Η λίστα της ανωμαλίας...

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Είναι τόσο ασφάλτινο όσο και ο Γκάντι και το Xchallenge, μπορεί και παραπάνω...αλλά θα μας πει ο ίδιος.
Ο Γκάντι δεν είναι καθόλου ασφαλτινος πλέον... Και στην Αθήνα μέσα κούραση είναι.
Τεσπα.... Η κουβέντα είναι ανώμαλη, τι κάθομαι και λέω εγώ τώρα.
 

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος Καβάλας
Όνομα
Al
Μοτό
?
Δεν νομίζω.... Μια χαρά οργανωμένος είναι εκεί που ζει.
η ενέργεια του σύμπαντος είναι σταθερή· η εντροπία του σύμπαντος τείνει προς το άπειρο...οργανωνόμαστε μέσα από το χάος...ακολουθούμε άλλα μονοπάτια. Δεν μπορείτε να τα καταλάβετε εσείς αυτά...
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
η ενέργεια του σύμπαντος είναι σταθερή· η εντροπία του σύμπαντος τείνει προς το άπειρο...οργανωνόμαστε μέσα από το χάος...ακολουθούμε άλλα μονοπάτια. Δεν μπορείτε να τα καταλάβετε εσείς αυτά...
Είναι σίγουρο ότι πας να κλέψεις τον μανιακό από τον Φοίνικα
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Είναι σίγουρο ότι πας να κλέψεις τον μανιακό από τον Φοίνικα
Για να γίνει αυτό πρέπει να έχει βαρύ μουστάκι και σφιχτά καπουλια.
 

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος Καβάλας
Όνομα
Al
Μοτό
?
Το 16 ή κάντο 901 ή σβηστό γιατί θα βαρεθεις να περιμένεις!

Το Tuareg πρόσθεσε το γιατί η τιμή θα παίζει σοβαρά στην κατηγορία που έχει δημιουργήσει το Τ700
Ο STF είχε δίκιο που είχε γράψει οτι οι τιμές της Aprilia είναι ίδιες εδώ με ιταλια. Αν οντως ισχύει η τιμή που είχαν ανακοινώσει οι Ιταλοί στα 12.000 είναι όντως πολύ ανταγωνιστική.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Υπάρχουν δύο ειδών αναβάτες.
Αυτοί που προσαρμοζουν τη χρηση τους σύμφωνα με το μηχανάκι που καβαλάνε, και αυτοί που αγοράζουν σύμφωνα με τη χρήση που θέλουν να κάνουν.
Επίσης υπάρχει και μια τρίτη, στην οποία ανήκει μόνο το πουλι.

Εγώ για παράδειγμα νόμιζα ότι άνηκα στην πρώτη, αλλά τελικά μετά από λάθος επιλογές, κατάλαβα ότι ανήκω στην δεύτερη.
Αυτός ήταν ο λόγος ο οποίος έδωσα το Tracer.

Εσυ al800 σε ποια κατηγορία ανήκεις;

Επίσης, μήπως πρέπει να βγάλεις από τη λίστα κάποιες μότο λόγω μεγάλου ύψους σέλας;
Το λέω μόνο και μόνο επειδή θα έχεις τη μότο και για commuting, στο οποίο αν δεν πατάς κάτω με αυτοπεποίθηση θα σε δυσκολέψει αρκετά.
Και θα βάλεις πωλητήριο.

Σχετικά με το 701 που αναφέρθηκε, μια χαρά κάνει και για ασφάλτινες μέχρι 200-300 χλμ, όχι Εθνικές βέβαια, δεδομένου ότι φοράς ένα λαστιχο 50-50. Μην ξεχνάμε ότι τέτοια μηχανάκια σε ορεινά στροφιλικια είναι άκρως διασκεδαστικά.
 

snpl

Μέλος
Περιοχή
Βιβ λα Φρανς
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
Teneke II
Παρε ενα φτηνο οτιδήποτε να κοψεις καμια βολτα/ψυχοθεραπεία να σκεφτείς τι θες. Γιατι κουβεντα στον αερα με 1000 γνωμες δεν γίνεται. Οσο δεν οδηγας θα ξεχνας τι σε ενοχλει και τι ψαχνεις και στο τελος θα πέσεις θυμα του μάρκετινγκ και της παρόρμησης. Και θα το ξαναδωσεις...
 

