ΑdvtrOFFy 2023...the ADVstory

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Σας ευχαριστω ολους για την καλη παρεα Οσους γνωριζα και οσους γνωρισα

Επισης εχω να δηλωσω οτι το τσιπουρο των Σαλαμινιωτων ηταν δυναμιτης!
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Σας ευχαριστω ολους για την καλη παρεα Οσους γνωριζα και οσους γνωρισα

Επισης εχω να δηλωσω οτι το τσιπουρο των Σαλαμινιωτων ηταν δυναμιτης!
Ναι....και γράψε καμμία εντύπωση για το crf γιατί δεν το εμπεδωσαμε:friend:

Μπράβο για τις φωτο
 
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
Εγώ πάντως τον είδα ικανοποιημένο.



Στάλθηκε από το mars μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ναι κ εγώ έτσι τον βλέπω,για αυτό τέρμα το Κόκκινη οργή , από σήμερα να γράφει ως κινέζικη οργή.
 
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
Εγώ κρατάω μια κουβέντα που άκουσα απο κάποιον, νομίζω τον Doc.DD, οτι το φόρουμ έχει ΚΑΛΑ ΠΑΙΔΙΑ, προσωπικά για μένα αυτό τα λέει όλα.

Στο τέλος της μέρας δε μετράνε ούτε μηχανάκια ούτε άλογα ούτε τίποτα, παρά μόνο ποιοι είναι δίπλα σου....άντε και πόσο τσίπουρο έχει το τραπέζι.

Με συνεπήρε η χαρά της οδήγησης και δεν έβγαλα όσες φωτογραφίες υπολόγιζα επομένως το υλικό από εμένα είναι λίγο.

ΛΕΩΝΙΔΑΣ.


Κόκκινη οργή


Dουαν


Dουαν & dodos



b2bstam



LARRY (σου πάνε τα ΚΤΜ)



NikosRE



thenos



Στάλθηκε από το mars μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ζωγραφίζεις με τον φακό δώσε μας λίγο παραπάνω από το χρόνο σου την επόμενη φορά καπτεν μας.
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Ναι....και γράψε καμμία εντύπωση για το crf γιατί δεν το εμπεδωσαμε:friend:

Μπράβο για τις φωτο
Και τι να εκανα ο ερμος; Να αφησω τον κοσμο στην αγνοια; Αφου αυτοι με ρωτουσαν, να μην απαντουσα; ...Αγενεια! :roflmao:
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Το βράδυ του Σαββάτου ήταν πολύ φασαριόζικο μιας και η παρέα στο τελευταίο τραπέζι που έμεινε δεν σταμάτησε να γελά...
Και κάποιος κύριος που βγήκε να μας μαζέψει με συνοπτικές διαδικασίες έμεινε μαζί μας...:roflmao:
kordix και NikosRE δώσαν ρεσιτάλ με τραγούδι και τρελές ατάκες!
Στο ίδιο τραπέζι μαζί ήταν και ο Σπύρος endtourista, o labros, ο Κώστας D347H81, ο κουρέας (Χρήστος), ο Παναγιώτης, η αφεντιά μου, ο Σταμάτης b2bstam με την Μαρία, ο Γιάννης Aldebaran ο φωτογράφος του τριημέρου ΛΕΩΝΙΔΑΣ. νομίζω και ο Διαμαντής? Diam και για λίγο ο καναλάρχης 2wheeler Τάσος.
Κατά τις 01:15 το πρωί εμφανίστηκε και ο konkost...
Βγαίνει τις μεγάλες ώρες βλέπεις...:secret:
Και πάνω στη συζήτηση για την εύρεση λύσης για το μηχανάκι του κουρέα που έμεινε μάλλον απο μίζα για το τι θα κάνουμε, ακριβώς την ώρα που φεύγει αυτός απο το τραπέζι για ξεκούραση γυρίζει ο Κώστας kordix και με τελείως φυσικό ύφος του φωνάζει δυνατά...
"Και που σαι...
Στις 09.00 πατάμε μίζα...":roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao:

 

thanosxrv

Μέλος
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Θάνος
Μοτό
Honda xrv 750 Africa twin
Να ευχαριστήσω και γω με την σειρά μου τα παιδιά που έτρεξαν για να στηθεί αυτήν η όμορφη γιορτή, τα παιδιά για τις φωτογραφίες που μας έβγαλαν (χαρά στο κουράγιο σας...αυτό που κάνετε το βλέπω απίστευτα κουραστικό) και τέλος όλους όσους ήσασταν εκεί για το υπέροχο τριήμερο που μου χαρίσατε!


