ΚΑΝΤΗΛΙ ΕΥΒΟΙΑ ΚΥΡΙΑΚΗ 22/12

Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Στάλθηκε από το SM-J530F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Δε βρίσκω το λόγο να μην έρθεις με τον καταπληκτικό Ισπανό σου! Βγάζει 90 με 100χλμ αυτονομία? Κάπου εκεί θα έχει βενζινάδικο να γεμίσουμε. Αν έχεις και μαζί σου ένα λίτρακι καβαντζα έτοιμο μίγμα και ένα μπουκαλάκι λαδάκι για τον ανεφοδιασμό θα είσαι κομπλέ!
Ετσι ακριβως :ok: Tο Καντηλι και διαδρομες με τοση λασπη θελουν καταλληλα λαστιχα, νομιζω ο συνδυασμος TKC80 μπροστα / E09 πισω ειναι εξαιρετικος για μηχανακια σαν τα 950/990 και CRF1000, τον χρησιμοποιει ο καπταιν Aldebaran στο 990 και εχει πει τα καλυτερα.

Εγω εκανα το λαθος να παω στα Αγραφα με τελειωμενο TKC80 μπροστα με 1χλ τακουνι στο κεντρο o_O και καινουργιο μεν TKC80 πισω που ομως και παλι στομωνε στην πολλη λασπη και τα ειδα ολα - αλλα δε φανταζομουνα οτι θαχε πιασει ηδη τοση λασπη με την καλοκαιρια πουχε μεχρι τελος Νοεμβρη :rolleyes:
Δε κάνει το tkc για πολυ λάσπη, σε μένα τουλάχιστον δεν άρεσε. Στομωνει γρήγορα
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Επίσης θέλω ν ρωτήσω αν διαδρομή βγαίνει με το νέο μου μου σκαρφαλωτηρι. Η να φέρω το μεγάλο??


Στάλθηκε από το SM-J530F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλολάσπωτη η gasgas άρα. Θα βαρεθεις με αυτό, το διχρονάκι θέλει μονοπάτι. Αλλά αν δεν υπάρχει άλλο μια χαρά θα σε βγάλει.

Αν είναι 300 θα έχεις κάπου 80 km αυτονομία και με οικονομική οδηγηση, αν είναι 250 βγάζει λίγα km παραπάνω αυτονομία.
 

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
Ναί αλλά ίσως ο Γκάντι να μην είναι εκεί...
Ωχχχχχ!!!!!!!!
Εδώ ανοίγει πληγή!!!

Στάλθηκε από το FIG-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ναί αλλά ίσως ο Γκάντι να μην είναι εκεί...
Θα είναι και θα θριαμβεύσει... Στο χώμα. Στον γυρισμό παίζονται όλα!!
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Δεν θα έχουμε πρόβλημα αυτονομίας.... Τα 22 λίτρα του Γκάντι θα είναι εκεί.
Και πως να τα κάψει άλλωστε... :friend:
 

lep990

Μέλος
Περιοχή
ΚΙΑΤΟ ΚΟΡΙΝΘΙΑΣ
Όνομα
Νίκος
Μοτό
ΚΤΜ adventure 990
GAS GAS EC250
Honda bros 400
Και εγώ το ίδιο θα μιλήσουμε τηλ (στο προφίλ) !
Μαζί δεν ειμανε στον παρνωνα?

Στάλθηκε από το FIG-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ναι μαζί είμασταν Θανάση.. Θα μιλήσουμε μέσα στην άλλη εβδομάδα.

Στάλθηκε από το SM-J530F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Ετσι ακριβως :ok: Tο Καντηλι και διαδρομες με τοση λασπη θελουν καταλληλα λαστιχα, νομιζω ο συνδυασμος TKC80 μπροστα / E09 πισω ειναι εξαιρετικος για μηχανακια σαν τα 950/990 και CRF1000, τον χρησιμοποιει ο καπταιν @Aldebaran στο 990 και εχει πει τα καλυτερα.
Οι (ασχημες) τουμπες απο γλιστημα συνηθως ερχονται απο χασιμο του μπροστινου Οποτε μαλλον αυτος ο συνδοιασμος δεν μου φαινεται και πολυ σωστος στην λασπη Ποσο μαλλον σε βαρια μηχανακια σαν αυτα που αναφερεις
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Την έχουμε δεδομένη τη λασπουρια δηλαδή. Γουστάρω :woot:
Το θέμα δεν είναι πως την έχουμε δεδομένη, το θέμα είναι πώς θα την περιορίσουμε σε ανθρώπινα πλαίσια!!

Συνήθως άμα βγάζω διαδρομή για λίγα άτομα να πάμε και με ελαφριά μηχανάκια μου παίρνει κάνα μισάωρο. Απλά τραβάω μια γραμμή στο χάρτη και πάμε και ότι κάτσει. Τώρα μου έχουν βγει τα μάτια να βγάλω μια ανθρώπινη διαδρομή μήπως και δεν φάω ξύλο!
 

efthymis

Μ.Π.Α.Π.
Περιοχή
Naxos|Cyclades
Όνομα
Ευθύμης
Μοτό
KTM 1290 saT
KTM 620 lc4
KTM 350 exc
Το θέμα δεν είναι πως την έχουμε δεδομένη, το θέμα είναι πώς θα την περιορίσουμε σε ανθρώπινα πλαίσια!!