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος Καβάλας
Όνομα
Al
Μοτό
?
Υπάρχουν δύο ειδών αναβάτες.
Αυτοί που προσαρμοζουν τη χρηση τους σύμφωνα με το μηχανάκι που καβαλάνε, και αυτοί που αγοράζουν σύμφωνα με τη χρήση που θέλουν να κάνουν.
Επίσης υπάρχει και μια τρίτη, στην οποία ανήκει μόνο το πουλι.

Εγώ για παράδειγμα νόμιζα ότι άνηκα στην πρώτη, αλλά τελικά μετά από λάθος επιλογές, κατάλαβα ότι ανήκω στην δεύτερη.
Αυτός ήταν ο λόγος ο οποίος έδωσα το Tracer.

Εσυ al800 σε ποια κατηγορία ανήκεις;

Επίσης, μήπως πρέπει να βγάλεις από τη λίστα κάποιες μότο λόγω μεγάλου ύψους σέλας;
Το λέω μόνο και μόνο επειδή θα έχεις τη μότο και για commuting, στο οποίο αν δεν πατάς κάτω με αυτοπεποίθηση θα σε δυσκολέψει αρκετά.
Και θα βάλεις πωλητήριο.

Σχετικά με το 701 που αναφέρθηκε, μια χαρά κάνει και για ασφάλτινες μέχρι 200-300 χλμ, όχι Εθνικές βέβαια, δεδομένου ότι φοράς ένα λαστιχο 50-50. Μην ξεχνάμε ότι τέτοια μηχανάκια σε ορεινά στροφιλικια είναι άκρως διασκεδαστικά.
Είμαι της σχολής Φοίνιξ Αντβεντσουρ Ραιδινγκ Σκουλ Ασοσιονε...που λέει ότι αν δε χαθείς πρώτα, ποτέ δεν καταληγεις στον πραγματικό σου προορισμό...
 

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος Καβάλας
Όνομα
Al
Μοτό
?
Παρε ενα φτηνο οτιδήποτε να κοψεις καμια βολτα/ψυχοθεραπεία να σκεφτείς τι θες. Γιατι κουβεντα στον αερα με 1000 γνωμες δεν γίνεται. Οσο δεν οδηγας θα ξεχνας τι σε ενοχλει και τι ψαχνεις και στο τελος θα πέσεις θυμα του μάρκετινγκ και της παρόρμησης. Και θα το ξαναδωσεις...
snpl Και θα το ξαναπάρεις.
Η αλήθεια είναι ότι προσπαθούμε να τετραγωνίσουμε τον κύκλο...αλλά αυτό είναι το νόημα των μοτοσυζητήσεων, να λέει ο καθένας το κοντό του και το μακρύ του
...αλλιως θα ειχα βάλει πολ να ψηφίσετε και να αποφασίσετε εσείς τι θα πάρω, χωρίς πολλά πολλα.
Μέχρι στιγμής από τη λίστα της ανωμαλίας πέρα από αυτά που είχα, έχω κανει τεστ μόνο το Triumph Street Scrambler και το KTM 390 Adventure.

Aldebaran, επειδή μπορεί να σε μπέρδεψα, είμαι της άποψης ότι όλα πάνε παντού...το θέμα είναι ο αναβάτης...
 

