Αγορά Andventure tourer μηχανής

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
To gs r1200 adv απο το 14 κ μετα αλλα μου ειναι πανω απο το μπατζετ. Το αμεσως επομενο ειναι το εξπλορερ που κανεις μεχρι τωρα δεν εγραψε τιποτα..τοσο αδιαφορο ειναι;
Το επλορερ καθολου αδιαφορο δεν ειναι...
Απλα παιζει να το εχουν δυο-τρεις εδω μεσα...γι 'αυτο δεν ακους γνωμες σε αντιθεση με τους μπεμβεδακηδες..
Προσωπικα μου αρεσει..λατρευω το δουλεμα κ ηχο του τρικυλινδρου κ σε απτη ποιοτητα...φινιρισμα θεωρω οτι ειναι ενα κλικ επανω σε σχεση με GS..1290..γιαπωνεζικα (αν κ το Tenere 1200 οπως ειπαν κ αλλοι ειναι πολυ καλη περιπτωση)...
Οπως κ εσενα το εξπλορερ το εχει φιλος το εχω οδηγησει ναι ειναι βρουτσικο με ψηλα το κεντρο βαρους..αλλα εχει σελαρα κ πολυ καλη ανεμοκαλυψη...αν σου αρεσει οπτικα το υψος κ τα κιλα να το κουμανταρεις τα εχεις..προχωρα πιστευω οτι θα βρεις κ λιγων χρονων κ σε καλη τιμη..!!!
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Το οριο φορτιου ειναι καθαρα νόρμα για να εχει τον κωλο του καθαρο ο καθε κατασκευαστής αμα γινει η στραβη.

Εξαρταται και απο γεωμετρια αναρτησης, στησιμο πλαισιου, ποσο εξω απο τους άξονες μπαινει το φορτιο, σκληροτητα ελατηριων, παρουσία ή απουσια μοχλικου κτλ. Εχει να κανει και με φρενα, αποδοση κινητηρα, ζαντολαστιχα, σαμπρελατα ή μη, και πολλα αλλα.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Ξεκαθάρισε τις επιλογές σου και μόλις τις καβαλήσεις τότε θα ξεκαθαρίσει το τοπίο σε χρόνο ΚΤΜ.

Δικαβαλα τριβαλιτσα ταξίδια 2 είναι οι βασιλιάδες. Tenere 1200 και GS1200ADV.
Το τενερέ έχει καλύτερο άξονα και είναι και ασπαστο στην κυριολεξία. Αυτά περί αίσθησης, αργής γεωμετρίας κτλ είναι δευτερεύοντα στην τουριστική οδήγηση.

Αυτοί που στα λένε έχουν φάει ξύλο για να ξύνουν γόνατο μάλλον.
 

YANNIS EFTHIMIOU

Μέλος
Όνομα
YANNIS
Μοτό
Suzuki VStrom 800 DE
Μεταξύ των 2 θα διάλεγα το Yamaha λόγω αξιοπιστίας αλλά χαμηλά είναι ψόφιο σε σχέση με το gs

Ξεκαθάρισε τις επιλογές σου και μόλις τις καβαλήσεις τότε θα ξεκαθαρίσει το τοπίο σε χρόνο ΚΤΜ.

Δικαβαλα τριβαλιτσα ταξίδια 2 είναι οι βασιλιάδες. Tenere 1200 και GS1200ADV.
Το τενερέ έχει καλύτερο άξονα και είναι και ασπαστο στην κυριολεξία. Αυτά περί αίσθησης, αργής γεωμετρίας κτλ είναι δευτερεύοντα στην τουριστική οδήγηση.

Αυτοί που στα λένε έχουν φάει ξύλο για να ξύνουν γόνατο μάλλον.
[/QUOTE]
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Μεταξύ των 2 θα διάλεγα το Yamaha λόγω αξιοπιστίας αλλά χαμηλά είναι ψόφιο σε σχέση με το gs

Ξεκαθάρισε τις επιλογές σου και μόλις τις καβαλήσεις τότε θα ξεκαθαρίσει το τοπίο σε χρόνο ΚΤΜ.

Δικαβαλα τριβαλιτσα ταξίδια 2 είναι οι βασιλιάδες. Tenere 1200 και GS1200ADV.
Το τενερέ έχει καλύτερο άξονα και είναι και ασπαστο στην κυριολεξία. Αυτά περί αίσθησης, αργής γεωμετρίας κτλ είναι δευτερεύοντα στην τουριστική οδήγηση.

Αυτοί που στα λένε έχουν φάει ξύλο για να ξύνουν γόνατο μάλλον.
[/QUOTE]
Αφού δε θέλει γκάζια ο φίλος Γιάννη μου.
Αν θέλει συγκινήσεις τότε ένα είναι το εργαλείο....
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
οχι ιδιέταιρα..γενικά θέλω ένα μηχανακι για να με πάει χρόνια και να γουστάρω μαζί του
Τωρα ειπες τη σωστη κουβεντα...οποιο κ να παρεις θα σου φανει πυραυλος σε σχεση με το μπενελι..
Κανε δοκιμη κ τα τρια αξονατα κ μετα αποφασιζεις..!!!
 

YANNIS EFTHIMIOU

Μέλος
Όνομα
YANNIS
Μοτό
Suzuki VStrom 800 DE
οχι ιδιέταιρα..γενικά θέλω ένα μηχανακι για να με πάει χρόνια και να γουστάρω μαζί του
Ε τοτε βάλε σοβαρά και το triumph tiger adventure 1200 στην εξισωση..
απο μένα 1) tenere 1200 2) gs 1200 3) tiger 1200
 

Doudo

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM LC8-950 Adventure '04
YAMAHA XT-1200Z Super-Tenere '14
Ε τοτε βάλε σοβαρά και το triumph tiger adventure 1200 στην εξισωση..
απο μένα 1) tenere 1200 2) gs 1200 3) tiger 1200
Πολύ σωστά, αλλά και 4) VFR 1200 X


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
Πολύ σωστά, αλλά και 4) VFR 1200 X


Sent from my iPhone using Tapatalk
Πες τίποτα για το τενερε εντυπώσεις τι θετικά κ το αρνητικά να βοηθήσεις την κατάσταση.
Αν είδα καλά είσαι κάτοχος.

Είναι ψοφίμι που λένε η έχει ότι χρειάζεται?

Πες κάτι τέλος πάντων ;):D
 

Noobas

Μέλος
Όνομα
Ioannis
Μοτό
Benelli trk502x
Ε τοτε βάλε σοβαρά και το triumph tiger adventure 1200 στην εξισωση..
απο μένα 1) tenere 1200 2) gs 1200 3) tiger 1200
Αν δΙαβασεις το πρωτο ποστ θα δεις οτι ουσιαστικα ειμαι αναμεσα σε ταιγκερ και gs
 
Top Bottom