Ηλεκτρονική συσκευή απώθησης σκύλων και μεγάλων ζώων.

Μητσάρας

Μέλος
Περιοχή
Αιτωλικό
Όνομα
Μητσος
Μοτό
Ténéré XT660z

piaggio PX200
Αν σε ελέγξει η αστυνομία και σε βρει με πιστόλι κρότου, κλάψε μανούλα στην οπλοφοβικη Ελλάδα....
Αμφοτερα είναι όπλα για τον Νόμο και παραπέμπω όλους στον περί όπλων 2168/93 ως ισχύει.
Το γνωρίζω αυτό,αλλά και τι α καμς...
Α καειτς α σε φάνε;
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Εμένα μου είχαν επιτεθεί πριν χρόνια, 5-6 σκυλιά μέσα σε ένα ελληνάδικο στο Μπουρνάζι.

Ευτυχώς άλλαξε η μουσική από τσιφτετέλι σε ζεϊμπέκικο και σώθηκα.
 

giamar

Ming lee fu
Περιοχή
Πιερία
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Vstroma -astrea c100 - voge 300 rally
Εμένα μου είχαν επιτεθεί πριν χρόνια, 5-6 σκυλιά σε ένα ελληνάδικο στο Μπουρνάζι.

Ευτυχώς άλλαξε η μουσική από τσιφτετέλι σε ζεϊμπέκικο και σώθηκα.
Κάτι τέτοια σκλια κόντεψαν να μας φαν και μας .
Που να ειχαμε και τα μηχανάκια δλδ:friend:
 

Γιώργος 1

Μέλος
Περιοχή
Καλαμάτα
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
YAMAHA XT 600e 02
BMW R80 GS 88
Εδώ βλέπω να έχει γραφτεί από το 2014, στον εξοπλισμό που πρέπει να έχει ένας καλός "BMW-δακιας":

3. Σφυρίχτρα (ή ηλεκτρονική συσκευή) υπερήχων αν κινείστε σε μέρη με υψηλή συγκέντρωση μαντριών (άρα τσομπανόσκυλων)

 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Εδώ βλέπω να έχει γραφτεί από το 2014, στον εξοπλισμό που πρέπει να έχει ένας καλός "BMW-δακιας":

3. Σφυρίχτρα (ή ηλεκτρονική συσκευή) υπερήχων αν κινείστε σε μέρη με υψηλή συγκέντρωση μαντριών (άρα τσομπανόσκυλων)

Καταρχήν δεν υπάρχει καλός bmw-δάκιας . Άμα βρεις όμως κάποιον καλό, ποτέ δεν ξέρεις ο Θεός είναι μεγάλος, θα τον ξεχωρίσεις από την σφυρίχτρα που θα είναι κατουρατεκ.

(Ελπίζω να μην παρεξηγηθεί κανείς κάτοχος bmw και καταπιεί τη σφυρίχτρα πάνω στα νεύρα του γιατί μετά θα βρίζει και θα τρέχουν πανικόβλητα σκυλιά.)
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Δηλαδή αν ζούσαμε στην Αυστραλία, που τα περισσότερα ζωντανά μπορεί να σε σκοτώσουν τι θα κάναμε ρε παιδιά;;;
Για την Αυστραλία λένε ότι οτιδήποτε είναι πάνω από 10 πόντους μπορεί να σε σκοτώσει, και οτιδήποτε είναι μικρότερο θα το επιθυμούσε βαθύτατα :laugh::roflmao:
 

