"Αναζωογόνηση" Africa Twin XRV 650

commander

Μέλος
Περιοχή
Β.Π
Όνομα
θεολογος
Μοτό
1150adv desierto 3
AFRICA TWIN 650 88 Paris Dakar
Τα αυτοκόλλητα τα πήρα και εγώ 58 € από Ιταλία. Πριν τα βάλω στην μηχανή, τα έδωσα σε φίλο που έχει επαγγελματικό σκάνερ, τα σκανάρισε και θα τα έχω σε αρχείο αν κάποια στιγμή χρειαστούν σε εμένα ή σε άλλον με κόστος μόνο τις μεμβράνες (δεν ξέρω πόσο μπορεί να είναι αυτό).
Για κάνε μια ερώτηση να μας πει πόσο θα κανουν Πανο! !!
 

Africaptan

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο
Όνομα
Μανωλης
Μοτό
Africa
Ίσως να είναι ίδιο με του πρώτου 750. Του δεύτερου ('93 - ) δεν είναι. Μήπως γνωρίζουν υπόλοιποι κάτοχοι;

Εγω ξερω οτι RD03 και RD04, ειναι τα ιδια, και οι μονες τους διαφορες (εκτος κινητηρα εννοειτε) ειναι το μονο/διπλο δισκοφρενο. Αρα τα σφουγγαρια (σφουγγαρια ειναι τα μαμημενα...)ειναι τα ιδια.
 
Περιοχή
ΚΑΒΑΛΑ
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
XRV 650 - XRV 750 - Varadero - VFR 800 - CB 750 F Bol d' Or
Σωστά. Μετά από σχετική αναζήτηση στα parts lists έχουν τους ίδιους κωδικούς. Οπότε ψάχνω το δεξί σφουγγάρι (στο μεταξύ βρήκα καινούργιο στην ζελατίνα της Χόντα το αριστερό) από RD 03/04.
 
Περιοχή
Νικήτη- Χαλκιδικη
Όνομα
στεργιοςςςςς
Μοτό
ktm lc4 640 adv.
Σωστά. Μετά από σχετική αναζήτηση στα parts lists έχουν τους ίδιους κωδικούς. Οπότε ψάχνω το δεξί σφουγγάρι (στο μεταξύ βρήκα καινούργιο στην ζελατίνα της Χόντα το αριστερό) από RD 03/04.
βρηκα σε 2 σαϊτ το δεξι σφουγγαρακι αλλα η τιμη χωρις εξοδα αποστολης ειναι στις 30 λιρες αγγλιας (αουτς)... μηπως να εβρησκες το ιδιο υλικο και να εκοβες εσυ το σφουγγαρι??? :thinking:
 
Περιοχή
ΚΑΒΑΛΑ
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
XRV 650 - XRV 750 - Varadero - VFR 800 - CB 750 F Bol d' Or
βρηκα σε 2 σαϊτ το δεξι σφουγγαρακι αλλα η τιμη χωρις εξοδα αποστολης ειναι στις 30 λιρες αγγλιας (αουτς)... μηπως να εβρησκες το ιδιο υλικο και να εκοβες εσυ το σφουγγαρι??? :thinking:
Άουτς αλλά............ για δώσε τα λινκ.
 

StratosXRV

Μέλος
Όνομα
Stratos
Μοτό
Africa Twin 750
Αν δεν κανω λαθος τα αυτοκολλητα της Rothmans τα εχω εγω σε αρχειο cdr.....ανοιγμα αρχειου με coreldrow η καποιο αναλογο προγραμμα.Πολυ ευχαριστως οποιος τα θελει να του τα στειλω...ειναι του nxr750 Parisdakar
και για να μην γινει παρεξηγηση μιλαω για αυτα τις φωτο αυτες.
 
Τελευταία επεξεργασία:

commander

Μέλος
Περιοχή
Β.Π
Όνομα
θεολογος
Μοτό
1150adv desierto 3
AFRICA TWIN 650 88 Paris Dakar
Αν δεν κανω λαθος τα αυτοκολλητα της Rothmans τα εχω εγω σε αρχειο cdr.....ανοιγμα αρχειου με coreldrow η καποιο αναλογο προγραμμα.Πολυ ευχαριστως οποιος τα θελει να του τα στειλω...ειναι του nxr750 Parisdakar
και για να μην γινει παρεξηγηση μιλαω για αυτα τις φωτο αυτες.
Στρατε τα θέλω .....πως μπορώ να τα έχω και με τη κόστος.
 
