Αναζητηση ασφαλτινου ελαστικου KTM ADV 950/990 ——21-18

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Ανακινω αυτο το θεμα να ρωτησω το εξης: εχει βγαλει κανεις με το μαμισιο πισω Pirelli MT90 A/T περισοτερα απο 7000χμ που αναφερει ο Κωστας @gaslion? Κωστα, στα 7000χμ εχει τετραγωνισει φυσικα αλλα εχει ακομη καποιο πελμα ή ειναι σλικ στο κεντρο? Φανταζομαι οτι το μπροστινο βγαζει σχεδον 20000χμ, σωστα?
 
Τελευταία επεξεργασία:

Nick_990

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο κρητης
Όνομα
Νικος
Μοτό
KTM 990R
Ανακινω αυτο το θεμα να ρωτησω το εξης: εχει βγαλει κανεις με το μαμισιο πισω Pirelli MT90 A/T περισοτερα απο 7000χμ που αναφερει ο Κωστας @gaslion? Κωστα, στα 7000χμ εχει τετραγωνισει φυσικα αλλα εχει ακομη καποιο πελμα ή ειναι σλικ στο κεντρο? Φανταζομαι οτι το μπροστινο βγαζει 20000χμ, σωστα?
Να ξεκαθαρίσουμε κάτι, 7-9000 βγάζει επειδη είμαστε άρρωστοι!!!!!!
ξέρω άνθρωπο που έχει βγάλει και πάνω απο 15.000,ξέρω και εμένα που εχω τώρα 2000 και εχω περάσει τη μέση της ζωής του πίσω μου ελαστικού... το μπροστινό καλά κρατεί πάντως!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Αρα λοιπον αν πουμε 9-10000χμ με σχετικα σκληρουτσικη χρηση (οχι μονιμα καγκουριες :rolleyes:), μιλαμε για 1 μπροστινο / 2 πισω για 20000χμ. Ακριβως την ιδια χρηση κανω στο Τρανσαλπ μου με Σαχαρα, καθως πιο ασφαλτινα λαστιχα χαλανε τον διττο on-off χαρακτηρα του - το ιδιο και στο 990 :ok:
 

gaslion

Μέλος
Όνομα
Κωνταντίνος
Μοτό
Ducati Multistada 1200 Enduro
TTR 250 Raid
Τελείωσα 2 ζευγάρια στα 7000 km χωρίς να τετραγωνίσουν (σε λογικά πλαίσια), απλά τα έφαγα....

Έγιναν σλικ στο κέντρο...

Τελείωσαν μαζί και το μπροστά και το πίσω και στα 2 ζευγάρια....

Συμφωνώ με @Nick_990 περί αρρώστιας.... Δεν το πήγαινα σιγά....

Τώρα στο τρίτο ζευγάρι πραγματικά συγκρατούμαι στο γκάζι μπας και βγάλω παραπάνω....

Έκανα 500άρες ασφάλτινες και το πρωί με το βράδυ που τελείωνε η βόλτα έβλεπα διαφορά...

Γιάννενα, η 500άρα, αν θες, (και εγώ ήθελα) είναι όλο στροφές...Δεν είναι όπως στην Αθήνα που βολτάραμε και τα 200-250 ήταν Εθνική μέχρι να βρούμε κάτι ενδιαφέρον....

Τώρα αν κάποιος το οδηγεί χωρίς ξεσπάσματα δεν αμφιβάλλω, μπορεί να βγάλει και τα διπλάσια.
 
Τελευταία επεξεργασία:

stamktm

Περιηγητής
Περιοχή
Παράκοιλα / Λέσβος - Αθήνα
Όνομα
Σταμάτης
Μοτό
ktm 950 adv
Ανακινω αυτο το θεμα να ρωτησω το εξης: εχει βγαλει κανεις με το μαμισιο πισω Pirelli MT90 A/T περισοτερα απο 7000χμ που αναφερει ο Κωστας @gaslion? Κωστα, στα 7000χμ εχει τετραγωνισει φυσικα αλλα εχει ακομη καποιο πελμα ή ειναι σλικ στο κεντρο? Φανταζομαι οτι το μπροστινο βγαζει σχεδον 20000χμ, σωστα?
Ποια 7000 εσεις θα με τρελανετε :eek:. πως οδηγειτε???,:D.Ναι εγω,μονο αυτο βαζω,το πισω πανω απο 15000 χωρις καγκουριες,και σε ταξιδια,το μπροστινο γυρω στις 22000.
Μονο για ασφαλτο το ξεκαθαριζω,για χωμα υπαρχουν αλλα τον χειμωνα!
 
