Ελλαδα -> Αγγλια με δυο μποτες πανινες.

Markas

Μέλος
Περιοχή
Ηράκλειο Κρήτη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
BMW F800GS
Yamaha WR250R
Επιτέλους τέλος.
Κάθε ιστορία πρέπει να κλείνει για να είναι ολοκληρωμένη και αυτή έκλεισε με επιτυχία. Εύχομαι πάντα επιτυχημένα να είναι τα ταξίδια της ζωής σου και με το καλό κάποια στιγμή να καταφέρεις - καταφέρουμε να επιστρέψεις Ελλάδα να εργαστείς εδώ κοντά σε οικογένεια και φίλους σου.
Για την ώρα, καλές ετοιμασίες για το επόμενο.
 

stavrouliasp

Μέλος
Όνομα
Παντελής
Μοτό
DR800S
Τώρα το πήρα πρέφα αυτό το νήμα και το διάβασα το ταξιδιωτικό σας όλο μονομιάς.

Είστε πραγματικά άξιοι. Από εμένα respect.

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

pi8ikos

Μέλος
Όνομα
Damianos
Μοτό
Duck4Life
Oλο το ταξιδιωτικο ειναι απο την αρχη μεχρι το τελος μια προτροπή.
Να ταξιδεψουμε να αλλαξουμε τα δεδομενα του ταξιδιου να αλλαξουμε τη ματιά μας κατα τη διαρκεια του.
Αλλα η παραπανω φραση που αφορα και αυτους που ακομα το σκεφτονται
ειναι γεματη σοφια και αγαπη προς τον ''φαινομενικα αγνωστο'' συντροχο.
Καλα χιλιομετρα παιδια, καλη επιτυχια στο νεο σας εγχειρημα:)
Σε ευχαριστω για την απαντηση σου.
Ο μοναδικος λογος που γραφω εδω ειναι να μοιραστω με τα αδελφια μου (Ελληνες μοτοσυκλετιστες) τις εμπειριες, γνωσεις, καθως και την αντιληψη μου γυρω απο τον μαγικο κοσμο των ταξιδιων.
Μου αρεσουν βεβαια τα καλα σας λογια και μεσω αυτου του ποστ θα γνωρισω και 2-3 ατομα.
Πιστεψε με πως μου ειναι πολυ δυσκολο να αφιερωσω ολες αυτες τις ωρες ωστε να γραψω αυτο το κειμενο.

[Ακολουθει παπαρολογια...]

Δυστυχως το συγχρονο μαρκετινγκ αλλα και οι αντιληψεις που μας περασαν απο τα σπιτια μας δεν μας επιτρεπουν να σκεφτομαστε εναλακτικα. Για χιλιαδες χρονια ολοι οι ανθρωποι ζουσαμε νομαδικα. Ξαφνικα μας πεταξαν σε τσιμεντενιες φυλακες μονο και μονο για το κερδος καποιον. Δεν ειναι τυχαιο το συναισθημα που εχουμε οταν κοιταμε μια φωτια που αναψαμε μονοι μας. Οπως δεν ειναι και τυχαιο το συναισθημα που νιωθουμε οσοι εχουμε την τυχη να καβαλαμε μηχανη οταν μας χτυπαει το δροσερο αερακι στο προσωπο. Εχω πολλα να πω αλλα μεσω φορουμ δεν λεει. Θα κλεισω ομως με το εξης.

'Ο κοσμος ειναι σαν ενα βιβλιο. Οποιος μεινει σε ενα μερος ολη του την ζωη ειναι λες και εχει διαβασει μονο μια σελιδα'.

Με εκτιμηση και σεβασμο σε ολους,
Παπαρολογος-Δαμιανος
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Δυστυχως το συγχρονο μαρκετινγκ αλλα και οι αντιληψεις που μας περασαν απο τα σπιτια μας δεν μας επιτρεπουν να σκεφτομαστε εναλακτικα. Για χιλιαδες χρονια ολοι οι ανθρωποι ζουσαμε νομαδικα. Ξαφνικα μας πεταξαν σε τσιμεντενιες φυλακες μονο και μονο για το κερδος καποιον. Δεν ειναι τυχαιο το συναισθημα που εχουμε οταν κοιταμε μια φωτια που αναψαμε μονοι μας. Οπως δεν ειναι και τυχαιο το συναισθημα που νιωθουμε οσοι εχουμε την τυχη να καβαλαμε μηχανη οταν μας χτυπαει το δροσερο αερακι στο προσωπο. Εχω πολλα να πω αλλα μεσω φορουμ δεν λεει. Θα κλεισω ομως με το εξης.

