Κυριακατικη Διρφυ ολε!!!!! 18/09/16

vaelsod

Μέλος
Όνομα
Ελένη
Μοτό
XR 250 Baja & Pegaso 660
Back to base κι εγω.

Λύθηκα στα πατώματα με το "πιτσιρικα"!!! Γεια σου συντεκνε!:roflmao:

Λευκάδιε εγώ δε σε πληρώνω τίποτα, μπορείς να βγάλεις στον αερα και τις υπόλοιπες φωτογραφίες που έχεις με εμένα ξάπλα. Δεν το έχω κρύψει ποτέ ότι όπου βρω ξαποσταίνω!:p


Phoenix αγόρι μου δε φτάνει που με ξυπνήσατε πριν τα χαράματα (θύμισε μου να σας στείλω το λογαριασμό από τα botox που θα χρειαστώ εξαιτιας σας:wacky:), πας και ανεβάζεις και φωτογραφίες μου χωρίς να τις έχεις κάνει λίγο Photoshop;; Χάλια με έβγαλες! Απολύεσαι από φωτογράφος!!

Ωραία ήταν, ξεκίνησε η σεζόν με μπόλικες βλαβες και ΠΟΛΥ σκόνη!


ΥΓ: Μπάνιο μας έταξαν και θάλασσα δεν είδαμε ...
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Λοιπόν.....κάναμε μια αρκετά καλή χωμάτινη βόλτα, με αρκετά τεχνικά κομμάτια και εύκολο σε γενικές γραμμές.
Η εμφάνιση του λελου μας@nikospapadopoulos....ήταν για μένα λίγο αγχωτικη.
Για όποιον γνωρίζει τον Νικόλα....ξέρει πόσο "ψειρας" είναι με τα πράγματα του.
Η απόφαση του να βάλει το lc στο χωμα ήταν δύσκολη για αυτον πρώτα από όλα, αλλά και για μένα που θα τον είχα κάτω από τα μάτια μου... :eek:

Ο Νικόλας σήμερα απέδειξε ότι ο καλός οδηγός, είναι παντού καλός.
Τα κατάφερε περίφημα και ελπίζω να συνεχίζει να μας κάνει παρέα στα χωματα :)

Η παλιοπαρεα των PouroDuro.....δεν χρειάζεται ιδιαίτερες αναφορές, γιατί είναι γνωστές οι δυνατότητες τους .
Ο Ηλίας....πρώτη φορά με το 640, ήταν ο γνωστός άνεμος, που βοηθάει συνεχώς τους δίπλα του.
Το πουλι....στον κόσμο του.
Τελευταία δουλεύει γύρω στο 75% .....αυτό φάνηκε σε όλους τους βροντους που έφαγε σημερα :p

Τέλος να ευχηθώ Περαστικά στον Πέτρο....που είχε μια σχετικά ανωδυνη πτώση, σε ένα δύσκολο κατηφορικο.
Λέω ανωδυνη.....γιατί υπό προϋποθέσεις που γνωρίζει, δεν θα παθαινε γρατσουνια.

Πρωινό μάζεμα στην κάτω στενή!!
Ωραίες ταμπελες αυτές οι παλιακες




advφον
 
Τελευταία επεξεργασία:

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Μερικές onroad φωτο....και αύριο από nikon.

Σκόνη....πολύ σκόνη, αλλά η ομορφιά της Εύβοιας μοναδική.







advφον











advφον
 
Last edited by a moderator:

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Αύριο τα υπόλοιπα....γιατί η κούραση με οδηγεί στο κρεβατακι μου!! :D

advφον
 

stamktm

Περιηγητής
Περιοχή
Παράκοιλα / Λέσβος - Αθήνα
Όνομα
Σταμάτης
Μοτό
ktm 950 adv
Μερικές onroad φωτο....και αύριο από nikon.

