ΑdvtrOFFy 2023...the ADVstory

ChristosGR

Σκουριασμένο Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
V-Strom 800 DE - Husaberg FE-390
Λιγη υπομονη!! ερχονται και τα βιδεα!!
Μην ξεχάσεις το βίντεο του ντεμεκ μηχανικού, με την αλυσίδα.
. Έχω και τίτλο.

Αdv ride:"Πώς να βάλετε το σωβρακο πάνω απ το παντελόνι" . :ha
 
Τελευταία επεξεργασία:

2wheeler

Μέλος
Όνομα
Τασος
Μοτό
F800GS, RSV MILLE
Η βόλτα τελείωσε η έτσι νομίζαμε με καφεδάκι στα Καλάβρυτα.
Μαζί με τον Νικόλα NikosRE φίλε χάρηκα ειλικρινά.
Σε έβλεπα αλλά πρώτη φορά σε έζησα και είσαι τυπάς.
Σταμάτη b2bstam που είναι τιμοναρας κ επίσης τυπάς, χάρηκα που τα ξανά είπαμε φίλε .
Κ τον καπετάνιο μας Aldebaran που κ για αυτόν μπορώ να πω μόνο τα καλύτερα επισης.




Στάλθηκε από το M2010J19SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ψεματα!! Ειναι ολα ψεματα!!!
 

dodos

Μέλος
Όνομα
Apostolis
Μοτό
Triumph tiger 1050 / Kawasaki klx 250
Kymco agility 150
Παίδες όλα ήταν τέλεια!!
Πολλά μπράβο για όλα ,την οργάνωση,το μέρος ,τις διαδρομές!!
Να είμαστε καλά να βολταρουμε και να ανταμώνουμε με κάθε ευκαιρία και σε τέτοιες παρέες !!
Μερικές φωτό κ από εμένα !

Παρασκευή

Στάλθηκε από το SM-A725F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
@ΛΕΩΝΙΔΑΣ ευχαριστούμε για τις φωτογραφιες. Ανέλαβες πάλι ΚΑΙ τη δουλειά του φωτογράφου και το αποτέλεσμα είναι τέλειο.
Μητσαρα εις το επανιδείν φίλε .
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Όπως πάντα έτσι και αυτήν τη χρονιά ήταν πολύ όμορφα και αυτό το νιώθεις με σιγουριά την επόμενη ημέρα! Για το συναίσθημα αυτό συμβάλλουν πολλά πράγματα αλλά κυρίως ότι πλέον το AdvtrOFFy έχει πάρει τον χαρακτήρα της συνάντησης ανθρώπων που βρισκόμαστε όλοι μαζί με θετική προδιάθεση κι έτσι όλο αυτό το event ξεκινάει και ολοκληρώνεται με χαμόγελα. Ευχαριστούμε τους ανθρώπους που το έτρεξαν και έγιναν η αιτία να υπάρξει για άλλη μια χρονιά. Νομίζω πως πλέον πραγματικά έχει αποκτήσει χαρακτήρα θεσμού.

Λεό ΛΕΩΝΙΔΑΣ. σε ευχαριστούμε για το χρόνο και τον κόπο που αφιέρωσες για να μας φωτογραφήσεις. Το ίδιο ισχύει και για όσους άλλους ασχολήθηκαν επίσης με τη φωτογραφία καθώς τέτοια event χωρίς τη φωτογραφία δεν μπορούν να υπάρξουν.

Η τυρκουαζό-κόκκινη ομάδα μας φέτος είχε νέα μέλη με εναλλαγές από μέρα σε μέρα και από ασφάλτινη σε χωμάτινη.
Θα ξεκινήσω από τις κυρίες: Την Blacky που έχουμε γνωριστεί σε διαφορετικά τερέν (τα δικά της τερέν). Εξαιρετικά ευχάριστη αποκάλυψη ήταν η Eirini που ενσωματώθηκε 100% στην ομάδα μας και πραγματικά έγινε και θα μείνει κομμάτι της παρέας μας. Τέλος ο χαμογελαστός tasosdr με το πανέμορφο 630 του και την πάντα χαμογελαστή διάθεση του.





