Δείξε την βόλτα σου

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Δημήτρη πολύ καλή η βόλτα σου αν και όπως έχει αναφερθεί όμως και άλλες φορές εδώ στο forum καλό είναι να μην πηγαίνουμε μόνοι, ειδικά σε τόσο μεγάλες διαδρομές.
Εκτός από την κούραση που μπορεί να σου δημιουργήσει πρόβλημα όπως π.χ. μια πτώση (που παραλίγο να είχες) μέχρι τα πιο ακραία.
Όπως αυτό, ή και αυτό.
Είναι και πιτσι.... Οπότε καταλαβαίνεις :D
 

KosmasKLE

KLEαρχος
Περιοχή
Μεταμόρφωση
Όνομα
Kosmas
Μοτό
KLE 500
Ωραία στριφτερή βόλτα αλλά θα προτιμούσα τον ΗΧΟ των V-2 αντί των Green Day... ;)
Να απαντήσω εγώ σε αυτό το αίτημα.
Δεν είναι πάντα εφικτό αυτό και μόνο με μια κάμερα.
Ειδικά όταν η action camera είναι μέσα στην αδιάβροχη θήκη δεν μπορεί να κάνει και καθαρή ηχογράφηση τον ήχο της μηχανής και όχι του αέρα.
Πόσο μάλλον όταν αυτή είναι με βεντούζα πάνω στην μηχανή και όχι πάνω σε κράνος ή σε στηθόλουρο έτσι ώστε να μην δέχεται τους κραδασμούς της μηχανής σαν ήχο.
Στο βίντεο ακούγεται (με ακουστικά) αμυδρά ο κραδασμός της μηχανής ειδικά στις επιταχύνσεις.

Ένας πολύ καλός τρόπος για να έχεις καθαρό τον ήχο της μηχανής είναι αυτός.

Θα τον δοκιμάσω σε επόμενο μου βίντεο.
 

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
Ωραία στριφτερή βόλτα αλλά θα προτιμούσα τον ΗΧΟ των V-2 αντί των Green Day... ;)
Σωστότατος αλλά η κάμερα γράφει ένα συνεχές κουδούνισμα (μάλλον από την θήκη που συντονίζεται) που είναι ενοχλητικό, τα κανόνια ίσα που ακούγονται...


(δεν έχω ψαχτεί με το ήχο βέβαια)
 

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
Να απαντήσω εγώ σε αυτό το αίτημα.
Δεν είναι πάντα εφικτό αυτό και μόνο με μια κάμερα.
Ειδικά όταν η action camera είναι μέσα στην αδιάβροχη θήκη δεν μπορεί να κάνει και καθαρή ηχογράφηση τον ήχο της μηχανής και όχι του αέρα.
Πόσο μάλλον όταν αυτή είναι με βεντούζα πάνω στην μηχανή και όχι πάνω σε κράνος ή σε στηθόλουρο έτσι ώστε να μην δέχεται τους κραδασμούς της μηχανής σαν ήχο.
Στο βίντεο ακούγεται (με ακουστικά) αμυδρά ο κραδασμός της μηχανής ειδικά στις επιταχύνσεις.

Ένας πολύ καλός τρόπος για να έχεις καθαρό τον ήχο της μηχανής είναι αυτός.

Θα τον δοκιμάσω σε επόμενο μου βίντεο.
χμ, δεν το ήξερα αυτό. Θα το έχω στα υπόψην, η αλήθεια είναι ότι θα ήθελα να ακούω το μηχανάκι...

Με ποιο προγραμμα editαρετε?
Εγώ χρησιμοποιώ το Wondershare Filmora, είναι σχετικά εύκολο και μου δίνει αρκετές δυνατότητες, τουλάχιστον για το δικό μου -χαμηλό- επίπεδο.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Shotcut.
Ευκολο.
Δωρεάν.
Κορυφή.
:)
 

christoslazy

Bad habits die hard
Περιοχή
Larisa
Όνομα
Christos Lazidis
Μοτό
BMW F650GS DAKAR 2005
KAWASAKI ZZR 600 2006 Black UK edition
Ή εναλλακτικά, iMovie! Επίσης εύκολο, κορυφαίο και δωρεάν! Αλλά μόνο για mac νομίζω! Έχει και λειτουργία αφαίρεσης του ήχου παρασκηνίου από τη ροή του αέρα!


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 

Savvas62

Μοτοβόλτα = ΙΕΡΗ - ΑΠΑΡΑΒΙΑΣΤΗ και ΑΙΤΙΑ ΠΟΛΕΜΟΥ
Όνομα
Σάββας
Μοτό
HONDA RC 90, HONDA HF-05, HONDA PCX 125+150, YAMAHA CYGNUS
Βολτίτσα, σκόρδα, μπόνους οι οδηγίες ψησίματος και τα κοψίδια....:

 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Να απαντήσω εγώ σε αυτό το αίτημα.
Δεν είναι πάντα εφικτό αυτό και μόνο με μια κάμερα.
Ειδικά όταν η action camera είναι μέσα στην αδιάβροχη θήκη δεν μπορεί να κάνει και καθαρή ηχογράφηση τον ήχο της μηχανής και όχι του αέρα.
Πόσο μάλλον όταν αυτή είναι με βεντούζα πάνω στην μηχανή και όχι πάνω σε κράνος ή σε στηθόλουρο έτσι ώστε να μην δέχεται τους κραδασμούς της μηχανής σαν ήχο.
Στο βίντεο ακούγεται (με ακουστικά) αμυδρά ο κραδασμός της μηχανής ειδικά στις επιταχύνσεις.