Augotaraxos

Μέλος
Περιοχή
Κως
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Γκόλφω
CRF 300L
Με μοτοσικλέτα δεν είχα άσχημη εμπειρία με ζωντανά, αλλά πεζός που έχω κάνει σχεδόν όλα τα βουνά έχω να πω το εξής:
Το μοναδικό ζωντανό από το οποίο κινδυνεύεις στο βουνό είναι το τσοπανόσκυλο και αυτό υπό προϋποθέσεις. Να είσαι μικρή ομάδα και κοντά στο κοπάδι.
Κατεβαίνοντας από την κορυφή της Γκιώνας προς την Συκιά, 2 μόνο άτομο, μετά την βαθιά λάκκα για όσους ξέρουν, πέσαμε στη μέση στο κοπάδι (μεγάλο) που μαζευόταν εκεί σε μια σπηλιά.
Η ώρα απογευματινή και ο καιρός άρχισε να κλείνει. Φάγαμε τρελό μπουλινγκ και πολύ ώρα μέχρι να ξεμπλέξουμε. Μιλάμε για πάνω από 8 σκύλους χωρίς τον τσοπάνη
Την γλιτώσαμε όταν με κάποιο τρόπο καταφέραμε να βγούμε από την μέση στο κοπάδι, εκεί ξαφνικά τα σκυλιά εχασάν το ενδιαφέρον τους. Κατά την διάρκεια της αναμέτρησης δεν φωνάξαμε, δεν τρέξαμε, όχι απότομες αντιδράσεις.
Προσπαθήσαμε να βρούμε δρόμο να φύγουμε από το κοπάδι χωρίς να δείξουμε ότι είμαστε απειλή.
Άσχημες εμπειρίες επίσης και από τα σκυλιά της Τύμφης!
Κατά τα άλλα διανυκτερεύσεις στο βουνό με αντίσκηνα, με bivouac, χύμα κάτω, χιονιοτρυπες, τα πάντα, κανένα θέμα ποτέ με άλλα ζώα.
Ορεινό τρέξιμο στην Άμπλιανη Ευρυτανίας, γυρίζοντας από το σημείο «Δώδεκα» και έχοντας κάνει περίπου 20 χιλιόμετρα με απίστευτη κόπωση, πέφτω πάνω σε κοπάδι με 6 τσοπανόσκυλα. Χωρίς να σκεφτώ τίποτα, βγάζω μπλούζα για να την δώσω να δαγκώσει το πρώτο που θα πλησιάσει και αρχίζω ένα σπριντ με ροπή που θα ζήλευαν και τα Τενερέ. Για καλή μου τύχη ήταν κατηφόρα και τα σκυλιά βρισκόταν στην αρχή και στο τέλος του κοπαδιού και με κατάλαβαν όταν πέρναγα ανάμεσα από τα πρόβατα. Η καταδίωξη κράτησε 15 δευτερόλεπτα και ευτυχώς τη γλύτωσα στο παρά πέντε με τα σφυρίγματα του βοσκού. Αυτή ήταν και η λήξη της σύντομης καριέρας μου στο ορεινό τρέξιμο χωρίς παρέα και σε άγνωστα μονοπάτια.
 

Γιώργος 1

Μέλος
Περιοχή
Καλαμάτα
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
YAMAHA XT 600e 02
BMW R80 GS 88
Τον Σεπτέμβριο εδώ στην Καλαμάτα, αδέσποτα σκυλιά επιτέθηκαν ένα πρωί σε μια γυναίκα που πήγαινε στην δουλειά της και την γέμισαν δαγκωνιές σε όλο της το σώμα.

 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Σαν γνήσιος bmwδοσοιχιρακιας.....κουβαλάω πάντα στο βουνό λακ για τα σκυλιά, αρκούδες, λύκους ή κανένα όργιο που θα προσπαθήσει να μπει στην σκηνή.



advphone
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Πώς κάνετε έτσι ρε παιδιά .. δεν δαγκΆνουν .. να μας μυρίσουν θέλουν ..


Στάλθηκε από το RMX3472 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Πες τα ρε φιλε.
Aπλά στη φωτο οδηγει ο el-Gatto
:ha
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Πώς κάνετε έτσι ρε παιδιά .. δεν δαγκΆνουν .. να μας μυρίσουν θέλουν ..


Στάλθηκε από το RMX3472 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Το άσπρο πάντως, έχει φερμάρει δυνατά!!!
Εχει το γνωστό βλέμμα..... " Σε γ@μσα" :laugh:
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Ο ενας στη σκηνη με το εσωρουχο..ο αλλος με τη...λακ...ρε τι μηχανακια και αηδιες?...που μπηκα???:hungry:
Είδες τι γίνεται;;;;
Καλά, δεν ήξερες, δεν ρώταγες;;; :laugh:
 
Τελευταία επεξεργασία:
Reactions: Gus

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ο ενας στη σκηνη με το εσωρουχο..ο αλλος με τη...λακ...ρε τι μηχανακια και αηδιες?...που μπηκα???:hungry:
Το λακ....το χρησιμοποιεί μόνο όποιος ξέρει και από λακ-ους
 
Top Bottom