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος Καβάλας
Όνομα
Al
Μοτό
?
Προσωπικά προτιμώ να ακούω τον καθένα να λεει το κοντο του και το μακρύ του για το ποια μηχανή να πάρω παρά για κορωνοιους...ακόμα και αν δεν παρω ποτέ τίποτα. Τα άλλα τα ακούω όλη την ώρα γύρω μου.
Για αυτό λοιπόν πρέπει μέχρι το 2035 να έχω καταλήξει...
Kawasaki motorcycles to go all electric by 2035
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Υπάρχουν δύο ειδών αναβάτες.
Αυτοί που προσαρμοζουν τη χρηση τους σύμφωνα με το μηχανάκι που καβαλάνε, και αυτοί που αγοράζουν σύμφωνα με τη χρήση που θέλουν να κάνουν.
Επίσης υπάρχει και μια τρίτη, στην οποία ανήκει μόνο το πουλι.

Εγώ για παράδειγμα νόμιζα ότι άνηκα στην πρώτη, αλλά τελικά μετά από λάθος επιλογές, κατάλαβα ότι ανήκω στην δεύτερη.
Αυτός ήταν ο λόγος ο οποίος έδωσα το Tracer.

Εσυ al800 σε ποια κατηγορία ανήκεις;

Επίσης, μήπως πρέπει να βγάλεις από τη λίστα κάποιες μότο λόγω μεγάλου ύψους σέλας;
Το λέω μόνο και μόνο επειδή θα έχεις τη μότο και για commuting, στο οποίο αν δεν πατάς κάτω με αυτοπεποίθηση θα σε δυσκολέψει αρκετά.
Και θα βάλεις πωλητήριο.

Σχετικά με το 701 που αναφέρθηκε, μια χαρά κάνει και για ασφάλτινες μέχρι 200-300 χλμ, όχι Εθνικές βέβαια, δεδομένου ότι φοράς ένα λαστιχο 50-50. Μην ξεχνάμε ότι τέτοια μηχανάκια σε ορεινά στροφιλικια είναι άκρως διασκεδαστικά.
Βρε καπετάνιε... Για να κάνεις 300 ασφαλτινα χλμ, θέλεις άλλη σέλα, αλλά λάστιχα, άλλη ρύθμιση ανάρτησης, άλλη ανεμοκαλυψη, κανένα κάγκελο να χώσεις πράγματα για εκεί που θα φτάσεις, κλπ κλπ
Οποτε το βασικότερο πλεονέκτημα βάρους... Καληνύχτα.
Πας στο t700 που είναι έτοιμο και για ον και για οφ.
Το 701 είναι ΧΩΜΆΤΙΝΟ και σίγουρα το καλύτερο αυτή την στιγμή στα μονοκυλινδρα
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Aldebaran, επειδή μπορεί να σε μπέρδεψα, είμαι της άποψης ότι όλα πάνε παντού...το θέμα είναι ο αναβάτης...
Καλά, με το που μου είπες ότι είσαι από FARSA κατάλαβα τι σόι κουμασι είσαι και εσύ.... σαν τον αχαΐρευτο από τη Χαλκίδα.

Ναι ο αναβάτης κάνει τη διαφορά και όλα πάνε παντού και το ύψος δε μετραει, αλλά το ανάστημα κτλ κτλ, αλλά αυτά είναι φιλοσοφικά κατηγορήματα. .

Εσύ είσαι αναβάτης που με όλα πας παντού;
Αν ναι, τότε πάω πάσο.
 

snpl

Μέλος
Περιοχή
Βιβ λα Φρανς
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
Teneke II
Προσωπικά προτιμώ να ακούω τον καθένα να λεει το κοντο του και το μακρύ του για το ποια μηχανή να πάρω παρά για κορωνοιους...ακόμα και αν δεν παρω ποτέ τίποτα. Τα άλλα τα ακούω όλη την ώρα γύρω μου.
Για αυτό λοιπόν πρέπει μέχρι το 2035 να έχω καταλήξει...
Kawasaki motorcycles to go all electric by 2035
Σε αυτην την περίπτωση προτείνω indian challenger για τη βολτα και παπι crypton μεταχειρα για τα γυρω γυρω.
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Υπάρχουν δύο ειδών αναβάτες.
Αυτοί που προσαρμοζουν τη χρηση τους σύμφωνα με το μηχανάκι που καβαλάνε, και αυτοί που αγοράζουν σύμφωνα με τη χρήση που θέλουν να κάνουν.
Επίσης υπάρχει και μια τρίτη, στην οποία ανήκει μόνο το πουλι.

