Αγορα μηχανης VFR 800 X

RIGGER

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονικη
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
Tiger 955i
πανεμορφο,ψυχωμενο,με μοτερ θαυμα και εγγυηση Honda (αν εχουν δει και το θεμα με τα πηνια που απασχολησε παλαιοτερα θα ειναι ιδανικο) δεν θα μετανοιωσεις και θα εισαι ερωτευμενος μονιμα.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Και ομως ειναι τεσταρισμενο απο φιλο με 100,000χλμ σε βουνα κ ταξιδια τσιτα χωρις να εχει κανει κιχ!

Δεν θα εβγαζε η honda μηχανακι φολα!

Αλλωστε το ονομα του ειναι ΝewConcept .
Κώστα ο φίλος σου είχε πριν R1?!Και εσύ πρίν Hornet?!

Για την αξιοπιστία δεν έχω να πω τίποτα, σίγουρα θα είναι σκύλος, απλά εμένα δεν μου κάνει σαν ΄΄concept΄΄. Το βρίσκω προσωπικά άσχημο αρκετά πρώτον για τα δικά μου γούστα.

Αν κάποια στιγμή το οδηγήσω θα έχω και μια άποψη για το πιο σημαντικό, το οδηγικό..

Επίσης NC χωρίς το DCT είναι άκυρο για μένα, υποτίθεται γι αυτό το παίρνεις, αλλιώς θα παλευεις με το χαμηλόστροφο μοτέρ να είναι συνέχεια πάνω στον συμπλέκτη.
 

ta-sio

Μέλος
Όνομα
ΤΑΣΟΣ
Μοτό
HONDA NC750X το γκρι το αντβέτσιουρ...
yamaha virago 250
Αλήθεια αφου σκέφτεσαι αυτή την κατηγορία, γιατί δεν κοιτάς το tracer;;; Πιο πολύ γκάζι και πιο οικονομικό σε καταναλώσεις κτλ...Το NC ή θα σε ξενερώσει άπειρα ή θα το λατρέψεις αλλά αφού κοιτάς πιο γρήγορα και δυνατά μηχανάκια θα μάλλον θα πάθεις το πρώτο....Μια άλλη καλή λύση είναι το HONDA cb500x...(μην βίαζεσαι να βρίσεις και δες παρακάτω)....και δίνεις άλλα 2,500euro, το κάνεις έτσι


και τους αφήνεις όλους να παραμιλάνε
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Ω θεοί του Ολύμπου...!! Να δώσω 6700 να πάρω το ασθματικό και μέτριο σε περιφερειακά και ψιλοάσχημο CB500X, να δώσω και ακόμη 2500€ δηλαδή το σύνολο 9200€ και να καταλήξω με ένα μπασταρδεμένο μηχανακι με συμβατικό πηρούνι (νομίζω δεν έχει κάν Cartridge), μικρούλι ατσάλινο ψαλιδάκι και 50 και κάτι αλογάκια..

Όχι ρε φιλαράκι, μην μας το το κάνεις αυτό με τις Αμερικανιές! Αυτά τα κάνουν οι Αμερικανοι που έχουν λεφτά για πέταμα για να το παίξουν μούρες οτι κάτι έκανα! Αν κάποιος θέλει να κάνει καμιά μόντα και να δώσει λεφτά και να φτάσει τα 9000€ ας πάρει κάποιο μηχανακι που θα είναι μια σοβαρή βάση και να αξίζει τον κόπο..!

Να ήθελα δηλαδή να ξοδέψω άλλα 7000€ στο TTR Μου που έχει σαν βάση ένα εξαιρετικό χωμάτινο πλαίσιο, ένα δουλεμένο και ικανό για βελτίωση μοτέρ, μια αλουμινένια ψαλιδάρα πίσω ή αντίστοιχα ένα XR 650 π.χ. η ένα Dr 650..

Η απλά παίρνεις με 2 χιλιάρικα ένα έτοιμο, ετοιμοπόλεμο 640 Adv και κρατάς τα υπόλοιπα 7 χιλιάρικα για τις ζημιές..:yew:
 
