Ζελατίνα για f800gs

dimprio

Μέλος
Περιοχή
Πάτρα
Όνομα
dimitris
Μοτό
GS 800
Ενδιαφέρον.. Μπαίνει δηλαδή και στο απλό f800gs, όχι μόνο στο adventure?

Είναι αυτή που έχεις και στη φωτό προφίλ σου σωστά; Αν δεν κάνω λάθος είναι η παρακάτω στο site της wunderlich.

windshield F800GS smoked grey
Για να μπει στο απλό θέλει μια μικρή πατέντα και το σίδερο που στηρίζεται η ζελατίνα . Φυσικά το παίρνεις από την Κίνα αυτό το σίδερο γτ εδώ είναι πανάκριβο. Βέβαια κ η ζελατίνα του adv είναι πανάκριβη και αυτή εκτός αν την βρεις μεταχειρισμένη (σπάνιο).

Αυτη που έχω προφίλ ειναι της touratech . Αυτή που έβαλες είναι παρομοια φιλοσοφία . Είναι λίγο πιο ψηλή από την δική μου , με λίγο μεγαλύτερα flaps αριστερά δεξιά . Είναι πολύ όμορφη κ αυτή .
 

nickaoua11

Μέλος
Περιοχή
Middle Earth
Όνομα
Nikos
Μοτό
990adve
Για να μπει στο απλό θέλει μια μικρή πατέντα και το σίδερο που στηρίζεται η ζελατίνα . Φυσικά το παίρνεις από την Κίνα αυτό το σίδερο γτ εδώ είναι πανάκριβο. Βέβαια κ η ζελατίνα του adv είναι πανάκριβη και αυτή εκτός αν την βρεις μεταχειρισμένη (σπάνιο).

Αυτη που έχω προφίλ ειναι της touratech . Αυτή που έβαλες είναι παρομοια φιλοσοφία . Είναι λίγο πιο ψηλή από την δική μου , με λίγο μεγαλύτερα flaps αριστερά δεξιά . Είναι πολύ όμορφη κ αυτή .
Είχα βρει μια μεταχειρισμένη givi από το adventure και είχα πάει να τη δω αλλά δεν ταίριαζε ούτε στις βίδες της γέφυρας των οργάνων ούτε στις πλαινές βάσεις του δικού μας (απλό μοντέλο '08-΄12). Ήθελε πατέντες με αποστάτες και πατέντα ώστε να πιάσει το μπαράκι του adv στις βάσεις του ρύγχους. Άμα δεν πιάνουν τα χέρια σου ή έχεις φίλο μαστόρι γάτα δεν θα το επιχειρούσα γτ μιλάμε για ένα 150αρι έξοδο να πάρεις μεταχείρο ζελατίνα και μπαράκι από κίνα.
 

Dude

Μέλος
Όνομα
Νίκος
Μοτό
BMW F800GS
Βέβαια κ η ζελατίνα του adv είναι πανάκριβη και αυτή εκτός αν την βρεις μεταχειρισμένη (σπάνιο).
οκ εννοούσες την touring ζελατίνα της bmw.. ok, thanks για τις πληροφορίες!
 

Dude

Μέλος
Όνομα
Νίκος
Μοτό
BMW F800GS
Καλησπέρα,έχω μια μαμά ζελατίνα ψηλή αν σε ενδιαφέρει…
Μάλλον όχι αλλά αν τυχαίνει να έχεις και την κοντή ζελατίνα την μαμά θα με ενδιέφερε να την δοκιμάσω :). Νομίζω πως λόγω ύψους δε χρειάζομαι ιδιαίτερα ψηλή ζελατίνα οπότε ίσως μία κοντή με ένα φρύδι να μου έκανε καλύτερα και να μείωνε και την ένταση της ροής που έρχεται από χαμηλά δεξιά/αριστερά. Όταν σηκώνομαι όρθιος στη μηχανή πάντως όπου και δεν υπάρχουν στροβιλισμοί, έχω λιγότερο θόρυβο στο κράνος απ'ότι καθιστός.

Επίσης αν έχει κανείς την touratech την κοντή ή την wunderlich marathon και θα είχε χρόνο για να κάνω μια δοκιμή θα ήμουν ευγνώμων.
 
Top Bottom