Αγορα μηχανης VFR 800 X

moyrlos

Μέλος
Όνομα
βασιλης
Μοτό
vfr 800 x
Γειά στην παρεα ,νέος στο φόρουμ γράφτηκα μετά από αναζήτηση του φίλου που άνοιξε το θεμα σε άλλο σαιτ θα γράψω και εγώ επί του θέματος . Την μηχανή την έχω 13 μήνες προηγούμενη εμπειρία δεν είχα γιατί από c 50 πήγα εκεί. Από πλευρικούς ανέμους δεν την ακουει σχεδόν καθόλου τα φρένα είναι πολύ δυνατά και αξιόπιστα με το abs να παρεμβαίνει όπου το χρειάζεσαι και την λειτουργία την καταλαβαίνεις μόνο στο πόδι σου ( μονό το πίσω έχω χρειαστεί) στο δρόμο και στην συμπεριφορά της μότο δεν καταλαβαίνεις γιατί είναι τόσο ομαλή η λειτουργία του. Το γκάζι της δεν θα σε προδώσει ποτέ στις 7000 σας καταλαβαίνεις ότι κάτι αλλαζει vtec γαρ θόρυβος και γκάζι. Η ζελατίνα είναι αποτελεσματική μέχρι τα 90χλμ ( 1.80 )μετά όλα εξαρτωνται απ το κράνος σου.

Κατανάλωση τώρα 2 άτομα 200kg συν τριβαλιτσο Honda με ταχύτητα έως 160χλμ Αθήνα - Κέρκυρα 1,5 τεποζιτο (21 λίτρα το γέμισμα). Επιστροφή Κέρκυρα - Αθήνα 2 άτομα πάλι 1 κεντρική βαλίτσα πίσω ( τις άλλες τις έστειλα με το ΚΤΕΛ λόγο ατυχήματος) ταχύτητα μέχρι 210χλμ (8500σαλ είχε πολύ ακόμα) συνέχεια πάνω από 160χλμ με μερικά μικρά κομμάτια στην Πατρών - Αθηνών με κάτω από 100χλμ κατανάλωση 2 τεποζιτα. Στάση 1 και στις 2 περιπτώσεις. Δεν είναι street αλλά μπαίνει ( δεν κάνω σύγκριση).

Όταν ήταν να την πάρω είδα και το tracer ποιο ακριβό το crossrunner αλλά καμία φορά ότι πληρώνεις παίρνεις πιο ποιοτικό και αξιόπιστο ( είμαι βασικά Hondaκιας ). Η αίσθηση οδήγησης είναι εξαιρετική και δίνει την εντύπωση ότι την ξέρεις χρόνια. Θερμοκρασία από περιοδικά και τεστ που έχω διαβάσει τα ψυγεία έρχονται από τα αγωνιστικά μοντέλα της όπου και να την πας από μποτιλιάρισμα στη Αθήνα ή όπου αλλού δεν ανεβάζει ποτέ πάνω από 3 γραμμές ( μέση). Έχω 7000 χλμ πρόβλημα κανένα ( τα ηλεκτρονικά αν τα χρειάζεσαι παρεμβαίνουν εκεί που πρέπει ( στην 2 σκάλα είναι πιο ευαίσθητο). Στα τεστ είναι στα ίδια σε επιτάχυνση με το tracer και ας έχει 40 κιλά παραπάνω και μερικά άλογα λιγότερα ,μέχρι τα 130 αν δεν κάνω λάθος είναι ένα κλάσμα γρηγορότερο το Honda .

Και σιφτερ που της έβαλα αξίζει! Αν είναι κάτι ρωτά με και αν θυμηθώ κάτι που ξέχασα θα στο γράψω.
Τελευταίο είναι 782cc γιαυτό τα τέλη κυκλοφορίας είναι 50 Ευρ. ( η κλίμακα αλλάζει στα 785 ) και χαμηλότερη ασφάλεια από άλλα κυβικά .
Καλημέρα πιστεύω ότι ήσουνα αναλυτικότατος φίλε με κάλυψες αρκετά.Θέλω να μου πεις την κατανάλωση που έχεις στην κίνηση μέσα στην πόλη μια και τα περισσότερα χλμ εκεί γίνονται .
απο που την πήρες αν σου έκαναν καλή τιμή,από αξεσουάρ τι έχεις βάλει; συντήρηση ,αναλώσιμα κόστη κλπ .πιστεύω ότι εκεί πάνω κάτω είναι με το cbf 1000 που είχα.Ευχαριστώ!!!!!!!
 

moyrlos

Μέλος
Όνομα
βασιλης
Μοτό
vfr 800 x
Είναι ένα μικρό φορουμάκι φίλων με σκουτερ, ένας φίλος πήγε απο SH300 σε Crossruner και επειδή ασχολείται αρκετά και το ψάχνει το θέμα υπάρχουν πολλά νήματα με συζητήσεις πάνω σε αυτό το μοντέλο με χρήσιμες πληροφορίες.

Σου δίνω το link

http://scooter-hellas-forum.forumgreek.com/f3-forum
Ευχαριστώ σύντροχε θα ρίξω μια ματιά
 

must

Μέλος
Όνομα
Άρης
Μοτό
C50,vfr800x crossrunner
Να σου πω ότι δεν έχω μετρήσει χλμ μες την πόλη την επόμενη θα το κάνω. Η αγορά έγινε από σαρακακη 11700 τότε επειδή ήταν η αρχή της εισαγωγής με καθυστέρησαν 3 μήνες λόγο χρώματος έτσι μου έκαναν δώρο μπουφάν δερμάτινο. Αξεσουάρ 2σταν συναγερμό, σιφτερ, εξάτμιση, φτερακι για τις λάσπες. Αργότερα σχάρα και 3βαλιτσο Honda. Κάτι τελευταίο ή θερμοκρασία θα είναι πάντα 3 γραμμές ούτε το χειμώνα πέφτει ούτε το καλοκαίρι ανεβαίνει.
 

moyrlos

Μέλος
Όνομα
βασιλης
Μοτό
vfr 800 x
Να σου πω ότι δεν έχω μετρήσει χλμ μες την πόλη την επόμενη θα το κάνω. Η αγορά έγινε από σαρακακη 11700 τότε επειδή ήταν η αρχή της εισαγωγής με καθυστέρησαν 3 μήνες λόγο χρώματος έτσι μου έκαναν δώρο μπουφάν δερμάτινο. Αξεσουάρ 2σταν συναγερμό, σιφτερ, εξάτμιση, φτερακι για τις λάσπες. Αργότερα σχάρα και 3βαλιτσο Honda. Κάτι τελευταίο ή θερμοκρασία θα είναι πάντα 3 γραμμές ούτε το χειμώνα πέφτει ούτε το καλοκαίρι ανεβαίνει.
καλημέρα και σ ευχαριστώ για τις πληροφορίες
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
:welcome:
 
Top Bottom