Πολλά τα ευτράπελα που γέννησαν γέλιο και ευτυχώς κανένα που να μας σκοτείνιασε. Υπάρχουν πραγματικά δεκάδες πρόσωπα τα οποία χαίρομαι όταν συναντώ και λυπάμαι που δε μας φτάνει ο χρόνος να πούμε περισσότερα και να γνωριστούμε ακόμη καλύτερα και θέλω να ευχαριστήσω όλους όσους με πλησίασαν και μου έσφιξαν το χέρι ή είπαν μια ζεστή κουβέντα.

Αυτοί με τα CRF250/300L κοντεύουν να γίνουν πανδημία. Του χρόνου η σκηνή μου θα στηθεί δεκάδες μέτρα μακριά από του konkost . Πρέπει να άκουσα ιστορίες για φέρινγκ-βάσεις-αναρτήσεις-κτλ καμιά 25αριά φορές, οι οποίες αφηγήσεις ξεκινούσαν περίπου στις 06:45 το πρωί... Έλεος!

Τέλος να πω κάτι που πέρασε στα ψιλά γράμματα. Ταυτοχρόνως με το AdvtrOFFy 2023, είχαμε Πανελλήνια Συνάντηση τα WR250R, είμασταν και τα τρία (3) εκεί.
 
Τελευταία επεξεργασία:

dodos

Μέλος
Όνομα
Apostolis
Μοτό
Triumph tiger 1050 / Kawasaki klx 250
Kymco agility 150
Και της επιστροφής σήμερα Δευτέρα......το επιμηκύναμε λίγο.....το trOFFy,αν και σήμερα ήταν ONy

Πάντα τέτοια!!


Στάλθηκε από το SM-A725F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Όπως πάντα έτσι και αυτήν τη χρονιά ήταν πολύ όμορφα και αυτό το νιώθεις με σιγουριά την επόμενη ημέρα! Για το συναίσθημα αυτό συμβάλλουν πολλά πράγματα αλλά κυρίως ότι πλέον το AdvtrOFFy έχει πάρει τον χαρακτήρα της συνάντησης ανθρώπων που βρισκόμαστε όλοι μαζί με θετική προδιάθεση κι έτσι όλο αυτό το event ξεκινάει και ολοκληρώνεται με χαμόγελα. Ευχαριστούμε τους ανθρώπους που το έτρεξαν και έγιναν η αιτία να υπάρξει για άλλη μια χρονιά. Νομίζω πως πλέον πραγματικά έχει αποκτήσει χαρακτήρα θεσμού.

Λεό ΛΕΩΝΙΔΑΣ. σε ευχαριστούμε για το χρόνο και τον κόπο που αφιέρωσες για να μας φωτογραφήσεις. Το ίδιο ισχύει και για όσους άλλους ασχολήθηκαν επίσης με τη φωτογραφία καθώς τέτοια event χωρίς τη φωτογραφία δεν μπορούν να υπάρξουν.

Η τυρκουαζό-κόκκινη ομάδα μας φέτος είχε νέα μέλη με εναλλαγές από μέρα σε μέρα, από ασφάλτινη σε χωμάτινη. Θα ξεκινήσω από τις κυρίες, την Blacky που είχαμε γνωριστεί νωρίτερα σε διαφορετικά τερέν (τα δικά της τερέν). Εξαιρετικά ευχάριστη αποκάλυψη ήταν η Eirini που ενσωματώθηκε 100% στην ομάδα μας και πραγματικά έγινε και θα μείνει κομμάτι της παρέας μας. Τέλος ο χαμογελαστός tasosdr με το πανέμορφο 630 του και την πάντα χαμογελαστή διάθεση του.





Πολλά τα ευτράπελα που γέννησαν γέλιο και ευτυχώς κανένα που να μας σκοτείνιασε. Υπάρχουν πραγματικά δεκάδες πρόσωπα τα οποία χαίρομαι όταν συναντώ και λυπάμαι που δε μας φτάνει ο χρόνος να πούμε περισσότερα και να γνωριστούμε ακόμη καλύτερα και θέλω να ευχαριστήσω όλους όσους με πλησίασαν και μου έσφιξαν το χέρι ή είπαν μια ζεστή κουβέντα.

