Δυο Χαχαλιές χώρες

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Ντουμπρόβνικ φιλε δε ξερω τιποτα
Προσπαθώ να βρω κατι στο google αλλα δεν !!!
Ρωτα τον ρεσεψιονίστ να σου πει για κανενα συνεργείο ,σιγουρα θα υπαρχει
Και το πρωί κινήσου γρήγορα
Κατι σαν μπαταρία μου φενετε


Από αδιευκρίνιστο !!!!
 

Markas

Μέλος
Περιοχή
Ηράκλειο Κρήτη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
BMW F800GS
Yamaha WR250R
Την είχα αφήσει στο ρελαντί μέχρι να δω τι θα κάνω κάποια στιγμή και είχαν σβήσει τα όργανα ενώ πιο πριν είχε νεκρώσει και το abs
Βρήκα συνεργείο για αύριο.
Ελπίζω μόνο να πάρει μπρος και να με πάει. Αλλιώς θα πάω με ταξί και θα πάρω νέα μπαταρία και βλέπουμε
 

ta-sio

Μέλος
Όνομα
ΤΑΣΟΣ
Μοτό
HONDA NC750X το γκρι το αντβέτσιουρ...
yamaha virago 250
Καλό θα είναι να μην την βαζεις μπρος σκαστά...Θα καταστρέψεις τον καταλύτη...Βέβαια...τέτοια ώρα τέτοια λόγια...
 

The Doctor

Μέλος
Περιοχή
Αχαρναί
Όνομα
Σταύρος
Μοτό
BMW GS1200R(04-Yellow),
YAMAHA TTR250
Την είχα αφήσει στο ρελαντί μέχρι να δω τι θα κάνω κάποια στιγμή και είχαν σβήσει τα όργανα ενώ πιο πριν είχε νεκρώσει και το abs
Βρήκα συνεργείο για αύριο.
Ελπίζω μόνο να πάρει μπρος και να με πάει. Αλλιώς θα πάω με ταξί και θα πάρω νέα μπαταρία και βλέπουμε
Οδική δεν έχεις Νίκο ;
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
δες τις ασφαλειες σου κ τσεκαρε τους πολους στην μπαταρια μεχρι να δεις που θα απευθηνθεις...
 

man gs

Μέλος
Περιοχή
Kavala
Όνομα
Manolis
Μοτό
Bmw f800gs
Εάν είναι πηνία πάρε τηλέφωνο τον Γιάννη Θεσσαλονίκη με μια courier να σε στείλει έχει έτοιμα 2310511669 καλά ξεμπερδέματα και καλή επιστροφή

Στάλθηκε από το SM-J100H μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

KORAX

Γερολυκος
Περιοχή
Μεσσηνια
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
Κουλουρι 650 ,2004
KTM exc300 '06
Ελαφινα 700 '23
Καλό θα είναι να μην την βαζεις μπρος σκαστά...Θα καταστρέψεις τον καταλύτη...Βέβαια...τέτοια ώρα τέτοια λόγια...
Δεν παθαινει τπτ,αν σπρωχτο δεν εχει αρκετο ρευμα για την αναφλεξη τοτε δεν ψεκαζει ουτε το μπεκ
 

Markas

Μέλος
Περιοχή
Ηράκλειο Κρήτη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
BMW F800GS
Yamaha WR250R
δες τις ασφαλειες σου κ τσεκαρε τους πολους στην μπαταρια μεχρι να δεις που θα απευθηνθεις...
Τι μπορεί να έχουν οι πόλοι;
Σβηστό έχει ελάχιστο ρεύμα.
 

Markas

Μέλος
Περιοχή
Ηράκλειο Κρήτη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
BMW F800GS
Yamaha WR250R
Εάν είναι πηνία πάρε τηλέφωνο τον Γιάννη Θεσσαλονίκη με μια courier να σε στείλει έχει έτοιμα 2310511669 καλά ξεμπερδέματα και καλή επιστροφή

Στάλθηκε από το SM-J100H μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Θα δούμε αύριο, να σαι καλά φίλε μου
 

Markas

Μέλος
Περιοχή
Ηράκλειο Κρήτη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
BMW F800GS
Yamaha WR250R
Πολλή αγωνία ρε παιδί μου.
Να, εδώ κάθομαι και πνίγω τον καημό μου με μια δίλιτρη μπυρίτσα στο Ντουμπρόβνικ.
(Με την πίτσα μαργαρίτα 10 ευρώ, καλά είναι τα πατάκια και η μπυρίτσα από σούπερ μάρκετ )
 

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator
δες τις ασφαλειες σου κ τσεκαρε τους πολους στην μπαταρια μεχρι να δεις που θα απευθηνθεις...
Ντεν έχει ασφάλειες... ;) Canbus φοράνε τα "ασταμάτητα". Ο Νίκος είναι στην επικίνδυνη ζώνη (λόγω χιλιομέτρων) για πηνία... :(

Νίκο, πρέπει να βεβαιωθείς αν είναι πηνία. Αν δεν μπορείς να βρεις ηλεκτρολόγο βρες ένα πολύμετρο. Στο Ιατρείο έχω ξεχάσει ένα ντοσιέ με σημειώσεις που είχα κάνει όταν τσέκαρα τα δικά μου τη δεύτερη φορά που με άφησε, θα στις στείλω φωτογραφία το πρωί.

Ίσως (όπως είπαμε και στο τηλέφωνο) να έκανες ως εξής: αγορά (εκτός του πολυμέτρου) 2 φορτισμένων μπαταριών και ενός φορτιστή (για να φορτίζεις τα βράδια), ξεβίδωμα φώτων πορείας (είναι 55W), απενεργοποίηση ABS, ΤΕΡΑΣΤΙΑ προσοχή στο δρόμο κι ο θεός βοηθός. Όταν έμεινα εγώ είχα συμπτώματα 2 μέρες πριν αλλά τα χιλιόμετρα που έκανα δεν ήταν πάνω από 50 (με αρκετές μιζιές όμως), επομένως και με αυτή τη σκέψη δεν ξέρω αν καταφέρεις τίποτα. Κάπου ο @mAthosalas είχε γράψει πόσα Watt καταναλώνει ένα GS σε λειτουργία.
Δες κι αυτό που λέει ο Μάνος παραπάνω για τα πηνία που υπάρχουν στη Θεσσαλονίκη... Υποθέτω πως υπάρχουν λεωφορεία που ξεκινούν καθημερινά από την συμπρωτεύουσα για Τίρανα (είναι 270 χλμ από εκεί που είσαι). Ενδεχομένως να μπορείς να τα αλλάξεις ακόμα και μόνος σου, είναι αρκετά εύκολο (δεν χύνονται λάδια με τη μηχανή στο πλαϊνό σταντ) και το μόνο που χρειάζεσαι είναι λίγη φλαντζόκολλα (αν γίνει κάτι τέτοιο θα σου στείλω οδηγίες).

Καλή υπομονή και μιλάμε αύριο.
 
Top Bottom