Τελευταία επεξεργασία:

ta-sio

Μέλος
Όνομα
ΤΑΣΟΣ
Μοτό
HONDA NC750X το γκρι το αντβέτσιουρ...
yamaha virago 250
ναι η αληθεια ειναι οτι οι Αμερικανοι και οι Αυστραλοι το εχουν σε πολυ εκτιμηση το cb και την συγκεκριμενη μετατροπη αλλα εχει κατι που μου αρεσει ρε γμτο. το συγκεκριμενο μοντελο το εβαλα χαριν αστεισμου μιας και δεν πλησιαζει καν την κατηγορια που μιλαμε. πιο πολυ θεωρω το mt-09 tracer πιο κοντα σε αυτο που θελει
 

moyrlos

Μέλος
Όνομα
βασιλης
Μοτό
vfr 800 x
ναι η αληθεια ειναι οτι οι Αμερικανοι και οι Αυστραλοι το εχουν σε πολυ εκτιμηση το cb και την συγκεκριμενη μετατροπη αλλα εχει κατι που μου αρεσει ρε γμτο. το συγκεκριμενο μοντελο το εβαλα χαριν αστεισμου μιας και δεν πλησιαζει καν την κατηγορια που μιλαμε. πιο πολυ θεωρω το mt-09 tracer πιο κοντα σε αυτο που θελει
καλημέρα φυσικα το cb δεν συγκρίνεται ουτε για αστειο με το vfr,οσο για το mt09 tracer το εχω οδηγήσει σε τετ και δεν μου αρεσε σε σχέσει με το vfr ,[και οπτικά] ισως εχω κακομάθει σε τετρακύλινδρο και μου φαίνεται κάπως.και σαν αίσθηση στιβαρότητας, πατηματος στο δρομο δαγκωτό vfr,αν η τιμη ηταν κοντα με το mt09 σιγουρα θα πουλαγε περισσότερο ,σαρακακης ειναι αυτος.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Φίλε Βασίλη σε καταλαβαίνω πως είσαι Honda-Κιας αλλά στα λεφτά που έχει το VFR πίστεψε με αξίζει να δεις και το καινούργιο Versys 1000...
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Και εδώ που τα λέμε αν επιμένεις στην κατηγορία παίζει και το εκπληκτικό Z1000SX

40 αλογάκια παραπάνω είναι αυτά..!

Και εδώ που τα λέμε πανέμορφο και κοφτερό..



Και το Versys για οφθαλμόλουτρο

 

moyrlos

Μέλος
Όνομα
βασιλης
Μοτό
vfr 800 x
Και εδώ που τα λέμε αν επιμένεις στην κατηγορία παίζει και το εκπληκτικό Z1000SX

40 αλογάκια παραπάνω είναι αυτά..!

Και εδώ που τα λέμε πανέμορφο και κοφτερό..



Και το Versys για οφθαλμόλουτρο

το z1000sx 40 αλογάκια παραπανω που θέλουν και φαγάκι παραπανω όμορφο αλλά για ταξιδι δικάβαλο λιγο άβολο για τον συνοδηγό και αλλο στυλ ποιο σπορ δεν νομίζεις; το verrsys όμορφο δεν λέω αλλα πας πολυ παράπανω και σαν αγορά και σαν κόστος συντήρησης πχ τέλη ασφάλειες ,το 650 το εχω οδηγήσει ετσι για να εχω μια εικόνα.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
το z1000sx 40 αλογάκια παραπανω που θέλουν και φαγάκι παραπανω όμορφο αλλά για ταξιδι δικάβαλο λιγο άβολο για τον συνοδηγό και αλλο στυλ ποιο σπορ δεν νομίζεις; το verrsys όμορφο δεν λέω αλλα πας πολυ παράπανω και σαν αγορά και σαν κόστος συντήρησης πχ τέλη ασφάλειες ,το 650 το εχω οδηγήσει ετσι για να εχω μια εικόνα.
Φίλε Βασίλη, αυτά είναι ανάλογα με τις ανάγκες σου, αν χρειάζεσαι να κάνεις χλμ με συνοδηγό το Z1000SX μάλλον δεν είναι το ιδανικό.

Τώρα όσο αφορά το Versys 1000, έχει ακριβώς την ίδια τιμή με το VFR 800 καινούργιο! Και έχει πραγματικά ένα εκπληκτικό μοτέρ και είναι πιο πολυχρηστική μοτοσυκλέτα απο το VFR. Πιο άνετη σαφώς και πιο εύκολη λόγω τιμονιού και για κάθε μέρα.

Εγώ προσωπικά την βρίσκω πολύ όμορφη αλλά εξίσου όμορφο είναι και το VFR στα μάτια μου.

Όσο αφορά το κόστος, σαν κόστος συντήρησης, βενζίνες, τέλη και ασφάλεια είναι το ίδιο πράγμα και οι 2 μοτοσυκλέτες. Μην σε επηρεάσουν αυτά στην απόφαση σου.