Τελευταία επεξεργασία:

stamktm

Περιηγητής
Περιοχή
Παράκοιλα / Λέσβος - Αθήνα
Όνομα
Σταμάτης
Μοτό
ktm 950 adv
Τελείωσα 2 ζευγάρια στα 7000 km χωρίς να τετραγωνίσουν (σε λογικά πλαίσια), απλά τα έφαγα....

Έγιναν σλικ στο κέντρο...

Τελείωσαν μαζί και το μπροστά και το πίσω και στα 2 ζευγάρια....

Συμφωνώ με @Nick_990 περί αρρώστιας.... Δεν το πήγαινα σιγά....

Τώρα στο τρίτο ζευγάρι πραγματικά συγκρατούμαι στο γκάζι μπας και βγάλω παραπάνω....

Έκανα 500άρες ασφάλτινες και το πρωί με το βράδυ που τελείωνε η βόλτα έβλεπα διαφορά...

Γιάννενα, η 500άρα, αν θες, (και εγώ ήθελα) είναι όλο στροφές...Δεν είναι όπως στην Αθήνα που βολτάραμε και τα 200-250 ήταν Εθνική μέχρι να βρούμε κάτι ενδιαφέρον....

Τώρα αν κάποιος το οδηγεί χωρίς ξεσπάσματα δεν αμφιβάλλω, μπορεί να βγάλει και τα διπλάσια.
εσυ αγορι μου εισαι γνωστος γκαζοφονιας δεν πιανεται η απαντηση σου :friend:
 

stamktm

Περιηγητής
Περιοχή
Παράκοιλα / Λέσβος - Αθήνα
Όνομα
Σταμάτης
Μοτό
ktm 950 adv
Να ξεκαθαρίσουμε κάτι, 7-9000 βγάζει επειδη είμαστε άρρωστοι!!!!!!
ξέρω άνθρωπο που έχει βγάλει και πάνω απο 15.000,ξέρω και εμένα που εχω τώρα 2000 και εχω περάσει τη μέση της ζωής του πίσω μου ελαστικού... το μπροστινό καλά κρατεί πάντως!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Σωστος!;)
 

Nick_990

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο κρητης
Όνομα
Νικος
Μοτό
KTM 990R
εσυ αγορι μου εισαι γνωστος γκαζοφονιας δεν πιανεται η απαντηση σου :friend:
Ρε θείο( :p :p :p ) στην ηλικία μου αν βγάλω 15.000+++ με το πίσω λάστιχο με αυτό το μηχανάκι θα πρέπει να εχω πολύ σοβαρό πρόβλημα :p
Χαχαχαχαχαχαχα το φυσιολογικό ειναι τα 7000 για μένα :p χαχαχα


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

stamktm

Περιηγητής
Περιοχή
Παράκοιλα / Λέσβος - Αθήνα
Όνομα
Σταμάτης
Μοτό
ktm 950 adv
Ρε θείο( :p :p :p ) στην ηλικία μου αν βγάλω 15.000+++ με το πίσω λάστιχο με αυτό το μηχανάκι θα πρέπει να εχω πολύ σοβαρό πρόβλημα :p
Χαχαχαχαχαχαχα το φυσιολογικό ειναι τα 7000 για μένα :p χαχαχα


Sent from my iPhone using Tapatalk
Αλλος γκαζοφονιας.....δεν οδηγεις παπακι μικρε ηρεμησε :p:p:D:D
 

Greg Ø

Μέλος
Όνομα
Γρηγόρης
Μοτό
KTM 990 Adventure '07
Ποια 7000 εσεις θα με τρελανετε :eek:. πως οδηγειτε???,:D.Ναι εγω,μονο αυτο βαζω,το πισω πανω απο 15000 χωρις καγκουριες,και σε ταξιδια,το μπροστινο γυρω στις 22000.
Μονο για ασφαλτο το ξεκαθαριζω,για χωμα υπαρχουν αλλα τον χειμωνα!
Εμ, εγώ σου είπα ότι αυτά τα μικρά είναι διαόλια!! :D

Κι εμένα πιστεύω κοντά στα 12.000 - 15.000 μπορεί να μου βγάζει το pirelli, αν δε μου σκάει κάθε τρεις και λίγο.
 
Top Bottom