα... :p
 

Noobas

Μέλος
Όνομα
Ioannis
Μοτό
Benelli trk502x
15/11/2020, να σημειωθεί στο ημερολόγιο, βρέθηκε άνθρωπος που έγραψε για το GS ακριβώς ότι λέω εδώ και κάτι χρόνια και δεν τον πήραν στο ψιλό :p


Join the dark side, we have propellers.
Αγγλία ως το τέλος του χρόνου θεωρητικά είναι "ανοιχτή" και μας προΚαλεί για περιττές αγορές, απελθέτω το
Λιγο περιεργα τα λες. Απο τη στιγμη που εχεις ελαχιστη εμπειρια στις μοτο, απλα οδηγα τα ολα και παρε αυτο που σε βολευει/σου αρεσει περισσοτερο. Τα περι ισχυος, αναρτησεων κλπ που αναφερεις δεν ισχυουν για την περιπτωση σου, μετα το μπενελι θα σου φανουν ολα πυραυλοι και σαν να πατανε σε ραγες. Αλλα και αρκετα βαρια. Επισης, λιγο προσοχη στις μεγαλες φιλοδοξιες για μακρινα ταξιδια, καλο ειναι να υπαρχει και λιγη εμπειρια πριν κανει κανεις τετοια εγχειρηματα.
Πολυ σωστα τα λες . Εννοειται οτι για μεγαλα ταξιδια υπαρχει παρεα ηδη ψημενη και με εμπειρια. Δεν λεω οτι εφτασα σαν μηχανοβιος. Αλλα απο τη στιγμη που αν παρω κατι πιο μικρο θα θελω παντα το μεγαλυτερο κ αυτη τη στιγμη μπορω να παω (χρηματικα εννοω) σε μεγαλυτερο θα το κανω τωρα μια και εξω.
 

Noobas

Μέλος
Όνομα
Ioannis
Μοτό
Benelli trk502x
Η παρέα τι μηχανάκια έχει ;

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Δυο fazer 600 δυο triumph ενα explorer1200 και ενα σπριντ 1050, ενα f800gs, και ενα versys 650.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Μαλλον πρεπει να ψαξω θρετσ με προβληματα σε αξονες....;
Ψάξε... Έχουν δικιο
Θα καταλάβεις ότι κάθε 150000 χλμ θα χρειάζεσαι αξονα
Ρδελα αυτά με τους άξονες.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Δυο fazer 600 δυο triumph ενα explorer1200 και ενα σπριντ 1050, ενα f800gs, και ενα versys 650.
Αν καταλήξεις σε μονοδρομο θα χάσεις τους φίλους σου
Ήρεμα το λεω
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Όλα τα 1000αρια+ σου κάνουν για ότι θες να κάνεις , δεν τι σου αρέσει εμφανισιακά .
Θα πω μερικά τυχαία gs , rt , 1290 το χοντρό , crf 1000 , xlv650R

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Δεν σε καταλαβα.
Θα χωρίσετε τους δρόμους σας.
Δεν θα σταματάτε μαζί για καύσιμο, για ξεκούραση και δεν θα σε χωρίσει η γυναίκα σου
Θα έχετε και διαφορετική ΜΟΤ, εκτός και είσαι στο φαν κλαμπ του αμιρου με τα 130
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Όλα τα 1000αρια+ σου κάνουν για ότι θες να κάνεις , δεν τι σου αρέσει εμφανισιακά .
Θα πω μερικά τυχαία gs , rt , 1290 το χοντρό , crf 1000 , xlv650R

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Πέρα από την πλάκα... Θα συμφωνήσω με την μουχριτσα
Έχεις πολλές επιλογες
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Kατσε γιατι ξεσπαθωσαν οι προπελατοι.

Αμα θες να χασεις τους φιλους σου εδω κοιτας>


Θα χασεις και τον υπνο σου βεβαια και την ψυχικη σου υγεια αλλα αυτο το συζηταμε αλλου...
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Kατσε γιατι ξεσπαθωσαν οι προπελατοι.

Αμα θες να χασεις τους φιλους σου εδω κοιτας>


Θα χασεις και τον υπνο σου βεβαια και την ψυχικη σου υγεια αλλα αυτο το συζηταμε αλλου...
Και την γυναίκα...
 

Noobas

Μέλος
Όνομα
Ioannis
Μοτό
Benelli trk502x
Kατσε γιατι ξεσπαθωσαν οι προπελατοι.

Αμα θες να χασεις τους φιλους σου εδω κοιτας>


Θα χασεις και τον υπνο σου βεβαια και την ψυχικη σου υγεια αλλα αυτο το συζηταμε αλλου...
Τρομερο το ΚΤΜ. Εχει το 1290 θεματα αξιοπιστιας;
 

Noobas

Μέλος
Όνομα
Ioannis
Μοτό
Benelli trk502x
Το crf1000 μετα το 18 έλυσε κατι θεματα που εβγαζαν στον κινητηρα τα προηγουμενα απο το 16; γνωριζει κανεις;
 

dimprio

Μέλος
Περιοχή
Πάτρα
Όνομα
dimitris
Μοτό
GS 800
Κλικ εμφανισιακα ποιο σου κανει; Πχ να το πλενεις και να το χαζευεις κ να λες τη μηχαναρα εχω!Περα απο τις δουλειες που θες να σου κανει πρεπει να γουσταρεις αυτο που καβαλας
 
Top Bottom