Σκόνη....πολύ σκόνη, αλλά η ομορφιά της Εύβοιας μοναδική.







advφον











advφον
Συμφωνω.Η ομορφια της Ευβοιας μοναδικη.Ειδικα στη Μουρτερη ουτε σκονη ουτε τπτ :pΜπανακι,παγωμενη μπυριτσα και ασε τους αντρες να σκανε και να τρωνε σκονη.Εμεις οι λελες,λαδακι και στον ηλιο μαυρισμα!
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Συμφωνω.Η ομορφια της Ευβοιας μοναδικη.Ειδικα στη Μουρτερη ουτε σκονη ουτε τπτ :pΜπανακι,παγωμενη μπυριτσα και ασε τους αντρες να σκανε και να τρωνε σκονη.Εμεις οι λελες,λαδακι και στον ηλιο μαυρισμα!
Να σε δω πασαλιμενο babyoil......να λιαζεσαι να ολοκληρώσω σαν λελα!! :p

advφον
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Από τι έμεινε η ΚαΤεΜάρα;
Σήμερα θα μάθουμε...που θα παει συνεργειο!
Μάλλον τροφοδοσία, γιατί έκανε λες και δεν είχε βενζίνη.
Τρόμπα βενζίνης έλεγαν οι πιο ειδικοί.....ιδωμεν.

Με την ευκαιρία να πω ότι σταθηκαμε πολύ τυχεροί στην ατυχία μας.
Το 950....αποφάσισε να μεινει 100 μέτρα από την βρωμονερα, αλλά καμμια ώρα δύσκολη χώματαδα για να βγουμε ασφαλτο.
Εκεί στην ερημιά αποφασίσαμε να ρυμουλκησουμε με ιμάντες.....
Αφού ξεκινήσαμε....λίγα μέτρα μετά, σταμάτησαμε για να διορθώσουμε λίγο τους ιμάντες και τότε παρουσιάστηκε το αγροτικό.
Τα παλληκαρια βοήθησαν και μάλιστα δεν δέχτηκαν και αμοιβή που τους πρόσφερε ο Πάνος.
Και εκεί που λέγαμε ότι θα τον έπαιρνα δικάβαλο.....να σου και 2 τζιπ από το τοπικό κλαμπ.
Πρότειναν και αυτοί να πάρουν τον πανο μέχρι την στενή, γιατί καταλαβαίνουμε την δυσκολία να είσαι δικαβαλος σε δύσκολα χώματα.
Όλα λοιπόν μας πήγαν πριμα....παρά την αρχική ατυχία μας.

advφον
 

MoNiker

ΑνεΜελος...
Περιοχή
Πειραιας
Όνομα
Πανος
Μοτό
HUSQVARNA...sexy10 enduro
Πρωτα...απ...ολα περαστικα στον Πετρο...:ok:(ποτε ξανα... χωρις εντουρομποτα).Ευχαριστω ολα τα φιλαρακια για την βοηθεια(και ας περιμενουν πως και πως να βαλουν τα επιμαχα ντοκουμεντα :D)Αυτη τη στιγμη η ΚαΤεΜαρα...οδευει προς Μιμικο...:wacky:.Επειδη λογω δουλειας εχω να κοιμηθω απο το σαββατο :eek: παρτε μερικες φωτο και εχουμε να λεμε...παω για νανι...:cool:.
 

est

Μέλος
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
Σουζούκι ΔρΖ
Καλημέρα σε όλους! :biker2:

Κατ'αρχάς να ευχαριστήσω το Στέργιο για τη φιλοξενία και την βόλτα στα όμορφα μέρη του και φυσικά την υπόλοιπη παρέα για την όμορφη μέρα που περάσαμε. (Ναι, είχαμε κανα δυο ατυχίες, αλλά με χαμόγελο και καλή διάθεση θα τις αφήσουμε πίσω και θα μείνουν τα καλά;)).
Στην αρχή λόγω απόστασης (για το drz μιλάω) το σκεφτόμουν να έρθω, αλλά από την άλλη είχα καιρό να μπω χώμα και μου είχε λείψει.
Και φυσικά δεν πρέπει να παραβλέπουμε το γεγονός πως το να βολτάρεις με αυτούς τους τύπους (και τύπισσες) σε τέτοια μέρη, είναι σημαντική "προστιθέμενη αξία".
Αποζημιώθηκα και με το παραπάνω για την όποια κούρασή μου, με όλες αυτές τις εικόνες που γέμισαν το μυαλό μου.
Να είμαστε καλά και να βολτάρουμε παίδες! Άντε και στα επόμενα!!:friendship:

(Ναι ξέρω, πρέπει να κόψω την πολλή μπύρα..:p)
 
Top Bottom