'Ο κοσμος ειναι σαν ενα βιβλιο. Οποιος μεινει σε ενα μερος ολη του την ζωη ειναι λες και εχει διαβασει μονο μια σελιδα'.
Με εκτιμηση και σεβασμο σε ολους,
Παπαρολογος-Δαμιανος




μπραβο φιλε
 

Goukos

Once a Marine always a marine....
Περιοχή
SaloniKa .....again.....
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
R1200GSA
Ειστε πολυ ωραιος κυριε μου(που θα ελεγε καποιος) με την κυρια σας και την παπια σας !!
Συγχαρητηρια για την αποτελεσματικοτητα του τολμηρου εγχειρηματος σας... Τα εχεις αναφερει ολα πολυ ωραια σε ολα τα ποστ σου...
Ετσι ακριβως ειναι η ζωη και αυτο ειναι που μας ενωνει τους δικυκλειστες...
Καλη συνεχεια στον σχεδιασμο του επομενου ταξιδιου σας...και με το καλο να ερθετε το καλοκαιρι ξανα στην Ελλαδα !!!
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
'Ο κοσμος ειναι σαν ενα βιβλιο. Οποιος μεινει σε ενα μερος ολη του την ζωη ειναι λες και εχει διαβασει μονο μια σελιδα'.

Με εκτιμηση και σεβασμο σε ολους,
Παπαρολογος-Δαμιανος
Κι εχεις γυρω σου κι αυτους που κολλημενοι στη σελιδα την εχουν( μες τη βαρεμαρα τους )καταμουτζουρωσει στο περιγραμμα..
Και τους ακομα χειροτερους που γραφουν τις ασυναρτησιες τους πανω στα κειμενα και τις εικονες του συγγραφεα..
Κι αν δεν ξερεις να γυρισεις το φυλλο σε εχουν καταπιεί στο πι και φι..
 

THANOSG

Μέλος
Περιοχή
ΛΑΡΙΣΑ-ΤΡΙΚΑΛΑ
Όνομα
Θάνος
Μοτό
K1200GT
Απίστευτο ταξιδιωτικό που όλοι θα πρέπει να το διαβάσουν, είμαι σίγουρος πως θα δουν με καλύτερο μάτι τη ζωή!!
Να είστε πάντα καλά και να ταξιδεύετε όπως μπορείτε γεμίζοντας εικόνες και στιγμές τη ζωή σας!!
Περιμένουμε το επόμενο.
Σχετικά με τις βελτιώσεις στο εργαλείο δες και την ενναλακτική μιας μικρής μοτοσυκλέτας με το ίδιο κόστος , ίσως σας είναι καλύτερη επιλογή (εσείς ξέρετε τι σας βολεύει αλλά μια μικρή μοτοσυκλέτα θα έχει σίγουρα καλύτερα φρενα-αναρτήσεις-ανεση-ασφάλεια) ακόμη και αν το κόστος της είναι στα 400ε του εργαλείου-παπιού + εξοδα βελτιωσης).
Πάντα τέτοια!!
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Εχει κάνεις αλλος πρόβλημα με τις φωτογραφίες; δεν μπορώ να δω καμία
και εγω δε μπορω να δω κατι εγινε με το image στο οποιο τις ειχε ανεβασει
 

pi8ikos

Μέλος
Όνομα
Damianos
Μοτό
Duck4Life
και εγω δε μπορω να δω κατι εγινε με το image στο οποιο τις ειχε ανεβασει
Με συγχωρείτε Ladies and Gentlemen του forum αλλά είχα κάνει βλακεία στο site που έχω τις φωτογραφίες.

Επι της ευκαιριας...Σε λιγο ξαναβγαινουμε στον δρομο. Μεινετε συντονισμενοι.
 

Fenta

Μέλος
Περιοχή
ΚΑΒΑΛΑ
Όνομα
Tάκης
Μοτό
R 1200GS ADV LC
701 Aurora
CCM 644 '05
Kawasaki KLR 250 '96
Φίλε αποδεικνύεις περίτρανα πως μπορούμε να ταξιδέψουμε με οτιδήποτε έχει ρόδες και κλείνεις τα στόματα αυτών που έχουν μεγάλες μηχανές και σνομπάρουν τα μικρά. Συγχαρητήρια από εμένα και συνέχισε έτσι!!! Α, άκουσα οτι έχει και κάτι ωραίες διαδρομούλες προς τα βόρεια από εκεί προς Σκωτία μεριά!
 

R2D2

Μέλος
Περιοχή
Δράμα
Όνομα
Manolios
Μοτό
R 1200 GS '08
δεν εχω λόγια.. τέτοιο ταξίδι θελει να χεις και... 125 κιλά @#$ίδια !!!! μας εβαλες τα γυαλιά
 

akis21

Μέλος
Περιοχή
Χολαργός
Όνομα
Akis
Μοτό
R1200 gs adv
Να ήξερες ποσο καλο μπορει να κάνει αυτο το πόστ σου.
Χαιρομαι που υπαρχουν άνθρωποι εναλλακτικοί και στη μοτο παρεα .
Άξιος συνχαρητηριων οχι μονο που το έκανες αλλα και που ξέρεις τι έκανες.
Μπράβο σας .
Θα μπορούσα να γράψω πολλα αλλα πιστευω οτι κάποιοι κατάλαβαινουμε τη σημαινει μοτοσυκλετισμος και τι σημαινει ταξιδι.
 
Top Bottom