Αναζήτηση adventure μεσαίας κατηγορίας

R.E.H

Μέλος
Περιοχή
Νικαια
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
Royal Enfield Himalayan
RE Super Meteor 650
Κάνω καμιά 50άρα 60άρα χλμ πάλι ημερησίως για την νέα δουλειά και η μόνη κίνηση που συναντάω είναι 2-3 λεπτά γύρω από το σπίτι.
Τα χλμ δεν είναι και λίγα και έχω την εντύπωση ότι το 990 είναι πιο ειδικού σκοπού και όχι commuter και ίσως τα διαστήματα σέρβις να είναι πιο συχνά και πιο απαιτητικά από το αδιάφορο versys ....

:friendship:
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Τελευταία επεξεργασία:

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Ωπα φίλε ωπα,άμα είναι να με λεν φτωχοπουστα να πουλήσω, δεν αντέχω τον εξευτελισμό
Γιατί ρε, είναι της μόδας.
 

Doc.DD

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
r 1200gs 07/suzuki dr 350s 92
Γιατί ρε, είναι της μόδας.
Όχι όχι φίλε,έχω εικόνισμα του Αγίου Ανδρέα σπίτι σε πράσινο φόντο, δεν μπορώ τα νέα τρεντς ,να πουλήσουμε, πάω να πάω το 1300 μόλις φτιάξουν τις μπιελες
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Εγώ bmw320is θέλω να μου εξηγήσεις γιατί ξηγιεσαι έτσι και ενώ ο κάτοχος 800gs είναι φτωχός που δεν πήρε το μεγάλο gs αυτός που πήρε 790 δεν είναι φτωχός που δεν πήρε το 1290.

Αφού ξεκινήσαμε να τα λέμε να τα πούμε όλα. Επίσης θέλω να ακούσω για τις συγκινήσεις στο Γκάζι που προσφέρει ένα tenere. Ξέρω είναι πολλά τα άλογα αλλά προσπάθησε να το περιγράψεις με δικά σου λόγια.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Όχι όχι φίλε,έχω εικόνισμα του Αγίου Ανδρέα σπίτι σε πράσινο φόντο, δεν μπορώ τα νέα τρεντς ,να πουλήσουμε, πάω να πάω το 1300 μόλις φτιάξουν τις μπιελες
Ρε μην είσαι κορόιδο. Εγώ που πήρα το 800 είμαι λιμαρης λάτρης bmw που δεν είχα για το μεγάλο. Εσύ που πήρες το tuareg περίμενες με το δάχτυλο στη σκανδάλη να οπλισεις για ένα caponord new 1200 V4 αλλά η aprilia δεν έχει δεησει να το βγάλει.

Εγώ έχω τη ρετσινια του μπατιρη εσύ απλά έχεις αγάπη για την aprilia και κερδίζεις χρόνο. Φερσου εξυπνα και είσαι μπροστά στο παιχνίδι των εντυπώσεων και της καφετέριας.

Άκου bmw o Απριλιανος. Αηδία.
 

KO$74S81

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
. KTM 950 ADV 2004
.TM 250 2T 2010
Γμστα εγω που πήρα δλδ το 950 του 2004,ειμαι αστεγος κοιμάμαι σε χαρτοκουτο κατω από το KΤΜ . Ο καθένας μας παίρνει αυτό που του αρέσει και σύμφωνα με τις ανάγκες του και την οικονομική του δυνατότητα , άλλος γουστάρει bmw, αλλος ktm, αλλος yamaha κ.ο.κ δεν ξέρω τι νόημα εχει να κραζουν καποιοι το 800 ή το 9Χ0, ο άνθρωπος απλά ρώτησε γνώμες, γιατί είναι μεταξυ των δύο...
 