Εγώ για παράδειγμα νόμιζα ότι άνηκα στην πρώτη, αλλά τελικά μετά από λάθος επιλογές, κατάλαβα ότι ανήκω στην δεύτερη.
Αυτός ήταν ο λόγος ο οποίος έδωσα το Tracer.

Εσυ al800 σε ποια κατηγορία ανήκεις;

Επίσης, μήπως πρέπει να βγάλεις από τη λίστα κάποιες μότο λόγω μεγάλου ύψους σέλας;
Το λέω μόνο και μόνο επειδή θα έχεις τη μότο και για commuting, στο οποίο αν δεν πατάς κάτω με αυτοπεποίθηση θα σε δυσκολέψει αρκετά.
Και θα βάλεις πωλητήριο.

Σχετικά με το 701 που αναφέρθηκε, μια χαρά κάνει και για ασφάλτινες μέχρι 200-300 χλμ, όχι Εθνικές βέβαια, δεδομένου ότι φοράς ένα λαστιχο 50-50. Μην ξεχνάμε ότι τέτοια μηχανάκια σε ορεινά στροφιλικια είναι άκρως διασκεδαστικά.
Όλοι στην τρίτη θα έρθετε .....
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Το γιαμαπα τενερε εφτακόσια πάρε
Νομίζω ότι θα κάνεις τα πάντα αξιοπρεπως
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Βρε καπετάνιε... Για να κάνεις 300 ασφαλτινα χλμ, θέλεις άλλη σέλα, αλλά λάστιχα, άλλη ρύθμιση ανάρτησης, άλλη ανεμοκαλυψη, κανένα κάγκελο να χώσεις πράγματα για εκεί που θα φτάσεις, κλπ κλπ
Οποτε το βασικότερο πλεονέκτημα βάρους... Καληνύχτα.
Πας στο t700 που είναι έτοιμο και για ον και για οφ.
Το 701 είναι ΧΩΜΆΤΙΝΟ και σίγουρα το καλύτερο αυτή την στιγμή στα μονοκυλινδρα
Ημερήσια βόλτα είπαμε βρε Κωστή, όχι να διασχίσεις στο τρανφαγκαρασαν.
Δε θες ούτε σελες ούτε αναρτήσεις ούτε τίποτα.
Δηλαδή αν θες να έχεις ένα μηχανάκι να μπαίνεις κυρίως χώμα, αλλά να το έχεις και για την πόλη αλλά και για καμιά βουνίσια ασφάλτινη είναι το ιδανικό.
 

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος Καβάλας
Όνομα
Al
Μοτό
?
Καλά, με το που μου είπες ότι είσαι από FARSA κατάλαβα τι σόι κουμασι είσαι και εσύ.... σαν τον αχαΐρευτο από τη Χαλκίδα.

Ναι ο αναβάτης κάνει τη διαφορά και όλα πάνε παντού και το ύψος δε μετραει, αλλά το ανάστημα κτλ κτλ, αλλά αυτά είναι φιλοσοφικά κατηγορήματα. .

