Κυριακατικη Διρφυ ολε!!!!! 18/09/16

Padis

ven pasa ...
Περιοχή
Άγ.Στέφανος Αττικής
Όνομα
Παντελής
Μοτό
®1200 adv
Drz400E
Κακότυχο αυτό το παιδί (?) ο Πανούλης.... Δεν τον αφήνει το μεκανάκι να ευχαριστηθεί μια βόλτα.....

Όσο για τον χαρακτήρα της βόλτας τα συγχαρητήρια μου στον Στέργιο !
 
Τελευταία επεξεργασία:

Λευκάδιος

Μέλος
Περιοχή
West Side Athens
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
BRP
Αυτο που φαινεται να συμβαινει στη δεξια μου μπουκαλα σε αυτη τη φωτο το πηρα χαμπαρι μολις σημερα πηγαινοντας στη δουλεια. Χθες ουτε που το καταλαβα. Ευτυχως τελικα η μονη απωλεια ηταν το δεματικο της φυσουνας! Ξυστρα ok διαρροη λαδιου μηδεν. Ουφ!
Το είδα χτες και τράβηξα την φυσούνα στην θέση της αλλά ξέχασα να στο πω(και να βάλω δεματικό) γιατί τα κατέμια έκλεψαν για άλλη μια φορά την παράσταση :laugh:
Μην αγχώνεσαι,η τσιμούχα δεν κλάνει (sic) τόσο εύκολα.Καλό είναι μια ή δύο φορές τον χρόνο να ρίχνεις καμιά ματιά στα καλάμια(σηκώνοντας τις φυσούνες) μην τυχόν μαζέψουν υγρασία και πιάσουν σκουριά.
Ψιλά γράμματα είναι αυτά,την καύση σου να προσέξεις γιατί όπως σου είπαμε και χτες το μοτέρ δουλεύει με πολύ πλούσιο μίγμα.
 

Dr Evil

Μέλος
Περιοχή
Μαρουσι
Όνομα
Βαγγελης
Μοτό
Bmw 650 dakar
Κακότυχο αυτό το παιδί (?) ο Πανούλης.... Δεν τον αφήνει το μεκανάκι να ευχαριστηθεί μαι βόλτα.....

Όσο για τον χαρακτήρα της βόλτας τα συγχαρητήρια μου στον Στέργιο !
Το πρόβλημα: KTM.....ή λύση: BMW..οποιοδήποτε μοντέλο...ολοκληρώνει την βόλτα...το τραγικό ? Γύρισε με bmw με τα ρούχα του KTM ... ,Αν ήμουν στην θέση του maniac δεν θα τον ανεβαζα στο μηχανάκι αν δεν γδυνοταν. Αν ήμουν στην θέση του moniker ....απλά θα πηδαγα στα νερά της χαλκιδας...:roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao:
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Το πρόβλημα: KTM.....ή λύση: BMW..οποιοδήποτε μοντέλο...ολοκληρώνει την βόλτα...το τραγικό ? Γύρισε με bmw με τα ρούχα του KTM ... ,Αν ήμουν στην θέση του maniac δεν θα τον ανεβαζα στο μηχανάκι αν δεν γδυνοταν. Αν ήμουν στην θέση του moniker ....απλά θα πηδαγα στα νερά της χαλκιδας...:roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao:
Η αλήθεια είναι ότι εχθές ντύθηκα ΕΛΠΑ... :D
Χαλάλι του όμως του Παναγιώτη...εξαιρετικό παιδί και όχι μονο

advφον
 

est

Μέλος
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
Σουζούκι ΔρΖ
Σπάνιο ενσταντανέ,η Ελίνα ξύπνια :eek:
Τι να πει κανείς γι'αυτό το κορίτσι... το πρωί που την βρήκαμε στη Στενή με το Στέργιο, ξάπλα στην πλατεία.. πήγαμε να καθίσουμε για καφέ μέχρι να έρθουν οι άλλοι, ξάπλα στην καρέκλα.. σε όποιο διάλειμμα κάναμε και είχε λίγο ισάδι, τσουπ, ξάπλα πάλι. :p
Στη Βρωμονέρα ειδικά, έδωσε ρέστα!! Μέχρι και σύμμαχο/φύλακα στην ξάπλα βρήκε!:D
 
Last edited by a moderator:

vaelsod

Μέλος
Όνομα
Ελένη
Μοτό
XR 250 Baja & Pegaso 660
Δεν φταιω εγω... ειχα μπει αυτοματα σε save energy mode!:p ασε που επρεπε να φροντισω να φυγουν οι μαυροι κυκλοι που ειδα κατω απο τα ματια μου οταν σηκωθηκα στις 6 το πρωι..!

Παρεπιπτοντως μιας κ μιλησαμε για τις βλαβες των ΚΤΜ μηπως να πουμε κ γιατι αργησε τελικα η εκκινηση της βολτας; παλι ΚΤΜ εφταιγε;:muted::p
 

vaelsod

Μέλος
Όνομα
Ελένη
Μοτό
XR 250 Baja & Pegaso 660
Το είδα χτες και τράβηξα την φυσούνα στην θέση της αλλά ξέχασα να στο πω(και να βάλω δεματικό) γιατί τα κατέμια έκλεψαν για άλλη μια φορά την παράσταση :laugh:
Μην αγχώνεσαι,η τσιμούχα δεν κλάνει (sic) τόσο εύκολα.Καλό είναι μια ή δύο φορές τον χρόνο να ρίχνεις καμιά ματιά στα καλάμια(σηκώνοντας τις φυσούνες) μην τυχόν μαζέψουν υγρασία και πιάσουν σκουριά.
Ψιλά γράμματα είναι αυτά,την καύση σου να προσέξεις γιατί όπως σου είπαμε και χτες το μοτέρ δουλεύει με πολύ πλούσιο μίγμα.

