Ζελατίνα για f800gs

Salv92

Μέλος
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
F800GS
Ανακεφαλαιώνοντας, μήπως και καταλήξω κάπου :D
'Εχουμε τις εξής -κοντινές στο χρηματικό- επιλογές:

-wundelich(WUN-20240-102)
-ermax
-givi
Η touratech(01-048-0372-0) και η puig, μάλλον παραείναι κοντές.

Που παίζω? :friendship:
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Ανακεφαλαιώνοντας, μήπως και καταλήξω κάπου :D

Που παίζω? :friendship:
Μπορω να σου δανεισω αν θες την δικη μου τουριστικη,αυτη που έφτιαξα με το εξτρα φρυδακι κ με υπερκαλυπτει...να την δοκιμασεις...κι αν σου αρεσει...το συζητάμε :woot:
 

IliADVas

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Βασίλης
Μοτό
BMW R1250 GS ADVENTURE
Ανακεφαλαιώνοντας, μήπως και καταλήξω κάπου :D
'Εχουμε τις εξής -κοντινές στο χρηματικό- επιλογές:

-wundelich(WUN-20240-102)
-ermax
-givi
Η touratech(01-048-0372-0) και η puig, μάλλον παραείναι κοντές.

Που παίζω? :friendship:
Η wunderlich είναι η πιο ποιοτική επιλογή από τις άλλες δυο. Εγώ αυτή θα έβαζα.
 

Srider

Βόρειο Μέλος
Περιοχή
Gothenburg - Sweden
Όνομα
Giorgos
Μοτό
Ténéré 700 World Raid | 2022
Ανακεφαλαιώνοντας, μήπως και καταλήξω κάπου :D
'Εχουμε τις εξής -κοντινές στο χρηματικό- επιλογές:

-wundelich(WUN-20240-102)
-ermax
-givi
Η touratech(01-048-0372-0) και η puig, μάλλον παραείναι κοντές.

Που παίζω? :friendship:
Τι χούφτες έχεις?
Σε ρωτάω γιατί είχα της touratech (την παρακάτω, τον κωδικό που έδωσες) και έβρισκε στις touratech χούφτες - με και χωρίς καβαλέτα.
 

Salv92

Μέλος
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
F800GS
Μαμά χούφτες, όχι για πολύ ακόμα. Ένας ακόμα λόγος να αποκλειστεί η touratech λοιπόν :ok:
 

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator
Μαμά χούφτες, όχι για πολύ ακόμα. Ένας ακόμα λόγος να αποκλειστεί η touratech λοιπόν :ok:
Μην τις αλλάξεις ή αν το κάνεις πάρε ποιοτικές και να έχουν την κούρμπα στο πλάι για να φεύγει το χέρι σε περίπτωση πτώσης!
Με το 990 όταν έπεσα έσπασα μετακάρπιο για αυτόν τον λόγο. :(

Σεντ φρομ CBFone (ADV)
 
Τελευταία επεξεργασία:

gpikrakis

GeOrGe
Όνομα
George Pikr
Μοτό
as
Τρεχουν τα σαλια μου με αυτη την ζελατινα!!!!:omg2::plqtr:
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Ενα μινι review για τη ζελατινα που φοραω τωρα στη Γερμανιδα μου....Ειναι η Powerbronze,υπαρχουν κι αλλες εταιρειες που βγαζουν ιδιο τυπο.Με υψος 52cm υποσχεται καλυτερη προστασια απο τη χαμηλη μαμα ζελατινα κ το καταφερνει...υπο συνθηκας ομως.Μαλλον σε αναστηματα ως 1.80 το πολυ να νην εχει κανενα θεμα,το λεω με επιφυλαξη κ ας με διορθωσει αν καποιος φιλος με 800 την εχει...Σε δικα μου ταξιδια με ΜΩΤ πανω απο 110χαω για το δικο μου υψος-1.89μ- δυστυχως φερνει τον αερα απο μπροστα πανω στο κρανος στο υψος των ματιων.Κατι που σου δινει πολλους στροβιλισμους κ κουνημα στο κρανος,συν τον πολυ παραπανω θορυβο απο τον αερα στο κρανος.Μαλιστα δικαβαλος επιδεινωνεται πολυ,σε σημειο που παλευεις να κρατησεις το κεφαλι κ το κρανος σταθερο σε ταχυτητες 110 -150 χαω...και δεν ειναι ευκολο ενω δεν ειναι καθοοοοολου ευχαριστο και ασφαλες....Παρατηρησα οτι ανεβαζοντας ταχυτητα στα 150χαω+ βελτιωνεται,ισως πιθανον διοτι αλλαζει η ροη αερα?...ισως αλλα δεν ταξιδευω συχνα με 160-200 δικαβαλος με το GS για πολλους λογους...
Γνωριζοντας λοιπον οτι ενα φρυδακι-προεκταση σε προηγουμενη ζελατινα μου,βελτιωσε ως εξαφανισε το προβλημα των στροβιλισμων κ του αερα που δεχεσαι,κανοντας μαλιστα ενα τεστ και στην τωρινη ζελατινα οπου οδηγωντας με τις ταχυτητες που ανεφερα,εβαζα το ενα χερι πανω απο τη ζελατινα κ ενοιωθα να βελτιωνεται πολυ το προβλημα τοσο των στροβιλισμων οσο κ του θορυβου απο τον αερα,εχω παραγγειλει ενα φρυδακι να το τοποθετησω και αναλογως αποτελεσματων κ συμπεριφορας της ζελατινας με το προσθετο φρυδακι θα τα ξαναματαπουμε...



