Βαλκανια 10-18 Ιουνιου 2017

Zoey

Μέλος
Όνομα
Ζωή
Μοτό
SUZUKI GN 125
1 ροχαλίζεις?
2 αεριζεσαι;
3 που θέλεις να μείνεις (κάμπινγκ, ξενοδοχείο και πόσα αστέρΓια)
4 τι θα δεις (μόνο δρόμο ή και άλλα πράματα)
5 που θα φας (ρεστοράν, πίτσες και σουβλάκια, ότι βρεις όπου βρεις)
6 μπάτζετ
7 χάρτη
8 είσαι γρήγορο μπιστόλι ή πάς τη βόλτα της πεθεράς
9 πρόγραμμα με χλμ κάθε μέρα

Αν δεν ξεκαθαρίσεις όλα αυτά φίλε Ζωή ή οπως το προφέρεις δύσκολα θα ενδιαφερθεί κάποιος.
Εγώ φέτο προσπαθώ Ιταλία οπότε...
Καλή τύχη (και να σκεφτείς σοβαρά ότι αν δεν έρθουν άλλοι, να πας μονάχος, μπορεί να ναι και πιο καλά)
σου απάντησε βασικά ήδη ο forester.. Αν διάβαζες καλά τη δημοσίευση θα μπορούσες να πάρεις κάποιες απαντήσεις, όπως και να ρωτήσεις με προσωπικό μνμ ή με μέιλ τις απορίες σου στην περίπτωση που μπορούσες και ήθελες να έρθεις.
 

jliordos

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Ιωάννης
Μοτό
BMW R1250GS ADVENTURE 40th YEARS
Θα σου πρότεινα να κινήσεις διαδικασίες για μεγάλο δίπλωμα ,τώρα αν μέχρι να έρθει η ημερομηνία για να φύγεις ,δεν έχεις βρεί κάτι (τελικά δεν πάς)θα σου μείνει το δίπλωμα που θα τρέχει έτσι ώστε να μην έχεις ανάγκη ΚΑΝΕΝΑΝ και διοργανώνεις την επόμενη βόλτα σου όπως γουστάρεις και όχι κατ' ανάγκη..Φυσικά μην ξεχνάς έναν συμπαντικό νόμο:Ότι συμβαίνει είναι ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΟ ΜΑΣ. Μην ζορίζεις τίποτε και μην πιέζεσαι για τίποτε.Απόλαυσε την ΖΩΗ σου και πίστεψέ με ΤΑ ΤΑΞΙΔΙΑ ΔΕΝ ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΝ ΠΟΤΕ ,αρκεί να το λέει η ψυχή μας......Ότι καλύτερο λοιπόν :biker::crs:
 

airmav

air
Περιοχή
Αττικη
Όνομα
tassos
Μοτό
honda vfr 1200x crosstourer, honda c50
ζωη...συνεχισε να ψαχνεις...κ αν δεν οι δρομοι δεν φευγουν...κ ειναι ατελειωτοι...κ δεν μετριουνται με ταχυτητες ουτε με χιλιομετρα... μετριουνται με εμπειριες εικονες ..ανεβαινεις στη σελα σου και τα ξεχνας ολα...τουριστικα γρηγορα αργα ο δρομος ειναι εκει κ καπου θα σε βγαλει..η καλη διαθεση να υπαρχει...η εστω ενα θετικο στοιχειο , αυτο που θα σε κανει να ξεκινησεις, οδηγος η συνοδηγος. μετα ολα φτιαχνουν...αλλωστε ταξιδι ειναι οχι καταναγκαστικο εργο. η διαθεση απ οτι βλεπεις υπαρχει...απο ολους τους παραπανω εχεις κατι θετικο για να παρεις και να βαλεις στην ακρη του μυαλου σου. ακομα κ ο γραπτος λογος μας ειναι αχρωμος (γραπτος)και φανταζει αποτομος η εστω και καποιες φορες εριστικος εχε στο μυαλο σου την καλη προθεση.. εγω προσωπικα ολα ταξιδαρες τα λεω γτ το συναισθημα ειναι μοναδικο οταν καβαλας....

συνεχισε να το ψαχνεις, που ξερεις εστω κ τελευταια στιγμη κατι μπορει να βρεις..