Εσύ είσαι αναβάτης που με όλα πας παντού;
Αν ναι, τότε πάω πάσο.
εμείς οι αχαϊρευτοι είμαστε η εντροπία...τα ηλεκτροκίνητα μηχανάκια θα είναι η απάντηση που θα δώσουν οι μη αχαϊρευτοι στην εντροπία που φέρνουμε εμείς οι αχαϊρευτοι...
Η απάντηση στο ερώτημα σου είναι όχι και για αυτό γινεται η αναζήτηση. Μερικές φορές η ίδια η αναζήτηση είναι ο προορισμός, δλδ το ίδιο το ταξίδι και όχι το πού θα φτάσεις. ακόμα και αν καταλήξεις στο ίδιο σημείο από όπου ξεκίνησες και αυτό έχει κατι να πει.
Σας εχω βάλει δύσκολα για Κυριακή πρωί...και πού είναι αυτός ο mousitsas να σας πει να αγοράσετε κανενα ποδήλατο ή κανενα ηλεκτροκίνητο μηχανάκι για να λύσετε τα προβλήματα της ζωής σας, του κόσμου και του σύμπαντος;
 

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος Καβάλας
Όνομα
Al
Μοτό
?
Βρε καπετάνιε... Για να κάνεις 300 ασφαλτινα χλμ, θέλεις άλλη σέλα, αλλά λάστιχα, άλλη ρύθμιση ανάρτησης, άλλη ανεμοκαλυψη, κανένα κάγκελο να χώσεις πράγματα για εκεί που θα φτάσεις, κλπ κλπ
Οποτε το βασικότερο πλεονέκτημα βάρους... Καληνύχτα.
Πας στο t700 που είναι έτοιμο και για ον και για οφ.
Το 701 είναι ΧΩΜΆΤΙΝΟ και σίγουρα το καλύτερο αυτή την στιγμή στα μονοκυλινδρα
Ημερήσια βόλτα είπαμε βρε Κωστή, όχι να διασχίσεις στο τρανφαγκαρασαν.
Δε θες ούτε σελες ούτε αναρτήσεις ούτε τίποτα.
Δηλαδή αν θες να έχεις ένα μηχανάκι να μπαίνεις κυρίως χώμα, αλλά να το έχεις και για την πόλη αλλά και για καμιά βουνίσια ασφάλτινη είναι το ιδανικό.
Έχει δίκιο ο Aldebaran. Αν ενα μηχανάκι καλύπτει πχ το 70-80% των αναγκών σου...στο 10-20% μπορείς να κάνεις καποιες παραχωρήσεις. Από την άλλη μπορείς να πάρεις ένα που να καλύπτει το 10-20% των αναγκών σου...και να κάνεις την ανάγκη φιλοτιμία για το άλλο 80-90%.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
εμείς οι αχαϊρευτοι είμαστε η εντροπία...τα ηλεκτροκίνητα μηχανάκια θα είναι η απάντηση που θα δώσουν οι μη αχαϊρευτοι στην εντροπία που φέρνουμε εμείς οι αχαϊρευτοι...
Η απάντηση στο ερώτημα σου είναι όχι και για αυτό γινεται η αναζήτηση. Μερικές φορές η ίδια η αναζήτηση είναι ο προορισμός, δλδ το ίδιο το ταξίδι και όχι το πού θα φτάσεις. ακόμα και αν καταλήξεις στο ίδιο σημείο από όπου ξεκίνησες και αυτό έχει κατι να πει.
Σας εχω βάλει δύσκολα για Κυριακή πρωί...και πού είναι αυτός ο mousitsas να σας πει να αγοράσετε κανενα ποδήλατο ή κανενα ηλεκτροκίνητο μηχανάκι για να λύσετε τα προβλήματα της ζωής σας, του κόσμου και του σύμπαντος;
Να προσέχεις Αλ, αν κάνεις πολύ παρέα με τον φοίνικα θα παραμείνεις στην περίοδο του Πληθωρισμού.
 

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος Καβάλας
Όνομα
Al
Μοτό
?
Να προσέχεις Αλ, αν κάνεις πολύ παρέα με τον φοίνικα θα παραμείνεις στην περίοδο του Πληθωρισμού.
εκτός του είμαστε πληθωρικές προσωπικότητες...ειμαστε και της πληθωριστικής πασοκάρας...αυτό είναι θα πάρω το καβασακι που είναι πράσινο σαν τον ήλιο...τον αιώνιο που δε θα σβήσει ποτέ...
 
Top Bottom