Τελευταία επεξεργασία:

Γιώργος 1

Μέλος
Περιοχή
Καλαμάτα
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
YAMAHA XT 600e 02
BMW R80 GS 88
Γιατί λέτε συνέχεια ότι ο καθένας παίρνει ότι του αρέσει;
Δηλαδή θεωρείται ότι όλοι είναι πλήρως ενημερωμένοι και τα ξέρουν όλα για κάθε μηχανή;
Αν τα ήξεραν όλα, είναι σίγουρο ότι θα διάλεγαν την ίδια μηχανή;
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Γιατί λέτε συνέχεια ότι ο καθένας παίρνει ότι του αρέσει;
Δηλαδή θεωρείται ότι όλοι είναι πλήρως ενημερωμένοι και τα ξέρουν όλα για κάθε μηχανή;
Αν τα ήξεραν όλα, είναι σίγουρο ότι θα διάλεγαν την ίδια μηχανή;
Το γεγονός πως επί σειρά ετών τα cb500X των 8 χιλιάδων και 46 αλογων είναι πρώτα σε πωλήσεις με κάνει να πιστέψω πως ίσως ο κόσμος δεν το ψάχνει και τόσο πολύ η για να μην τους αδικούμε απλά οι περισσότεροι θέλουν ένα απλό αξιόπιστο εργαλείο να κάνουν τη δουλειά τους χωρίς να ενδιαφέρονται για λεπτομέρειες
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Γιατί λέτε συνέχεια ότι ο καθένας παίρνει ότι του αρέσει;
Δηλαδή θεωρείται ότι όλοι είναι πλήρως ενημερωμένοι και τα ξέρουν όλα για κάθε μηχανή;
Αν τα ήξεραν όλα, είναι σίγουρο ότι θα διάλεγαν την ίδια μηχανή;
Εγώ σίγουρα είμαι ένας από εκείνους που αγοράζουν με μοναδικό κριτήριο "να μου αρέσει πολύ"!!!!
Αν δεν μου αρέσει κάτι, και τσάμπα να μου το δώσουν, το έχω "σχολάσει" με τη μια!!!!
 

nickaoua11

Μέλος
Περιοχή
Middle Earth
Όνομα
Nikos
Μοτό
990adve
Γιατί λέτε συνέχεια ότι ο καθένας παίρνει ότι του αρέσει;
Δηλαδή θεωρείται ότι όλοι είναι πλήρως ενημερωμένοι και τα ξέρουν όλα για κάθε μηχανή;
Αν τα ήξεραν όλα, είναι σίγουρο ότι θα διάλεγαν την ίδια μηχανή;
Εγώ δε μιλάω για πλήρη ενημέρωση και γνώση διαφορών και ιδιαιτεροτήτων. Μίλησα απλά το να σου αρέσει κάτι, εμφανισιακά, να σε φτιάχνει όταν το βλέπεις σαν εικόνα ή τουλ να μη σε χαλάει.
 

nickaoua11

Μέλος
Περιοχή
Middle Earth
Όνομα
Nikos
Μοτό
990adve
Το γεγονός πως επί σειρά ετών τα cb500X των 8 χιλιάδων και 46 αλογων είναι πρώτα σε πωλήσεις με κάνει να πιστέψω πως ίσως ο κόσμος δεν το ψάχνει και τόσο πολύ η για να μην τους αδικούμε απλά οι περισσότεροι θέλουν ένα απλό αξιόπιστο εργαλείο να κάνουν τη δουλειά τους χωρίς να ενδιαφέρονται για λεπτομέρειες
και να τους αρέσει! γτ είναι όμορφο μηχανάκι! :p
 

KO$74S81

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
. KTM 950 ADV 2004
.TM 250 2T 2010
Γιατί λέτε συνέχεια ότι ο καθένας παίρνει ότι του αρέσει;
Δηλαδή θεωρείται ότι όλοι είναι πλήρως ενημερωμένοι και τα ξέρουν όλα για κάθε μηχανή;
Αν τα ήξεραν όλα, είναι σίγουρο ότι θα διάλεγαν την ίδια μηχανή;
Γιατί αυτό συμβαίνει... Αγοράζεις κάτι που σου αρέσει έχοντας ή μη κάποιες γνώσεις γύρω από αυτό, δεν νομίζω οτι χρειάζεται να ξέρεις τα πάντα, για να αγοράσεις ένα όχημα, μια μηχανή στην συγκεκριμένη περίπτωση, είναι και θέμα γούστου, αν σου αρέσει ή όχι.
 

g1ann1s

Μέλος
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Kawasaki Versys 650
Η μηχανη με τον αναβάτη ειναι μία πολύ συνθέτη εξίσωση. Η ιδια μηχανη δεν βγάζει σε ολους το ίδιο feedback. Εννοειται δεν βασίζεσαι σε γνώμες τρίτων και μια βολτα δεν αρκει να βγάλεις συμπέρασμα. Θελει συμβίωση και χρονο για να βγει συμπέρασμα.