Υ.Γ. δεν μπαινω καν στον κοπο να το πω στην δικια μου....καταλαβαινεις....:happy::happy::happy:
 

KORAX

Γερολυκος
Περιοχή
Μεσσηνια
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
Κουλουρι 650 ,2004
KTM exc300 '06
Ελαφινα 700 '23
Αν δεν είναι πλάκα, το βρίσκω αρκετά τολμηρό να ανέβεις σε ένα άγνωστο άτομο συνεπιβάτης. Συγγνώμη Ζωή αλλά εγώ δεν θα το έκανα.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Τωρα παει...γυρισανε χθες(λογικα)
 

VDR

Μέλος
Περιοχή
ΖΑΧΑΡΩ
Όνομα
ΒΑΣΙΛΗΣ
Μοτό
DR650SE
R1200GSA X2
Κοίτα να δείς ρε φίλε!..
Το διάστημα αυτό για 5 ημέρες όμως, είχα κανονίσει εκδρομούλα σε Ρουμανία, Βουλγαρία..τελευταία στιγμή τα άλλα δύο παιδιά δεν μπόρεσαν!..Τι να πείς!..αν το έβλεπα..
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Κοίτα να δείς ρε φίλε!..
Το διάστημα αυτό για 5 ημέρες όμως, είχα κανονίσει εκδρομούλα σε Ρουμανία, Βουλγαρία..τελευταία στιγμή τα άλλα δύο παιδιά δεν μπόρεσαν!..Τι να πείς!..αν το έβλεπα..
αυτά παθαίνει όποιος απουσιάζει από τα δρώμενα...:D
δεν πειράζει, όλα για καλό ;)
 

Zoey

Μέλος
Όνομα
Ζωή
Μοτό
SUZUKI GN 125
Κοίτα να δείς ρε φίλε!..
Το διάστημα αυτό για 5 ημέρες όμως, είχα κανονίσει εκδρομούλα σε Ρουμανία, Βουλγαρία..τελευταία στιγμή τα άλλα δύο παιδιά δεν μπόρεσαν!..Τι να πείς!..αν το έβλεπα..
κρίμα όντως :) ίσως στο επόμενο χρονικό διάστημα να σε ταγκάρω! η εκδρομή τελικά δεν έγινε. τα παιδιά επέλεξαν αφού θα ήταν μόνοι τους να πάνε κάπου αλλού!
 

VDR

Μέλος
Περιοχή
ΖΑΧΑΡΩ
Όνομα
ΒΑΣΙΛΗΣ
Μοτό
DR650SE
R1200GSA X2
αυτά παθαίνει όποιος απουσιάζει από τα δρώμενα...:D
δεν πειράζει, όλα για καλό ;)
Θοδωρή...
είσαι πολύ κακό παιδί..:p
Άσε και με τη δουλειά τρέχω και δεν προλαβαίνω..ειδικά με τις κλιματολογικές συνθήκες που επικρατούν, τα μελισσάκια έχουν φλιπάρει!!!:(
 

VDR

Μέλος
Περιοχή
ΖΑΧΑΡΩ
Όνομα
ΒΑΣΙΛΗΣ
Μοτό
DR650SE
R1200GSA X2
κρίμα όντως :) ίσως στο επόμενο χρονικό διάστημα να σε ταγκάρω! η εκδρομή τελικά δεν έγινε. τα παιδιά επέλεξαν αφού θα ήταν μόνοι τους να πάνε κάπου αλλού!

:w2:στο forum μας! Να σου πώ πως το 2006, ανεβαίνοντας στο Βόρειο ακρωτήρι συνάντησα σε ένα camping στη Δανία, ένα πατέρα με τα δύο του παιδιά, οι οποίοι είχαν σαν στόχο το ακρωτήρι..το ωραίο της υπόθεσης ήταν ότι ξεκίνησαν από τη νότια Ιταλία με 3 μπόμπους! Οπότε..με τα πάντα πάς παντού..;)
 

Nikkyo

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα Χαλάνδρι
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
Bmw f800gs
Ζωη.θα φύγουμε δύο άτομα δύο μηχανές για αυτό το ταξίδι αλλά και με μαύρη θάλασσα 11/8 με 20/8. Επειδή κάνα δυο φίλοι θέλουν να έρθουν μαζί μας αλλά τους έχουμε βάλει πάγο.σε βολεύουν αυτές οι ημερομηνίες?? Αν ναι να τους πω οκ και να σε φέρω σε επαφή μήπως αντί για 2 άτομα 2 μότο πάμε 3-4 μότο 4-5 άτομα.απο Αθήνα ξεκινάμε.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Zoey

Μέλος
Όνομα
Ζωή
Μοτό
SUZUKI GN 125
Ζωη.θα φύγουμε δύο άτομα δύο μηχανές για αυτό το ταξίδι αλλά και με μαύρη θάλασσα 11/8 με 20/8. Επειδή κάνα δυο φίλοι θέλουν να έρθουν μαζί μας αλλά τους έχουμε βάλει πάγο.σε βολεύουν αυτές οι ημερομηνίες?? Αν ναι να τους πω οκ και να σε φέρω σε επαφή μήπως αντί για 2 άτομα 2 μότο πάμε 3-4 μότο 4-5 άτομα.απο Αθήνα ξεκινάμε.
φίλε αντώνη ευχαριστώ πολύ για την πρόσκληση, θα το δω και μέχρι δευτέρα θα σου έχω απαντήσει!
 