Θα σου πρότεινα να οδηγήσεις μηχανές πριν αποφασίσεις. Η άισθηση στο δρόμο είναι το απόλυτο κριτήριο, πέρα απο κάθε άλλο!
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
χωρις να θελω να μειωσω το μηχανακι,αλλωστε ολα τα review το δοξαζουν και απο κοντα αποπνεει ποιοτητα που το ειχε φιλικο ζευγαρι στο οδοιπορικο.μου εκανε τρομερη εντυπωση στο κομματι μετα την αδριτσαινα(διαδρομη οδοιπορικου)η παρεα σταματησε διοτι ειχε ανεβασει θερμοκρασια.υπαρχει σχετικο videaki απο τον Σαββα.σαφως το κομματι ηταν στραμπουληκτο,αλλα τοσο πολυ σηκωνουν?
 

moyrlos

Μέλος
Όνομα
βασιλης
Μοτό
vfr 800 x
χωρις να θελω να μειωσω το μηχανακι,αλλωστε ολα τα review το δοξαζουν και απο κοντα αποπνεει ποιοτητα που το ειχε φιλικο ζευγαρι στο οδοιπορικο.μου εκανε τρομερη εντυπωση στο κομματι μετα την αδριτσαινα(διαδρομη οδοιπορικου)η παρεα σταματησε διοτι ειχε ανεβασει θερμοκρασια.υπαρχει σχετικο videaki απο τον Σαββα.σαφως το κομματι ηταν στραμπουληκτο,αλλα τοσο πολυ σηκωνουν?
Για ποιο μηχανάκι αναφέρεσαι γιατίδέν καταλαβα λιγο φίλε μου;
 

moyrlos

Μέλος
Όνομα
βασιλης
Μοτό
vfr 800 x
Φίλε Βασίλη, αυτά είναι ανάλογα με τις ανάγκες σου, αν χρειάζεσαι να κάνεις χλμ με συνοδηγό το Z1000SX μάλλον δεν είναι το ιδανικό.

Τώρα όσο αφορά το Versys 1000, έχει ακριβώς την ίδια τιμή με το VFR 800 καινούργιο! Και έχει πραγματικά ένα εκπληκτικό μοτέρ και είναι πιο πολυχρηστική μοτοσυκλέτα απο το VFR. Πιο άνετη σαφώς και πιο εύκολη λόγω τιμονιού και για κάθε μέρα.

Εγώ προσωπικά την βρίσκω πολύ όμορφη αλλά εξίσου όμορφο είναι και το VFR στα μάτια μου.

Όσο αφορά το κόστος, σαν κόστος συντήρησης, βενζίνες, τέλη και ασφάλεια είναι το ίδιο πράγμα και οι 2 μοτοσυκλέτες. Μην σε επηρεάσουν αυτά στην απόφαση σου.

Θα σου πρότεινα να οδηγήσεις μηχανές πριν αποφασίσεις. Η άισθηση στο δρόμο είναι το απόλυτο κριτήριο, πέρα απο κάθε άλλο!
Σωστο, ομως την ιδια τιμη που την ειδες φιλε μου το vfr 12.000 [11.300 μετρητης πριν ανεβει ο φπα] και το versys 13.500 . ισως να κανω λαθος
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
Για ποιο μηχανάκι αναφέρεσαι γιατίδέν καταλαβα λιγο φίλε μου;
για το cross 880αρι με το μοτερ vfr...
 

est

Μέλος
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
Σουζούκι ΔρΖ
Έχουμε καταλάβει όλοι ότι μιλάμε για αυτό το μηχανάκι;


VFR800X δε λέει ο τίτλος, ή εγώ δεν έχω καταλάβει κάτι;
Σε σύγκριση με το Versys 1000, προσωπικά το βρίσκω πιο όμορφο και αν είχα να διαλέξω μεταξύ των 2 θα πήγαινα για το VFR800X.
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
Έχουμε καταλάβει όλοι ότι μιλάμε για αυτό το μηχανάκι;


VFR800X δε λέει ο τίτλος, ή εγώ δεν έχω καταλάβει κάτι;
Σε σύγκριση με το Versys 1000, προσωπικά το βρίσκω πιο όμορφο και αν είχα να διαλέξω μεταξύ των 2 θα πήγαινα για το VFR800X.
και εγω γι αυτο λεω..
 

moyrlos

Μέλος
Όνομα
βασιλης
Μοτό
vfr 800 x
Έχουμε καταλάβει όλοι ότι μιλάμε για αυτό το μηχανάκι;


VFR800X δε λέει ο τίτλος, ή εγώ δεν έχω καταλάβει κάτι;
Σε σύγκριση με το Versys 1000, προσωπικά το βρίσκω πιο όμορφο και αν είχα να διαλέξω μεταξύ των 2 θα πήγαινα για το VFR800X.
Σωστά για αυτό μιλάμε,κούκλα δεν είναι; ακριβή κούκλα θα μου πεις εεεεε και με το δίκιο σου,
 
Reactions: est
Top Bottom