Κυριακατικη Διρφυ ολε!!!!! 18/09/16

Padis

ven pasa ...
Περιοχή
Άγ.Στέφανος Αττικής
Όνομα
Παντελής
Μοτό
®1200 adv
Drz400E
Τρία αγαπημένα θηρία της φύσης....KTM...ΣΚΥΛΟΣ...ΚΑΙ ΓΥΝΑΙΚΑ.....!!
Πάλι εγώ θα βγάλω το φίδι από την τρύπα.... :rolleyes:

Για την ψησταριά ούτε λόγος έτσι ? Από κανέναν..... vergirerian όλοι μου βγήκατε ! :confused::confused::confused:
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
να ρωτήσω κάτι όμως ... εντάξει το καταλάβαμε όλοι ότι ο Πέτρος έφαγε μία ψιλή, το καταλάβαμε, ΤΟ ΕΜΠΕΔΩΣΑΜΕ,
Πόσες φωτογραφίες με το μηχανάκι του ανθρώπου, ξάπλα, πρέπει να ανεβάσετε ... ?
Eισαι κακος ανθρωπος...:oops:πόσες φορες εχουμε πει οτι ο φωτογραφος ξεχναει πατημενο το "συνεχομενη ληψη" λογω...λογω...εχμμμ......εχεις κ εσυ απαιτησεις λες και μιλας για 20αχρονον...αντρουπής...:D:p
 

Λευκάδιος

Μέλος
Περιοχή
West Side Athens
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
BRP
Βασικα του Λευκαδιου νομιζω πως ειναι... αν θυμαμαι καλα... γιατι ψιλοκοιμομουν εκεινη την ωρα:muted:
Του est είναι η φωτό

Τρία αγαπημένα θηρία της φύσης....KTM...ΣΚΥΛΟΣ...ΚΑΙ ΓΥΝΑΙΚΑ.....!!
Προτιμώ τον σκύλο,είναι πιο αξιόπιστος :roflmao:
 

vaelsod

Μέλος
Όνομα
Ελένη
Μοτό
XR 250 Baja & Pegaso 660
Μμμμ τελικα κοιμομουν σε ολες τις στασεις. Ευτυχως που στις ανηφοροκατηφορες ημουν ξυπνια κ δεν ειχαμε κανα ευτραπελο...

Κ εγω απο τα τρια "θερια" τον σκυλο θα διαλεγα.. ο συγκεκριμενος ηταν κ πανεμορφος!
 

MoNiker

ΑνεΜελος...
Περιοχή
Πειραιας
Όνομα
Πανος
Μοτό
HUSQVARNA...sexy10 enduro
Μερσί για το φώτοσοπ! Το χρώμα μου από εκρού του νεκρού έγινε ροζ!
Από ότι βλέπω βεβαια στη φωτό εκτός από μπότοξ θα χρειαστώ και υαλουρονικό... το κόστος θα ανέβει!

Ο σκύλος όλα τα λεφτά (γούτσου γούτσου).
Αριστερά το μηχανάκι μου (στη μεθεπόμενη ζωή που θα γεννηθώ αγοράκι και θα το φτάνω..)

Ασχετο, αλλά τελικά είμαι αγύμναστη... πιάστηκα ελαφρώς... και νυστάζω ακόμα! :p

Τελικά το ΚΤΜ επιβεβαιώσαμε από τι πάσχει?
Ο Πέτρος είναι καλά? Εγραψε καθόλου κ δεν το είδα?
Ο Πετρος καλα ειναι αν και ποναει το ποδι,του προτεινα να παει και σε γιατρο καλου κακου...οσο για το 950 οντως...η τρομπα βενjινης ηταν...:ok:
 

MoNiker

ΑνεΜελος...
Περιοχή
Πειραιας
Όνομα
Πανος
Μοτό
HUSQVARNA...sexy10 enduro
Κακότυχο αυτό το παιδί (?) ο Πανούλης.... Δεν τον αφήνει το μεκανάκι να ευχαριστηθεί μια βόλτα.....

Όσο για τον χαρακτήρα της βόλτας τα συγχαρητήρια μου στον Στέργιο !
Τυχερος... θα λεγα που βρεθηκε το αγροτικο την καταληλλη στιγμη αλλιως ακομα θα το βγαjαμε.... και λαθος...μου που δεν υπολογισα οτι στα 70.000χλμ. και κατι θα εμενα απο τρομπα....;)
 

MoNiker

ΑνεΜελος...
Περιοχή
Πειραιας
Όνομα
Πανος
Μοτό
HUSQVARNA...sexy10 enduro
Πως μια φωτογραφια μπορει να δειξει πολλα πραγματα και διαφορές.....:p