Στάλθηκε από το SM-A530F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Georgecibix

Μέλος
Περιοχή
Κρήτη
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
Yamaha Tenere 700 2022
Χάρμα οφθαλμών!! Τα τοπία, εσείς , τα μηχανάκια, όλα!!!
Το Σπύρο (enkefalos) δε βλέπω και ανησυχώ, δεν ήρθε ή δεν τον φτάνατε? :p
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Χάρμα οφθαλμών!! Τα τοπία, εσείς , τα μηχανάκια, όλα!!!
Το Σπύρο (enkefalos) δε βλέπω και ανησυχώ, δεν ήρθε ή δεν τον φτάνατε? :p
Δεν ανέβηκε τελικά λόγω του ότι δεν τη παλεύει σε κατάστρωμα διότι δεν υπήρχε διαθέσιμη καμπίνα...:rolleyes:
 
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
ΛΕΩΝΙΔΑΣ. κανονικά για τις φωτογραφίες με φόντο τον χιονισμένο Χελμό πρέπει να έχεις κάποια χρέωση
Τάσο τώρα ήταν για διαφήμιση,την επόμενη φορά σε κάτι ανάλογο θα υπάρχει χρέωση κανονικά :D
 
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
Κ μια τελευταία που ξέχασα τον συντροχο με το crf.


Στάλθηκε από το M2010J19SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Αφού θα καίγαμε τον Χελμό και τα καραφλά τουλάχιστον να πηγαίναμε κάπου αξιόλογα αλλά ασφάλτινα.
Επίσκεψη στο δρυόδασος της Φολόης το οποίο είχα δει εως τότε μόνο σε εικόνες.
Εντυπωσιακό μπορώ να πώ αν και καταλληλότερη εποχή θα ήταν προς τον Μάιο ή το φθινόπωρο.



Από κει τραβήξαμε για ορεινή Ναυπακτία μέσω Ναυπάκτου και κατεύθυνση προς Δομνίστα και Κρίκελο.
Σημαντική σημείωση...
Εάν θέλετε να κάνετε αυτή την διαδρομή φροντίστε να έχετε γεμάτα τα ρεζερβουάρ γιατί το τελευταίο που υπάρχει είναι στο Θέρμο και στην Ναυπακτο και έπειτα στον Αγιο Γεώργιο Τυμφρηστού.
(μη ρωτήσετε πως το έμαθα...):rolleyes:

Καταπληκτική διαδρομή και αυτή μέσα στο πράσινο με πολύ στροφή και φοβερή θέα!










Που πα ρε Καραμήτρο...:roflmao:


Αναγκαστικά κατεβήκαμε στον Αγ. Γεώργιο Τυμφρηστού για ανεφοδιασμό και σε μερικά χιλιόμετρα πίσω ακολουθήσαμε μια υπέροχη διαδρομή που δεν είχα ξαναπεράσει και βγάζει κοντά στα Φουρνά.

Ενδεικτική φωτογραφία της πριν το ελατόδασος...;)






Να ευχαριστήσω τους δημιουργούς της φετινής βόλτας για τον προσωπικό χρόνο και χρήμα που διαθέσαν διότι για να γίνει όλο αυτό χρειάζεται μεγάλη προσπάθεια και άγχος για το εάν θα πάνε όλα καλά...
Και πήγαν όλα τέλεια!!!
Επίσης ένα μεγάλο ευχαριστώ στην παρέα μου στην διαμονή, στη διασκέδαση, στην βόλτα, τον Νίκο NikosRE ,τον Σταμάτη b2bstam ,τον Παναγιώτη ,τον Τάσο 2wheeler ,τον κάπταιν Aldebaran ,τον κουρέα Χρήστο και την σκούπα τον Βαγγ-λη tc-drift !
Επιπλέον respect στους φωτογράφους του τριήμερου που δώσαν τον καλύτερό τους εαυτό!:friendship:
Πολύ όμορφες φωτό και δεν λογίζεται βόλτα χωρίς αυτές...;)
Πλέον το βλέπω σαν μια ετήσια γιορτή και τρόπος συνάντησης με ανθρώπους που θες να δείς, να γνωρίσεις να αλλάξεις δυο κουβέντες δια ζώσης εν τέλει...
Κώστα D347H81, Θωμά drogo ,Γιώργη lospsi χάρηκα που σας γνώρισα από κοντά μετά από την διαδυκτιακή κουβέντα!:friendship:

Και του χρόνου στο επόμενο αν και κάτι πήρε το Αυτί μου για πέρασμα δέκα χωμάτινων πάσων προς τον Σεπτέμβρη και για κάτι λασπομαχίες πέριξ λίμνης προς το Νοέμβρη (ακούς Doc.DD ...?) οπότε μάλλον θα ειδωθούμε πιο σύντομα...;)

Εως τότε πάντα όρθιοι και υγιείς! :friendship::friendship::friendship:
 
Top Bottom