Διαρροή (?) πίσω ανάρτησης

n.l

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
R1200GS '08
Και κάτι άλλο θεωρώ οτι όλες οι μηχανές χαλάνε είτε ειναι καινούργιες είτε παλιές σε όλες τις μάρκες
Απλά οι χρήστες δεν τα λένε όλα !!!!
Δηλαδή εννοώ τις βλάβες !!!και κατα ποσό φταίει το μηχανάκι η ο χρήστης
Διότι ο καθένας μας ξέρει ακριβώς πως συμπεριφέρετε στην μοτοσυκλέτα του


Από αδιευκρίνιστο !!!!
Την πήρα μεταχειρισμένη με 52.500χμ το Σεπτέμβριο '13.Ο πρώην κάτοχος είναι φίλος κ συμφορουμιτης,δεν πατούσε χώμα,τα προβλεπόμενα σε επίσημο κλπ.Στα χέρια του έσκασε την πρώτη, την πάρκαρε βράδυ, πρωί βρήκε λιμνούλα από κάτω....:eek:
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Την πήρα μεταχειρισμένη με 52.500χμ το Σεπτέμβριο '13.Ο πρώην κάτοχος είναι φίλος κ συμφορουμιτης,δεν πατούσε χώμα,τα προβλεπόμενα σε επίσημο κλπ.Στα χέρια του έσκασε την πρώτη, την πάρκαρε βράδυ, πρωί βρήκε λιμνούλα από κάτω....:eek:
Δεν πατούσε χωμα???
Για αυτό χάλασε. ...Πες το από την αρχή ρε Νικόλα. :D

Σταλθηκε απο advφον!!!
 

n.l

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
R1200GS '08
Στα 65.000 μου εσκασε μετα απο μερικως χωματινο γυρο Κρητης, φτιαχτηκε στο Kshock κι εχει ξανασκασει αλλες 2 φορες (η μια σε ταξιδι που εβγαλε 3000χλμ σκασμενη) στα 3000 και η αλλη τωρα μετα απο 1000χλμ , φυσικα μου τα καλυπτει το μαγαζι (Το φτιαξιμο γιατι το βαλε βγαλε και τα πανω κατω φυσικα εγω, ευτυχως που το βαλε βγαλε το κανω μονος μου σε ενα φιλικο μαγαζι και τα στελνω με καραβι και με εχουν βοηθησει και καλα φιλαρακια απο δω για να τα πανε στο Κshock) αν δεν φτιαχτει καλα την τριτη και φαρμακερη φορα :thumbsdown: θα παρω τα 100 ευρουδακια μου πισω και θα βαλω Wilbers :yew:
Χαχαχα,τώρα μ'εφτιαξες! Τρεις φορές;;;!!! Να φανταστώ showa φοράς;Πως έκανες 3000χμ ταξίδι, δεν τα φτυσε όλα;Και γενικά πως ταξιδευες,εγώ δικαβαλος πενταβαλιτσος. Με ενδιαφέρει. Εδώ εγώ έκανα 2χμ απο τη στιγμή της διαρροής,η οποια ειναι μικρη(δεν τα φτυσε ολα κάτω), τη γύρισα σπίτι κ την έχω στο διπλό και τη βλέπω να στάζει σιγά-σιγά:( ....Κινέζικο μαρτύριο.
Η ανάρτηση βγαίνει εύκολα;
 
Τελευταία επεξεργασία:

n.l

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
R1200GS '08
Φίλε όπως σου λέει ο Στέργιος μη σκάς.Πήγαινε να την επισκευάσεις με 100 € γιατί με 35.000 χλμ η ανάρτηση δεν είναι για πέταμα.Αν σκοπεύεις να κρατήσεις τη μοτό βάλε στο μέλλον μία after market ανάρτηση πλήρης επισκευαζόμενη και κάνε τη ζωή σου πιο εύκολη.Η μηχανή είναι να σε κάνει να γελάς και όχι να σκας...
Αν σκάω; :mad::mad::mad:μέχρι εκεί θα ακουστεί το μπαμ.Δεν είναι τα 100ε.Τα διαδικαστικά είναι.Οσοι μένουν ΕΠΑΡΧΙΑ με καταλαβαινουν.Θα δω τι θα γίνει από βδομάδα κ ανάλογα θα πράξω κ θα ενημερώσω. Σας ευχαριστώ όλους πολύ
 