Απο τους ελαχιστους λογους να ναι ενα ΚΤΜ πισω απο gs και βλεπω και διαφορα ογκου...:friend:
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Τυχερος... θα λεγα που βρεθηκε το αγροτικο την καταληλλη στιγμη αλλιως ακομα θα το βγαjαμε.... και λαθος...μου που δεν υπολογισα οτι στα 70.000χλμ. και κατι θα εμενα απο τρομπα....;)
Πάλι καλά που σ' εμάς με 84500 χλμ, την έχουν κάνει ανάκληση από τα 65000 χλμ οπότε είμαστε εντάξει:D:D:D:D
Είπαμε, καλά τα ΚΤΜια και το καλύτερο είναι του φίλου μας ;)
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Μακαρι να το ειχα απο κουτα...και γω Θοθωρη....:(
Πάνο...για να λέμε τα "σύκα-σύκα κ την σκάφη-σκάφη"...
Δεν χρειάζεται να το έχεις απο κούτα ,ώστε να συντηρήσεις-αντικαταστήσεις τα περιφερειακά που (αποδεδειγμένα) θα σε αφήσουν λόγω φθοράς τους ,μετά απο συγκεκριμένα (πάνω-κάτω) χλμτρα.

Να προβλέψεις δηλαδή ,ωστε να μην ταλαιπωρείσαι ,να μην σου χαλάν οι βόλτες ,κ να μην ξοδεύεσαι κ παραπάνω ,απ'ότι αν το(τα) είχες προβλέψει.
Και το λέω αυτό ,γνωρίζοντας οτι ,όλα τα μέχρι τώρα προβλήματα της μοτοσυκλέτας σου ,τα οποία σε άφησαν στα "κρύα του λουτρού" ,αφορούν θέματα πολύ γνωστά και αναμενόμενα.

Θα μου πείς ότι "η συχνή-σωστή κ επιμελής συντήρηση....ΚΟΣΤΙΖΕΙ..."
Σωστό.
Αλλά κοστίζει (συνήθως) περισσότερο ,η μή σωστή συντήρηση.
Και σε χρήμα ,και σε ψυχολογία.

Τελείως φιλικά κ χωρίς ίχνος διάθεσης αντιπαράθεσης. :friendship:
(ελπίζω κ χωρίς παρεξήγηση)
 

rodamoto

Μέλος
Επαγγελματίας
Όνομα
Aλέξης
για την ιστορια, η τρομπα του 950 ειναι ιδια με του Africa 750, υπαρχει κιτ επισκευης, αν και την αλαζουν με μια facet

στην κρητη παντως με εναν φιλο, ιδια ακριβως συμπτωματα, βγαλαμε ποδια, την κοπαναγε με κατσαβιδι, ξεκολαγε, και φτασαμε σπιτι
 

MoNiker

ΑνεΜελος...
Περιοχή
Πειραιας
Όνομα
Πανος
Μοτό
HUSQVARNA...sexy10 enduro
Πάνο...για να λέμε τα "σύκα-σύκα κ την σκάφη-σκάφη"...
Δεν χρειάζεται να το έχεις απο κούτα ,ώστε να συντηρήσεις-αντικαταστήσεις τα περιφερειακά που (αποδεδειγμένα) θα σε αφήσουν λόγω φθοράς τους ,μετά απο συγκεκριμένα (πάνω-κάτω) χλμτρα.

Να προβλέψεις δηλαδή ,ωστε να μην ταλαιπωρείσαι ,να μην σου χαλάν οι βόλτες ,κ να μην ξοδεύεσαι κ παραπάνω ,απ'ότι αν το(τα) είχες προβλέψει.
Και το λέω αυτό ,γνωρίζοντας οτι ,όλα τα μέχρι τώρα προβλήματα της μοτοσυκλέτας σου ,τα οποία σε άφησαν στα "κρύα του λουτρού" ,αφορούν θέματα πολύ γνωστά και αναμενόμενα.

Θα μου πείς ότι "η συχνή-σωστή κ επιμελής συντήρηση....ΚΟΣΤΙΖΕΙ..."
Σωστό.
Αλλά κοστίζει (συνήθως) περισσότερο ,η μή σωστή συντήρηση.
Και σε χρήμα ,και σε ψυχολογία.

Τελείως φιλικά κ χωρίς ίχνος διάθεσης αντιπαράθεσης. :friendship:
(ελπίζω κ χωρίς παρεξήγηση)
Συμφωνω μαjι σου και ετσι προσπαθω οσο μπορω να κανω με τη μοτο μου μην ξεχνας οτι περασε ενας χρονος πριν το βαλω χωμα(σερβις αναρτησεων,μεγαλο σερβις,τρομπα νερου κτλ.)Ηδη εχω ξεκιννησει να βαjω και γω χερι στη μοτο μου οπως αλλαγη λαδιων(τα καταφερα χε χε χε) και για λογους κοστους και για να μαθαινω περισσοτερο τη μοτο μου(σαν και σενα δεν τη προσεχει κανενας)και εχω ηδη ετοιμο καινουργιο θερμοστατη κτλ. να τοποθετησω και να καθαρισω ψυγειο για προληπτικους λογους κακα τα ψεματα αν ειχα το μαρουλι θα τα ειχα κανει μαjεμενα.Αντιπαραθεση για ποιο λογο που με συμβουλευεις σωστα....παντως αλλο να εχεις απο καινουργιο κατι...υπαρχει διαφορα...:friendship:
 

