Δείξε την βόλτα σου

Nik Bari

Μέλος
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Suzuki V Strom 650 06'
@konkost χεχε,το παλευουμε φιλαρακι αλλα ημαστε ειδος προς εξαφανιση εδω στο νησι...
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Τοτε ...παλια που οι pouroduro ηταν μια ομορφη, δεμενη, παρεα...
Ομορφιές......για δεθείτε πάλι!!!
Δεν είναι εποχές για χωρισματα...;)
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Τοτε ...παλια που οι pouroduro ηταν μια ομορφη, δεμενη, παρεα...
Ομορφιές......για δεθείτε πάλι!!!
Δεν είναι εποχές για χωρισματα...;)

Για το 0':42'' στο βίδεο λέει ο Κώστας ;)
Εκεί με τους ιμάντες που είναι δεμένοι.... :laugh::roflmao:
 

johni41

Μέλος
Περιοχή
περιστερι
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Honda CB500X 2016
ηταν το πρωτο που εκανα εκεινη τη μερα και η πρωτη φορα που εμπαινα στα μεγαρα. λογικο να ειμαι "ψαρωμενος" κι ας καναμε βολτα στην ουσια!

εμφανισιακα το μηχανακι μου αρεσει. τα χρωματα για την πιστα ηταν ομορφα, για να το κυκλοφορησω εξω δεν ξερω...

σαν αρχαριο λοιπον, δεν με τρομαξε καθολου. στην αρχη ημουν λιγο επιφυλακτικος μεχρι να κανω τον 1ο γυρο ας πουμε και να δω την πιστα και το μηχανακι πως αντιδραει.

δεν θυμαμαι να εγινε κατι που να με ενοχλησε. ωραιος κινητηρας. τραβαει νομιζω απο παντου χωρις να κανει ξεσπασματα. το μηχανακι εστριβε χωρις μεγαλη προσπαθεια και οσο και να προσπαθησα να πλαγιασω με τα λιγα σχετικα χλμ που γυρναγαμε δεν παρατηρησα κατι μου να με ξενισει. οπως για παραδειγμα στο yamaha xsr900 που δυστυχως τελειωσε η μπαταρια στη καμερα και δεν το καλαβα. σε εκεινο η αναρτησεις μου φανηκαν οτι αντιδρουσαν αρκετα νευρικα. στην δεξια στροφη μετα την μεγαλη αυθεια εχει κοντα στα κερμπ κατι λακουβες η πιστα. περασα απο εκει και η μηχανη ταλαντευτηκε πολυ νευρικα. καμια αλλη απο οσες εκανα βολτα δεν εκανε ετσι. επισης απο ενα σημειο στο στροφομετρο και πανω ο κινητηρας εκανε ενα μπαμ και ο μπροστα τροχος ηταν εστω και λιγο στον αερα και με 2 και με 3. το mt-07 ειναι πολυ πιο φιλικο προς τον οδηγο. νομιζω ειναι ενα τιμιο μηχανακι μιας και απο οτι ξερω ειναι οικονομικο για αγορα και δινει αρκετα πραγματα στον αγοραστη απο τα λιγα που καταλαβα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

johni41

Μέλος
Περιοχή
περιστερι
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Honda CB500X 2016
μετα το τελος της πρωτης βολτας κατεβηκα με ενα μεγαλο χαμογελο και ετοιμος να φαω ολη τη μερα με σχεδον οτι μηχανακι κατσει. δεν ειχα συγκεκριμενες επιλογες. ηθελα απλα να κανω οσο περισσοτερες βολτες στην πιστα και η μηχανη δεν με ενδιεφερε μιας και οποια και να καβαλουσα ηταν κατι νεο για μενα.

ειπα να δοκιμασω αυτες τις ρετρο που βγαζουν τοσες εταιρειες πλεον. εμφανισιακα ομορφη μηχανη. εχει ωραιο ηχο αλλα χωρις να κανει πολυ φασαρια στα αυτια μου. θα τον ηθελα λιγο πιο εντονο αυτον το μπασο ηχο. ελεγα πως θα το στριψω αλλα τελικα οπως ειδα και απο τη Bobber oλα στριβουν μεσα στα φυσιολογικα πλαισια. αναρτησεις μαλακες,σελα σχετικα ανετη. θεση οδηγησης ορθια χωρις να μου φενεται και πολυ περιεργη. απο γκαζι ειναι οκ. εχει αρκετη ροπη απο χαμηλα για να σε σπρωξει και να πιασει καποια χλμ. στις στροφες μπορεις να γυρεις και να στριψεις αλλα νομιζω χαραμιζεται ετσι. ειναι για χαλαρες βολτες και να ευχαριστιεσαι τη βολτα, τον ηχο και το τοπιο. εγω δεν θα την αγοραζα βεβαια μιας και δεν ειναι το στυλ μου (για την ωρα) τετοιες μηχανες.
 
Τελευταία επεξεργασία:

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Κάπου βρήκα κάτι παλιά βιδεακια....γυρω στο 2012.
Πηγαίνοντας Θεσσαλονίκη για ένα γάμο συμφορουμιτη, είπαμε να πάμε μέσω παυλιανης-γοργοποταμου:eek:
Τον χωματόδρομο τον είχα ακούσει βατό...αλλα όπως πάντα ένα λάθος μας έβγαλε αλλού για αλλου!
Ασφαλτινα λάστιχα, δικαβαλος, τριβαλιτσα και 2-3 καλά τουμπιδια...μηνας Μάιος

 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Άλλο ένα...απο εκείνη τη μερα.
Τώρα θυμήθηκα ότι ήταν μαζί και ένας φίλος με τη γυναίκα του, οι οποίοι πάτησαν για πρώτη φορά χώμα.......μιλαμε για πολύ γελιο-κλαμα!!

 
Top Bottom