Μανιτάρια....γαρνιρισμενα με λάσπη! The road story

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Μπράβο ρε παιδιά ωραία βόλτα
Εκλεκτή παρέα
Μανιτάρια δεν είδαμε αλλά δεν πειράζει :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Φιλε μαλλον τα μαζεψανε, αλλα μαζεψανε τα "λαθος" μανιταρια και απο τα ντουμανια δε θυμουντε τιποτα!
:hungry:
 

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.
Πρωτη χωματινη βολτα της σεζον το ΣΚ που μας περασε με υπεροχη παρεα στα βουνα της Πελοποννησου!!! Ολοι ηταν εξαιρετικοι και το γελιο αφθονο! Το μονο μειων της εκδρομης ηταν τα δυο γευματα που καναμε . Σχεδον μειναμε νηστικοι :p @XLGeorge το βραδυ της Κυριακης εφαγα πιτσα αυτο δου λεω μονο :D :laugh: ! Εν αναμονη της επομενης χωματαδας με τα θηρια μας :)
 

North_explorer

Where the Pin Shows
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
BMW R 1200 GS Adv Rally
Μπράβο ρε παίδες ! Όλα Σούπερ !! Φώτο - βίντεο - τα ΚΤΜ φτάσανε μέχρι τέλους! :p:D:p

Μανιτάρια την επόμενη φορά !! Να κατεβούμε και εμείς !!:yew:
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Όλο λεωφόρους βλέπω ...:waiting::waiting::waiting:

Κι εγώ που ανησυχούσα για το αν βγαίνουν οι δρόμοι....:roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::laugh::laugh::laugh::laugh:
Στα κομμάτια που ανησυχούσες ,παΓαίναμε αΓέρα γιατί γουστάραμε.:)
Στις λεωφόρους κόβαμε ,καναμε στάση για να τα πούμε ,κ κάποιοι(να'ν καλά) τράβαγαν κ φωτό.;)
 

achalatsis

Συντρίμ team
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
KTM ADV 990 R
KTM EXC 300
Έφτασα κι εγώ σπίτι :roflmao:
Ούτε μανιτάρια μαζέψαμε και λόγω της ΚΤΜίασης δεν καταφέρανε να συναντηθούνε και οι δύο Απόλλωνες (ο φοινίκιος και ο επικούριος),
οπότε θα επαναληφθεί :cool:
 

achalatsis

Συντρίμ team
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
KTM ADV 990 R
KTM EXC 300
Καθότι πλέον η ζυγαριά γέρνει υπέρ των ΚΤΜ, παρά το βάρος του GSA :p
θα του αφιερώσω την 1η φωτό για να τον γλυκάνω από το μπούλινγκ του να πηγαίνεις βόλτα με 6 ΚΤΜ και 1 Χόντα (το Σάββατο)

Kατηγορία φτερού λοιπόν, η μοναδική συμμετοχή: @gsmaniac
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Ωραία πράγματα! Κανά βίντεο από τη νυχτερινή υπάρχει; Πρέπει να ήταν καλή φάση!
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Τετράδα φωτιά.........


Στάλθηκε από το WAS-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Έπρεπε να βαλετε τη φωτια στα κτμια....να ησυχάσουμε :p
 
Περιοχή
Πάτρα
Όνομα
Θεμιστοκλής
Μοτό
Honda XRV 750 Africa Twin
Κυριακή ξυπνητήρι στις 05:30. Ξύπνημα, καφές, μάζεμα των απαραίτητων, δέσιμο στη μηχανή.
06:30 Αναχώρηση από Πάτρα και γλυκές καλημέρες με την ομίχλη και την υγρασία του 111.
07:30 Άφιξη στη Φολόη. Την ηρεμία του πρωινού στο χωριό διέκοπταν κάτι κοκόρια και κάτι υπόκωφα ροχαλητά.
Υπομονή μέχρι να ξυπνήσουν οι πρώτοι από τους λασπωμένους...


[/IMG]

Ελέω απουσίας φωτογραφικής κανονικής (ξέρετε αυτές με τους φακούς) αρκέστηκα στο κινητό και από αυτό όχι πολλά πράγματα αφού εφησυχάστηκα με το μεράκι των υπολοίπων...

Κάτι πορτοκαλί πέρασε από δίπλα μου με ταχύτητα...



Το Δρυόδασος...



Η Κυριακάτικη πρωινή Σύναξις...



Από τη διαδρομή δεν έχω σχεδόν τίποτα μόνο από μια στάση για τσιγάρο που κάναμε...




Στάση στην Ανδρίτσαινα για φαγητό με έναν Πατσά ΦΑΡΜΑΚΟ




Και τώρα ξεκινάνε τα δύσκολα για το μυαλό. Η επιστροφή για Πάτρα. Η εθνική είναι αποκλεισμένη ως μέσο διέλευσης εδώ και χρόνια από το μυαλό μου. Οπότε χάρτες και μια γραμμή ευθεία (σχεδόν) από Ανδρίτσαινα για Πάτρα.Η ώρα 17.00.

Αφού χαιρέτησα συνοδοιπόρους και ταβερνιάρηδες, αναχώρησα κόβοντας από Ανδρίτσαινα για Δαφνούλα-Λιοδώρα-Μπερτσιά.Εκεί συναντώ τον δρόμο που συνδέει Ολυμπία με Τρίπολη.Στόχος να κινηθώ προς Τουμπίτσι -Βούτσι - ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙ (το τονίζω γιατί είναι τόπος καταγωγής) -Βιδιάκι- Καρδαρίτσι και τέλος Τριπόταμα, ώστε να συνδεθώ με 111 και γυρίσω Πάτρα.

Έλα όμως που το χώμα ΠΟΤΕ δεν είναι αρκετό. Έλα όμως που στη Μπερτσιά μας βρήκε το σκοτάδι. Έλα όμως που πρέπει να κάνουμε απόσβεση και την περιουσία των 20 ευρώ που δώσαμε για τα led προβόλια.

Μ΄αυτά και μ΄αυτά και με τα αγροτικά να πηγαινοέρχονται γεμάτα με σακιά για τα λιοτρίβια, έστριψα στο χωριό Ράχες και μέσω της Γορτυνιακής Κάπελης ,που μαζί με τον Ερύμανθο ποταμό είναι το φυσικό σύνορο μεταξύ Αρκαδίας και Ηλείας, κατέληξα μετά από 15 περίπου χλμ χώματος στο Βιδιάκι.


Fear of the dark...




Eκεί μετά από κανα δυό τσιγάρα και έναν "Ιαβέρη" είπα να πιάσω άσφαλτο για Τριπόταμα.



Ε αυτό ήταν αφού τη γλιτώσαμε από το χώμα, γίναμε μούσκεμα στην άσφαλτο, καθώς στα Λάμπεια Όρη οι κεραυνοί ξεπρόβαλαν και ένα διαρκές σπρέυ βροχής με συνόδευσε μέχρι την Πάτρα.

Ώρα επιστροφής Αργάμισυ...

Ευχαριστώ για την παρέα και την βόλτα και να ΄μαστε καλά να ξανανταμώσουμε...
 
Τελευταία επεξεργασία:

jotor

Μέλος
Περιοχή
κρανίδι
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
990 adventure 2008
Έπρεπε να βαλετε τη φωτια στα κτμια....να ησυχάσουμε :p
Λάθος διατύπωση. Εμείς οι 4 βάζουμε φωτιά με τα ΚΤΜια

Στάλθηκε από το WAS-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Top Bottom