MoNiker

ΑνεΜελος...
Περιοχή
Πειραιας
Όνομα
Πανος
Μοτό
HUSQVARNA...sexy10 enduro
για την ιστορια, η τρομπα του 950 ειναι ιδια με του Africa 750, υπαρχει κιτ επισκευης, αν και την αλαζουν με μια facet

στην κρητη παντως με εναν φιλο, ιδια ακριβως συμπτωματα, βγαλαμε ποδια, την κοπαναγε με κατσαβιδι, ξεκολαγε, και φτασαμε σπιτι
Το ανακαλυψα αργα λογου μη γνωσεων και πιεσης χρονου στο βουνο(δεν ειχαμε και σημα στο κινητο για οδηγιες...)
 

stamktm

Περιηγητής
Περιοχή
Παράκοιλα / Λέσβος - Αθήνα
Όνομα
Σταμάτης
Μοτό
ktm 950 adv
Τυχερος... θα λεγα που βρεθηκε το αγροτικο την καταληλλη στιγμη αλλιως ακομα θα το βγαjαμε.... και λαθος...μου που δεν υπολογισα οτι στα 70.000χλμ. και κατι θα εμενα απο τρομπα....;)
Δεν είναι θέμα χιλιομετρων ....τι έκανες τελικά εβαλες καινούργια?πάρε και μια τρόμπα συμπλέκτη ως ανταλλακτικό να εχεις μαζί.Αυτοι οι δυο λόγοι είναι που μένει κάποιος στα βουνά με το 950,μη σκας.Για αυτούς που ταχουν για καφε δεν παθαίνουν τπτ,νόμος!
 

stamktm

Περιηγητής
Περιοχή
Παράκοιλα / Λέσβος - Αθήνα
Όνομα
Σταμάτης
Μοτό
ktm 950 adv
Το ανακαλυψα αργα λογου μη γνωσεων και πιεσης χρονου στο βουνο(δεν ειχαμε και σημα στο κινητο για οδηγιες...)
Η τρόμπα βενζινης στο 950 επιδιορθωνεται και στο βουνό.Δυστυχώς δεν ήμουν εκεί,η κάποιος απ τους γνωστούς πουροντουρους μαστόρους να στο έφτιαχναν;).
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Το ανακαλυψα αργα λογου μη γνωσεων και πιεσης χρονου στο βουνο(δεν ειχαμε και σημα στο κινητο για οδηγιες...)
Στο είπα νομίζω κάποια στιγμή....γιατί θυμήθηκα ότι κάποια στιγμή το μακρινό 2010....μας είχε αφήσει το ΚΤΜ του κουμπαρου μου και έφαγε κλωτσιές και συνέχισε.
 

Πέτρος

Μέλος
Περιοχή
Μενίδι Αττική
Όνομα
Πέτρος
Μοτό
BMW F 800 GS '15
λοιπόν νά μαι και γω λίγο καθυστερημένα βέβαια αλλά '' κάλιο αργά παρά ποτέ "λέει μια παροιμία. Λοιπόν πρώτα απ όλα και με σειρά να δώσω συγχαρητήρια στον Στέργιο για την πλοήγηση και την φιλοξενία στα μέρη του που ομολογώ εντυπωσιάστηκα :yew:,
ύστερα να ευχαριστήσω την Ελένη για την φαρμακευτική περίθαλψη που μου πρόσφερε όταν τσακίστηκα :hailbig:
,τον Νίκο που μου έκανε παρέα στην επιστροφή,
τους φωτογράφους που κάλυψαν την τούμπα μου :waiting:(μέχρι και βίντεο στο youtube)
και γενικά ευχαριστώ όλους σας για την συμπεριφορά σας και το ενδιαφέρον σας.
Τώρα όσων αφορά το πόδι είναι αρκετά πρησμένο και μελανιασμένο αλλά με αφήνει να το ψιλοπατάω και να πηγαίνω στην δουλειά μου. Σε γιατρό δεν αξιώθηκα να πάω ακόμα και ελπίζω να μην χρειαστεί.
Αφού γίνω καλά και φτιάξω και το GS θα εξοπλιστώ κατάλληλα και θα είμαι ξανά μαζί σας

Υ Γ : λέτε να φταίει για την τούμπα αυτή η κεραία FM που έβαλα πίσω στην βαλίτσα μου :thinking:
 
Top Bottom