Μερσι πολυ τοτε κι ας το ξεχασες να το πεις!!!:friendship:
 

est

Μέλος
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
Σουζούκι ΔρΖ
Ελένη και σε οικολογική βερσιόν λοιπόν, με αυτοματοποιημένο energy saver!!!:roflmao:
Όσο για το άλλο που λες, δεν ήταν βλάβη... ένδειξη "χαρακτήρα" ήταν..:rolleyes:
 

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Ωραια πραματα παιδες, μπραβο! :ok: :friendship:

@Λευκάδιος : Γιωργο βλεπω κατι ψιλο-σαθρα κατηφορια που θυμιζουν λιγο αυτα στα οποια μπλεξαμε περσι τετοια εποχη στο (μαμ@ το) Καντηλι (του) :mad: - ή κανω λαθος?
 
Τελευταία επεξεργασία:

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Στο Anlas το ασφαλτινο στριψιμο "πιανεται" μονο αν μαυρισει σε ενα βαθμο και το κομματι στην ακρη μετα τη "χαρακια" :p :D
:friendship:
Δεν χρειαστηκε:D
Ανάμεσα σε μονοκυλινδρα ημανε..:D
 

MoNiker

ΑνεΜελος...
Περιοχή
Πειραιας
Όνομα
Πανος
Μοτό
HUSQVARNA...sexy10 enduro
Οταν ξεκινας... βολτα με πλοηγο το πουλι(εδωσε ρεσιταλ...)και ανακατεψεις λελους και ντουρους...τοτε εχεις ενα εκρηκτικο κοκτειλ...:yew:.Πρωι πρωι λοιπον και αφου ξεμπερδεψα με οικογενειακες υποχρεωσεις αναχωρησα προς αφιδνες καθηστερημενος...με τα χωματινα να αναστεναjουν(μ.ω.τ-160χλμ.:cool:)Ολοι οι αθηναιοι εκει...εκτος της Ελινας( που μας χαιρετιjε με τελικιασμενο το xr ακι...διασχιjοντας την Ε.ο.)και... τις δυο χοντρες...εεε...gs ηθελα να πω.Μετα απο λιγο ηρθε ο μανιακος μονος του χωρις το lc adv του Νικου γιατι δεν επαιρνε μπροστα το πρωι(μπαταρια:wacky:)και εμεινε πισω να τον περιμενει μεχρι να ελυνε ελυνε το θεμα(οδικη-καλωδια) και αναχωρησαμε οι υπολοιποι...χαλαρα- χαλαρα και αφου παιξαμε λιγο στις στροφες πριν την στενη(ο Πετρος ειχε κεφια)συναντησαμε τα υπολοιπα οργια...Τεσπα...αφου ηρθαν και οι Κωστης-Νικολας αργοτερα... βουρ για βουνο...:happy:.Δυστηχως πολυ jεστη και σκονη αλλα παραυτα πολυ ωραιες διαδρομες που αν και ευκολες με λιγο βροχουλα ενδιαφεροντες-πιπερατες.Ο πλοηγος μας πολυ μπροστα το παλλικαρι η θα επεφτε η θα πεταγε...ο δε μανιακ χαλαρος πισω παρεδιδε μαθηματα στο Νικο που τα πηγε περιφιμα για πρωτη φορα...ο Λιακος τσιγκλαρε το πουλι...και οι ντουροι στο ρελαντι...καλα περασαμε πολυ γελιο,μπυρες,φαγητο απολα ειχε ο μπαξες με πιο μελανο σημειο το πεσιμο του Πετρου που αν φοραγε εντουρομποτες θα ειχε γλιτωσει το ευτηχως οχι σοβαρο χτυπημα στο ποδι.Οσο αφορα το ΚαΤεΜι μου συμβαινουν αυτα...την υγεια μας να χουμε...:friendship: :friendship::friendship:.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Λιγες φωτο ακομα απο φωτογραφικη μηχανη.....που δεν ειναι απο σημεια δρασης που υπολογιζα, αλλα απο στασεις και απροβλεπτα

Ρε παιδια...δεν πιανει τιποτα εδω πανω
Και αυτη η κεραια δεν ανοιογει αλλο



Λες να μην ειναι κεραια FM????

 

Λευκάδιος

Μέλος
Περιοχή
West Side Athens
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
BRP
Ωραια πραματα παιδες, μπραβο! :ok: :friendship:

@Λευκάδιος : Γιωργο βλεπω κατι ψιλο-σαθρα κατηφορια που θυμιζουν λιγο αυτα στα οποια μπλεξαμε περσι τετοια εποχη στο (μαμ@ το) Καντηλι (του) :mad: - ή κανω λαθος?
Έχεις δίκιο George,μοιάζουν πολύ τα δυο σημεία.Στο ξεκίνημα μιας κατηφόρας έπαθα dejavu και έκανα στην άκρη για να ρωτήσω τον gsmaniac αν έχει πιο κάτω νεροφαγώματα και μου είπε όχι (ευτυχώς :roflmao: ).
 
Top Bottom