Το αν κανει για κομιουτερ το 990 το ξερω οτι δεν ειναι αυτος ο προορισμός του. Αλλά είδα πόσο οικονομικά ειναι και τα σέρβις του Ιάπωνα ή τα ανταλλακτικά του για κατι πολυ μικρο που χρειάστηκε να αλλάξω.

Εγω τελικα να παρω δλδ 1250; Για να καταλάβω.. :p ειναι καλο;
 

nickaoua11

Μέλος
Περιοχή
Middle Earth
Όνομα
Nikos
Μοτό
990adve
Η μηχανη με τον αναβάτη ειναι μία πολύ συνθέτη εξίσωση. Η ιδια μηχανη δεν βγάζει σε ολους το ίδιο feedback. Εννοειται δεν βασίζεσαι σε γνώμες τρίτων και μια βολτα δεν αρκει να βγάλεις συμπέρασμα. Θελει συμβίωση και χρονο για να βγει συμπέρασμα.

Το αν κανει για κομιουτερ το 990 το ξερω οτι δεν ειναι αυτος ο προορισμός του. Αλλά είδα πόσο οικονομικά ειναι και τα σέρβις του Ιάπωνα ή τα ανταλλακτικά του για κατι πολυ μικρο που χρειάστηκε να αλλάξω.

Εγω τελικα να παρω δλδ 1250; Για να καταλάβω.. :p ειναι καλο;
Αμα πηγαίνεις πλατεία κολονάκι για καφέ η καλύτερη επιλογή!
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Η μηχανη με τον αναβάτη ειναι μία πολύ συνθέτη εξίσωση. Η ιδια μηχανη δεν βγάζει σε ολους το ίδιο feedback. Εννοειται δεν βασίζεσαι σε γνώμες τρίτων και μια βολτα δεν αρκει να βγάλεις συμπέρασμα. Θελει συμβίωση και χρονο για να βγει συμπέρασμα.

Το αν κανει για κομιουτερ το 990 το ξερω οτι δεν ειναι αυτος ο προορισμός του. Αλλά είδα πόσο οικονομικά ειναι και τα σέρβις του Ιάπωνα ή τα ανταλλακτικά του για κατι πολυ μικρο που χρειάστηκε να αλλάξω.

Εγω τελικα να παρω δλδ 1250; Για να καταλάβω.. :p ειναι καλο;
Αμα εχεις τα λεφτά δεν τίθεται θέμα. Και σκουτερ 125 να χρειαζόσουνα 1250 έπρεπε να πάρεις εφόσον μπορείς. Είναι θέμα status (όχι το παγωτό)
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Η μηχανη με τον αναβάτη ειναι μία πολύ συνθέτη εξίσωση. Η ιδια μηχανη δεν βγάζει σε ολους το ίδιο feedback. Εννοειται δεν βασίζεσαι σε γνώμες τρίτων και μια βολτα δεν αρκει να βγάλεις συμπέρασμα. Θελει συμβίωση και χρονο για να βγει συμπέρασμα.

Το αν κανει για κομιουτερ το 990 το ξερω οτι δεν ειναι αυτος ο προορισμός του. Αλλά είδα πόσο οικονομικά ειναι και τα σέρβις του Ιάπωνα ή τα ανταλλακτικά του για κατι πολυ μικρο που χρειάστηκε να αλλάξω.

Εγω τελικα να παρω δλδ 1250; Για να καταλάβω.. :p ειναι καλο;
Εδώ που έχεις μπλέξει σε βλέπω να μένεις με το versys... :roflmao:
Πες μου να κατεβάσω την αγγελία αν είναι...:ha
 

g1ann1s

Μέλος
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Kawasaki Versys 650
Εδώ που έχεις μπλέξει σε βλέπω να μένεις με το versys... :roflmao:
Πες μου να κατεβάσω την αγγελία αν είναι...:ha
1250 Νοου… οταν φτασω σε ηλικια να το παρω κατ´αρχην θα βγαινει το 1850 τσιες.. ειπαμε να κανουμε μια πλακα.
Στα ματια μου παντως μια πρόταση 1200 ή 1250 τζιες στην αναζητηση που κανω ειναι το ίδιο σχετική με το να μου προτείνει καποιος 1250RT ή Honda ADV 350..
 
Top Bottom