Nikkyo

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα Χαλάνδρι
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
Bmw f800gs
φίλε αντώνη ευχαριστώ πολύ για την πρόσκληση, θα το δω και μέχρι δευτέρα θα σου έχω απαντήσει!
Ζωή δεν έχω τίποτα σίγουρο και εγώ από μέρους μάς.θα ρωτήσω και ενημερώσω.το μόνο που μπορώ να σου πω είναι ότι επειδή και περισυ πήγαμε τρανσαλπινα και τρασφαγκαρασαν είναι ένα πολύ ωραίο ταξίδι.ιδιαιτερα φτηνο.πηγαμε σχεδόν όλη την διαδρομή από επαρχιακούς δρόμους.το κόστος περισυ στο κάθε άτομο για 5 νύχτες 6 ημέρες ήταν γυρω στα 350-380 ευρώ φαγητά βενζίνες ξενοδοχεία όλα μέσα.για φέτος οι έξτρα είναι ένας με ένα 1200 adve και ένας με ένα vfr ( το πούλησε το 1200αρι του) ταχύτητα ταξιδιού μάξιμουμ 140χ/ώρα.οπως έγραψες και εσύ παραπάνω θα ρωτήσω και θα ενημερώσω.
 

Savvas62

Μοτοβόλτα = ΙΕΡΗ - ΑΠΑΡΑΒΙΑΣΤΗ και ΑΙΤΙΑ ΠΟΛΕΜΟΥ
Όνομα
Σάββας
Μοτό
HONDA RC 90, HONDA HF-05, HONDA PCX 125+150, YAMAHA CYGNUS
Ζωή δεν έχω τίποτα σίγουρο και εγώ από μέρους μάς.θα ρωτήσω και ενημερώσω.το μόνο που μπορώ να σου πω είναι ότι επειδή και περισυ πήγαμε τρανσαλπινα και τρασφαγκαρασαν είναι ένα πολύ ωραίο ταξίδι.ιδιαιτερα φτηνο.πηγαμε σχεδόν όλη την διαδρομή από επαρχιακούς δρόμους.το κόστος περισυ στο κάθε άτομο για 5 νύχτες 6 ημέρες ήταν γυρω στα 350-380 ευρώ φαγητά βενζίνες ξενοδοχεία όλα μέσα.για φέτος οι έξτρα είναι ένας με ένα 1200 adve και ένας με ένα vfr ( το πούλησε το 1200αρι του) ταχύτητα ταξιδιού μάξιμουμ 140χ/ώρα.οπως έγραψες και εσύ παραπάνω θα ρωτήσω και θα ενημερώσω.
Μήπως διατίθεται αν είναι εύκολο κάποιος χάρτης με τη διαδρομή που ακολουθήσατε, τα μέρη που διανυκτερεύσατε και τα ξενοδοχεία για να υπολογίσω να κάνω και εγώ την ίδια διαδρομή κάποια στιγμή ? Ευχαριστώ.:friendship:
 

Nikkyo

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα Χαλάνδρι
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
Bmw f800gs
Μήπως διατίθεται αν είναι εύκολο κάποιος χάρτης με τη διαδρομή που ακολουθήσατε, τα μέρη που διανυκτερεύσατε και τα ξενοδοχεία για να υπολογίσω να κάνω και εγώ την ίδια διαδρομή κάποια στιγμή ? Ευχαριστώ.:friendship:
Στείλε μαιλ να σου στείλω όλο το πρόγραμμα μαζί με ξενοδοχεία ολα
Και αν είσαι Αθήνα έλα από Χαλάνδρι να τα πούμε αν όχι πάρε τηλ.
Αντώνης
 

Savvas62

Μοτοβόλτα = ΙΕΡΗ - ΑΠΑΡΑΒΙΑΣΤΗ και ΑΙΤΙΑ ΠΟΛΕΜΟΥ
Όνομα
Σάββας
Μοτό
HONDA RC 90, HONDA HF-05, HONDA PCX 125+150, YAMAHA CYGNUS
Στείλε μαιλ να σου στείλω όλο το πρόγραμμα μαζί με ξενοδοχεία ολα
Και αν είσαι Αθήνα έλα από Χαλάνδρι να τα πούμε αν όχι πάρε τηλ.
Αντώνης
Στέλνω mail Αντώνη γιατί ναι μεν Αθήνα αλλά σε λίγο φεύγω.
Ευχαριστώ και πάλι.
 

Savvas62

Μοτοβόλτα = ΙΕΡΗ - ΑΠΑΡΑΒΙΑΣΤΗ και ΑΙΤΙΑ ΠΟΛΕΜΟΥ
Όνομα
Σάββας
Μοτό
HONDA RC 90, HONDA HF-05, HONDA PCX 125+150, YAMAHA CYGNUS
σου εχω στειλει πολυ υλικο απο περισυ.το φετινο .....μετα
Τα πήρα όλα Αντώνη και σε υπερευχαριστώ !
Εξαιρετική δουλειά !
 
Top Bottom