Ενόραση και Φιλοσοφικές κουβέντες βάθους (αμέτρητου) για την μοτοσυκλέτα!

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
"Μήτσο τώρα που αγόρασες μηχανή,έχεις ρεζερβέ ένα δωματιάκι στο Κ.Α.Τ.
Μπορεί να μην πας ποτέ,στο εύχομαι, ή απλά να περάσεις απ'έξω.Αυτο θα θπάρχει."


Λόγια φίλου το 94'-95'


Απ'έξω πέρασα κάμποσες φορές.Δόξα να έχει Ο Θεός είμαι όρθιος..
Εννοείται πως ο φίλος είχε δίκιο, γιατί ΜΟΝΟ με μηχανάκια τραυματίζεται ο κόσμος, κανένα άλλο όχημα ποτέ. Αφού δεν σου είπε "πάρε τρένο καλύτερα"...
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Τελευταίο βίντεο του Άνταμ Ρίμαν, στο τέλος κάπου λέει ότι...

The more comfort you have, the less enjoyable the ride is. You're kidding yourself if you think otherwise.

Είναι η δεύτερη φορά που το ακούω αυτή την σεζόν και... Τι. Στο. Διάολο.

Σιγά μην βάλουμε καθίσματα φακίρη για να τα κάνουμε όλα δύσκολα..
 

IoannisB

Μέλος
Όνομα
Ιωάννης
Μοτό
AfricaTwin
Τελευταίο βίντεο του Άνταμ Ρίμαν, στο τέλος κάπου λέει ότι...

The more comfort you have, the less enjoyable the ride is. You're kidding yourself if you think otherwise.

Είναι η δεύτερη φορά που το ακούω αυτή την σεζόν και... Τι. Στο. Διάολο.

Σιγά μην βάλουμε καθίσματα φακίρη για να τα κάνουμε όλα δύσκολα..
Μην ξεχνάς οτι είναι απο την ήπειρο που ότι και να αγγίξεις σε στέλνει αδιάβαστο
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Τελευταίο βίντεο του Άνταμ Ρίμαν, στο τέλος κάπου λέει ότι...

The more comfort you have, the less enjoyable the ride is. You're kidding yourself if you think otherwise.

Είναι η δεύτερη φορά που το ακούω αυτή την σεζόν και... Τι. Στο. Διάολο.

Σιγά μην βάλουμε καθίσματα φακίρη για να τα κάνουμε όλα δύσκολα..
Ρε παππού άσε το κόσμο να γουστάρει ταλαιπωρία! Βράζει το αίμα τους θέλουν σφυγμούς θέλουν ανδρεναλινη θέλουν δυσκολίες. Εσύ θες ευκολίες και λουσα. Θες στρωμένο δρόμο. Δεν είμεθα όλοι ίδιοι!
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Ρε παππού άσε το κόσμο να γουστάρει ταλαιπωρία! Βράζει το αίμα τους θέλουν σφυγμούς θέλουν ανδρεναλινη θέλουν δυσκολίες. Εσύ θες ευκολίες και λουσα. Θες στρωμένο δρόμο. Δεν είμεθα όλοι ίδιοι!
Άσε μας κουκλίτσα μου που μπαίνει κόσμος και ζητάει λύση για ταξίδια μακρινά στο Κιάτο και απαντάτε σοβαρά για κυβικά και τριβάλιτσο.

Είναι άλλο πράγμα να θες αμερικανική ευθεία και μηχανάκια των 55 μιλίων με κλιματισμό, σινεμά, Weber grill και ψυγείο για το keg και άλλο πράγμα να μην ταλσιπωρείσαι χωρίς λόγο.

Στην λογική βγες έξω ζήσε εκτός πεπατημένης τουριστικών προορισμών *και εθνικής οδού το στηρίζω σαν άποψη.. Στην λογική "μην βολευεσαι στο μηχανάκι αλλά αρκεί να είναι φτιαγμένο για τον δήθεν σκοπό" όχι.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Εγώ μαζί σου είμαι. Μου αρέσει η άνεση. Στο 640 είχα πάει Μοναστηράκι και αγόρασα αφρολεξ και δερματαβκαι έφτιαξα δικιά μου σέλα comfort να βουλιάζει σα καναπές τριθεσιος αφού οι σελαδες δε θέλανε να καταλάβουν!
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Η σέλα που βουλιάζει δεν είναι άνετη. Αλλά ακόμα και μια άθλια σέλα συνηθίζεται.