Ένας πολύ καλός τρόπος για να έχεις καθαρό τον ήχο της μηχανής είναι αυτός.

Θα τον δοκιμάσω σε επόμενο μου βίντεο.
Aυτα γινονται μονο στα ιαπωνεζικα :happy:!!!!!
Στα ευρωπαικα, ψαχνεις εξτρα χωρους να βαλεις εργαλεια και ανταλλακτικα. Ποσο δε, να αφαιρεσεις και αυτα που εχει η μηχανη :muted:
Οι κατοχοι των ευρωπαικων παρακαλουνται να μην λαβουν σοβαρα αυτην την προταση...... :laugh:

Εισαι προβοκατορας, αντιπροσωπος, και σαν κατοχος ιαπωνεζικου παιζεις με τον πονο των αλλων :ha!!!!!!
 
Τελευταία επεξεργασία:

KosmasKLE

KLEαρχος
Περιοχή
Μεταμόρφωση
Όνομα
Kosmas
Μοτό
KLE 500
Aυτα γινονται μονο στα ιαπωνεζικα :happy:!!!!!
Στα ευρωπαικα, ψαχνεις εξτρα χωρους να βαλεις εργαλεια και ανταλλακτικα. Ποσο δε, να αφαιρεσεις και αυτα που εχει η μηχανη :muted:
Οι κατοχοι των ευρωπαικων παρακαλουνται να μην λαβουν σοβαρα αυτην την προταση...... :laugh:

Εισαι προβοκατορας, αντιπροσωπος, και σαν κατοχος ιαπωνεζικου παιζεις με τον πονο των αλλων :ha!!!!!!
Συγγνώμη αλλά στο KLE έφτιαξα ΔΥΟ εργαλειοθήκες γιατί αυτή που είναι κάτω από την σέλα ήταν της πλάκας.
Και το ηχογραφικό λέω να το βάλω στη πιο κοντινή με την εξάτμιση αφαιρώντας από μέσα τα μη απαραίτητα (όσο γίνεται). ;)
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Συγγνώμη αλλά στο KLE έφτιαξα ΔΥΟ εργαλειοθήκες γιατί αυτή που είναι κάτω από την σέλα ήταν της πλάκας.
Και το ηχογραφικό λέω να το βάλω στη πιο κοντινή με την εξάτμιση αφαιρώντας από μέσα τα μη απαραίτητα (όσο γίνεται). ;)
Ένα έχω να σου πω:
Είσαι έτοιμος για μονόδρομο και δεν το ξέρεις!!! :p
 

Λευκάδιος

Μέλος
Περιοχή
West Side Athens
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
BRP
Τα μάτια σας πάντα ανοιχτά στον μπροστινό σας. Πόσο μάλλον όταν αυτός είναι ο Λευκάδιος !!! :happy:
Μπορεί να σας πετάξει καμία ...πέτρα!!

http://instagr.am/p/CA5QdeQH4qY/
Και να φανταστείς πάντα έχω τον νου μου να μην γίνεται αυτό αλλά κάποιες φορές είναι αναπόφευκτο . Ευτυχώς ήταν μικρή πέτρα και δεν είχαμε άλλα.
Μια φορά είχα αντιδράσει ακριβώς όπως εσύ αλλά ήταν κοτρόνα ολόκληρη που μου έκανε 1.5 πόντο σχίσιμο στην παλάμη. Ο πόνος δε ήταν λες και έσπασα το χέρι μου.
 

KosmasKLE

KLEαρχος
Περιοχή
Μεταμόρφωση
Όνομα
Kosmas
Μοτό
KLE 500
Και να φανταστείς πάντα έχω τον νου μου να μην γίνεται αυτό αλλά κάποιες φορές είναι αναπόφευκτο . Ευτυχώς ήταν μικρή πέτρα και δεν είχαμε άλλα.
Μια φορά είχα αντιδράσει ακριβώς όπως εσύ αλλά ήταν κοτρόνα ολόκληρη που μου έκανε 1.5 πόντο σχίσιμο στην παλάμη. Ο πόνος δε ήταν λες και έσπασα το χέρι μου.
Δεν μπορείς να έχεις πάντα το νου σου τι κάνει ο πίσω τροχός σε αυτόν που ακολουθεί.
Αν πετάει πέτρες ή λάσπη.
Γι'αυτό άλλωστε φοράμε και εξοπλισμό και για αυτό τον λόγο.
Και προσπαθούμε να μην είμαστε πολύ κοντά.

Εγώ την διασκέδασα την φάση γιατί κατάλαβα ότι την κατέγραφε η κάμερα.
Στο είπα κιόλας όταν σταματήσαμε παραπάνω.
Αν ήταν μεγαλύτερη δεν θα έκανα την κίνηση αυτή πάντως.
 
Top Bottom