Συνήθως άμα βγάζω διαδρομή για λίγα άτομα να πάμε και με ελαφριά μηχανάκια μου παίρνει κάνα μισάωρο. Απλά τραβάω μια γραμμή στο χάρτη και πάμε και ότι κάτσει. Τώρα μου έχουν βγει τα μάτια να βγάλω μια ανθρώπινη διαδρομή μήπως και δεν φάω ξύλο!
Ξύλο θα φας άμα είναι λαητ:muted:
 

vagio

Μέλος
Περιοχή
Καρδίτσα
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW R 1200 GSA 2014
KTM LC4 640 adv
BETE 200RR 2020
Άμα είναι για ξύλο ίσως το να αρχίσω να το σκέφτομαι!! Λίγο δύσκολη περίοδος αλλά θα δούμε!! Καντήλια αντέχει το καντήλι να φανταστώ από το όνομα κ μόνο!!
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Ξύλο θα φας άμα είναι λαητ:muted:
Άμα πηγαίναμε μόνο μονοκύλινδρα ελαφριά θα μπορούσαμε να το τερματίσουμε, τώρα προσπάθησα να δείξω και λίγο λογική!

ΠΑΡΟΛΑ ΑΥΤΑ το Καντήλι ΔΕΝ ξέρει απο λογική!! Εϊναι φτιαγμένο για εκπλήξεις και αλλάζει ανάλογα με τη μέρα και τις βροχές μορφολογία και δυσκολία!

ΣΥΝΕΠΩΣ με τα παραπάνω αποποιούμαι κάθε ευθύνης εις το όνομα του νόμου και κανείς δεν είναι κανενός μάρτυς μου είναι ο Θεός!

Οι χάρτες βγήκαν, έκανα ότι μπορούσα, όρκο δε παίρνω, η διαδρομή θα είναι περιπέτειας. Δεν ξέρω αν φτάσουμε σε σημείο που δεν θα περνάει ο δρόμος τελικά, δεν ξέρω αν χρειαστεί να περάσουμε βούρκους τεράστιους, στενά λασπωμένα μονοπάτια, αν χρειαστεί να γυρίσουμε τα μπρος πίσω παίρνοντας στη πλάτη κάνα μηχανακι για να γυρίσει.
ΑΝ θα πρέπει να βγούν ιμάντες να τραβηξουμε κάνα μαστόδοντο απο κάνα λασπόλακο.

Αν δεν γίνουν όμως κάποια απο τα παραπανω θα γυρίσω σπίτι στεναχωρημένος! Φυσικά και θέλω να είμαι πιασμένος την δευτέρα το πρωί αλλιώς θα πήγαινα γήπεδο να δω Παναιτωλικός Ατρόμητος ξέρω γω και να φάω 2 κιλα΄ποπ κόρν!

Όποιος είναι λιγόψυχος ας κάτσει σπίτι!! Θα είμαστε πολλοί, θα έχουμε λογική, δεν θα ρισκάρουμε περιττά, δεν θα γίνουν άσκοπες μαγκιές αλλά πάμε για μάχη όπως πάντα και όχι να πλέξουμε μάλλινες κάλτσες για το χειμώνα!

Με τα παραπάνω κλείνω, θα ανεβάσω τους χάρτες στο πρώτο ποστ και εις υγεία βοήθεια μας!!
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Τα πολλά λόγια είναι φτώχεια, πηγαίνετε όσοι μπορείτε να βουτήξετε τα μηχανάκια στη λάσπη, αυτά μένουν.

Επίσης κάτι πολυ σημαντικό Βαγγέλη tc-drift
Στο γήπεδο μόνο σποράκια, τα pop corn ειναι για το σινεμά.
Μην τα ισοπεδώνουμε όλα.

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Τα πολλά λόγια είναι φτώχεια, πηγαίνετε όσοι μπορείτε να βουτήξετε τα μηχανάκια στη λάσπη, αυτά μένουν.

Επίσης κάτι πολυ σημαντικό Βαγγέλη tc-drift
Στο γήπεδο μόνο σποράκια, τα pop corn ειναι για το σινεμά.
Μην τα ισοπεδώνουμε όλα.

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Υπάρχει ένα πολύ ξεχωριστό μέρος στη κόλαση για 2 είδη ανθρώπων. Αυτούς που έχουν χωμάτινο μηχανάκι και δεν το λασπώνουν και αυτούς που γεμίζουν το κάθισμα απο κάτω στο γήπεδο με υπολείμματα απο σποράκια!

Παρόλα αυτά έχεις δίκιο!
 
Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.
Top Bottom