Send by mAthosalas' S8-F8 ...
 

Rangos

Stop buying, Start riding
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
BMW F 800 gs
KTM 300 exc
YAMAHA Majesty 125
YAMAHA CT 50
Με το μπαρδόν, αλλά θέλω να κάνω ενα σπάμ με αφορμή την απο πάνω φωτό του Γερακιού που μου θύμισε τα χειριστήρια που εχει το 800 μου 2009 τα οποία είναι αιτία να αλλάξω και τη μηχανή.

Τι εννοώ, εδω και 20.000 χλμ που την εχω, δεν εχω ακόμη συνηθίσει αυτό το γελοίο και επικίνδυνο (που για λόγους αισθητικούς φαντάζομαι το έκαναν) διακόπτη που μοίρασαν τα φλάς σε 3 κουμπιά αρ-δεξια και η κόρνα σε λάθος επίσης σημείο.
Δλδ, μου έχει τύχει πολλές φορές να θέλω να πατήσω κόρνα επειδή κάποιος πετάγεται και αντι για κόρνα πατάω το Αρ. φλάς και τα πράγματα γίνονται ακόμη χειρότερα διότι ο άλλος βλέπει και αλλαγή πορείας απο εμένα και βοήθα παναγία μου...

Η ερώτηση λοιπόν είναι αν ξέρει κάποιος λύση για αυτό το πρόβλημα? Υπάρχουν έστω και άλλα χειριστήρια που μπορώ να βάλω? Κάνουν αυτά απο τα μοντ' 12 και μετά?
Ευχαριστώ και σόρρυ για το σπάμ:happy: (Εντάξει, εκτονώθηκα):p
 

kostasi

Μέλος
Όνομα
Κωστας
Μοτό
F800GSA
Γεια σας,πρόσφατα έγινα κάτοχος μια F800 GSA. Εχεις κάποιος άποψη για κάποια από τα δύο σποιλερ για την συγκεκριμένη μηχανή?
Touratech Προέκταση -Spoiler- Ζελατίνας με Κλειδί, BMW F800GS Adventure 2013-, S1000XR
Wunderlich Spoiler Ζελατίνας Αυξομοιούμενου Ύψους, BMW F650GS Twin, F700GS, F800GS, R1200GS LC 2013-, R1200GS Adventure LC 2014-
Ευχαριστώ εκ των προτέρων
 

Derd

Μέλος
Όνομα
Απόστολος
Μοτό
Bmw f800gs 2016
Μπα...αυτη δυστυχως την εχουν φτιαξει και καλα touring(πανακριβη και ως αγορα απο τη μαμα...)αλλά εχει τετοια σχεδιαση κ κλιση που αν εισαι πανω απο 1.75μ αντι να σου διωχνει τον αερα στον φερνει πανω σου...δυστυχως δεν...
Η δικη μου λυση στη συγκεκριμενη μιας και με αυτην την αγορασα. Με τη προσθηκη του σποιλερ της puig η κατασταση φτιαχνει αρκετα και μπορω να πω οτι μ αρεσει κιολας..

 
Τελευταία επεξεργασία:
Top Bottom