Περιοχή
ΚΑΒΑΛΑ
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
XRV 650 - XRV 750 - Varadero - VFR 800 - CB 750 F Bol d' Or
Τα αυτοκόλλητα τα πήρα και εγώ 58 € από Ιταλία. Πριν τα βάλω στην μηχανή, τα έδωσα σε φίλο που έχει επαγγελματικό σκάνερ, τα σκανάρισε και θα τα έχω σε αρχείο αν κάποια στιγμή χρειαστούν σε εμένα ή σε άλλον με κόστος μόνο τις μεμβράνες (δεν ξέρω πόσο μπορεί να είναι αυτό).
Για κάνε μια ερώτηση να μας πει πόσο θα κανουν Πανο! !!
Δυστυχώς το φιλμ που έχουν επάνω τα αυτοκόλλητα για την ασφαλή μεταφορά και αποθήκευση μέχρι την χρήση τους, καθιστά αδύνατο το σωστό και ποιοτικό σκανάρισμα. Θα προσπαθήσω να το κάνω σωστά όταν έρθει η ώρα της τοποθέτησης. Σορρυ.
 

commander

Μέλος
Περιοχή
Β.Π
Όνομα
θεολογος
Μοτό
1150adv desierto 3
AFRICA TWIN 650 88 Paris Dakar
Δυστυχώς το φιλμ που έχουν επάνω τα αυτοκόλλητα για την ασφαλή μεταφορά και αποθήκευση μέχρι την χρήση τους, καθιστά αδύνατο το σωστό και ποιοτικό σκανάρισμα. Θα προσπαθήσω να το κάνω σωστά όταν έρθει η ώρα της τοποθέτησης. Σορρυ.
Οκ πανο!!!!
 

StratosXRV

Μέλος
Όνομα
Stratos
Μοτό
Africa Twin 750
Φιλε commander το μονο που δεν με ενδιαφερει ειναι το κοστος...με ενα mail σου στελνω το αρχειο και τα βγαζεις εσυ....και οποιος αλλος θελει πολυ ευχαριστως...
Αυριο φευγω για διακοπες και γυρναω σε 5 μερες....αν θελεις και δεις το μυνημα σου τα στελνω αποψε
 

commander

Μέλος
Περιοχή
Β.Π
Όνομα
θεολογος
Μοτό
1150adv desierto 3
AFRICA TWIN 650 88 Paris Dakar
Φιλε commander το μονο που δεν με ενδιαφερει ειναι το κοστος...με ενα mail σου στελνω το αρχειο και τα βγαζεις εσυ....και οποιος αλλος θελει πολυ ευχαριστως...
Αυριο φευγω για διακοπες και γυρναω σε 5 μερες....αν θελεις και δεις το μυνημα σου τα στελνω αποψε
Το mail είναι teosteffanidis@gmail.com
Σε ευχαριστώ.
 
Περιοχή
ΚΑΒΑΛΑ
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
XRV 650 - XRV 750 - Varadero - VFR 800 - CB 750 F Bol d' Or
Και επιτέλους το μηχανάκι είναι έτοιμο...................



Μετά από πολύ περισσότερο χρόνο από όσο υπολόγιζα (και λίγο παραπάνω μαρούλι από το προβλεπόμενο), το τελικό αποτέλεσμα με ενθουσίασε:





 
Τελευταία επεξεργασία:

commander

Μέλος
Περιοχή
Β.Π
Όνομα
θεολογος
Μοτό
1150adv desierto 3
AFRICA TWIN 650 88 Paris Dakar
Άψογα ......καλοταξιδι και πάντα όρθια.
 
Περιοχή
ΚΑΒΑΛΑ
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
XRV 650 - XRV 750 - Varadero - VFR 800 - CB 750 F Bol d' Or
Μένουν τώρα κάτι ψιλοπραγματάκια:

Γνήσιοι καθρέφτες και αντίβαρα
Οι τάπες που κλείνουν την άκρη της σχάρας
Τα Ricy Cross κάγκελα (που βρέθηκαν και έρχονται από την Ιταλία)
 
Top Bottom