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
Χαχαχα,τώρα μ'εφτιαξες! Τρεις φορές;;;!!! Να φανταστώ showa φοράς;Πως έκανες 3000χμ ταξίδι, δεν τα φτυσε όλα;Και γενικά πως ταξιδευες,εγώ δικαβαλος πενταβαλιτσος. Με ενδιαφέρει. Εδώ εγώ έκανα 2χμ απο τη στιγμή της διαρροής,η οποια ειναι μικρη(δεν τα φτυσε ολα κάτω), τη γύρισα σπίτι κ την έχω στο διπλό και τη βλέπω να στάζει σιγά-σιγά:( ....Κινέζικο μαρτύριο.
Η ανάρτηση βγαίνει εύκολα;
Και τι να εκανα να γυρνουσα στη μεση του ταξιδιου? Εκανα τον σταυρο μου και προσευχομουν μην τα ξερασει ολα , καθε πρωι με την αγωνια, ειχε ιδρωσει αλλα τελικα απλα εμεινε στο ιδρωμα, ειχε χασει βεβαια λαδι και φορτωμενος δικαβαλος οπως ημουν ειχε ενα μπαλαντζο συν οτι την ειχα στο normal κι οχι στο sport για να μην ζοριζεται (ετσι πιστευω), βγαινει ευκολα σε 5 λεπτα, βγαζεις εξατμιση (1 βιδα στο λαιμο κατω) και μετα απλα ξεκουμπωνεις τα φυσακια της ΕΣΑ και ξεβιδωνεις τις δυο βιδες της, απλα καποιος πιεζει ελαφρα την ουρα για να βγει (μπορει να βγει και με την μια), Κι εγω επαρχια ειμαι γι αυτο σου λεω! αυτο ειναι το μαρτυριο! Με κουριερ μην σκεφτεις να την στειλεις ειναι 10 κιλα! την επαθα μια φορα και εμαθα! :(
 

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
Γιάννη τι μάρκα είναι; Κ μόλις 3.000χμ από την επισκευή, πως το δικαιολογησαν στο μαγαζί;
Showa, απ την αρχη πριν φυγω μου ειπαν οτι ενδεχεται να μην φτιαξει με την πρωτη, εγω τους ρωτησα βεβαια καθως το ειχα ακουσει απο 2-3 ατομα οτι την πρωτη φορα ξανα ιδρωσε, ειναι λιγο ρισκο, εγω δεν ειχα αλλη επιλογη καθως εφευγα ταξιδι και κυριολεκτικα την τελευταια στιγμη την εφτιαξα, το θεμα ειναι το αγχος και η αβεβαιοτητα για το μετα και το αν και ποτε ξανασκασει, απ οτι μου παν κι αυτοι αν σκασει θα σκασει στην αρχη παλι αλλα δεν με πολυεπεισε αυτο!

Εγω τους ειπα 3η και τελευταια φορα μετα επιστροφη χρηματων και παω για wilbers, και δεν μου το αρνηθηκαν...
 
Reactions: n.l

n.l

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
R1200GS '08
Οπότε πείστηκες μία μετά από 3.000 και μία μετά από 1.000 :-(
Να φανταστώ ίδια ήταν η δικαιολογία. ....ρε που μπλεξαμε!
 

n.l

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
R1200GS '08
Αφού βγήκε η σκασμενη
<br />


Στάλθηκε στην Αθήνα


όπου αφού έγινε το απαραίτητο service, αλλάχτηκε και ο άξονας,
ήρθε πίσω σαν θεωρητικά καινούργια και τοποθετήθηκε


Κόστος 100+50 ο άξονας=150ευρώ
Άντε να δούμε. .....
 

n.l

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
R1200GS '08
Ευχαριστώ πολύ φιλαράκι και θέλω να ευχαριστήσω και δημόσια το Γιάννη(jmar) για τις πολύτιμες πληροφορίες του για το θέμα μου σε τηλεφωνική επικοινωνία που είχαμε Ηγουμενίτσας-Κρήτης. Αυτά είναι τα ωραία. ...
 
Τελευταία επεξεργασία:

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
Δεν έκανα τπτ, μια συζήτηση κάναμε και απλά σου είπα 2-3 πράγματακια που ήξερα ,όπως πιστεύω θα έκανε ο καθένας εδώ μέσα! Γι αυτό άλλωστε υπάρχει αυτός ο χώρος να βοηθάει ο καθένας όπως μπορεί όπου μπορεί και να.γράφουμε κανενα χλμ πινωντας κανα καφέ :) η έστω τσίπουρο ρακη κλπ :D
 
Τελευταία επεξεργασία:
Top Bottom