Αυτοί με τα CRF250/300L κοντεύουν να γίνουν πανδημία. Του χρόνου η σκηνή μου θα στηθεί δεκάδες μέτρα μακριά από του konkost . Πρέπει να άκουσα ιστορίες για φέρινγκ-βάσεις-αναρτήσεις-κτλ καμιά 25αριά φορές, οι οποίες αφηγήσεις ξεκινούσαν περίπου στις 06:45 το πρωί... Έλεος!

Τέλος να πω κάτι που πέρασε στα ψιλά γράμματα. Ταυτοχρόνως με το AdvtrOFFy 2023, είχαμε Πανελλήνια Συνάντηση τα WR250R, είμασταν και τα τρία (3) εκεί.
Και εγώ που δεν ήμουν δίπλα στην σκηνή του konkost τα ακουσα αυτά τα ομορφα που έλεγε για το crf.....σαν τις γριές έλεγε τα ίδια και τα ίδια
Είναι ερωτευμένος και φαινεται
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Ήταν όλα πολύ ωραία!
Λόγω της απόστασης και της επιστροφής οπωσδήποτε την Κυριακή το πλάνο ήταν να κατέβουμε ασφάλτινα να κάνουμε την βόλτα του Σαββάτου και να επιστρέψουμε την Κυριακή.
Συν το γεγονός ότι η παρέα μου ήταν αντιρρησίας εθνικών οδών και διοδίων και θα μας πήγαινε αρκετά πίσω σε χρόνο.
Επιλέχθηκε η διαδρομή απο Κέδρο προς Ρεντίνα, Φουρνά, και μετά απο πληροφορίες οτι ο δρόμος απο Αγ. Τριάδα προς το χιονοδρομικό στο Βελούχι μάλλον δεν είχε ανοίξει φυσικά εμείς ανεβήκαμε και η διαδρομή είναι απλά υπέροχη!
Αρκετοί δε με ρώτησαν τι δουλειά είχα στον Μπάρο...!:roflmao:










Μέσα στο τούνελ του χιονοδρομικού το χιόνι ήταν πάνω απο δυο μέτρα και για απόσταση μεγαλύτερη των 150-200 μέτρων πράγμα φυσικά που δημιούργησε ο αέρας.


Απο 'κει τραβήξαμε προς Καρπενήσι, Προυσό, Θέρμο, Ναύπακτο όπου συναντηθήκαμε με τον Νικόλα NikosRE και τον Σταμάτη b2bstam και θα συνεχίζαμε μαζί το υπόλοιπο ταξίδι.










 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Και εγώ που δεν ήμουν δίπλα στην σκηνή του konkost τα ακουσα αυτά τα ομορφα που έλεγε για το crf.....σαν τις γριές έλεγε τα ίδια και τα ίδια
Είναι ερωτευμένος και φαινεται
Από του χρόνου πρέπει να καθιερώσουμε μια ομαδική φωτογραφία όλων των μοτοσυκλετών συγκεντρωμένες μαζί.
Να χαζεύουμε το μέγεθος και την ομορφιά αυτής της παλέτας χρωμάτων.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Από του χρόνου πρέπει να καθιερώσουμε μια ομαδική φωτογραφία όλων των μοτοσυκλετών συγκεντρωμένες μαζί.
Να χαζεύουμε το μέγεθος και την ομορφιά αυτής της παλέτας χρωμάτων.
Αυτα θα τα συντονισετε με τον "σημαιάκια" tc-drift ....εγώ είμαι "μπαχαλακιας"..
Αλλά θα βγάλω φωτο:)
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Αυτα θα τα συντονισετε με τον "σημαιάκια" tc-drift ....εγώ είμαι "μπαχαλακιας"..
Αλλά θα βγάλω φωτο:)




Στάλθηκε από το Nokia 8.1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Όμορφη πολύχρωμη ατμόσφαιρα στο camp...!








και ο χώρος που θα μας φιλοξενούσε για δυο μέρες μαζί και με τον Τάσο 2wheeler
Χλίδα λέμε...!
 
Top Bottom