Ο συμβιβασμός σε φρένα, φώτα, κάλυψη και ανάρτηση (η σειρά τυχαία) δέον να αποφεύγεται. Επίσης θεωρώ επικίνδυνη την χαμηλή ιπποδύναμη για γενική χρήση.

και κάπου εδώ ναι οκ να θυμηθούμε ότι κάποια εποχή οδηγούσαμε οχήματα καμία σχέση με το σήμερα, επιβιώσαμε και να ζήσουμε να τα θυμόμαστε. Ας μείνουν εκεί στο χρόνο που τα γλυκαίνει.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Εγώ μαζί σου είμαι. Μου αρέσει η άνεση. Στο 640 είχα πάει Μοναστηράκι και αγόρασα αφρολεξ και δερματαβκαι έφτιαξα δικιά μου σέλα comfort να βουλιάζει σα καναπές τριθεσιος αφού οι σελαδες δε θέλανε να καταλάβουν!
Ήταν ένα αριστούργημα αυτή η σέλα, τη θυμάμαι.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Δε φαντάζομαι να κοροιδευεις. μια χαρά ήταν η σελίτσα μου
Όχι ρε τι να κοροϊδέψω?!
Κρίμα που δεν την κράτησες και την έδωσες μαζί με το μηχανάκι να την κρεμάσεις στο σαλόνι να σου φτιάχνει τη μέρα.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Όχι ρε τι να κοροϊδέψω?!
Κρίμα που δεν την κράτησες και την έδωσες μαζί με το μηχανάκι να την κρεμάσεις στο σαλόνι να σου φτιάχνει τη μέρα.
ήταν τόσο γελοία δηλαδή μια σέλα με ένα απλό μαύρο κάλυμμα λίγο φουσκωμένη? Δεν μου είχε στρώσει πάρα πολύ καλά το ύφασμα και έκανε 1-2 ζάρες επειδή δεν είχα αεροκαρφωτικό ουτε βοήθεια στο τέντωμα αλλά δεν είχα καταλάβει πως ήταν τόσο γελοία. Αν ήταν έτσι όντως κρίμα που δεν τη κράτησα

 

Karellen

Μέλος
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Honda Dax 72
Βαγγέλη γι αυτήν τη σέλα είχαν γίνει οι ομηρικοί καυγάδες ,you know where? :laugh:
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Κάπου σε ένα ρετιρέ ουρανοξύστη, γραφεία μάρκετινγκ.

"Κύριοι, τι πράγμα είναι αυτό με τα 400-450αρια που έχει γεμίσει η αγορά; Θα πάρει ο κόσμος τέτοια και θα καταλήξει πιθανώς κάποτε στο δικό μας μαστοδοντο αλλά μέχρι τότε τι θα γίνει; Πρέπει να βρούμε έναν τρόπο να πειστεί ο κόσμος να πληρώνει 6000-8000 ευρώ για μηχανές 20+ ετών και 250 κιλών για να συντηρηθεί ο μύθος της κατηγορίας αντί να παίρνει καινούργια μικρά. Όλοι τώρα στα τηλέφωνα, επικοινωνία με τους ινφλουένζας για να ανακοπεί η μόδα".



 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Πρωταπριλιά ή τα εννοεί;
Γεγονός ότι το μέγεθος των NP της γνωστής εταιρίας που αγαπάτε να μισείτε είναι διπλάσιο από τα υπόλοιπα.



 

IoannisB

Μέλος
Όνομα
Ιωάννης
Μοτό
AfricaTwin
Πρωταπριλιά ή τα εννοεί;
Γεγονός ότι το μέγεθος των NP της γνωστής εταιρίας που αγαπάτε να μισείτε είναι διπλάσιο από τα υπόλοιπα.



ρε φίλε τί ειναι το NP? Και ποια είναι η γνωστή εταιρεία;; Πώς θα σου απαντήσουμε… μας τρελαίνει ο F9 μας αποτελειώνεις εσύ, νιώθουμε οτι το IQ μας είναι στα πατώματα
 

KTiNoS

Μέλος
Όνομα
Athanassiou Nikos
Μοτό
XT 600 sm TDM 900

Κοιτούσα σήμερα ένα τέτοιο στο κέντρο σχετικά καινούργιο
Συγνώμη παίδες αλλά με το BMW dakar οπτικά δεν έχει καμία σχέση !
Μπορεί να έχουν ίδιο μοτέρ μπορεί μπορεί μπορεί...
αλλά αν τα βάλεις δίπλα δίπλα θα δεις ότι ΔΕΝ μπορεί!
Θα μου πεις φτηνότερο.
Πάσο αλλά φαίνεται κι όλας (και πολύ)
 
Top Bottom